Home / Кулінаріні рецепти / Каші та запіканки / Гарбузова каша в мультиварці – підбірка рецептів

Гарбузова каша в мультиварці – підбірка рецептів

Що може бути смачніше гарячої, апетитною каші на сніданок? Це ж так смачно і корисно! Заряд бадьорості і гарного настрою вам забезпечений на весь день. Про те як правильно готується гарбузова каша в мультиварці піде мова далі.

Гарбузова каша в мультиварці

Гарбузова каша в мультиварці - підбірка рецептів

Багато хто не любить страви, в складі яких є гарбуз. Додайте трохи фантазії і перетворите звичайний овоч в кулінарний шедевр. Всі ваші домочадці будуть в захваті і навіть не відчують смаку овоча, якщо ви, звичайно, добре його замаскуєте.

Гарбуз – «золотий» овоч по цілющим і поживними властивостями. Гарбузова каша не тільки корисна, а й надзвичайно смачна. Додавайте гарбуз в будь-які каші і результат не змусить себе чекати.

Ви знайдете потенціал життєвої енергії, гарний колір обличчя, радісне ставлення до життя. Підбірка різноманітних способів приготування гарбузової каші допоможе розширити ваш раціон і підняти якість життя.

Цей рецепт настільки простий, що кожна господиня, в стані приготувати кашу, прочитавши даний рецепт. Так як склад нашої каші не різноманітний, але в силу вашої фантазії, її можна доповнити чорносливом, родзинками, курагою, ягодами, фруктами, варенням і навіть присмачити згущеним молоком. Ви навіть не уявляєте, як буде смачно. Малюків, та й дорослих, за вуха не відтягнеш від тарілки з кашею.

Отже, якщо ви уважно прочитали рецепт як готується гарбузова каша в мультиварці, і зважилися приготувати цю золоту кашу, тоді починаємо. Приготувати можна в мультиварці-скороварці, мультиварці або на плиті. Мультиварка просто незамінна техніка на нашій кухні. У другому і третьому варіанті час приготування збільшуйте, поки всі інгредієнти не будуть готові.

Необхідні інгредієнти:

гарбуз – 250 г;

вода – 250 мл;

молоко – 250 мл;

сіль за смаком;

цукор – 2 ст.л.;

пшоно – 100 г;

вершкове масло – 3 ст. л.

Підготуйте головні продукти. Гарбуз вибирайте невеликого розміру. Чим він менший, тим солодший на смак і не волокнистий. Хороший гарбуз повинен бути м’ясистим і оранжевого кольору. Чим він яскравішеий, тим більше вітаміну А. Промийте і очистіть від шкірки і нутрощів. Наріжте невеликими кубиками. Пшоно ретельно промийте в проточній воді, поки не зникне біла і каламутна вода.

Чашу мультиварки змастіть однією ложкою вершкового масла. На дно помістіть кубики гарбуза.

Додайте підготовлену крупу. Насипте сіль і цукор. Цукор можете регулювати на свій смак.

Налийте воду і молоко, температура рідин ролі не грає. Переміщайте силіконовою лопаткою. Залізні ложки не  застосовуйте, щоб не пошкодити чашу. Закрийте кришку мультиварки. Користуйтеся програмою «молочна каша» на 10 хвилин. Мультиварка, з функцією скороварки, впорається з роботою за 10 хвилин. Уже після закінчення даного часу, ви будете насолоджуватися смачною і ситною стравою.

Після звукового сигналу вимкніть прилад. Випустіть пар через паровий носик і відкрийте, акуратно, кришку. Покладіть вершкове масло і перемішайте. Пересипається готова гарбузова каша в мультиварці в звичайну каструлю. Насипте в підходящі тарілки, прикрасьте вищепереліченими інгредієнтами, на ваш розсуд і подайте до столу. Заваріть смачний чай і подайте свіжоспечений хліб з маслом.

Гарбузова каша в мультиварці з кукурудзяною крупою

Гарбузова каша в мультиварці  з кукурдзянрю крупою – ситна страва, яка чудово підійде для сніданку, адже ранок – це особливий час, коли хочеться чогось смачного, сонячного, що додає бадьорості і натхнення на цілий день.

Також, як відомо, саме сніданок повинен бути максимально ситним. І в цьому, як ніхто інший, нам допомагають крупи: вівсяна, рисова, пшенична, ячна, гречана. Майже у всіх різновидах круп крім достатньої кількості вуглеводів міститься багато корисних вітамінів і мікроелементів, а також клітковини, без яких неможливе нормальне функціонування травної системи і наявність міцного здоров’я в принципі.

Популярність кукурудзи в кулінарії

Кукурудза, яка містить ряд незамінних для організму людини амінокислот і вітаміну А широко застосовується в кулінарії. Досить згадати лише варену кукурудзу, консервовану цукрову кукурудзу в банках або кукурудзяні пластівці – ласощі для дітей.

Не менш корисна ця культура і у вигляді кукурудзяної крупи, з якої можна приготувати безліч апетитних страв. Наприклад, воістину прекрасна кукурудзяна каша на сметані і вершках а ля Банош.

Тонкощі приготування кукурудзяної крупи

Кукурудзяна крупа трохи примхлива і вимагає хорошої тривалої теплової обробки, але її сонячний вигляд і приголомшливий смак і вмить зникнуть всі ваші сумніви з приводу її готування. А в поєднанні з вогняним красенем гарбузом каша на сніданок здасться вам чарівним ніжним і повітряним десертом.

Інгредієнти:

кукурудзяна крупа – 1 склянка.

вода – 3 склянки

молоко – 2 склянки

гарбуз – 300 г

ванільний цукор – 1 ч. л.

Кукурудзяну крупу промити і помістити в чашу мультиварки. Влити воду і готувати в режимі «Крупи» 10 хвилин.

Тим часом нарізаємо дрібно гарбуз.

Гарбуз можна натерти також на тертку, якщо віна у вас свіжий. Якщо заморожений, то потерти його не представлялося можливим, занадто м’який.

Можна також його пюрезувати блендером, але це не зовсім вже обов’язково. При розварюванні і упарюванні в мультиварці, гарбуз сам змішається з кашею і перетвориться в пюре.

У напівготову кукурудзяну кашу (вона повинна вийти у вас досить густою) вливаємо молоко, всипаємо ванілін.

Далі додаємо подрібнений гарбуз. Готуємо в режимі «Каша» 20 хвилин.

Після закінчення часу мультиварку не відключати, а даємо каші трохи запаритися. Але небагато! Кукурудза може, здавалося б, безкінечно поглинати рідину і набухати, тому будьте обережні і не перетримаєте. У разі, якщо ви хочете отримати густу кашу, ця порада не актуальна: чим більше ви будете запарювати крупу, тим більш густу масу в результаті отримаєте.

Гарбузова каша в мультиварці  з кукурудзяною крупою готова!

Ванілін надає приголомшливий десертний аромат каші і чудово поєднується зі смаком солодкого гарбуза!

Можливо, вам навіть не доведеться підсолоджувати кашу.

Однак, якщо ви все ж ласун, то додайте пару чайних ложок меду на порцію каші. Ви здивуєтеся, як така проста страва може виявитися такою смачною.

Як приготувати рисову кашу з гарбузом в мультиварці?

Мультиварка – чудова диво-техніка, що дозволяє економити час на приготування корисних і смачних страв. Так, з вечора можна завантажити продукти в ємність мультиварки, а на ранок отримати смачну гарбузово-рисову кашу на сніданок для всієї родини.

Потрібно взяти:

рис – 200 г

шматки гарбуза без шкірки – 700 г

яблука середні – 2 штуки

родзинки – 2 столові ложки

вода – 400 мл

вершкове масло

сіль – 1 \ 2 чайної ложки

цукор – 50 г

Ріжуть гарбуз і очищені яблука без шкірки і насіння на шматки і закладають в варильну ємність мультиварки.

Рис ретельно промивають разом з родзинками і додають в ємність до решти продуктів.

Солять, посипають цукром і заливають водою за рецептом.

Закривають мультиварку і готують кашу в режимі «Плов» за програмою без виставлення таймера.

У страву додають масло і всілякі смаколики на свій розсуд: шматки горіхів, цукатів, шоколадну крихту, шматки банана.

Гарбузова каша в мультиварці з рисом, відео:

Рисова каша з гарбузом в мультиварці  на молоці

Наближається пора достигання гарбузів, а значить, ця каша буде на столі до самої весни. Т ому що немає більш здорової і корисної страви на сніданок. Ви любите рисову кашу? Якщо ні, значить, ви просто не купували хороший якісний рис. Це універсальний продукт!

Рисову кашу можна готувати з різними добавками – м’ясо, молоко, гарбуз, яблука, сухофрукти – вибір великий. Молочна рисова гарбузова каша  в мультиварці  виходить ніжною, свіжою, смачною. Змішайте рис з молоком і фруктами або з нарізаними овочами – отримаєте завжди нову смачну страву.

При готуванні в мультиварці рисова каша з гарбузом не зажадає ні особливого клопоту, ні вмінь. Необхідно просто помістити всі інгредієнти в мультикастрюлю, а потім вибрати відповідний режим. Після сигналу готовності можна накладати кашу в миску і їсти.

Ось кілька правил приготування рисової каші з гарбузом в мультиварці, які не завадить знати:

Правило перше і головне: купуйте для каші круглий добірний рис дорогих сортів.

Друге правило: зерна треба дуже ретельно промити і перебрати в друшляку під проточною водою або у високій скляній банці, зливаючи воду до тих пір, поки вона не стане прозорою. Таким чином, ви очистите продукт від надлишку крохмалю і пилу.

Третє: якщо ви любите пухку кашу, використовуйте пропарений рис, попередньо замочивши його на годину.

Четверте: для більш м’якої консистенції каші підходять круглі рисові зерна, що не пропарені.

Інгредієнти:

свіже молоко  – 500-600 мл;

рисова крупа  – півсклянки (близько 100 г);

м’якоть сирого гарбуза  – 500 г;

вершкове масло – 50 г;

цукор – 3 ст. ложки (або за смаком);

дрібка солі.

Промийте рисову крупу до повної прозорості води. Викладіть крупу в мультикастрюлю. Гарбуз очистіть від шкірки і внутрішньої м’якоті і наріжте невеликими кубиками (1-1,5 см). Додайте його до рису. Влийте молоко, додайте сіль, цукор, трохи вершкового масла. Перемішайте так, щоб всі інгредієнти рівномірно розподілилися. Запустіть режим «Молочна каша».

Необхідний час становить 30-35 хвилин. Після звукового сигналу відкрийте кришку і перемішайте. Додайте масло, що залишилося і залиште кашу в мультиварці в режимі «Підігрів» на 10 хвилин. Після цього можна накладати кашу в тарілки і подавати на стіл.

Манна каша з гарбузом, приготована в мультиварці

Манна каша не завжди виходить однорідної і потрібної консистенції, якщо не дотримуватися деяких особливостей приготування. Існують особливі хитрощі кашоваріння і в мультиварці.

Щоб «не втекло» молоко з мультиварки, змастіть стінки посуду вершковим маслом або використовуйте для рідкої фази молоко і воду, взяті порівну.

Якщо не любите рідку кашу, використовуйте для приготування меншу кількість рідини, зазначеної в рецепті

Щоб манна каша не прилипала до дна, змастіть дно посуду вершковим маслом і присипте трохи сухарною крихтою.

Потрібно взяти:

манну крупу – 4 столові ложки

молоко – 500 мл

дрібно подрібнену м’якоть гарбуза – 1 мультисклянка (160мл)

цукор – 2 столові ложки

сіль – щіпка

вершкове масло

У ємність мультиварки викладають гарбуз, насипають манку, сіль, цукор і заливають молоком.

Вміст перемішують і закривають кришкою.

Виставляють таймер на 30 хвилин в режимі «Молочна каша».

Після відключення програми, виставляють режим «Підігрів» на 10 хвилин.

У готову кашу додають вершкове масло. За бажанням додають ягоди або родзинки.

Каша, приготовлена за цим рецептом виходить красивого золотистого кольору, ніжна і без грудочок.

Гречка з гарбузом і яловичиною в мультиварці

Гарбузова каша в мультиварці з гречкою і яловичиною може стати прикрасою будь-якого застілля. Ваші гості по достоїнству оцінять красу і смак страви, а приготування в мультиварці не займе багато часу.

Потрібно взяти:

гречку – 100 г

воду – 360 мл

філе яловичини – 200 г

гарбуз – 300 г

цибулю – 1 шт.

часник – 2 зубці

лавровий лист – 1 шт.

перець чорний горошком – 3-4 шт.

масло рослинне – 2-3 столові ложки

сіль – 0, 5 чайної ложки

мелений розмарин – 0, 5 чайної ложки

Гречку перебирають, промивають проточною водою і викладають в чашу мультиварки.

Заливають водою, додають сіль.

Варять кашу в режимі «Каша» 25 хвилин.

Готову кашу перекладають в іншу ємність.

Нарізають м’ясо яловичини невеликими шматками.

Цибулю нарізають кубиками, часникові зубці дрібно шаткують.

Гарбуз ріжуть на шматки 1 × 1 см.

Чашу мультиварки споліскують, витирають насухо і наливають рослинне масло.

Виставляють режим <Жарка ». У розігріте масло поміщають шматки яловичини і обсмажують 5-7 хвилин.

Додають нарізану кубиками цибулю, роздавлені часникові зубчики, сухий розмарин, лавровий лист і перець.

Хвилин через п’ять додають кубики гарбуза.

Суміш обсмажують 10 хвилин до повної готовності.

Гречану кашу перекладають в мультиварочну ємність до за акуратно перемішують і виставляють режим «Підігрів» на 5 хвилин.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *