Home / Дозвілля / Місячний календар городника на грудень 2018 року

Місячний календар городника на грудень 2018 року

Давно відомо, що положення Місяця в знаках Зодіаку, а також фази супутника Землі впливають на ріст і розвиток рослин. Місячний календар городника на грудень 2018 року є відмінним помічником при проведенні робіт в саду і городі.

Місячний календар городника на грудень 2018 року – сприятливі дні

Місячний календар городника на грудень 2018 року

Насіння, які посадили в перші два тижні місяця за місячним календарем, будуть рости вгору. Коренеплоди, навпаки, в останні 14 днів розростаються вглиб. Коли на небі з’являється новий місяць, а також в повний місяць, тривожити грунт і рослини не можна.

Працюючи в саду, необхідно пам’ятати, в якому знаку Зодіаку знаходиться цариця ночі. Їх можна розділити на наступні групи:

Плодовиті: Риби, Рак і Скорпіон.

Середньоплодовиті: Козеріг, Телець, Терези і Стрілець.

Безплідні: Водолій, Овен, Близнюки, Діва і Лев.

Здавалося б, про які посівні роботи може йти мова, коли на дворі грудень? Зима зовсім не перешкода для садівника, адже улюбленою справою можна займатися як в критій теплиці з обігрівом, так і вирощувати рослини на підвіконні. Зимовий посів зовсім не означає, що насіння зійде гірше, ніж навесні.

Місячний календар городника на грудень 2018 року  відбудеться в наступних періодах:

1-6 грудня – місяць спадний;

7 грудня – молодик;

8-15 грудня – місяць зростаючий;

16-21 грудня – місяць зростаючий;

22 грудня – повний місяць;

23-29 грудня – місяць спадний;

30-31 грудня – місяць спадний.

На відкритій ділянці можна поправити снігову шапку на кущах і саджанцях, розрівняти розкидану вітром мульчу. Дерева в саду необхідно оглянути на предмет пошкоджень гризунами. При виявленні пошкодженої кори її необхідно обробити садовим варом.

Терміни посадок, види робіт, допустимі в ті чи інші дні місяця, слід звіряти з місячним календарем на 2018 рік, який буде розглянуто детально.

Місячний календар городника на грудень 2018 року. Що робити на початку місяця

Вивчивши рекомендації місячного календаря садівника і городника на грудень 2018 року, можна приступати до планування робіт в саду і городі. Від цього залежить врожайність посаджених культур.

Грудень – особливий місяць. У цей час практично всі роботи на ділянці завершуються. Минулорічний урожай вже в засіках, плодові дерева і чагарники пройшли профілактичну обрізку: утеплені, проведені вологозапасаючі  поливи. Таким чином, сад і город готові до настання холодів.

Здавалося б, можна спочивати на лаврах і розслабитися. Але ця думка є помилковою, адже турботи вимагають кімнатні рослини. Потрібно укоренити розсаду, подбати про вирощування квітів на підвіконнях, лоджіях і в теплицях.

Спочатку слід з’ясувати, які рослини можна висадити в грудні, а потім розпланувати, що і коли культивувати. Наприклад, дрібноплідний гострий перець – вигідна рослина: і спеція завжди під рукою, і естетично рослина радує око.

Не забувайте збирати урожай, тоді на місці зібраних плодів будуть рости нові. Відмінно вкорінюються і відчувають себе на підвіконні цибуля і базилік. Якщо є бажання, то на підвіконні можна вирощувати навіть пекінську капусту.

Звичайно, в грудні посадку не здійснюють. Але як і раніше рослини в саду і городі вимагають догляду.

На самому початку місяця потрібно вибрати день і ретельно провести огляд ділянки. Якщо вже лежить сніг, можливо, ви виявите «голі» пристовбурні кола. Тоді їх потрібно відразу ж накрити снігом, щоб не допустити промерзання грунту.

На самому початку місяця потрібно вибрати день і ретельно провести огляд ділянки.

Також слід подбати про захист дерев від паразитів і гризунів.

Фаза спадного місяця, згідно з місячним календарем, припадає на 1-6 грудня. Це час для вкорінення цибулинних рослин. Місячний календар городника на грудень 2018 року  радить, що кімнатні рослини можна сміливо зрошувати водою і проводити підживлення.

Сьомого грудня буде молодик, так що можна відпочити і городникам, і рослинам. У перших числах утепліть підвали, призначені для зберігання врожаю.

Місяць – джерело сили, що впливає на сприйнятливість, родючість і адаптаційні можливості. Рутинні заняття в зимовому городі слід виконувати, орієнтуючись на положення нічного світила:

1 грудня. Місячний день – 24. Знак Зодіаку – Діва. Фаза – спадна. День вдалий для посіву коренеплідних овочів. Вітається садити декоративні квіти. Поливати паростки можна.

2-3 грудня. Місячний день – 25-26. Знак зодіаку терези. Фаза – спадна. Посадити трав’янисті багаторічники. Полити паростки.

4-5 грудня. Місячний день – 27-28. Знак Зодіаку – Скорпіон. Фаза – спадна. Замочування насіння пшениці для пророщеного. Підтримувати грунт у вологому і чистому стані, при необхідності провапновані.

6 грудня. Місячний день – 28-29. Знак Зодіаку – Стрілець. Фаза – спадна. Садити і доглядати за квітами, не травмуючи їх.

7 грудня. Місячний день – 30. Знак Зодіаку – Стрілець. Фаза – молодик. Фізичні навантаження в морозний день – очистити сніг. У заснулому саду перевірити снігові покривала чагарників, підправити мульчу.

8 грудня. Місячний день – 1-2. Знак Зодіаку – Стрілець. Фаза – зростаюча. Посів листових, баштанних і плодових культур, пересадка сходів. Прикореневий полив, рекомендується вносити органіку.

9-10 грудня. Місячний день – 2-4. Знак Зодіаку – Козеріг. Фаза – зростаюча. Посадити і пересадити бобові. Ретельний догляд за сходами. Вкрай не рекомендується окулірування.

Місячний календар городника на грудень 2018 року. Що робити в середині місяця

В середині грудня садівники здійснюють планування плодових дерев в наступному році. Це тільки здається, що до весни ще багато часу. Краще заздалегідь визначитися з видом плодової культури, щоб знати, які саджанці купити. Важливо заздалегідь визначитися з місцем, де будуть рости нові дерева. Перевірте наявність насіння для посадки. Займіться підвищенням свого рівня знань в області агротехнічних прийомів.

Місячний календар городника на грудень 2018 року  рекомендує, що у цей час, якщо ви посадите в теплиці огірки, помідори і перець, вони дуже стрімко почнуть вкорінюватися

З 8 по 20 грудня місяць буде зростаючим. У цей час, якщо ви посадите в теплиці огірки, помідори і перець, вони дуже стрімко почнуть вкорінюватися. Посадіть  цибулю на підвіконні, і всю зиму у вас будуть вітаміни. У теплиці також можна посадити шпинат, селеру, щавель.

У попередньому розділі було розглянуто вплив супутника Землі на догляд за рослинами згідно з місячним календарем городника на першу декаду місяця. Далі будуть проаналізовані наступні 10 днів:

11-13 грудня. Місячний день – 5-7. Знак Зодіаку – Водолій. Фаза – зростаюча. На ділянці оглянути саджанці, розставити мишоловки. Прибрати зайве  сміття з території. Перевірити збереження врожаю.

14-15 грудня. Місячний день – 8-9. Знак зодіаку Риби. Фаза – зростаюча. Висадити розсаду. Не можна обробляти рослини від шкідників, зате можна обрізати їх.

16-18 грудня. Місячний день – 9-12. Знак Зодіаку – Овен. Фаза – зростаюча. Замінити земляний шар в горщиках. Санітарна обрізка вусів у кучерявих, видалення порослі та небажаної рослинності. А ось що не можна, так це поливати: коріння потрібно більше повітря.

19-20 грудня. Місячний день – 13-14. Знак Зодіаку – Телець. Фаза – зростаюча. Проводиться посів арахісу, бобових і зелені. Полив і вудобрення сходів тільки вітається. Можна збирати насіння.

Місячний календар городника на грудень 2018 року. Чим завершити місяць

До кінця року всі чагарники на ділянці вже повинні бути готові до зниження температури аж до дуже низької. Також потрібно приготувати добрива для весни, так як вже в травні потрібно буде грунт в саду і на городі підготувати для посівного сезону. Для цього збирають після приготування їжі різні рослинні залишки, а також готують відвари проти шкідників саду.

Місячний календар городника на грудень 2018 року  радить, що передноворічна метушня може істотно позначитися на садовій ділянці. Напередодні великого свята може не залишитися часу для рутинних робіт по догляду за розсадою. Але ж остання декада місяця – дуже важливий період, враховуючи зимове сонцестояння, коли висота світила опівдні мінімальна:

21 грудня. Місячний день – 15. Знак Зодіаку – Близнюки. Фаза – зростаюча. Найнасиченіший  енергетикою день. Рекомендується активно зайнятися ремонтом парників і теплиці, підправляти мульчу і покрив снігу на кущах.

22 грудня. Місячний день – 15-16. Знак зодіаку Близнюки. Фаза – повний місяць. Удобрити і полити розсаду. Обрізку, пікіровку, прищіпку, щеплення відкласти до більш вдалого періоду.

З 23 по 31 грудня, згідно з місячним календарем на 2018 рік, місяць буде перебувати у фазі спаду. Можна в цей час поливати і удобрювати кімнатні рослини. Якщо кімнатним рослинам потрібна пересадка, можете спокійно нею зайнятися.

23-24 грудня. Місячний день – 16-18. Знак зодіаку Рак. Фаза – спадна. Можна садити овочі, збирати урожай, прополоти бур’яни і зайнятися виноробством.

25-26 грудня. Місячний день – 19-20. Знак Зодіаку – Лев. Фаза – спадна. День відпочинку: перебравши запаси на зиму, можна сміливо йти насолоджуватися свіжим повітрям.

27-28 грудня. Місячний день – 21-22. Знак зодіаку Діва. Фаза – спадна. Розподіл і пересадка багаторічних квітів, будь-яка обрізка і прибирання. А ось від рясного поливу краще утриматися.

29-30 грудня. Місячний день – 22-23. Знак зодіаку терези. Фаза місяця – спадна. Зібрати урожай з грядок. Проріджування сходів і прополка будуть як не можна до речі. Обприскування небажано.

31 грудня. Місячний день – 24. Знак Зодіаку – Скорпіон. Фаза місяця спадна. Посіяти зелень і цибулю, зрізати вусики суниці. Не можна економити воду при поливі.

Місячний календар городника на грудень 2018 року.Прикмети і традиції грудня

Грудень – перший зимовий місяць. Він радує снігом і підготовкою до свят. З кінця місяця день починає збільшуватися. Першого грудня слід уважно стежити за погодними умовами. Яким буде цей день, такою і буде зима. А якщо ви побачили в кімнаті комара, то скоро відлига.

Ворони, що бродять по дорозі, за прикметами вказує на те, що буде тепло.

Погода на 2 грудня підкаже, яким буде сінокіс. По погоді 3 числа визначають, яким  буде червень. Якщо на вулиці сніг, то червень буде дощовим. На календарі 4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці. За прикметами в цей час зима заїжджає і оздоблює вікна писаними візерунками. З цього дня часто починалися відлиги, а вже якщо мороз на дворі, то літо буде спекотним.

6 числа спостерігають за хмарами. Якщо вони горять при заході, то погода буде ясною; якщо пропливають низько над землею, то мороз не за горами.

Дванадцятого грудня загадували погоду на весь грудень: ранок сніговий – будуть хуртовини, ясний – місяць буде ясним і безвітряним. Якщо 13 числа йде сніг, то за прикметами він пролежить ще 100 днів.

В середині грудня сніжно, на вулиці лежать кучугури, значить, літо буде врожайним на лікарські трави.

Погода 19 грудня на день святого Миколая холодна, а день ясний, значить, хліб вродить добре. На 23 грудня сніг завалив, що з будинку не вийти, то літо буде поганим, а якщо між снігом і огорожею є прохід, то урожай буде славний.

Якщо 28 грудня буде мало снігу, то влітку дощі будуть рідкісними; якщо снігу глибокі, то хліб вродить.

Якщо в грудні часті завірюхи, то бджоли будуть добре роїтися.

Відео «Садові роботи в грудні»

З цього відео ви дізнаєтеся, чим зайнятися взимку в саду.

Відео «Роботи в саду в грудні і січні»

З цього відео ви дізнаєтеся, які садові роботи потрібно проводити в кінці року, в грудні і січні.

Місячний календар городника на грудень 2018 року – один з найдавніших на нашій планеті. Все живе залежить від нічного світила, але в наших силах звернути його могутність собі на користь.

Грамотно використовуючи отримані навички і чітко дотримуючись порад астрологів, можна цілий рік насолоджуватися свіжими і корисними овочами. Крім того, до нового весняного сезону будуть готові паростки і сходи, залишиться лише пересадити їх в грунт.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.