Home / Твоя краса / Тіло / Місячний календар городника на жовтень 2018 року

Місячний календар городника на жовтень 2018 року

Місячний календар городника на жовтень 2018 року із вказівкою днів повного місяця і молодика, а також часу перебування місяця в тому чи іншому знаку Зодіаку, дозволить знати сприятливі і несприятливі дні для проведення посадкових робіт. Календар надасть вам неоціненну послугу в плануванні робіт на городі, саду та роботи з кімнатними рослинами.

Місячний календар городника на жовтень 2018 року. Чим зайнятися на початку місяця

Місячний календар городника на жовтень 2018 року

Місячний календар городника на жовтень 2018 року враховує накопичений роками досвід спостережень за місяцем. Завдяки календарю ви зможете отримати рясний урожай, не витрачаючи часу і сил даремно в несприятливі дні, так як ви будете знати точно, в які дні потрібно планувати ті чи інші роботи в саду і городі. Осінь – час збору врожаю, а також підготовка до зими, яка допомагає рослинам успішно перезимувати.

Згідно з місячним календарем на жовтень 2018 року, в перших числах місяця слід провести роботи з підготовки живців до щеплень. Незважаючи на те що щеплення будуть проводитися взимку і навесні, готуватися потрібно заздалегідь. Також всі коренеплоди, зібрані в цей час, відмінно перезимують. У перших числах саме час збирати капусту.

Прямо з 1 жовтня можна приступати до підготовки дерев до зими і весни. Їх потрібно обв’язати мішковиною і обкласти ялиновим гіллям. Такий нехитрий прийом вбереже культурні дерева від опіків весняним сонцем і дозволить відобразити атаки шкідників.

2 жовтня можна зайнятися квітами. Бульби жоржин і цибулини гладіолусів викопайте і помістіть в ящики. Там вони будуть збережені під час холодів.

3 жовтня прикопайте саджанці, які збираєтеся садити навесні. Якщо ще не зібрали всю капусту, то в цей день можна продовжити збір врожаю. Також зберіть всю решту зелень. Не забудьте заготовити на зиму калину.

Восени також варто зайнятися вологозберігаючим поливом. 4 числа полийте город, не забудьте про кімнатних зелених улюбленців.

Якщо довго стоїть суха погода, потрібно добре наситити землю вологою. При дефіциті води рослини не можуть зробити запас на зиму достатню кількість рідини і мінеральних речовин. Пішовши на зимівлю ослабленими, вони ризикують зазнати пошкоджень від морозу. Першими в цьому випадку постраждають найцінніші молоді пагони.

Добре реагують на внесення золи в пристовбурову зону на початку місяця слива і вишня. Норма становить приблизно третину відра на одне дерево. Можна замінити золу крейдою, але беріть йогоїї приблизно втричі менше.

Багаторічні квітучі рослини також вимагають турботи в жовтні. Злегка окучте лілії, іриси, хризантеми, півонії. Багаторічні айстри слід підрізати.

Місячний календар городника на жовтень 2018 року радить, що 5 жовтня – прекрасний час, щоб посіяти озимі у відкритий грунт. У цей день можна вже починати квасити на зиму капусту, заготовлювати обліпиху і калину.

6 числа можете з чистою совістю влаштувати собі вихідний. По-перше, ви його заробили, а по-друге, сам день несприятливий для будь-яких робіт в саду і городі.

7 жовтня після відпочинку з новими силами можна приступати до викопування ям для весняних посадок.

8 числа підшукайте сприятливе місце і займіться визначенням на зимівлю врожаю капусти.

9 жовтня можна садити, а 10-го сміливо сіяти квіти, стійкі до холодів.

Робота в середині жовтня

Місячний календар городника на жовтень 2018 року  із 13 по 23 жовтня «дає благословення» на посадкові роботи культур, що ростуть над землею. Саме час посадити плодові дерева. Садіть квіти, отримуйте задоволення і будьте впевнені в тому, що вони гарантовано приймуться і порадують свого часу пишним цвітом.

В цей час посадіть такі рослини, як цибуля і часник. Якщо хочете збільшити «поголів’я» кімнатних рослин, то саме час зайнятися їх посадкою. Один нюанс: 21 жовтгня Місяць знаходиться в сузір’ї Водолія, тому в цей день не слід планувати посадку і полив.

У другій половині жовтня можна вносити в грунт гній і підготовлене компостне добриво. Це корисно не тільки деревам і чагарникам, а й, наприклад, багаторічним квітучим рослинам. Пам’ятайте, що коренева система рослини по площі приблизно відповідає його листяній кроні. Тому розподіляйте добриво навколо дерева рівномірно, на досить великій площі навколо стовбура.

Що залишити на кінець місяця

Відповідно до рекомендацій місячного календаря городників і садівників на жовтень 2018 року, 23 жовтня можете присвятити себе поливу. А 25-го і 26-го продовжіть підготовку рослин до зимового періоду: обв’яжіть стовбури мішковиною і укрийте ялиновим гіллям. Врахуйте, що 25 жовтня – повний місяць, тому можна збирати урожай, насіння. Тільки не займайтеся обрізанням і прищипуванням.

27 жовтня влаштуйте собі законний вихідний, так як для робіт в саду і городі цей день вважається не сприятливим.

28 число – вдалий день для посадки коренеплодів.

29 та 30 жовтня присвятіть весь свій час обрізці кущів та плодових дерев. Не забудьте заготовити черешки для весняної посадки.

Відповідно до місячного календаря на 2018 рік, 31 число – відмінний час, щоб зайнятися вологозберігаючим поливом. Обов’язково на зиму слід напоїти дерева і чагарники. Для однорічних пагонів зневоднення може закінчитися тим, що вони від морозів висохнуть.

Грядки суниці накривають покривним матеріалом шаром до 15 см. У ці дні хороших результатів можна домогтися в боротьбі з шкідниками. Також можна зайнятися підживленням і внесенням добрив.

В кінці місяця в обов’язковому порядку слід зрізати айстри і хризантеми, після чого під кожну рослину внести по склянці золи. Іриси і півонії слід прикучити, а над трояндами спорудити укриття.

До кінця місяця ви вже зібрали всю капусту, влаштували її на зимівлю, а ось петрушку і зелень селери можна залишити. Деякі городники залишають невеликі коренеплоди в землі на зиму, щоб можна було насолодитися їх відмінним смаком навесні.

В кінці місяця можна провести обробку сечовиною (водний розчин 50-70 г / л), обприскуючи нею гілки, стовбури і грунт. Не страшно, якщо листя ще не повністю опало: на гілках, особливо на кінцях, можуть бути яйцекладки попелиці. Процедуру обприскування повторіть  напочатку весни, до набрякання бруньок.

У самому кінці місяця слід запланувати очищення деревних стовбурів від моху і лишайника. Допоможе в цьому водний розчин залізного купоросу (70-100 г / л). Через пару днів після обприскування ним уражених стовбурів нарости лишайника відваляться. Зайве можна буде без зусиль прибрати вручну. Під час вегетації застосування залізного купоросу неприпустимо.

Місячний календар городника на жовтень 2018 року – для кімнатних рослин

Досвідчені квітникарі знають не тільки що і як посадити, а й коли. Спираючись на багаторічні спостереження і досвід предків, і не забуваючи стежити за сучасними досягненнями науки, вони уважно ставляться до вибору часу для проведення садових робіт. Уже багато років відмінним помічником для садівників і городників служить місячний календар.

Вплив місячного календаря на квіти

Вплив місяця на природні земні процеси і життєдіяльність живих організмів було відзначено задовго до нашого часу предками. Раніше люди керувалися своїми зауваженнями і перевіряли їх дослідним шляхом. Відображатися в письмових джерелах спостереження стали набагато пізніше, проте ці відомості не були втрачені завдяки народним прикметам і традиціям, якими ми користуємося дотепер.

Звичайно, новачкові всіх тонкощів не зрозуміти, та й може здатися, що до кімнатних рослин це відношення не має. Однак це не так, періодична повнота місяця, його спадна та зростаюча фаза впливають не тільки на ріст квітів, але і на інші процеси: укорінення, проростання, загоєння і т. п.

Всілякі стресові ситуації, яким може піддаватися квітка в процесі посадки і пересадки (пошкодження і розриви коренів, кутикули, подряпини стебел), можна згладити, дотримуючись рекомендацій, які пропонує місячний календар городника на жовтень 2018 року.

Місячні фази, перш за все, впливають на рух соку. Тому вказуючи в календарі сприятливі для агротехнічних заходів дні, зокрема посадку і пересадку, враховуються тимчасові періоди руху соку до верхніх частин рослини.

Одночасно з відтоком соку тургор в коренях значно зменшується, і злегка зневоднені клітини стають менш ламкими. Саме це допомагає рослинам швидше адаптуватися в новому грунті і мінімізувати пошкодження.

Зростаюча фаза знаменує початок відтоку соку в зворотному напрямку, до коріння. Тому в даний період квіти краще не чіпати. Винятком може стати тільки будь-яка екстрена ситуація: атака шкідників, грибкова інфекція, розбита ємність. Якщо ви вирішили зайнятися оновленням домашніх або офісних рослин вдома, то місячний календар городника на жовтень 2018 року підкаже, що і коли краще робити для кімнатних рослин.

Що робити на початку місяця

До жовтня основні роботи на городах і в саду, як правило, майже закінчені. З’явився час для занять кімнатними улюбленцями. Початок місяця для активних агротехнічних заходів не підходить, до 8 жовтня пересаджувати і висаджувати рослини вкрай небажано.

Навіть якщо ви помітили, що корінню стало тісно в старій ємності або грунт затвердів і перетворився в один суцільний ком, відкладіть маніпуляції на середину місяця. В активному поливі в цей час рослина також не потребує. Початок місяця можна присвятити відпочинку або вирощуванню нової розсади.

Догляд за квітами в середині жовтня

За місячним календарем 2018 року сприятливим часом для догляду за квітками є період з 10 по 23 жовтня. У ці дні ви спокійно можете висіяти насіння, висадити живці, розсадити і пересадити квітку.

Присвятіть початок серединного періоду догляду за рослинами, які збираються або вже цвітуть. Можна зайнятися вибором нових квітів, які в майбутньому поповнять ваш домашній квітник. Ближче до кінця періоду рекомендується зайнятися підживленням активно зростаючих рослин.

Чим завершити місяць

В кінці місяця, після 25 числа, активні маніпуляція також несприятливі. У цей час можна зайнятися підготовкою місця для «періоду спокою» квіток і підготувати умови для активно зростаючих. Подбайте про додаткове освітлення, оптимальну вологість повітря, профілактичну  обробку рослин від шкідників.

Однак тим квітникарям, в колекції яких є цитрусові, потрібно бути уважними: як правило, в цей період вони готуються до активної фази вегетації, цвітіння, тому їм необхідно забезпечити ретельний догляд і полив.

Відео «Календар квітникаря по місяцях». Місячний календар городника на жовтень 2018 року, а саме для квітів на весь рік допоможе правильно організувати догляд за кімнатними рослинами.

Місячний календар городника на жовтень 2018 року – прикмети жовтня

У народі місяць називали по-різному: грязник, зазим’я, весільник, Кострик. До цього періоду всі польові і садові роботи закінчувалися. У цей місяць починали м’яти зібраний і висушений льон і коноплі, святкували весілля. Багато народних прикмет вказували, до якої зими потрібно готуватися: швидкий листопад – до суворої і довгої зими, а зелене листя на деревах – до короткої і теплої; північний вітер – до холоднечі, південний – до тепла, західний – до вогкості, східний – до сонця.

Вважалося, що як пройде місяць жовтень, таким буде і квітень.

Характеристику періоду можна знайти в багатьох приказках:

«У жовтні сім погод надворі: сіє, віє, кружляє, каламутить, реве, зверху горнеться і знизу мете».

Велике свято Покрова Пресвятої Богородиці вважалося межею між теплом і осінню. До цього часу слід прибрати залишки врожаю і готуватися до зими: «До Покрови осінь, після Покрови зима йде», «Покрова землю покриє, де листком, де сніжком». Вважалося, що сніг у свято до суворої і довгої зими. У цей день заборонялися справи по господарству, люди ходили в гості, дівчата ворожили.

У будь-якому випадку відмітати народні прикмети не варто: мудрість предків і наука в квітковій справі одинне  одному не перешкода.

Також є прикмета: якщо лист падає виворотом, то рік буде врожайний, якщо навпаки, то урожай буде мізерним.

Якщо в жовтні гримить грім, то зима буде безсніжною.

Якщо 1 числа журавлі не поспішають з відльотом, то холоди настануть нескоро.

Яка погода 4 жовтня така буде і протягом усього місяця.

Якщо мурахи великі купи назбирали, то зиму чекай сувору.

Якщо на дубі в жовтні багато жолудів, то зима буде морозною.

Відео «Дачні роботи в жовтні»

Сприятливі дні для посадки за місячним посівним календаряем в жовтні

Огірки – 10, 11, 13, 15.

Зелень і салат – 11, 12, 14, 16, 21.

Томати – 11, 12, 14, 15, 21.

Перець солодкий – 11, 12, 14, 15, 20, 21.

Баклажани – 12, 13, 15, 16, 20, 21.

Кабачки, патисони, гарбуз – 10, 12, 13, 14, 16, 20.

Редис, редька, дайкон – 2, 3, 25, 26, 30.

Бобові – 11, 12, 14, 15, 21.

Цибуля-ріпка – 3, 8, 26, 29.

Цибуля-батун – 11, 12, 13, 15, 20.

Багаторічних квітів (розподіл і пересадка) – 10, 13, 15, 16, 21.

Цибулинні і бульбоцибульні квіти (в тому числі на вигонку) – 10, 11, 12, 15, 16, 20.

Плодові дерева – 11, 13, 14, 16, 20, 21.

Плодові чагарники – 12, 13, 15, 16, 20.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *