Home / Твоя краса / Тіло / Що робити якщо з’явилися прищі на грудній клітці, на сосках, прищі під пахвами? Причини і лікування прищів на животі

Що робити якщо з’явилися прищі на грудній клітці, на сосках, прищі під пахвами? Причини і лікування прищів на животі

Висипання в області живота можуть з’явитися у кожної людини незалежно від статевої приналежності. Причини, з яких вони розташовуються саме в цій частині, досить різні. Залежно від них прищі на животі можуть набувати той чи інший вид, мати різний характер – бути постійними або тимчасовими, з гнійним або водянистим вмістом.

В результаті такої великої кількості відмінностей і причин підбір тактики лікування суто індивідуальний. Однак у кожному разі необхідно розуміти – чому виникають прищі на цій ділянці тіла, щоб не допустити їх появи наступного разу і знати, як їх можна вилікувати.

Прищі на животі – загальні причини

У більшості випадків причинами висипань на цій ділянці тіла є: вірусні та шкірні інфекції, алергічні реакції і хвороботворні бактерії. Нерідко прищі на животі виникають як відповідна реакція на запальні процеси всередині організму. Залежно від цих причин вони можуть свербіти, лущитися і набувати різні форми, мати певний окрас.

Поява прищів може бути пов’язана з неправильним доглядом за тілом, так і з особливістю самої шкіри. Тому було б логічніше розглядати причини їх залежно від місця локалізації.

Прищі на грудній клітці – причини і види

Найчастіше висипання на цій зоні з’являються в літній період, що говорить про неправильний догляд за шкірою. В такому випадку вони представляють собою дрібний висип з водянистим вмістом або, простіше кажучи – пітницю. Якщо ж на місці «бульбашок» почали утворюватися гнійники, то це перший сигнал про те, що в них потрапила інфекція.

Однак прищі на грудній клітці, зокрема під пахвами, можуть виникати і з інших причин:

Вірусні інфекції:

Вітряна віспа, при якій утворюються бульбашки з червоним обідком по всьому тілу. При цьому вони сильно сверблять, і може відзначатися загальне нездужання.

Краснуха, при якій є просоподібний і чітко окреслений висип, не зливаються між собою. Спочатку вона зачіпає обличчя і тільки потім поширюється по всьому тілу.

Кір, якому характерні плями рожевого кольору та неправильної форми, які зливаються між собою. Поява плям починається з обличчя, а на внутрішній частині щоки утворюються «білі вузлики», що розташовуються навпроти нижніх корінних зубів.

Лишай, якому характерне утворення червоних вузликів. В результаті вони перетворюються в досить хворобливі бульбашки. Сверблячка – відсутня.

Поява прищів може бути пов’язана з бактеріальними інфекціями – вторинним сифілісом і скарлатиною. Примітно, що скарлатина – дитяча хвороба, якою не хворіють дорослі і не можуть заразитися нею. При скарлатині характерне чітке позначення носогубного трикутника. На ньому висип відсутній, в той час як на інших ділянках тіла вона набуває яскраво-червоний колір. При вторинному сифілісі висип нагадує червоні вузлики, які можуть бути хаотично розкиданими по всьому тілу.

Прищі під пахвами – причини і види

Що робити якщо з'явилися прищі на грудній клітці, на сосках, прищі під пахвами Причини і лікування прищів на животі 1

Прищі під руками можуть виникати з таких же причин, як і на животі, грудній клітці. Однак так буває не завжди. Через велике розташування сальних залоз і часом дуже активної їх роботи можливі різні запальні процеси. Вони зумовлені:

неправильною гігієною,
носінням низькоякісної білизни,
ослабленим імунітетом,
наявністю в організмі золотистого стафілокока.

При несвоєчасній реакції на початок запальних процесів підвищується ризик переродження незначних висипань у вигляді тієї ж пітниці в гнійні акне. Найпоширенішими їх видами в цій галузі є фурункули, карбункули і гідраденіт.

На відміну від фурункула гідраденіту властива наявність кількох гнійних вузлів, що знаходяться під шкірою. Діаметр вузлів приблизно 3 сантиметри і на початку хвороби вони мають червоний, а потім синюшний, іноді багряний колір. У місці ураження відзначається свербіж і деяка хворобливість. Період загоєння характеризирується утворенням свищів, виходом гною і рубцюванням тканин.

Фурункул має характерний для нього гнійний стрижень. При наявності декількох утворень вони ніколи не зливаються один з одним. Якщо ж це відбувається, то в такому випадку слід говорити про утворення карбункула. Однак гнійний вміст фурункула може самостійно вийти на поверхню. На відміну від фурункула розтин карбункула відбувається тільки в амбулаторних умовах.

Прищі на грудях – причини і види

Що робити якщо з'явилися прищі на грудній клітці, на сосках, прищі під пахвами Причини і лікування прищів на животі 2

Причини появи прищів можуть бути пов’язаними з тими ж захворюваннями, як і на інших ділянках живота. Тому не варто повторюватися, а виділити ті, які характерні тільки для цієї області.

Найчастіше на сосках прищі можуть відзначати у себе жінки. Вони являють собою білі висипання, які прийнято називати атеромою. Розташовуються вони на навколососковому гуртку (ареолі). Причина їх появи пов’язана з закупорюванням залоз Монтгомері, функція яких виділення природного мастила, що не дає пересихати соску і довколишнім тканинам.

Атерома – доброякісне новоутворення. Воно може з’явитися в період природного вигодовування малюка, так і у жінок, які не родили. В такому випадку слід говорити про гормональні порушення або неправильну гігієну. Однак видавлювати його небажано, так як це може привести до занесення вторинної інфекції. Лікування атероми слід довірити мамологам, щоб уникнути неприємних наслідків.

Лікування і профілактика прищів в області живота

Що робити якщо з'явилися прищі на грудній клітці, на сосках, прищі під пахвами Причини і лікування прищів на животі 3

Так як прищі на животі або іншому його ділянці можуть виникати з різних причин, то і тактика лікування буде відрізнятися. Варто сказати, що прищі на цій зоні тіла краще не намагатися лікувати самостійно. Особливо, якщо вони викликані порушеннями всередині організму, вірусними і бактеріальними інфекціями. До цього числа входять висипання, яким характерна болючість, гнійний вміст і свербіж. Адже гарантувати, що висип у вас не пов’язаний з інфекцією, ніхто не може. Тому бажано звертатися до дерматолога.

Однак щоб ліквідувати висипання і в майбутньому запобігти їх появі рекомендується дотримуватися деяких правил:

збалансований і різноманітний раціон харчування.

Включення в раціон свіжих овочів і фруктів, круп із злакових рослин, нежирних сортів риби і м’яса дозволить утримувати в нормі необхідну кількість вітамінів і мікроелементів. Якщо ж впевненості в правильності раціонального харчування немає, то можна додатково приймати вітамінні комплекси.

правильна особиста гігієна.

Це правило стосується вибору якісної косметики по догляду за тілом. При наявності прищів можна спробувати мити уражену ділянку дьогтьовим милом. Якщо ж вони виникли під руками, слід задуматися про правильність підбору дезодоранту. Тверді антиперспіранти нерідко призводять до закупорки сальних залоз.

якісний одяг.

Якість одягу прямо впливає на стан шкіри. Тому бажано вибирати його з такого матеріалу, який дозволить шкірі дихати, і буде вбирати зайву вологу. Причому це можуть робити не тільки матеріали на основі бавовни, а й синтетичні, якщо вони високої якості. Крім того, всі предмети гардероба повинні бути відповідного розміру.

У більшості випадків дотримання цих нескладних правил зможе вберегти від появи прищів. Однак якщо акне почали з’являтися регулярно, їм характерна болючість або свербіж, необхідно в найкоротші терміни звернутися до фахівця. Адже здоров’я – найважливіше!


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *