Через кілька днів православні християни відзначать одне з головних свят. Різдво Христове прийнято зустрічати вдома, в оточенні сім’ї. Святкувати починають ще напередодні, увечері 6 січня. Згідно з традиціями, стіл повинен бути щедрим. Пропонуємо приготувати страви за запропонованим меню на Різдво Христове 2020 року.
Меню на Різдво Христове 2020 року
Так як 6 січня – це останній день різдвяного посту, частування мають бути пісними, без м’яса. Раніше на Русі господині готували цілих дванадцять страв – за кількістю апостолів, що були біля Христа на Таємній Вечері. Звичайно, сьогодні накрити такий стіл є досить складним. Однак можна зупинити свій вибір на декількох варіантах і подати ті страви, які любить ваша сім’я.
На Різдво Христове обов’язково пригощали кутею, або сочивом. Це солодка каша з пшениці, ячменю або рису. Зараз в неї часто додають найрізноманітніші інгредієнти: мармелад, мигдаль і навіть шоколад. Подавали в святвечір і вінегрет – продукти для нього недорогі, а готувати нескладно.
Традиційним вважається і напій із сухофруктів на різдвяному столі – узвар. Він символізує живу воду, яка допомагає очистити і душу, і тіло. До свята пекли безліч пирогів і пиріжків з різними начинками: грибами, картоплею і капустою. Робили і солодкі, з варенням або маком.
На Різдво Христове також ліпили вареники з пісними начинками – овочевими та солодкими, і пекли млинці, які символізують сонце. При цьому використовували для приготування млинців не молоко, а воду від варіння картоплі. Можна замінити її мінералкою.
Щоб залучити в будинок багатство, на стіл ставили страви з бобових – гороху і квасолі. Подавали також рибу, пісний борщ з сушеними грибами замість м’яса.
Обов’язково присутні страви з капусти, в тому числі і голубці, а також гриби – в вигляді закусок і начинок.
Меню на Різдво Христове 2020 року. Рецепти смачних вишуканих страв
Різдво – сімейне свято, за столом збираються всі найближчі. Що приготувати? Звичайно, ростбіф або бріскет – це ідеальний варіант для великої компанії. Або, наприклад, реберця, запечені в червоному вині. Якщо компанія буде не такою великою – посмажте фланки або зігрійте всіх супом з рибою і печерицями. Якщо на столі мармурова яловичина Праймбіф – в будь-якому разі вийде смачно, яку б страву ви не вибрали. Можна приготувати ніжну яловичину в горщиках.
Яловичина в горщиках
Інгредієнти:
Яловичина – 400 гр.
Для маринаду (2 зубчики часнику, цибуля 1 шт, сіль, перець, майонез).
Картопля – 4 шт.
Червона цибуля – 1 шт.
Морква – 1 шт.
Болгарський перець – 1 жовтий і 1 червоний.
Помідор – 2 шт.
Сіль, перець за смаком.
Для соусу (2 ст. ложки томатної пасти, 1 ст. ложка сметани, склянка води, сіль, перець).
Мясо замаринувати 6 січня пізно ввечері (посолити, поперчити, часник пропустити через часничницю, цибулю нарізати півкільцями і все перемішати), накрити кришкою і прибрати в холодильник.
Ввечері 7 грудня дістаєте.
Овочі чистимо, ріжемо кубиками, перемішуємо, солимо, перчимо і викладаємо в горщики. Зверху кладемо м’ясо.
Ставимо в розігріту до 180 градусів духовку на 50-60 хвилин. Далі дістаємо і в кожен горщик заливаємо трохи соусу (томатна паста, сметана, сіль, перець, вода) і ще раз в духовку на 30 хвилин. Перед подачею посипаємо дрібно нарізаним кропом.
Різдво – одне з найчарівніших і улюблених свят з дитинства! Нехай радість, добро і щастя наповнюють ваші серця, нехай любов і віра будуть дороговказом зірок на дорозі життя! А ми, в свою чергу, в честь свята, поговоримо про святкове меню на Різдво Христове 2020 року і королеву вечора – курку. Будь то курка, качка або будь-яке інше м’ясо, на його основі будується подача головного гарячого.
Копчена курка в пряному соусі з йогурту
Копчена курка в пряному соусі з йогурту виходить дуже соковитою, має приємний золотистий колір і пікантний смак – якщо прямо зараз ви думаєте, чим побалувати гостей, цей рецепт – в допомогу!
Необхідні інгредієнти:
курка – 1,8 кг;
часник – 2 зубчики;
лимон – ½ шт.;
сіль – 2 ч. л.;
копчена паприка – 2 ч. л.;
оливкова олія – 3 ст. л.;
йогурт – 250 мл;
гвоздика – 1 ч.л.;
кайенскийперець – ½ ч. л.;
перець чилі – ¼ ч. л.
петрушка.
Промиваємо птаху під водою.
У підготовленій для маринаду мисці змішуємо сік половини лимона, часник, чайну ложку солі, копчену паприку і оливкову олію. У посуд кладемо курку і поливаємо її приготовленим маринадом. Відправляємо нашу курку в холодильник для просочення маринадом на 1 годину.
Розігріваємо духовку до 200-220˚С
Готуємо соус:
в невелику миску виливаємо йогурт, висипаємо гвоздику, половину копченої паприки, кайенский перець і перець чилі.
Петрушку рубаємо на дошці, а потім висипаємо в загальну масу, і додаємо чайну ложку лимонного соку. Солимо до смаку.
Після того, як курка промаринується, кладемо її на деко для запікання і відправляємо птаху в духовку на 30 хвилин.
Витягуємо з духовки курку і поливаємо її 3-4 столовими ложками йогуртового соусу. І ще раз відправляємо курку назад у духовку, запікаємо ще 15 хвилин.
Як тільки птах придбає красивий рум’яний колір процес приготування можна вважати завершеним! Перед подачею на стіл страву полити йогуртовим соусом.
Різдвяна кутя – нові шикарні і смачні рецепти
Необхідні інгредієнти:
пшениця (шліфована) – 1 склянка,
мак – 100 г,
горіхи – 100 г,
родзинки – 100 г,
мед – за смаком,
цукор – 1 ст. л.,
сіль – 1 ч. л.
вода.
Меню на Різдво Христове 2020 року передбачає промити пшеницю холодною водою, а потім відкинути на друшляк. Залити 2 склянками води, накрити кришкою і поставити на вогонь.
Через 10 хвилин після закипання додати сіль. Готову зварену пшеницю відкинути на друшляк, щоб стекла залишеная рідина і залишити на 10 хвилин.
Мак залити водою (70 мл), поставити на маленький вогонь і потім упарити протягом 30 хвилин. Коли вода випарується, додати ще 0,5 ст. води (мак не повинен кипіти). Змішати з цукром і перетерти.
Горіхи порубати ножем і обсмажити на сухій пательні.
Родзинки залити великою кількістю окропу.
Все змішати, додати мед. Прикрасити родзинками і горіхами.
Томлені гомілки індички зі смаженими грушами
Свинина з ананасами, риба з апельсинами, індичка – з грушами. Легкий рецепт смачної страви!
Нам знадобиться:
Гомілка індички – 1 шт.
Часник – 1 зубчик
Морква – 1 шт.
Розмарин – 1 гілка
Груша – 1 шт.
сіль
Чорний перець
Морквуа і часник нарізати тонкими часточками і нашпигувати гомілку індички, посолити і поперчити.
Підготовлену гомілку змастити олією і загорнути у фольгу разом з листочками розмарину.
Смажити індичку в грилі під кришкою 15 хвилин в зоні прямої спеки, потім перекласти в зону непрямого спека і готувати ще 60 хвилин, перевертаючи час від часу. Потім зняти фольгу, змастити гомілку рослинним маслом і готувати ще 10 хвилин для додання рум’яної скоринки.
Грушу розрізати навпіл і смажити на грилі 15 хвилин.
Журавлинний соус з бренді для індички
Приготування соусу займає не більше півгодини, після чого треба дати соусу настоятися протягом декількох годин в холодильнику. Журавлинний соус може довго зберігатися в герметичному контейнері в морозилці, не втрачаючи своїх якостей.
Для приготування журавлинного соусу необхідно:
свіжа або морожена журавлина (розморожувати не потрібно 350 г)
апельсин середній – 1 шт.
цукор за смаком
трохи недорогого бренді або коньяку
терта гвоздика або 10-15 паличок – 1/2 ч. л.
натертий свіжий або сухий імбир – 1/2 ч. л.
Сполоснути журавлину і викласти її в емальовану каструлю, в якій буде готуватися соус.
На дрібній тертці натерти цедру апельсина і додати її в журавлину. Видавити сік з цього апельсина і теж додати в журавлину (можна просто додати 100% апельсиновий сік).
Меню на Різдво Христове 2020 року рекомендує додати гвоздику і імбир.
Поставити журавлину варитися, після закипання зменшити вогонь і повільно варити до тих пір, поки журавлина не розм’якшиться (5-10 хв).
Зняти каструлю з вогню і трохи розімнути журавлину виделкою.
Додати цукор за смаком і 1-2 столові ложки бренді або коньяку.
Після того, як соус охолоне, поставити його в холодильник на кілька годин. Можна приготувати соус за день-два до святкового застілля і тримати його в холодильнику.
Салат з червоної квасолі і крабових паличок
Інгредієнти:
крабові палички – 2 упаковки;
болгарський перець – 2 шт .;
червона квасоля – 2 банки;
кріп – пучок;
майонез;
сіль за смаком.
Відкриваємо банки з квасолею, зливаємо рідину, квасолю викладаємо в салатник. Болгарський перець миємо, вичищаємо плодоніжки, ріжемо кубиками, довільно нарізаємо крабові палички і кріп. Все з’єднуємо і заправляємо майонезом, додаємо сіль за смаком. Ставимо в холодильник на 2 – 3 години для охолодження і просочення.
Простий і смачний рецепт різдвяного холодцю
Беремо 2 невеликі свинячі рульки + грудку курячу + курячу спинку на 4 л води. Варимо 3 години рульку без спецій і солі, потім додаємо курку + спеціі- горошок запашний і чорний, лавровий лист, часник, моркву 2 штуки, сіль і варимо ще 1 годину на повільному вогні, періодично знімаючи піну.
Холодець остигає ніч, потім розбираємо, бульйон проціджуємо, а м’ясо відділяємо від кістки, нарізаємо і розбираємо на волокна. Додаємо до смаку часник, досолюємо, від зайвого жиру промокаємо серветкою. Розливаємо по тарілках, судочках, прикрашаємо морквою і зеленню. Застигне і можна подавати до столу.
Різдвяний кекс – найсмачніший і легкий рецепт
Інгредієнти:
Борошно – 150 гр (можна рисове)
Сир – 200 гр
Сухофрукти (чорнослив, родзинки, курага, інжир, фініки, журавлина) – 300 гр
Яйце – 2 шт
Масло рослинне / кокосове – 2 ч. Л.
Розпушувач – 1 ч. л.
Цукровий замінник – 3 ч. л.
Ванілін – 1/2 ч. л.
Горішки – 100 гр
Цукрова пудра – на прикрасу зверху
Какао – 1 ст. ложка
Лимон / апельсин / мандарин – половинка
Прянощі: кориця, мускатний горіх – 1 ч. л.
Промити сухофрукти, залити ромом або міцним чаєм на ніч. Вранці перед приготуванням порізати на шматки, додати в них м’якоть і цедру апельсина / лимона / мандарина. А горіхи перемолоти в блендері, так щоб залишилося небагато цілих.
Змішати сир з яйцем і цукровим замінником виделкою, потім блендером до однорідної маси. Борошно просіваємо, і акуратно всипаємо, перемішуючи.
Додаємо до маси кокосове масло, розпушувач, какао, ванілін, прянощі і перемішати. У масу додаємо сухофрукти і 50 гр. горіхів, перемішуємо.
Розігріваємо духовку і змащуємо маслом форму, заливаємо масу в неї і відправляємо на 30-40 хвилин при 180 градусах.
Усе! Дуже просто, правда? І прикрашаємо: посипаємо зверху залишеними горішками і цукровою пудрою, можна ще покласти зверху палички кориці, листочки м’яти і засушені часточки апельсина.