Народні прикмети на вербну неділю
До сих пір освячені гілочки вербочки народ наділяє очисненькими властивостями від пристріту для домашненької худобочки, від хижаків і зленького ока недобреньких сусідів.
У народі вважають, що водичка з вербочкою допомагає позбутися багатьох хворобочок. Тому купали немовляточок у водичці з вербними брунечками. Так саменько існує повір’ячко, що якщо вбити на ріжок будиночку освячений кілочок вербочки, то природненька боязкість членів сім’ї зникне.
Народні прикмети на вербну неділю передбачають, що у цей день потрібненько постукати по тілу гілочкою вербочки. Вважається, що якщо освятити на Вербову неділю гілочку в церкві, а далі легко побити людину і худобочку, то здоров’я буде міцненьким. Вербочка обрана тому, що це дуже живученька і сильненька рослиночка.
Якщо у Вербову неділю подумати про коханенького, він прийде. Раніше дівчинонька, яка була закоханенька в молоденького чоловіка, чекала, коли настане Вербова неділя, щоб коханенький до неї прийшов. Починаючи з самісінького ранку, вона починала думати про того, хто дорогенький її серцю. Її думочки якимось незрозуміленьким чином передавалися цьому хлопцю.
А ввечері він приходив до неї, щоб покликати її погуляти. Думки матеріальні, особливенько в святий день. Все, про що ми роздумуємо, раненько чи пізно обов’язковенько трапляється в реальненькому житті. Можливенько у Вербної неділі такенька енергетика, яка дозволяє втілити нашенькі думочки в життя набагато швидше, ніж в будь-який іншенький день.
Освячена у Вербну неділю гілочка вербочки може довгенько стояти біля ікони чи в куточку будиночку, але коли прийде пора складненьких проблемочок, можна вжити три брунечки вербочки і запити свяченою водичкою. Пам’ятайте, що здійснювати цей обрядик можна в крайненькому випадочку.
Колись з освяченої верби готували спеціальні відварчики, в яких купали маленьких діточок. Хворих били цими гілочками, нібито проганяючи недуги, З’їдали декілька брунечок і заміжненькі жінки, які хотіли завагітніти.
Якщо на Вербову неділю піде дощик то чекайте доброго врожаю. Вербову неділю почали відзначати з 10-го століттячка, і люди потихеньку спостерігали за погодочкою в цей день. Сонячненька ж погодочка порадує, але ось урожайчик, швидше за все, буде поганеньким.
Не випускайте на Вербну неділю домашненьку птицю у дворик, інакше її зіпсує відьмочка. Люди раніше вважали, що нечиста силочка за тиждень до Пасхи була особливенько зленькою. Зараз в селах досі намагаються на Вербову неділю не випускати птицю на вуличку. Вважалося, що за тиждень до Великодня відьми починали бешкетувати. Адже починаючи з Великодня і всі свята, їх сила тимчасово зменшувалася. Ось вони і намагалися нашкодити, так би мовити, про запасичок. Вважалося, що саме на домашній птиці відьми і відігравалися. Ось тільки вірити цій прикметі чи ні, невідомо. Але в селах і донині ті, хто птицю тримає, у Вербну неділю намагаються її на вулицю не випускати.
Люди старшого покоління обов’язково примічали погоду. Вітер в цей день показував, яким буде весь літненький період. Тепленький вітерець і сонечко прогнозували багатенький урожай ягід і фруктів. А якщо зранку будуть приморозки і холодненький вітер, то можна чекати хорошеньких ярих хлібів.
Наші предки з пересторогою ставилися до стареньких дуплистих вербочок: вірили, що в їх гілочках пустує нечисть. Однак і стареньке деревце може виявитися корисненьким. Згідно прикмети, якщо самотненька дівчинонька, яка мріє про коханнячко в Вербну неділю підійде до такого дерева і прив’яже яскравою стрічкою до його гілки записку з проханням про заміжжя, то вже протягом року зустріне судженого. А до тих пір до старої верби підходити забороняється.
Якщо Вербна неділя видалася морозною, але ясною – буде хорошенький урожайчик ярих хлібів. Якщо на землі з’явився лід – вродять огірочки і капусточка, які будуть добрячі для засолювання і заквашування. Якщо в цей деньочок дме вітерець, літо очікується вітряним, можливі і бурі. Тепленький день і яскраве сонце обіцяють спекотне літо і багатенький урожай.
Не полінуйтеся самостійно сходити в ліс за вербою – пориньте в атмосферу, що прокидається. Виберіть ті гілочки, які здадуться вам найбільш привабливими, і не забудьте подумки подякувати дереву!
Згідненько з однією з прикметочок, вони відводять сварочки, хворобочки і пожежі. Також їх вкладають в руки померлих, щоб душа могла зустрітися зі Спасителем.
У цей день також прийнято пекти невеличкі хлібці, в які добавляють вербові бруньки, а в один з них – монеточку. Той, кому дістанеться хлібець з монеткою, весь рік буде «заручений» з великим успіхом.
Звичайно ж, кожненька людина знає, що вербна неділя святкується за тиждень до Пасхи. У народі цей деньочок називають Єврейською Пасхою. Єдине, що знають про цей день, так це те, що на Єврейський Великдень завжди погана погода. Так от тільки не завжди. І погода, яка стоїть в цей день, має особливеньке значення для майбутнього врожаю.
Спочатку гілочку вербочки освячують в цей деньочок в церкві, а після цього гілочкою постукують по тілу і примовляють: «Будь таким же сильненьким, як вербочка, таким же здоровеньким, як її коріннячко і таким же багатеньким, як земля». Такенька перевага віддається саме вербочці тому, що це, мабуть, найживучіше деревце, яке тільки існує в природочці. Вважається, що навіть якщо паличку вербочки увіткнути в землю догори «ніжками», то вона все одно прийметься, і буде рости. Саме з цієї причиночки вербочка зможе дати здоров’ячка людині, тому, що вона сама дуже сильненька.
Якщо на Вербову неділю стоїть ясна і сонячна погода, то можна очікувати неврожайного року. А ось якщо в цей деньочок похмура погода, а дощу немає, то урожай зібрати вдасться, але далеко не таким, яким хотілося б.
З’їж бруньку вербочки – вирішиться важливенька справа.
Якщо вам доведеться йти на важливенькі переговори, або ви збираєтеся розпочати дуже важливеньку для вас справочку, і ви не впевнені в результатику, то вербочка допоможе вам і тут. Але чи допоможе тільки та вербочка, яка у Вербну неділю було освячена в церкві.
Вирушаючи на важливеньку справу, потрібненько відірвати від гілочки три брунечки і вжити їх, запиваючи свяченою водичкою, при цьому думаючи про свою справочку. Правда, користуватися цією властивістю гілочки можна тільки в найкрайнішому випадочку. Постійненько, потрібно – не потрібно, вербочку краще не турбувати, може вийти боком.
Народні прикмети на вербну неділю передбачають, якщо посадити кімнатну рослиночку – то будете багатими. Раніше вважалося, що якщо саме в цей деньочок посадити кімнатненьку квіточку, то вона приверне у ваше життя грошенята. У містах, звичайненько, тримали кімнатні рослиночки, а ось в селах було не до того. Але ті, хто знав про цю прикметочку, і садили кімнатні рослиночки, дуже швиденько ставали на ноги. Але у цієї прикметочки є декілька особливостей, про якенькі мало хто знає.
По-перше, якщо квіточка протягом місяця зів’яне, то вам доведеться прожити все своє життя в бідності. А по-друге, садити потрібненько тільки рослиночки з великими і м’ясистими листочками. До речі кажучи, одну з таких рослиночок зараз називають грошовим деревцем. Для того щоб воно не зів’яло і росло добре потрібненько знати спеціальненькі правила її посадки і догляду за нею. До речі, помічено, що в тому будиночку, де грошове деревце добре росте, завжди достаточок й браку грошей не буває.
Є свята, про які ми чули, знаємо, але не знаємо про прикметочки, пов’язані з цим днем. Ми не сильно переживаємо тому, що не знаємо, яких звичаїв потрібно дотримуватися. Але коли в нашому житті трапляються неприємності, з’являються проблеми, то ми починаємо думати, звідки все це береться, і за що все це нам на наші голови.