Home / Дозвілля / Місячний календар городника на квітень 2018 року

Місячний календар городника на квітень 2018 року

Квітень – один з найбільш напружених місяців в календарі робіт садівників і городників. До домашніх клопотів по вирощуванню розсади додаються роботи на садовій і дачній ділянках. То плаче дощиком, то сміється весняним сонечком квітень, а то і морозцем налякає. Тому й не поспішають ще садівники і городники приступати до загартовування розсади і сівби насіння у все ще холодну землю. Про місячний календар городника на квітень 2018 року піде мова далі.

Місячний календар городника на квітень 2018 року. Підготовка розсади

Розсада підросла, тому на початку квітня треба провести пікірування розсади перців, томатів, баклажанів, селери, цибулі порею. Якщо ви не встигли виростити розсаду перців і томатів, то можна ще і в квітні посіяти насіння, але тільки скоростиглих сортів. Дату пікірування вибирайте відповідно за докладним місячним календарем городника на квітень.

На початку квітня проводять посів на розсаду насіння однорічних квітів, таких як айстри, запашний тютюн, петунія, гвоздика, а в другій половині – посів насіння огірків, кабачків, патисонів, динь і кавунів.

Потрібно продовжувати догляд за розсадою на підвіконнях – поливати, підживлювати, рихлити ґрунт.

Пора дістати з холодильників бульбоцибулини гладіолусів і викласти їх в тепле місце для пророщування.

Місячний календар городника на квітень 2018 року в саду

Місячний календар городника на квітень 2018 року  рекомендує, що потрібно уважно оглянути плодові дерева і ягідні чагарники, а потім провести їх санітарну – видалити всі сухі, зламані і криві гілки, обрізати для омолодження старі гілки на смородині, агрусу, жимолості. Для боротьби з шкідниками треба облити ці кущі гарячою водою.

Підживлювати дерева і чагарники, при цьому добрива внести в грунт за допомогою неглибокого перекопування грунту.

Якщо не зробили це взимку, то на початку квітня ще можна заготовити черешки бажаних цікавих сортів яблуні і груші. В кінці місяця можна почати їх щеплення на вирощені підщепи або на яблуні, плоди яких вас не влаштовують.

Бажано почистити кору на дорослих яблунях, зняти лапник і інший захист від гризунів на штамбах молодих дерев і оновити побілку.

На суничних грядках прибрати торішнє листя, підживити рослини добривами і замульчувати грядки торфом або перегноєм.

Місячний календар городника на квітень 2018 року. Роботи в городі

Теплиці в квітні теж вимагають уваги. Якщо ви восени зняли стару плівку, то потрібно замість неї покрити теплиці новою. Якщо у вас теплиця полікарбонатна або вона покрита товстою плівкою багаторічного використання, то перед початком сезону треба ретельно промити покриття, щоб поліпшити проходження сонячних променів.

У готових теплицях по краях грядок можна посіяти кріп, крес-салат, редиску, щоб уже в травні зібрати ранній урожай.

Якщо у вас гарна компостній купа, то і на ній теж можна посіяти під плівку ці ж овочі та навіть насіння квітів на розсаду.

Місячний календар городника на квітень 2018 року  повідомляє, що дістають на яровизацію посадкову картоплю. Ця операція при правильному її виконанні дозволяє збільшити врожайність бульб і прискорити дозрівання врожаю на 15-20 днів.

В кінці квітня можна посіяти під плівку на підготовлені з осені грядки холодостійкі культури: моркву, дайкон, кріп, петрушку, редис, посадити цибулю сіянку і часник. Сіянку проводіть  відповідно до місячного посівного календаря на квітень.

Місячний календар городника на квітень 2018 року. Квітник

Очистити від сміття і підживити добривами цибулинні і дрідноцибулинні культури – нарциси, тюльпани, гіацинти, мускарі, галантуси, крокуси та інші.

Орієнтуючись на погодні умови і відсутність сильних морозів, треба поступово знімати укриття з троянд і клематисів. У другій половині квітня провести обрізку троянд і підживити їх добривом.

Підготувати ґрунт на клумбах, де будуть висівати насіння однорічних: нагідок, ешшольціі, космеї, волошок, іберісу, водозбору, незабудок.

Місячний календар городника на квітень 2018 року по дням

Але турбот у них вистачає: прибирання ділянки після зими по вже підсохлій землі, планування насаджень і необхідних додаткових будівель, перевірка готовності інвентарю, боротьба з гризунами, але найголовніше – клопоти біля розсади.

Розібратися в цьому вирі, нічого не упустити і все зробити вчасно допоможе місячний календар городника на квітень 2018 року.

1 квітня. Місячні дні: 15-16 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Терези. У перший день місяця слід зайнятися присадибними будівлями і спорудами, які вимагають ремонту, навести порядок в теплиці, зняти зимові укриття. Можна почати рихлити ґрунт, підживлювати землю добривами, дати старт боротьбі з шкідниками, що живуть в грунті.

2 квітня. Місячні дні: 16-17 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Скорпіон. Можна приступати до посадки бульб картоплі і топінамбура, сіяти редис, дайкон, цибулю на ріпку, кореневу петрушку, редьку, буряк. Підрослій розсаді корисні будуть пікірування і пересадка. Продовжуйте обробку грунту і її підготовку до посіву насіння і висадки розсади. Сьогоднішній період сприятливий для посадки дерев.

3 квітня. Місячні дні: 17-18 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку:  Скорпіон. Сьогодні місяць сприяє результативності всіх видів обробки грунту. Добре вплине на насіння їх стратифікацію. Готуйте і розкладайте приманки гризунам.

В саду можна по сніжному покриву внести мінеральні добрива, зробити щеплення плодових дерев, провести обприскування від шкідників і хвороб. Насіння ранньої капусти, шпинату, селери сьогодні посійте в опалювальній теплиці.

4 квітня Місячні дні: 18-19 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Стрілець. Рекомендується в цей час висаджувати практично всі бульбові рослини і дрібні коренеплоди. Піклуючись про майбутній урожай плодових дерев, слід підготувати ловчі пояси для шкідників.

Подивіться порядок рекомендованих посадок на майбутній найближчий період і розплануйте розташування нових грядок. Можна проводити культивацію землі, прополку, боротьбу зі шкідниками.

5 квітня Місячні дні: 19 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Стрілець Цей день підходить для посіву моркви і буряка, різних видів обробки грунту, боротьби з гризунами та шкідниками.

6 квітня Місячні дні: 19-20 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Стрілець. Місячний календар городника на квітень 2018 року сьогодні вказує на своєчасність посіву кореневої петрушки і цибулі на ріпку. Також продовжуйте роботи по вирощуванню грунту, приведення в порядок доріжок на ділянці, боротьбу зі шкідниками.

7 квітня Місячні дні: 20-21 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Козеріг. Культури, рекомендовані сьогодні для посадки і посіву: цибуля-ріпка, дайкон, бруква, картопля, редис, топінамбур, ріпа, коренева петрушка, редька. Неодмінно вилікуєте опіки кори на деревах. Сьогоднішні щеплення добре приживуться. Куплена садова техніка буде працювати надійно і довго прослужить.

8 квітня Місячні дні: 21-22 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Козеріг. Садіть топінамбур, картоплю, сійте редьку, брукву, буряк, ріпу, моркву, дайкон. Продовжуючи обробку грунту, не забувайте про внесення добрив. Відремонтуйте садово-городню техніку.

9 квітня Місячні дні: 22-23 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Водолій. Місячний календар городника на квітень 2018 року радить, що сьогодні краще відмовитися від посіву насіння і висаджування рослин. Просапайте грядки з уже висадженими овочами, внесіть в грунт органічні добрива, полийте рослини, купіть насіння. У боротьбі з шкідниками використовуйте обприскування і обкурювання.

10 квітня Місячні дні: 23-24 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку:  Водолій. Відмовтеся від посіву або посадки рослин в цей день. Можна займатися внесенням органіки в грунт, знищенням ґрунтових шкідників. Підстрижіть садові дерева і кущі, обкурюйте або обприскуйте їх для боротьби з шкідниками, що живуть в корі і кронах.

11 квітня Місячні дні: 24-25 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Водолій. Висаджування розсади і посів насіння краще перенести на більш сприятливий час. Можна поповнити запаси корисних речовин в грунті мінеральними добривами, зробити прикореневий полив розсади і рослин на ділянці, знищувати фітошкідників. Придбайте потрібне насіння.

12 квітня Місячні дні: 25-26 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Риби. Сьогодні висаджуйте цибулю-ріпку, дайкон, картоплю, селеру, редис, топінамбур, редьку, кореневу петрушку. Час сприятливо для культивації грунту, поливу і внесення добрив. Вдалими будуть щеплення фруктових дерев.

13 квітня Місячні дні: 26-27 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Риби. Хороший урожай дадуть висаджені в цей день цибулинні і бульбові рослини, посіяні дрібні коренеплоди – буряк, редис, моркву, селеру, кореневу петрушку. Порадують дружними сходами висаджені сьогодні цибулинні і цибулинні квіти. Можна також зайнятися пересадкою і пікіруванням розсади, відлякуванням з ділянки гризунів.

14 квітня Місячні дні: 27-28 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Овен. Сьогодні місячний календар городника на квітень 2018 року не рекомендує щось садити чи сіяти. Обсяг роботи на ділянці складуть підготовка грунту для посівів майбутнього періоду, прополка і мульчування вже задіяних ділянок, внесення органічних добрив, позакореневого полив, знищення різних видів шкідників.

15 квітня Місячні дні: 28-29 Фаза: спадний Місяць Знак зодіаку: Овен. Мульчування попереджає пересихання грунту і береже коріння рослин від оголення під час сильного дощу З огляду на сьогоднішній стан місяця, що-небудь висаджувати або сіяти не варто.

Краще в цей день полити рослини, прополоти і замульчувати засаджені грядки, обробити яку-небудь ділянку грунту і паралельно внести в землю мінеральні добрива. Продовжуйте поповнювати компостні ями або купи, боротися зі шкідниками та гризунами.

16 апреляквітня Місячні дні: 29, 1,2 Фаза: молодик Знак зодіаку: Тілець. День несприятливий для сільськогосподарських робіт на ділянці.

17 квітня Місячні дні: 2-3 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку: Тілець Під впливом зростаючого Місяця прекрасно піднімуться і дадуть хороший урожай посаджені сьогодні в землю гарбуза, салати, огірки, кабачки, зелень, білокачанна капуста, цибуля-батун, цвітна капуста, ягідні кущі. Можете сьогодні обрізати дерева в саду, підстригати кущі, проріджувати загущені сходи.

18 квітня Місячні дні: 3-4 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку: Тілець.  Плодовитими будуть посаджені в цей день баштанні і бобові культури, баклажани, помідори, цвітна і білокачанна капуста, солодкий перець, однорічні квіти, в’юнкі рослини, виноград, суницю, плодові дерева.

Сьогодні сміливо можна займатися обрізанням гілок дерев, непотрібних пагонів, проріджування загущених сходів овочевої і квіткової розсади, усіма видами обробки грунту.

19 квітня Місячні дні: 4-5 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку: Близнюки. Сьогодні внесіть в землю органіку і мінеральні добрива, обладнайте нову яму для компосту, відремонтуйте споруди на дачній ділянці. Можете також підготувати місце для газонів і грядок, обприскати рослини в боротьбі з шкідниками та хворобами.

20 квітня Місячні дні: 5-6 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку: Близнюки. Поповнення запасів мінеральних добрив в грунті в цей день дасть відчутний позитивний результат. Продовжуйте заповнювати компостні ями, проведіть зрошення рослин, докупіть відсутнєнасіння.

21 квітня Місячні дні: 6-7 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку: Рак. У цей день рекомендована посадка більшості культур: баштанні, зелені, бобові, стручкові, гарбузові, пасльонові, багаторічні квіти, ягідні кущі, плодові дерева. Розсадіть потребуючі в цьому сходи, зробіть щеплення дерев і підготуйте живці для майбутніх подібних операцій. Продовжуйте закладати компост.

22 квітня Місячні дні: 7-8 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку: Рак. Місячний календар городника на квітень 2018 року радить сьогодні висаджувати солодкий перець, зелень, помідори, салати, огірки, капусту, цибулю-батун, однорічні та цибулинні квіти, фруктові дерева та ягідні кущі.

Пікірують і пересаджують рослини, обробляйте грунт, робіть щеплення на деревах, заготовлюйте живці. Деревам і чагарникам принесе користь проведене в цей день формування крон з обрізанням гілок і пагонів.

23 квітня Місячні дні: 8-9 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку: Лев. Висаджування городніх культур відкладіть на інший час. Можна посадити кущі та дерева, полити рослини, підготувати грядки і місце для газону, внести мінеральні добрива, замульчувати землю під вже висадженими овочевими культурами, провести чергову операцію по боротьбі з шкідниками.

24 квітня Місячні дні: 9-10 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку: Лев. На догоду рослинності на своїй ділянці сьогодні внесіть органічні добрива, обробляючи землю, а також замульчуйте грунт під висадженими рослинами, підготуйте грядки і газони для майбутніх посадок, продовжіть боротьбу з шкідниками. Не пропустіть момент і докупіть відсутнє насіння.

25 квітня Місячні дні: 10-11 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку:  Діва. У середині і наприкінці квітня вдало садити ранньостиглі сорти кукурудзи на розсаду. Посадка і пересадка садових і городніх культур сьогодні не рекомендовані. Займіться обробкою грунту – розпушуванням, культивацією, підгортанням.

Замульчуйте висаджені рослини. Внесіть добрива, проведіть прикореневий полив. Придбайте потрібне насіння.

26 квітня Місячні дні: 11-12 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку: Діва. Сьогодні не радять садити і не пересаджувати рослини. Час слід присвятити обробці грунту (розпушуванню, підгортанню, культивації) з поповненням запасів органіки в ній, прибирання і мульчування грядок. Закладіть насіння на стратифікацію.

27 квітня Місячні дні: 12-13 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку: Терези. Вдалий день для активного висаджування рослин. Додайте на городніх грядках помідори, сочевицю, салат, солодкий перець, спаржу, огірки, зелені культури, квасолю, капусту, баштанні культури.

На клумбах висадіть однорічні та багаторічні квіти. В саду добре приживуться кісточкові фруктові дерева. Продовжуйте обробку грунту, обрізайте зайві гілки в кронах дерев, проріджуйте сходи.

28 квітня Місячні дні: 13-14 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку: Терези. Садіть сьогодні баштанні культури, солодкий перець, баклажани, цибулю-батун, багаторічні та однорічні квіти. В саду висаджуйте ягідні чагарники і кісточкові дерева. Продовжуйте проріджування сходів, формування дерев.

29 квітня Місячні дні: 14-15 Фаза: зростаючий Місяць Знак зодіаку: Скорпіон. У цей день розмістіть на грядках кабачки, зелень, огірки, баклажани, томати, салат, перець, капусту, гарбузи, дині та кавуни, цибулю-батун.

Висадіть квіти на клумбах, гірках. В саду добре укореняться плодові чагарники і дерева. Прищеплювати вже наявні дерева, заготовлюйте живці для проведення в майбутньому цієї операції.

30 квітня Місячні дні: 15-16 Фаза: повний місяць Знак зодіаку: Скорпіон. День несприятливий для садово-городніх робіт.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *