Home / Дозвілля / Місячний календар городника на травень 2018 року

Місячний календар городника на травень 2018 року

Останній місяць весни – найквітучіший і сприятливий для вирощування різних культур. Якщо використовувати під час проведення робіт місячний календар городника на травень 2018 року, посадка рослин пройде успішно. Час для робіт в саду в розпалі і потрібно багато чого встигнути.

Місячний календар городника на травень 2018 року. Посадка і інші роботи на початку місяця

Місячний календар городника на травень 2018 року

Місячний календар городника на травень 2018 року рекомендує вести на початку травня посів в грунт різних овочів:

огірків;

цвітної капусти;

гарбуза;

білокачанної капусти.

Можна зайнятися посадкою декоративних літніх рослин: іпомеї, садових бобів, прискорити цвітіння яких вийде при вирощуванні через розсаду.

У відкритий грунт, згідно з правилами місячного посівного календаря, можна посадити літні рослини: аліссум (лат. Alyssum), айстри (Aster), геліхрізум (Helichrysum). У парник поміщають розсаду баклажанів, огірків, томатів.

Якщо температура на вулиці стоїть тепла, місячний календар городника на травень 2018 року рекомендує вести посів на грядки буряків, листового салату, моркви, петрушки.

Можна виділити день посадки дерев. Хороший ефект дає посадка кукурудзи, квасолі, брокколі. У парник можна посадити кавуни, дині.

Місячний календар городника на травень 2018 року. Роботи в середині місяця

Травень є оптимальним часом для висадки розсади порею, так як грунт в цей час вже досить прогрівся.

Відмінний варіант – посадка в грунт розсади:

маргариток;

незабудок;

гвоздики.

Місячний календар городника на травень 2018 року рекомендує провести посадку часнику і цибулі-сіянки. Після того як температура на вулиці досягне восьми градусів тепла, дозволено вести посадку картоплі.

Місячний календар городника на травень 2018 року говорить, що орієнтуватися в цьому випадку краще на цвітіння черемхи. Вона краще всього іншого розповість про те, коли садити картоплю.

Місячний календар городника на травень 2018 року. Що краще садити наприкінці місяця

У відкритий грунт можна садити:

цибулю-шалот;

савойську, брюсельську капусту;

ріпчасту цибулю, сіянку;

білокачанну капусту, броколі.

Під плівку висаджують баклажани, щоб на початку червня перемістити їх у відкритий грунт. Це ж можна сказати про кукурудзу.

Календар садівника говорить і про те, що кінець травня є найкращим часом для посадки ів огірків, фізалісу і патисонів. Діяти слід згідно з правилами:

Приготуйте грядку.

Зробіть в ній лунки, помістіть в них по 1 кг перегною і трохи золи. Змішайте все з грунтом і полийте.

Вести посадку рекомендовано в похмуру погоду або у вечірній час. Погода повинна стояти безвітряна. Дотримання представлених правил забезпечить вам те, що розсада не буде в’янути і виросте міцною і сильною.

Місячний календар городника на травень 2018 року рекомендує в саду і городі висаджувати патисони та кабачки в кінці місяця таким чином, щоб в грунт був занурений весь горщик. При цьому навколо посадки варто зробити поглиблення, що затримує вологу.

Місячний календар городника на травень 2018 року. Посадка прянощів в травні

Календар садівника з прянощів рекомендує вести посадку наступних видів теплолюбних рослин:

петрушки;

базиліка;

цикорію;

орегано;

шавлії.

Слід посадити кріп, тоді його свіжа зелень буде радувати вас все літо. Місячний календар городника на травень 2018 року каже, що не варто нехтувати і шпинатом з салатом. Однак, щоб не отримати влітку гірких листків, посадки доведеться весь час заповнювати.

Місячний календар городника на травень 2018 року. Що посадити з екзотики

Календар садівника і городника на 2018 рік рекомендує звернути увагу на такі, на перший погляд, екзотичні рослини, як кольрабі та пак-чой. Кольрабі розвинеться через вісім тижнів. Пак-чой слід висаджувати з інтервалом у три тижні.

Можна посадити пастернак. При цьому на кожні 20 см має виходити по три насінини. Потім сходи проріджують, залишаючи найсильніші рослини.

Кресс-салат теж підходить для посадки. Але йому потрібна велика кількість вологи, тому вести вирощування слід в контейнерах. Брукву і мангольд можна культивувати на початку травня, так як дані різновиди буряка не бояться низької температури.

Посадка в травні (відео):

Місячний календар городника на травень 2018 року по дням

1 травня – спадний Місяць в Скорпіоні. Поки нічне світило йде на спад, активно ростуть і розвиваються коріння рослин, їх надземні частини в даний момент слабо реагують на пошкодження і вимагають менше вологи.

Корисно зайнятися замочуванням насіння, удобренням грунту, прополкою, обприскуванням. Показано сіяти зелень, цибулю батун, квіти, салат. В саду займаються щепленням і прищипуванням зайвих пагонів.

Посадка буряків, топінамбура, моркви, картоплі. Знищення шкідників. Пересадка рослин.

2-3 травня – спадний Місяць під знаком Стрільця. Садівники, дачники, городники повинні використовувати ці дні для посіву декоративних рослин (вони зацвітають швидше), посадки саджанців, живців, перекопування, розпушування, підгортання, проріджування сходів. Висівають: огірки, помідори, патисони, гарбузи, моркву, буряк, бобові. Необхідно приступити до мульчування розсади суниці садової.

2 травня. Висів редису, кореневої петрушки, редьки, дайкона. Прикореневий полив. Прополювання грядок.

3 травня. Посадка моркви, цибулі-батун, кореневої петрушки. Прополювання грядок. Збір врожаю ранніх овочів.

4-6 травня – спадний Місяць під знаком Козерога. Місячний календар городника на травень 2018 року рекомендує сіяти бобові, всі види капусти, цибулі. Садять також картоплю, моркву, перець. Займаються формуванням живоплотів, газонів.

4 травня. Висадка цибулі-ріпки, цибулинних і бульбових квітів, цибулі-батун. Зрошення дерев. Прополювання грядок.

5 травня. Посадка цибулинних і бульбових квітів, цибулі-батун. Культивація грунту. Підгортання овочів.

6 травня. Посів дайкона, редьки, кореневої петрушки, редиски. Прополювання грядок. Догляд за полуницею.

7-8 травня – Місяць убуває в знаку Водолія.Займіться боротьбою з шкідниками, формуванням крон. Можна розпушувати грядки, провести прибирання ділянки. Несприятливий момент для поливів.

7 травня. Удобрення рослин органікою. Закладка компосту. Знищення шкідників.

8 травня. Внесення мінеральних добрив. Прополювання грядок. Закладка компосту.

9 травня – спадний Місяць в Рибах. Висадка цибулі-ріпки, цибулинних і бульбових квітів, цибулі-батун. Роботи з грунтом. Пересадка сильно загущених рослин.

10 травня – спаднийМісяць в Рибах. Посадка цибулі-батун, буряка, цибулинних і бульбових квітів, моркви. Пересадка рослин на постійне місце.

11 травня – спадний Місяць в Рибах. Висів дрібних коренеплодів. Пересадка кімнатних рослин. Збір врожаю зелені.

12-13 травня – Місяць убуває під знаком Овна. Сприятливий період для обробок від хвороб і шкідників, заміни ґрунту в горщиках у домашніх рослин. На ділянці займаються компостом, проріджуванням сходів, підживленням рослин. Не забувайте про догляд за інструментом, а також перевірте, чи достатньо арок, опор для рослин.

12 травня. Підгортання грядок. Закладка компосту. Позакореневий полив ягідних кущів.

13 травня. Зрошення всіх культур. Видалення бур’янів з газону. Викопування відцвілих первоцвітів на зберігання.

14 травня – спадний Місяць у Тільці. Висадка буряка, кореневої петрушки, цибулі-ріпки, моркви. Культивація грунту. Прополювання грядок. Посів редиски, дайкона, моркви, цибулі, баштанних і бобових культур. Посадка топінамбура, картоплі. Посіяні в цю добу рослини довго не сходять, але зате потім дають дружні, рясні паростки, добре переносять перепади температур і навіть посуху.

15 травня – Молодик у Тільці. Роботи з культурами краще відкласти.

16-17 травня – зростаючий  Місяць під знаком Близнюків. День гарний для боротьби з підземними, надземними шкідниками, для розпушування грунту, прополки грядок, підгортання. Не забувайте про птахів. Вони допоможуть зберегти урожай, їх варто підгодувати.

16 травня. Підживлення мінеральними добривами. Закладка компосту. Зрошення.

17 травня. Внесення органіки. Прикореневій полив рослин.

18 травня – зростаючий  Місяць у Раку. Посадка бобових, зелені, огірків, салату, баклажанів, кавуна, дині, червонокачанної і цвітної, білокачанної капусти, багаторічників, плодових дерев і кущів. Підгортання картоплі. Щеплення живців. Пересадка культур.

19 травня – зростаючий Місяць у Раку. Висадка огірків, кабачків, патисонів, томатів, гарбузів, кавунів, перцю солодкого, дині, білокачанної та цвітної капусти, однорічників. Розподіл куща багаторічних рослин. Розпушування грунту під деревами. Закладка компосту. Щеплення живців. Пересадка рослин.

20-21 травня – зростаючий Місяць під знаком Лева. Головне завдання городника і садівника – культивація грунту, обробка дерев від хвороб, шкідників препаратами для поліпшення і прискорення появи зав’язей. Не рекомендується пікірувати, обрізати рослини.

20 травня. Підживлення органічними добривами. Закладка компосту. Збір першого врожаю.

21 травня. Внесення комплексних мінеральних добрив. Прополювання грядок. Закладка компосту. Полив культур.

22 травня – перша чверть в Діві. Місячний календар городника на травень 2018 року рекомендує полити рослини, привести в порядок ділянку. Не варто пересаджувати, пасинкувати, черенкувати  рослини. Погано укоріняються посаджені сьогодні суниця, полуниця.

Внесення мінеральних і органічних добрив. Роботи з грунтом. Дощування овочів.

23 травня – зростаючий Місяць у Діві. Всі овочі, посаджені в цей день, розвивають кореневу систему. Відповідно, варто сіяти моркву, буряк, редьку, редис, цибулю. Можна садити декоративні рослини, з яких не збирають плодів. На них буде багато гарних бутонів квітів. Внесення органічних добрив. Очищення грядок від бур’янів. Збір фруктів.

24-26 травня – зростаючий Місяць під знаком Терезів. Садять зелень, огірків,салати, томати, капусту, баклажани, кабачки, петрушку (кореневу), дині, кавуни, патисони, багаторічники. Висаджують в парники розсаду, займаються живцюванням рослин і формуванням крон плодових дерев.

24 травня. Підгортання. Мульчування хвойних.

25 травня. Висадка зелені, салату, перцю солодкого, дині, бобових, кавуна, червонокачанної капусти, плодових дерев і кущів. Розподіл куща багаторічних рослин. Розпушування грунту. Закладка компосту.

26 травня. Пересадка рослин. Прополювання грядок.

27 травня – зростаючий  Місяць у Скорпіоні. Посадка томатів, бобових, перцю солодкого, кавуна, баклажанів, дині, червонокачанної капусти, однорічних і багаторічних рослин, плодових дерев і кущів. Розподіл куща багаторічних рослин. Щеплення живців.

Але на 27 число в цьому році випадає одне з найголовніших православних свят – Трійця. Так що подумайте перед тим, як приступити до роботи в настільки святий день.

28 травня – зростаючий Місяць у Скорпіоні. Місячний календар городника на травень 2018 року рекомендує висаджувати зелень, салати, бобові, однорічні, багаторічні рослини, плодові дерева і кущі. Розподіл куща багаторічних рослин. Роботи з грунтом. Закладка компосту. Щеплення живців. Пересадка овочевих культур.

29 травня – Повний місяць у Стрільці. Поганий день для роботи з рослинами і деревами.

30-31 травня – спадний Місяць у Стрільці. Посів лікарських трав, рослин, стебло стволами, квітів, овочевих культур на насіння. Показані: пасинкування, обрізка вусів суниці, видалення зайвої порослі, ураженої  хворобами рослин, пікірування, прополка, обробка від шкідників. Садять нові дерева і чагарники.

30 травня. Посадка картоплі, дайкона, топінамбура, редиски, цибулі-ріпки, редьки, цибулинних і бульбових квітів, кореневої петрушки. Культивування грунту. Викопування ранніх цибулинних для просушування.

31 травня. Посадка моркви, дайкона, картоплі, редьки, топінамбура, редиски, буряків, цибулинних і бульбових квітів. Посів сидератів. Підв’язка кучерявих квітів.

Місячний календар городника на травень 2018 року – сприятливі дні

Сприятливі дні для посадки за місячним посівним календарем в травні:

Огірки – 18, 19, 24, 26

Зелень і салат – 18, 25, 28

Помідори – 19, 24, 27

Перець солодкий – 19, 25, 27

Баклажани – 18, 24, 26, 27

Кабачки, патисони, гарбуз – 19, 26

Картопля, топінамбур – 1, 30, 31

Редис, редька, дайкон – 2, 6, 11, 30, 31

Морква, буряк – 1, 3, 10, 14, 31

Кавун, диня – 18, 19, 25, 27

Квасоля, горох, боби – 18, 25, 27, 28

Капуста білокачанна і цвітна – 18, 19

Капуста червонокачанна – 18, 25, 27

Цибуля ріпка – 4, 9, 14, 30

Цибуля-батун – 3,4, 5, 9, 10

Петрушка коренева – 2, 3, 6, 14, 30

Однорічні квіти – 19, 27, 28

Багаторічні квіти з насіння – 18, 24, 27, 28

Багаторічні квіти (поділ, пересадка) – 19, 25, 27, 28

Цибулинні і бульбоцибульні квіти (в тому числі на вигонку) – 4, 5, 9, 10, 30, 31

Плодові дерева – 18, 25, 27, 28

Плодові чагарники – 18, 25, 27, 28.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *