Home / Кулінаріні рецепти / Каші та запіканки / Гарбузова каша рецепт. Як приготувати смачну гарбузову кашу?

Гарбузова каша рецепт. Як приготувати смачну гарбузову кашу?

Гарбуз – незамінний осінній продукт, який не тільки корисний для організму, але ще і є низькокалорійним (всього 26 ккал на 100 г!). Гарбуз багатий клітковиною, антиоксидантами, мінералами, вітамінами А, Е, С, а також не містить насичених жирів або холестерину. Про те як правильно готується гарбузова каша рецепт  пропонуємо нижче.

Гарбузова каша рецепт. Переваги та недоліки гарбузової каші

Гарбузова каша рецепт. Як приготувати смачну гарбузову кашу

Гарбуз – справжнє джерело вітамінів і мінералів, які зміцнюють стінки судин, благотворно впливають на органи шлунково-кишкового тракту. Його обов’язково потрібно включити в раціон людям, страждаючим печією. Він нормалізує рівень кислотності. Рослинна клітковина, яка становить основу овоча, корисна в дієтичному харчуванні, а приємний солодкуватий смак не залишить байдужим навіть дитину.

Великий плюс такої каші в тому, що готується він на повільному вогні, а значить, по максимуму зберігає всі свої корисні властивості, заряджає енергією на весь день, а після вживання не залишає важкості в шлунку.

До недоліків можна віднести процедуру приготування. Над гарбузом потрібно неабияк потрудитися, щоб відправити його в кашу, та й готується вона досить довго. Але позбавити себе від цих труднощів досить просто, спочатку заготовивши гарбуз про запас.

Можна також скористатися тим, що більшість новомодних кухонних приладів, наприклад, мультиварка, містять таймер, завдяки якому ви можете закласти інгредієнти ввечері, а вранці ласувати свіжоприготованою кашею.

Гарбузова каша рецепт. Підготовка продуктів і вибір правильного гарбуза

Гарбуз – досить великий за розмірами овоч, але так як відноситься до баштанної культури, в більшості складається з води і сильно уварюється. Щоб приготувати кашу на сім’ю з чотирьох осіб, знадобиться один невеликий гарбуз і жменя улюбленої крупи.

Якщо овоч дуже великий, відріжте потрібну кількість, а частину, що залишилася запакуйте в поліетиленову плівку і покладіть в холодне місце. Цілими гарбузи зазвичай досить довго зберігаються при кімнатній температурі в темному місці.

Для каш вибирайте мускатні сорти гарбузів, вони солодші і швидко розварюються. За формою вони нагадують гітару або циліндр. Але, крім того, гарбуз повинен бути в міру стиглим, інакше гарбузова каша рецепт вийде занадто в’язкою.

Головні критерії стиглого гарбуза:

його вага не повинна перевищувати 5 кілограмів. Найважчий гарбуз містить багато грубих волокон, які ростуть і зріють разом з овочем, вони і здатні надати каші неабияку в’язкість;

суха плодоніжка говорить про те, що овоч в міру наситився корисними соками кореневища і досить дозрів.

Після того, як вибір гарбуза був зроблений, обов’язково добре вимийте овоч і розріжте його навпіл. В середині гарбуза знаходяться його насіння, які слід акуратно вибрати, промити і висушити. Їх теж вживають в їжу у вигляді ласощів, а ще вони дуже корисні як засіб профілактики глистової інвазії.

Очищений від насіння гарбуз ріжуть поперек на смуги, які окремо позбавляють від шкірки. Цей метод найзручніший, так як гарбузова шкірка досить важко очищається навіть гострим ножем. Далі кожна господиня надходить на свій розсуд і звичкою: натирає овоч на тертці, крупно або дрібно ріже або не позбавлені шкірки, запікає в духовці, а після зскрібти м’якоть.

У чому приготувати гарбузову кашу

Так як основний пріоритет націлений на приготування не тільки смачного, а й корисного продукту, гарбузова каша рецепт  пропонує, що повинна варитися на повільному вогні. Як це можна забезпечити?

Якщо ви варите кашу на плиті, вибирайте каструлю з товстим дном і стінками, в ідеалі, це повинний бути чавунний посуд. Якщо в наявності є важка керамічна ємність, вона також підійде.

Отримати ароматну і танучу в роті кашу допоможуть глиняні горщики, в яких можна готувати в духовці в мікрохвильовій печі. За відсутністю таких, візьміть посуд з жаротривкого скла або будь-яку форму, яка витримує високу температуру, покладіть туди продукти і щільно закрийте фольгою. Помістіть в духовку і випікайте на невеликій температурі.

Деякі господині йдуть на експерименти і готують гарбузову кашу в самому овочі. Для цих цілей добре послужить гарбуз круглої форми, що нагадує казанок.

Мультиварка позбавить вас від додаткових турбот і сама приготує ніжну і солодку кашу. Все що вам потрібно, це покласти в чашу сирі інгредієнти, додати шматочок вершкового масла і залити водою або молоком.

Встановивши програму Гасіння, можна сміливо готувати нове блюдо або займатися іншими справами. А якщо скористатися послугою таймера, то каша приготується в призначений вами час: або вранці, або ввечері на вечерю.

Гарбузова каша рецепт. З чим готувати гарбузову кашу

Визначення «гарбузова каша» має на увазі під собою вміст круп, адже якщо приготувати її з одного гарбуза, то вийде звичайне пюре. Втім, у кожної господині є свій улюблений рецепт. Але в класичному варіанті все ж використовується гарбуз разом зі злаковими культурами. Це може бути:

Рис Цей варіант гарбузової каші краще готувати вранці. Сама по собі рисова крупа складається з складних вуглеводів, тому відмінно насичує організм енергією на тривалий час. До того ж, рис володіє абсорбуючим ефектом, який посилюється за допомогою гарбуза. Так як гарбуз має легкий проносний ефект, добре розварений рис вирівнює цю дію.

Манна крупа. Вважається дуже поживною та легкою для травлення. До того ж каша з манки і гарбуза виходить однорідною, без грудочок. Вона припаде до смаку не тільки дорослим, але й діткам.

Пшоно і гарбуз, цей тандем є традиційним рецептом, який прийшов ще з давньої Русі. Ця доступна і недорога крупа в сполученні з гарбузом творить справжні чудеса: позбавляє від авітамінозу, покращує роботу серця і органів травлення.

Гарбузова каша рецепт з пшонною крупою обов’язково радять включати в раціон маленьким дітям, майбутнім мамам і людям похилого віку.

Для того, щоб гарбуз краще засвоювався організмом, в процесі його приготування обов’язково кладуть трохи жиру: це може бути вершкове або рослинне масло, якщо готують на воді, або молоко, навіть з невеликим відсотком жирності.

Для пікантності смаку можна додати пряні спеції. З гарбузом добре поєднується кардамон, кориця і мускатний горіх. Щоб зробити смак солодший, додайте цукор, мед або улюблені солодкі фрукти.

Гарбузова каша рецепт

Ідеальний продукт, скажете ви! А приготувати з нього можна дуже багато, адже гарбуз прекрасно себе почуває і в запеченому, і в вареному вигляді. Ви можете додавати його в салати, в супи, в пюре і в каші. Саме на останніх сьогодні і хочемо зробити наголос. Пропонуємо 5 рецептів гарбузової каші на будь-який смак.

Вівсяна каша з гарбузом

Складові:

молоко – 300 мл;

гарбузове пюре – 120 г;

вівсяна каша – 120 г;

цукор – 0,5 ст. л .;

кориця – 0,5 ч. л .;

мускатний горіх, гвоздика, мелений імбир – за смаком;

сіль за смаком.

У каструлю середнього розміру додайте молоко, гарбузове пюре, спеції і сіль, добре збийте. Поставте на середній вогонь і нагрівайте приблизно 5 хвилин, поки молоко не стане гарячим, але ще не почне підійматись. Потім додайте вівсянку, продовжуйте нагрівати ще 5 хвилин. Підсильте вогонь і дайте закипіти, варіть ще 2 хвилини. Готово!

Рисова каша з гарбузом

Складові:

молоко – 1 л;

рис – 1 склянка (мірна);

гарбуз (кубики) – 250 г;

родзинки – 1 ст. л .;

курага – за смаком;

ванільний цукор – 2 пакетики;

згущене молоко – за смаком, півбанки.

Спочатку на молоці відваріть рис. Коли він буде майже готовий, додайте туди гарбуз і ванільний цукор. Варіть далі. Коли гарбуз почне ставати м’яким, додайте курагу, родзинки і згущене молоко. Все це перемішайте і варіть до готовності. Якщо гарбуз буде здаватися твердим, а все молоко вже википить, то можна додати трохи води, щоб доварити кашу.

Пшоняна каша з гарбузом в духовці

Багато позитивних відгуків має гарбузова каша рецепт  з пшонною крупою. Як правильно приготувати цю ароматну страву? У процесі її приготування немає ніяких складнощів.

Складові:

пшоно – 100 г;

гарбуз (м’якоть) – 250 г;

молоко – 600 мл;

сіль за смаком;

цукор – за смаком;

вершкове масло – 30 г.

На форму для запікання викладіть гарбуз, який попередньо натерли на крупній тертці. Зверху насипте промите пшоно. Залийте все це молоком, посоліть, підцукріть і розподіліть по страві шматки вершкового масла. Закрийте форму кришкою або фольгою. Запікати близько години при температурі 180 градусів.

Кукурудзяна каша з гарбузом

Складові:

кукурудзяна крупа – 200 г;

вода – 400 мл;

гарбуз – 100 г;

молоко – 300 мл;

сіль за смаком;

цукор – за смаком;

вершкове масло – 1 ст. л.

Промиту крупу додайте в каструлю, залийте водою і поставте на помірний вогонь. Повільно помішуючи, доведіть до кипіння. Кубики гарбуза додайте в кашу. Варіть 2-4 хвилини, постійно помішуючи. Добавте молоко, цукор, сіль і добре перемішайте. Кашу варити 30-40 хвилин, періодично помішуючи. По готовності додати вершкове масло.

Манна каша з гарбузом

Складові:

гарбуз – 100 г;

молоко – 400 мл;

манна крупа – 3 ст. л .;

сіль за смаком;

цукор – за смаком;

вершкове масло – 1 ст. л.

Гарбуз наріжте дрібними кубиками, залийте водою і варіть 7-10 хвилин. Він повинен стати м’яким. Потім злийте воду і скористайтеся блендером, щоб зробити пюре. До нього добавте молоко і на вогні доведіть до кипіння, при цьому помішуючи. Додайте манку, сіль і цукор, не припиняючи помішувати. Кашу варити 7-10 хвилин, по готовності додати масло.

Сподіваємося, ці рецепти скрасять ваше осіннє меню. Пам’ятайте, гарбуз дуже корисний, тому не варто відмовлятися від смачних рецептів з ним.

Гарбузова каша рецепт. Ефективна дієта для схуднення

Кажуть, що немає кращого способу для того, щоб скинути зайві кілограми, ніж гарбузова дієта. А ще кажуть, що така дієта не тільки допоможе схуднути, але і зміцнити своє здоров’я. Ну, так з огляду на користь гарбуза для нашого здоров’я, це і не дивно.

Конкретний склад дієт і методику схуднення легко можна знайти в Інтернеті. Що характерно для всіх дієт, так це вживання гарбуза не тільки у вигляді каші або тушкованим, а й в сирому вигляді, а так само у вигляді свіжого соку.

Звичайно, в будь-яких сирих овочах і фруктах збережуться значно більше корисних речовин, ніж у тих які піддаються термічній обробці. Але якщо Ви включаєте в свій раціон гарбуз свіжий, то потрібно пам’ятати, що це протипоказано при шлунково-кишкових захворюваннях, а також при захворюваннях підшлункової залози. Та й взагалі, перш ніж «сідати» на будь-яку дієту, варто порадитися з лікарем.

А як готується гарбузова каша рецепт в домашніх умовах? Та дуже просто! Ось один з рецептів:

Гарбузова каша:

Нарізана м’якоть гарбуза – 800 гр.

Борошно пшеничне – 100 гр.

Молоко – ½ літра

Родзинки – жменя

Ваніль – щіпка

Кориця – ½ чайної ложки

цукор

Пшоняну крупу добре промивають, потім заливають великим об’ємом води і доводять до кипіння. Після цього воду зливають, заливають крупу свіжою (приблизно на 2 пальці вище), і варять на невеликому вогні – поки не буде готова.

Гарбуз заливається водою і вариться – поки не стане м’яким. Потім воду зливають, а гарбуз розминають в пюре – з допомогою виделки. Гарбузову і пшоняну каші з’єднують разом.

Потім отриману кашу заливають молоком, кладуть вимиті родзинки, ваніль, корицю і цукор. Все це варять на повільному вогні (приблизно хвилин 5). І все! Їжте на здоров’я, тим більше, що низька калорійність гарбузової каші, фігуру Вам не зіпсує.

Чи можна схуднути на каші з гарбуза?

Вмістимий в гарбузі вітамін E дозволяє стабілізувати обмінні процеси в організмі, а калій благотворно впливає на стан кровоносної системи. Крім того, гарбуз містить прекрасно збалансований склад мінералів і мікроелементів, надходження яких в організм є неодмінною умовою практично для будь-якої дієти.

У м’якоті гарбуза присутній такий дивовижний компонент, як вітамін Т. Саме він наділений чарівною дією, прискорювати обмінні процеси, що дозволяє не допустити відкладення жирів, знижує ризик появи ожиріння, сприяє швидкому виведенню шлаків і токсинів.

Гарбузова каша для схуднення просто необхідна.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *