Home / Дозвілля / Місячний календар городника на листопад 2018 року

Місячний календар городника на листопад 2018 року

Листопад – найбільш непередбачуваний місяць осені. Щоб уникнути зайвої метушні, пропонуємо вашій увазі місячний календар городника на листопад 2018 року  із детальними рекомендаціями про те, як максимально ефективно виконати всі заходи відповідно до фазами місяця.

Місячний календар городника на листопад 2018 року. Що робити в городі

Місячний календар городника на листопад 2018 року

Всі посадкові, посівні та санітарні роботи повинні виконуватися в доречний саме для них час. Для цього і існує місячний календар городника на листопад 2018 року. Він покаже відповідність дат сонячного календаря і фаз нічного світила, на підставі яких і будуть будуватися подальші дії хліборобів.

Спадаючий місяць

Найчастіше цей період несприятливий для активних посадок, однак бувають винятки.

1 листопада – санітарна обробка проти паразитів, зимуючих в корі дерев, обрізка і розрідження крон, перекопування грунту, консервування заготівель на зиму.

2-4 листопада – згідно з місячним календарем пересадок і посадкових робіт на листопад 2018 року, ці дні хороші для висівання зелені, а також розселення розрослих квітів. Укриття на зиму теплолюбних культур.

5-6 листопада – заготівля посадкового матеріалу, обрізка крон, висадка в грунт плодово-ягідних дерев і чагарників, вигонка зелені, наприклад цибулі і петрушки.

24 листопада – санітарно-формувальні роботи, посадка кучерявих культур, заготівля та консервація.

25-26 листопада – висадка тепличної зелені і кімнатних декоративних культур, а також їх полив.

27-29 листопада – підготовка субстрату для розсади, пересадка кімнатних квітів, консервування та заготівля солінь.

30 листопада – посів тепличних зелених культур, розмноження і пересадка кімнатних рослин.

Зростаючий місяць

Дана фаза місяця завжди асоціювалася з родючістю і зростанням і надавала стимулюючий вплив на прояви будь-якого розвитку. Про дати, що визначають цей період, розповість місячний календар городника на листопад 2018 року.

8 листопада – висадка цибулі, часнику і прянощів, обробка кісточкових інсектицидів.

9-10 листопада – при відсутності сильних заморозків проводиться визначення в грунт осінніх саджанців і живців, викопуються і визначаються на зберігання коренеплоди і цибулинні.

11-13 листопада – переважно робота в теплиці. Сприятливі дні для посіву різних видів капусти.

14-15 листопада – перевірка і сортування запасів, боротьба з гризунами та іншими шкідниками.

16-18 листопада – підгодівля кущоподібних фруктових культур і дерев, висадка парникової зелені для зимового призначення.

19-20 листопада – заготівля прищепних живців, продовження робіт в теплиці.

21-22 листопада – хороший день для підживлення «жителів» оранжереї.

Повний місяць і молодик

Дні відпочинку, коли будь-які роботи на земельній ділянці не принесуть користі. Ці особливі дні відповідають 7-му і 23-му дням останнього осіннього місяця.

Максимум, який дозволяється робити, згідно з календарем, полягає в мульчуванні і підживленні ґрунту. В іншому ж місяць закликає садівників розслабитися і приділити трохи часу собі.

Місячний календар городника на листопад 2018 року. Чим зайнятися на початку місяця

До листопада зазвичай вже завершено збирання врожаю, тому весь наступний місяць присвячується масштабному прибиранню городу від рослинних залишків та підготовці грядок до майбутнього посадкового сезону.

До середини місяця городник повинен встигнути прибрати залишене бадилля, закласти його в компостні ями, скопати грядки і внести під перекопування добрива, а також посіяти, якщо потрібно, сидерати. Затягувати з цими роботами не варто, так як у другій половині листопада вже можливі сильні заморозки і навіть сніг.

Традиційно на початку місяця йде активна посівна робота підзимих овочів (моркви, буряка, редису, часнику, цибулі та зелені). Сприятливими днями для посадки коренеплідних рослин в цей рік є дні з 1 по 6 листопада, коли місяць знаходиться в фазі спаду.

Зелень краще садити на зростаючий місяць – цей період настане з 8 листопада. На молодик, 7 листопада, рекомендується утриматися від будь-яких посадкових робіт. Цей день можна присвятити закладці врожаю на зберігання, консервації, солінню та іншим заготівлям продуктів.

В саду на початку місяця справ не менше. Потрібно підготувати дерева до зимівлі, обрізати, підживити, утеплити, щоб в майбутньому сезоні порадували урожаєм. Проводити обрізку, санітарну обробку і побілку дерев місячний календар городника на листопад 2018 року рекомендує 1-4 листопада.

Якщо погода тепла, ще можна посадити молоді саджанці або кістки плодових культур. Для цього краще виділити дні з 8 по 10 листопада. Також в цей період висаджують хвойні, декоративні чагарники, і розсаджують багаторічні квіти.

ВІДЕО «КАЛЕНДАР САДОВОДА НА ЛИСТОПАД»

У цьому відео садівник розповість, чим зайнятися в саду в листопаді.

Місячний календар городника на листопад 2018 року. Роботи в середині місяця

В середині місяця садівник продовжує підготовку плодових культур до зимівлі. Листопад вже практично завершено, тому можна приділити увагу пристовбурним колам: перекопати, внести органіку або мінеральні добрива, провести передзимовий полив і замульчувати.

Троянди до цього часу вже потребують ґрунтовного укриття. Також саме час зайнятися виноградом: обрізати лозу, зайві вуса, полити і вкрити виноградник. Одночасно заготовлюються черешки для подальшого розмноження.

У городі, якщо погода дозволяє, триває підзимова посадка овочів. Місячний календар городника на листопад 2018 року  рекомендує виділити для цих робіт 9 і 10 листопада. У теплицю ці ж культури можна висівати 10-13 листопада, а вигонкою зелені займатися з 10 до 20 числа.

16-18 – сприятливі дні для підживлення тепличних овочів і оранжерейних рослин. До 15 листопада слід викопати цибулини і кореневища багаторічних квітів. Також триває закладка врожаю на зберігання, збирання та заготівля насіння.

Місячний календар городника на листопад 2018 року. Що залишити на кінець місяця

В регіонах, де зима приходить рано, до кінця місяця, як правило, всі садові роботи вже завершені. Якщо перший сніг видався рясним, то доцільно його втоптати і накидати гіркою навколо штамбів дерев, щоб корінню було тепліше взимку. В інших областях на кінець місяця залишають утеплення дерев, багаторічних квітів. Поки сніг не випав, потрібно встигнути захистити штамби від гризунів, обмотавши їх щільним матеріалом або сіткою.

Зараз, коли рух соків практично зупинився, настав відповідний час для заготівлі живців плодових культур. Їх нарізають і поміщають в холод (підвал, погріб) до весни, злегка прикопавши. Якщо морозів ще немає, можна встигнути провести обробку стовбурів дерев від комах та інших паразитів, які зазвичай зимують під корою.

Для цього в 10 л води розводять 500 г мідного купоросу і цим розчином обприскують гілки. Штамб обробляють розчином гашеного вапна (150-200 г) і деревної золи (500 г), розведених в 10 л води (крім усього, це ефективний засіб від лишайників).

Двадцять третє число – день повного місяця, тому будь-які роботи в городі або саду проводити не слід. Починаючи з 24 листопада, коли місяць увійде в фазу спаду, рекомендується зайнятися розмноженням, пересадкою і підживленням кімнатних декоративних рослин.

Викопані цибулини багаторічників висушуються, укладаються на зберігання і періодично перевіряються на предмет псування. В кінці місяця не завадить перевірити стан коренеплодів, закладених на зберігання.

Місячний календар городника на листопад 2018 року по дням

У листопаді на городі належить утеплити овочесховища, прибрати капусту, підготувати теплиці до нового сезону. Час добре підходить і для боротьби з гризунами та комахами. Можна здійснювати і посів багаторічників.

1 листопада. Продовжуємо роботи по формуванню крон плодових дерев. Обприскуємо їх для знищення зимуючих шкідників і хвороб сумішшю розчинів сечовини і аміачної селітри. Якщо земля не промерзла, перекопують грядки. Засолюємо і консервуємо овочі.

2-4 листопада. Висіваємо на зимові грядки на зелень культури. Розрослі багаторічні квіти ділимо і пересаджуємо. Виконуємо обрізку ремонтантної малини і дерев, їх підживлення. Задерев’янілі живці ягідних кущів, цибулини і бульби квітів висаджуємо в землю. Продовжуємо заготівлі на зиму, але не консервуємо. Якщо осінь затяжна, вкриваємо на зиму виноград та інші теплолюбні рослини. Починаємо вигонку ріпчастої цибулі і петрушки.

5-6 листопада, Заготовляємо насіння овочів та квітів. Висаджуємо бульбові і кучеряві квіти, живці плодових дерев і чагарників. Продовжуємо формування крон дерев. Обрізаємо ремотантну малину. Ставимо на вигонку петрушку і ріпчасту цибулю. Заготовляємо насіння овочевих та квіткових культур. Кімнатні рослини не поливаємо

7 листопада. Сьогодні місячний календар городника на листопад 2018 року  радить нічого не садити і не сіяти. Вносимо в грунт добрива, мульчуємо грядки. Доглядаємо за домашніми рослинами.

8 листопада. Висаджуємо озимий часник, цибулю, пряно-зелені культури. Плодові дерева і ягідні кущі обприскуємо від шкідників. Заготовляємо соки, консервацію, соління.

9-10 листопада. Якщо грунт ще дозволяє, висаджуємо живці і саджанці, витягаємо з землі бульби і цибулини, які очищаємо від грунту, просушуємо і закладаємо на зберігання. Приступаємо до вигонки петрушки і кропу. Заквашуємо капусту і готуємо овочеву консервацію.

11-13 листопада. Під зиму висівають на зелень культури і багаторічники. Заготовляємо грунтові суміші для пересадки кімнатних квітів і майбутнього вирощування розсади. В опалювальній теплиці робимо посів крес-салату, пекінської капусти, щавлю, шпинату, базиліка. Засолюють капусту. Проводимо обрізку кущів та дерев, нарізаємо живці.

14-15 листопада.Не слід що-небудь сіяти або садити, поливати кімнатні рослини. Перевіряємо закладені на зберігання запаси, зіпсовані овочі і фрукти видаляємо. Якщо в сховищі виявилися гризуни, виловлюємо їх і перекриваємо ходи їх проникнення. Робимо обрізку і заготівлю живців.

16-18 листопада. У теплиці висівають на зелень культури для зимового споживання. Підживлюємо дерева і чагарники. Поливаємо, пересаджуємо і садимо кімнатні квіти. Не консервуємо в ці дні.

19-20 листопада. Заготовляємо однорічні живці плодоносних садових дерев для щеплення навесні. У теплиці висівають швидкорослі на зелень культури. Засолюють капусту для найближчого її споживання, консервуємо овочі. Проводимо заміну ґрунту у кімнатних рослин.

21-22 листопада. Займаємося консервуванням, засолкою капусти для тривалого зберігання. Підживлюємо кімнатні та тепличні рослини. Висаджуємо живці на укорінення.

23 листопада. Робимо укриття для садових рослин. Проводимо мульчування і підживлення грунту на грядках. Робимо домашню консервацію. Нічого не сіємо і не садимо.

24 листопада. Продовжуємо робити заготівлі. Садимо кучеряві декоративні рослини. Робимо обрізку гілок.

25-26 листопада. Вдома висаджуємо декоративні рослини, поливаємо насадження. У теплиці сіємо зелень. Продовжуємо робити заготівлі, готуємо соки. Не перебираємо урожай, закладений на зберігання.

27-29 листопада. Готуємо грунтову суміш для розсади. Перебираємо запасену продукцію в сховище. Садимо, пересаджуємо і обрізаємо кімнатні рослини. Продовжуємо заготовлювати продукцію на зиму – соління, соки.

30 листопада. Сіємо зелень в теплиці. Робимо заготівлі, але не консервуємо. Кімнатні багаторічники пересаджуємо і розмножуємо розподілом.

Місячний календар городника на листопад 2018 року. Прикмети листопада

Останній місяць осені багатий традиціями і прикметами. По погоді листопада здавна передбачали характер майбутньої весни, і, звичайно ж, врожаю. Вважалося, що пізній листопад означає довгу зиму, а ранній сніг на початку місяця принесе ранню і теплу весну.

Виходячи з цих прикмет, в народі планували садові та городні роботи, сіяли насіння на розсаду. Практично кожен день в листопаді пов’язаний з яким-небудь святим і відповідними традиціями в роботі, відпочинку, їжі.

Наприклад, капусту господині починали квасити після 2 листопада (Артемієв день), щоб посол був вдалим і зберігався довго. Якщо 4 лисопада – день дощовий і непогожий, потрібно поспішити зі справами, так як зима прийде рано. Суха і тепла погода в листопаді не сильно радувала власників садів і городів, оскільки віщувала небезпеку для майбутнього врожаю.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *