Home / Твоя краса / Обличчя / Папіломи на обличчі: особливості лікування та фото

Папіломи на обличчі: особливості лікування та фото

Папіломи на обличчі  – це такі нарости, що нагадують зовні родимки або ж сплюснуті бородавки. По суті, ніякого дискомфорту вони не приносять, але сама їх поява може принести чимало неприємностей психологічного характеру для жінок, які звикли завжди стежити за собою. Далі дізнаємось про папіломи на обличчі  і способи їх лікування.

Що являють собою папіломи на обличчі

Папіломи на обличчі особливості лікування та фото

 Папіломи – це доброякісні пухлини, що підлягають лікуванню. Вони з’являються із-за папіломавірусу людини, штамів якого існує понад 600 видів, включаючи бородавки і інші шкірні прояви. Носіями папіломавірусу є понад 80 відсотків населення планети, але прояви бувають далеко не у всіх. У здорової людини імунітет здатний призупинити поширення вірусу, однак, при сильних стресах, папіломи можуть все одно з’явитися на обличчі та інших ділянках шкіри.

Поширення папілом на тілі також може бути наслідком тривалого лікування за допомогою тих чи інших препаратів. Тому перед призначенням певного лікування, лікарі повинні врахувати ймовірність появи на обличчі та інших частинах тіла небажаних висипань у пацієнта.

До папілом схильні всі, оскільки вони легко передаються такими шляхами:

через побутові предмети;

за допомогою тілесного контакту, зокрема, рукостискання або випадкового дотику в транспорті;

через незахищені статеві контакти;

після відвідування басейну;

через дотик до поручнів;

від матері до новонародженої дитини.

Так, хвороби піддаються немовлята в перші дні життя від мами, яка може навіть не знати про наявність у себе цього вірусу.

Щоб не допустити появи у себе папіломи на обличчі  та інших частинах тіла, а також у своїх дітей, потрібно стежити за особистою гігієною, особливо гігієною рук і навчати дітей теж за собою стежити. Якщо папіломи з’явилися у одного члена сім’ї, пройти лабораторне дослідження вкрай бажано всім іншим.

Папіломи на обличчі: фото

На  фото можна побачити приклади, як виглядають уражені ділянки шкіри обличчя.

Папіломи на обличчі особливості лікування та фото 1 Папіломи на обличчі особливості лікування та фото 2

При одиночній появі або груповій папіломи на обличчі найчастіше вражають тонкошкірі ділянки, зокрема:

шкіру навколо очей;

поруч з носом;

навколо рота.

Зовні на обличчі папіломи можуть нагадувати невеликі грибки рожевого або коричневого відтінку або ж суцвіття цвітної капусти. З’являючись спочатку як маленькі горбки, папіломи можуть розростатися в сторони і збільшитися до 3 сантиметрів.

Найнебезпечніше місце на обличчі, де може з’явитися папілома – це повіки. Видалити її звідти набагато складніше, ніж з інших частин обличчя. Крім того, наріст в деяких випадках гальмує рефлекторне миготіння, а це може негативно позначитися на зорі. Крім того, повіка найбільше схильна до занесення інфекції. Не тріть очі, якщо у вас брудні руки, інакше лише погіршите ситуацію.

Методи лікування папіломи на обличчі

Нарости можуть турбувати не тільки через естетичне питання, також їх потрібно видаляти при ймовірності їх перетворення в злоякісні вогнища. Метод лікування завжди рекомендує лікар, в деяких випадках видалення папілом можна виконати в домашніх умовах, а інші способи можливі лише в амбулаторних умовах.

Найбільш поширені методи видалення папіломи – це:

припікання за допомогою рідкого азоту;

видалення лазером.

Найзастосованіший спосіб лікування наростів – це їх видалення за допомогою впливу на них холодного азоту, внаслідок чого папіломи руйнуються. Такий метод можна застосовувати після аналізів, у разі, якщо пухлина є доброякісною. Така процедура триває до 20 хвилинок і підходить для видалення наростів на обличчі навіть в області повіки. Доглядати за обличчям після неї теж нескладно:

після того як уражену ділянку було заморожено, його рекомендують протирати борним спиртом або марганцевим розчином тиждень;

через кілька днів наріст відпадає, а на його місці з’являється оновлений шкірний покрив.

Дуже важливо, щоб процес припікання було проведений правильно, при слабкому впливі наріст не зникне, а при сильному може зачепити здорові ділянки дерми і залишити рубець на обличчі.

Лікування папіломи на обличчі лазером

Видалення паіломи за допомогою лазера – найбільш безпечний спосіб позбутися від них. Наріст видаляється лазерним променем протягом декількох хвилинок, сам промінь, в свою чергу, має антисептичну дію. Після лазерної процедури папілома  на цьому місці вже не з’явиться. Крім того, лазерне лікування можна застосовувати по відношенню до папіломи на верхніх і нижніх повіках, не турбуючись про те, що промінь потрапить в око і це негативно позначиться на зорі.

Після того як наріст видаляється лазером, на його місці можуть утворяться маленькі ямочки, які з часом зникають. Однак під час їх присутності не можна, щоб ділянка загоєння потрапляла під дію сонячних променів, інакше залишаться плями.

Інші методи лікування:

електрокоагуляція – на папілому впливає електричний струм, який її підсушує, потім вона відпадає. У перебіг 10 днів місце лікування потрібно обробляти розчином календули. Якщо обробка буде слабкою, нарости в цьому місці знову можуть з’явитися. Перевага способу – економічність;

хірургічне втручання – практикується лише тоді, коли розмір наросту перевищує сантиметр, а сам наріст покрився раковими клітинами. Сама операція триває близько 20 хвилинок і може торкнутися деяких здорових тканин. Недолік такого способу лікування – це шрами;

хімічне лікування папіломи. Наріст розчиняють кислотою на основі органічних і неорганічних кислот. Процедура досить тривала: для повного розчинення наросту її потрібно проводити через 2-3 дня.

Як лікують папіломи на обличчі в домашніх умовах

Щоб позбутися від папіломи на обличчі і іншій частині тіла самостійно, можна запитати у лікаря, який метод він може порекомендувати в тому чи іншому випадку. Справитися з небажаними наростами допоможуть всілякі настої, компреси і саморобні мазі. До вашої уваги рецепти деяких з них:

трав’яний настій для зміцнення імунітету при лікуванні папілом – візьміть по столовій ложечці таких лікарських засобів, як хвоща, меліси, кореня кульбаби, подорожника і кропиви, подрібніть їх і з’єднаєте. Кілька ложок такої суміші заливаємо літром окропчику і проварюємо 10 хвилинок на вогні. Настоюємо відвар 4 годинки і можемо приймати перед їжею по 50 мл тричі на день протягом тижня;

часникова мазь для видалення папіломи – 1 беремо чайну ложечку подрібненого часничку і з’єднуємо з 2 столовими ложечками будь-якого крему, який вам підходить за типом шкіри. Таку мазь прикладайте до бородавки на кілька годин, а потім змийте тепленькою водичкою;

настоянка на основі кульбаби. Такий настій допоможе позбутися від папіломи на обличчі  максимально швидко. Візьміть головки кульбаб і утрамбуйте їх щільно в скляний посуд, потім залийте їх флаконом потрійного одеколону. Настоюйте суміш  20 днів, а потім змащуйте нею уражені ділянки дерм до 5 разів на день, поки нарости не зникнуть;

компрес на основі листя каланхое. Зріжте свіже листя і прикладіть їх до папіломи, зафіксувавши за допомогою лейкопластиру. Тримати потрібно компрес протягом ночі. Такий засіб допоможе позбутися від наростів менш ніж за 2 тижні.

Домашнє лікування має ряд ризиків і недоліків. Папілома, видалена самостійно, не зникне швидко, крім того, немає гарантії, що вона не з’явиться знову.

Також пам’ятайте, що зовні доброякісні та злоякісні утворення одне від одного не відрізняються, тому без консультації з лікарем призначати собі те чи інше лікування – загрожує небезпечними наслідками.

Папіломи на обличчі. Заходи застереження і поради

Не приступайте до лікування без попереднього огляду у дерматолога. Він повинен виявити причину і характер папіломи на обличчі, і тільки потім порекомендувати, як з нею бути далі.

Не запускайте доброякісні нарости, інакше вони з часом можуть перетворитися на злоякісні, і представляти серйозну загрозу вашому здоров’ю.

Також пам’ятайте наступне:

при лікуванні папілом саліциловою кислотою не перестарайтеся в спиртовій концентрації, інакше можна пересушити шкіру або спровокувати опік;

при появі на обличчі небажаних наростів не можна переохолоджуватися;

не допускайте стресових ситуацій і надмірних напруг, в тому числі інтелектуальних;

щоб не допустити заражень, не торкайтеся обличчя брудними руками;

якщо ви один раз видалили наріст, це не гарантія, що скоро на його місці не з’явиться новий. Щоб не допустити запальний процес, рецидивів і ослаблення імунітету, лікування повинно бути якісним і комплексним.

Отже, після консультації лікаря ви можете вибрати найбільш прийнятний для вас варіант виведення наростів, будь то видалення клінічне або в домашніх умовах. У тому чи іншому випадку є свої як переваги, так і недоліки.

Обличчя чоловіка або жінки – це частина тіла, яка завжди знаходиться на виду, і заховати деякі її вади просто так неможливо. Деякі з них можуть стати серйозною перешкодою на шляху до побудови кар’єри або особистого щастя. Тому видалення небажаних наростів на обличчі – дуже важлива процедура. Крім того, завдяки лікуванню папілом ви захистите себе від появи пухлини на обличчі.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *