Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Мелірування – популярний спосіб фарбування волосся

Мелірування – популярний спосіб фарбування волосся

Чому популярність мелірування з часом тільки зростає? Відповідь на це питання гранично просте. Цей метод фарбування відноситься до шевелюри найбільш дбайливо, адже впливу агресивних речовин піддається тільки частина пасом. Крім цього, воно дозволяє візуально збільшити густоту шевелюри і допомагає приховати ранню сивину.

Мелірування: фарбування волосся самостійно

За допомогою цієї процедури можна створити ілюзію відблисків у волоссі – такий спосіб фарбування локонів називається американським; а також імітувати вигорілі пасма, в цьому допоможе венеціанський і каліфорнійський види.

Мелірування - популярний спосіб фарбування волоссяСпосіб нанесення фарби залежить від типу волосся і їх довжини. Мелірування короткого і середнього волосся через шапочку можна провести вдома самостійно. Довгі пасма без фольги обробити неможливо.

Для того щоб змінити зовнішній вигляд і надати йому стильність, не обов’язково звертатися в перукарню. Можна провести мелірування через шапочку у себе вдома.

Для мелірування волосся необхідно підготувати заздалегідь:

   спеціальну шапочку, гумову шапочку або поліетиленовий пакет;

   рукавички для захисту рук від фарби;

   фарбу для волосся;

   ємність для її розведення;

   пензлик;

   затискачі для волосся;

   рушник;

   гребінець.

Якщо спеціальної шапочки придбати не вдалося, то можна аксесуар виготовити самостійно. Для цього в пакеті з поліетилену прорізаються на однаковій відстані отвори в шаховому порядку. Якщо в якості допоміжної шапочки обрана гумова, то отвори в ній краще проколювати розпеченою спицею.

Як робиться мелірування волосся вдома через шапочку?

Мелірування - популярний спосіб фарбування волосся 1

Шевелюру за 2-3 дні до процедури мити вже не потрібно – якщо фарбу нанести на чисте волосся, можна пошкодити їх структуру.

Сухе волосся ділять на 3 частини – фарбування починається з потилиці. Шевелюру ділять на пасма заздалегідь, розраховуючи, які з них будуть надалі вийматися через отвори.

Спеціальна шапочка одягається на волосяну частину голови, пасма, які надалі належить фарбувати, просмикуються через отвори. Професійні перукарі зазвичай фарбують 1 пасмо з 3, тому більшість дірочок в шапочці залишається незадіяними.

На волосся наносять фарбу – від коренів до кінчиків – розведену згідно інструкції.

Витримують необхідну кількість часу під утеплюючим голову поліетиленом і рушником, потім змивають, не знімаючи шапочки.

Як можна бачити, мелірування через шапочку вдома виконати досить просто.

Якщо хочеться зробити плавний перехід від мелірованого волосся до основного, то за 5 хвилин до закінчення часу, протягом якого фарба діє на волосся, шапочку знімають, і широкими помахами щіточки профарбовують всю шевелюру.

Мелірування через шапочку, якщо довге волосся, не виконують навіть досвідчені перукарі. Коли пасма намагаються протягнути крізь дірочки, вони плутаються. У цьому випадку для фарбування волосся застосовують фольгу.

Мелірування: фарбування волосся з фольгою самостійно

Мелірування - популярний спосіб фарбування волосся 2

Недолік у цього методу один – без помічника обійтися важко. Фольга застосовується, якщо локони середньої довжини або довгі.

Шевелюру також починають фарбувати з потилиці, розділивши її на 3 зони. Кожне пасмо для фарбування відділяють від інших, розчісують гребінцем з дрібними зубами, підкладають під неї – це зручно робити ручкою від гребінця – фольгу.

Потім локон промащують від коренів до кінчиків забарвлюючим засобом, упаковують у фольгу. Потрібно це робити дуже акуратно – якщо на фользі утворюються складки, виявиться, що волосся фарбоване не рівно. Гребінцемприбирають, забарвлену прядку піднімають вгору. Потім переходять до наступної.

Коли час, необхідний для закріплення кольору, закінчується, футлярчики з фольги прибирають, голову промивають. Щоб фарба була міцнішою, голову слід утеплювати.

Швидкий метод мелірування волосся

Мелірування - популярний спосіб фарбування волосся 3

Цей метод аналогічний способу, як робити мелірування через шапочку. Виконується таке забарвлення, коли шапочки під рукою немає. Спосіб підходить для напівсереднього і короткого волосся.

Волосся розчісується заздалегідь, визначаються місця майбутнього забарвлення, закріплюють локони зажимами. Потім волосяну частину голови замотують широкою стрічкою з поліетилену по колу, прорізають в ній отвори, витягують намічені прядки, фарбують звичайним способом – від нижньої частини потилиці до маківки, від нижньої скроневої області до верхньої.

Єдина незручність – дуже важко змивати фарбу, коли на голову одягнутий такий ненадійний роздільник. Тому спочатку від нього позбавляються, а вже потім здійснюють миття голови. Все одно фарба, змішана з водою потрапляє на все волосся.

Мелірування: особливі способи фарбування волосся

Венеціанське або каліфорнійське мелірування проводиться через фольгу або шапочку. Різниця між ними – венеціанський метод підходить білявим жінкам, каліфорнійський – брюнеткам. За каліфорнійською технологією волосся висвітлюється не більше ніж на 2 тони.

Фольга при фарбуванні за цими методиками тільки підкладається, але не загортається. Через те, що барвник активується на повітрі, локонам надається дуже цікавий колір – наче б вони вигоріли на спекотному сонці. Те, що локони, на які завдали фарбу для освітлення волосся, стикаються з незабарвленими, створює плавний перехід від одного кольору до іншого. Шевелюра виглядає природно.

Американське мелірування навряд чи вдасться провести вдома, якщо помічник – дилетант. Такий спосіб обробки волосся під силу тільки досвідченому в перукарській справі фахівцю. Одночасно задіюється до 5 видів фарби.

Для того щоб не заплутатися, використовують фольгу різних кольорів. Фарби різних кольорів розводять одночасно, прядки профарбовуються в певній послідовності.

Починають роботу з нижньої частини потиличної області, поступово піднімаючись до верхівки. За таким же принципом обробляють скроневі зони – знизу вгору.

Змивають фарбу також в особливому порядку: спочатку темну, потім світлішу. Світлі прядки від фольги звільняються в останню чергу.

Фахівці радять після процедури освітлення голову мити спеціальними шампунями, які зазвичай пропонуються разом з фарбувальними засобами. Якщо їх немає, то потрібно купувати шампунь і бальзам. Фарби, що змінюють структуру волосся, досить агресивні.

Для венеціанського мелірування прийнято застосовувати барвник на основі бджолиного воску. Ця спеціальна фарба надає зовнішньому вигляду особливу стильність, але процедуру доводиться повторювати вже через 1-2 місяці – колір швидко вирівнюється.

Коректуючи інші види мелірування, фарбу наносять тільки на корені. Висвітлені пасма довго зберігають колір.

Якщо досвіду в перукарському справі немає, вдома висвітлювати окремі пасма небажано. Процедура досить важка, робота копітка. Найменший промах, неправильний розрахунок у пасмах, які належить фарбувати – і на голові може утворитися дивний орнамент.

Не варто економити на своїй зовнішності. Краще один раз звернутися до досвідченого перукаря, а потім наносити фарбу на корені тих пасом, які він виділив, вдома, ніж зафарбовувати невдало освітлену голову. Особливо виважено варто підходити до мелірування власницям густого і довгого темного волосся.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *