Home / Дозвілля / Місячний календар городника на серпень 2017 року.

Місячний календар городника на серпень 2017 року.

Серпень – місяць активного збору врожаю і його переробки. Садівників і городників чекає велика робота, адже потрібно не тільки зібрати врожай, а й підготувати ділянку до зимівлі. Пропонуємо скористатись порадами, які пропонує місячний календар городника на серпень 2017  року.

Місячний календар городника на серпень 2017. Роботи садівника

У першій декаді місяця томати, баклажани і овочевий перець починають рясно плодоносити, тому всі ці культури підгодовують органічними і мінеральними добривами. У томатів видаляють зачатки квіткових кистей, залишаючи над верхівкою лише два листа. Така процедура дозволяє прискорити процес визрівання плодів, що зав’язалися до настання заморозків. Найсприятливіші роботи на початку серпня – це посадка квітів. Особливо добре йде посадка лілій.

З настанням холодних ночей в серпні знімають урожай томатів, вирощуваних в грунті. Плоди, уражені фітофторозом, знімають і знищують. Не затягують і з прибиранням цибулі і часнику – як тільки у рослини пожовтіє листя, приступають до їх викопування.

Місячний календар городника на серпень 2017  рекомендує посадити в середині місяця квіти,  зелень і редиску, які встигають дозріти до перших заморозків.

У другій декаді серпня проводять посадку озимого часнику. Також в цьому місяці завершується збір врожаю огірків, плоди з розширеною верхівкою і вузькою основою говорять про те, що культура відчуває нестачу калію. Підгодовують рослини в тому випадку, якщо планується отримати ще кілька партій огірків.

У серпні більшість плодових культур припиняють зростання, і перемикають всі свої сили на визрівання плодів. У цей період припиняють сильний полив дерев і чагарників. Це необхідно для того, щоб уникнути передчасного опадання плодів. Опалі яблука, груші та сливи збирають, інакше не уникнути поширення падалиці. Після збору врожаю ранніх сортів груш і яблунь, культури підгодовують органічними добривами, найчастіше перегноєм, а в кінці серпня – фосфорними і калійними добривами.

В кінці серпня заборонені різного роду посадки, якщо це не кімнатні квіти. Краще спрямувати сили на прибирання овочів, поки вони не переспіли.

 В кінці місяця можна провести прибирання цибулі і часнику з просушуванням в 20 днів. Якщо своєчасно не завершити роботи, зубки розсипляться, а цибуля почне проростати. Відповідно, при подальшому зберіганні культур не буде й мови.

В кінці серпня слід провести день посадки дерев. В обов’язковому порядку ведуться роботи з прибирання картоплі. Картоплю важливо прибирати точно в термін, інакше вона просто згниє через два тижні після викопування. Якщо літо дощове, картоплю слід прибирати своєчасно, інакше вона почне проростати після збору врожаю.

У серпні закінчують збір ягід обліпихи, малини, вишні та смородини, після чого чагарники сильно поливають і підгодовують комплексними мінеральними добривами. У малини прищипують кінчики бічних пагонів – така процедура дозволяє призупинити зростання однорічних гілок. Сухі пагони малини видаляють і спалюють, щоб уникнути поширення різних захворювань. Після збору ягід агрусу і смородини приступають до формування кущів: обрізають хворі та пошкоджені гілки.

У квітниках в серпні проводять підгортання жоржин і їх підгодівлю. В кінці місяця висаджують цибулини тюльпанів і нарцисів, можна перенести це заняття і на початок вересня. У цей період виробляють висадку кореневищних нащадків конвалій, розподіл і пересадку багаторічних культур, в тому числі і півоній. Не скасовуються профілактичні обробки від захворювань і шкідників, полив і прополка.

З квітів в серпні місячний посівний календар на 2017 пропонує зайнятися конваліями. Можна приділити увагу і дворічним.

З овочів варто вибрати ранньостиглі сорти гороху і квасолі. Можна зробити посадку щавлю, кропу, зелені, салату. У серпні хороший ефект дає посадка моркви. Календар садівника каже, що якщо посадити її на початку серпня, то на початку жовтня можна буде поласувати свіжими коренеплодами.

Місячний посівний календар на 2017 рік допоможе чітко спланувати роботи на дачі і не допустити затримки в зборі врожаю. Довести до перезрівання можна тільки ті культури, від яких ви збираєтеся отримати насіння. Решта фруктів і овочів необхідно зібрати і переробити для зберігання взимку.

Календар садівника і городника на 2017 рік рекомендує приділити увагу кукурудзі. Якщо погода стоїть гарна, вона дозріває швидко.

Величезне значення в серпні мають і поливи. Саме в цей період часу йде активне дозрівання врожаю, а температура повітря підвищується, тому полив грає велику роль.

 У календарі садівника зазначено, що в серпні варто приділити увагу каретним рослинам, які часто страждають від шкідників. Наприклад, слід провести обробку капусти спеціальними рослинними препаратами. І, якщо є необхідність, через тиждень провести наступну обробку.

Місячний календар городника на серпень 2017. Народні прикмети в серпні

Якщо 1 серпня піде дощ – осінь буде дощова.

Яка погода 7 серпня до 12 години – такий буде грудень, яка після 12 години – така в січні і лютому.

Якщо 10 серпня на день Лаврентія вода тиха, то осінь і зима будуть теплими і безвітряними.

Якщо в серпні листя на деревах і чагарниках пожовкли знизу – навесні буде хороша рання сівба.

Дуб з великою кількістю жолудів в серпні – до хорошого урожаю.

Якщо в серпні купи мурашників високі – зима буде рання і холодна.

Місячний календар городника на серпень 2017 року по дням

1 серпня.  Місячний календар городника на серпень 2017  року радить висаджувати в городі дайкон, кріп, цибулю, редьку, петрушку, салат листовий, горох, щавель і селеру. На вільні грядки можна посіяти сидерати. Корисні розпушування, полив, грунт удобрити мінералами. Можна зібрати квіткові насіння, а в саду прищепити чагарники і висадити суницю. Бажано скосити газонну траву і висаджувати плодові дерева. Не рекомендується в цей період: розмножувати рослини цибулинним способом, ділити кореневища, пересаджувати культури, викопувати картоплю, збирати овочі і пророщувати насіння. Відмінний день для збору трав (лікувальних), приготування домашнього вина та соків.

2 серпня – 3 серпня. Нейтральні дні для роботи на ділянці, посіву і посадки рослин. Хоча, можна прибирати цибулю, часник і картоплю, а так само займатися збором насіння для майбутнього врожаю. Рекомендується сіяти горох, зелень і кріп, пасинкувати помідори і огірки. Відмінно пройде підгодівля і вкорінення таких квітів, як пеларгонії, флокси і хризантеми. Можна варити компоти, варення і заготовляти на зиму ягоди і фрукти. Не бажано поливати, прищипувати пересаджувати культури. Ефективно пройде боротьба з гризунами та комахами, прополка і розпушування грунту, а також засівання газону травою, підгодівля, вирізка суничних вусів і молодих пагонів.

4 серпня – 6 серпня. У ці дні поратися на городі і садом можна при бажанні і при хороших погодних умовах. Бажано висадити редис, топінамбур і редьку на зиму, а так само пасинкувати помідори і огірки. Відмінно пройде: удобрення, мульчування, полив і підгортання рослин. Місячний календар городника на серпень 2017 року радить прищипувати пагони, підгодовувати дерева за допомогою калію і фосфору і висаджувати суницю. Можна пересаджувати і обрізати багаторічні квіти – іриси і петунії. Готуються цілющі трави, консервуються овочі, варять варення і компот, а також заморожують ягоди на зиму.

7 серпня. В Повний місяць всі роботи на ділянці, підгодівлю, посів, збір врожаю і посадку рослин краще скасувати.

8 серпня. Поганий період для посадочних робіт і збору врожаю. Можна викопати картоплю, цибулю і часник, прополоти, підгортати, рихлити ґрунт. Бажано сіяти зелень, перекопувати землю і захищати рослини від шкідників і хвороб. Обрізаються гілки дерев, прибирається жовте листя і збираються насіння для майбутнього посіву. Можна прищеплювати пагони, підрізати суничні вуса і прибирати молоді пагони. Хороші дні для сушіння ягід, консервування, маринування, приготування варення, джемів і компотів. Тільки солити овочі, квасити капусту, а також  поливати, удобрювати і пересаджувати дерева в саду не рекомендується.

9 серпня – 10 серпня. Сприятливий день для будь-яких робіт на ділянці, тому можна без сумнівів сіяти в теплиці огірки, а на підвіконні в будинку – селеру і петрушку. У відкритий грунт висаджується редька, зелень і редис. Поливати можна, але тільки мінімально. Місячний календар садівника і городника на серпень 2017 року радить пересаджувати й ділити квіти – лілії, півонії. Можна вкорінювати живці і прикопувати клематиси, а також прищеплювати, висаджувати суницю і вкорінювати її вусики. Готуються живці для розмноження чагарників, висаджуються дерева з ящиків і здійснюється підживлення мінералами. Можна солити і консервувати овочі на зиму. Обрізати гілки і обприскувати рослини не рекомендується.

11 серпня – 13 серпня. Несприятливий період для посадкових робіт на ділянці. Але при хороших погодних умовах і при необхідності можна займатися посадкою і збором врожаю. Можна висаджувати перець, викопувати картоплю і прищипувати помідори. Сприятливо пройде посів редису і редьки на зиму, а також боротьба з гризунами та комахами. Бажано проріджувати саджанці, рихлити і перекопувати грунт. Насіння збираються на посів, пагони обрізаються і обробляються від хвороб. Домашні рослини потрібно пересадити і удобрити. Не бажано в цей період поливати, пікірувати і підгодовувати культури. Можна косити газон, прибирати зайві гілки і вирізати суничні вусики. Лікарські трави збираються, сушаться і зберігаються до зими.

14 серпня – 15 серпня. Місячний календар городника на серпень 2017  року радить висадити дайкон, редис, редьку на зиму. Можна викопувати коренеплоди, сіяти в теплиці петрушку, мангольд і селеру. Відмінно пройде підживлення рослин натуральними добавками, а також полив, прикопування  клематису і посадка квітів багаторічних. Не бажано в ці дні пересаджувати рослин, інакше можна пошкодити кореневу систему. В саду готують нові місця для дерев, боряться з гризунами та комахами, а також прибирають бур’яни, молоді пагони і обрізають суничні вусики. Можна солити, консервувати, морозити і сушити ягоди, овочі і фрукти.

16 серпня – 17 серпня. Негативний період для збору врожаю, посадкових та інших робіт на ділянці. Можна розпушувати і прибирати на зиму картоплю, коренеплоди. Відмінно пройде боротьба з хворобами і шкідниками, а також прополка, збір насіння квітів і проріджування саджанців. Домашні квіти необхідно занести в тепло, щоб пересадити їх і удобрити мінералами. Не можна пересаджувати і висаджувати культури, інакше можна пошкодити кореневу систему. Збирають урожай овочів і фруктів, висаджують суницю і обробляють побілкою дерева в саду. Можна косити газонну траву, тоді вона буде довго відростати. Корисно солити, консервувати і готувати соки на зиму. Сушать ягоди і фрукти.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *