Ліки від молочниці під час вагітності
У частини жінок кандидоз приймає стійкий хронічний перебіг з періодичними рецидивами на тлі стресових явищ. Особливо небезпечне виникнення молочниці при вагітності, коли імунітет жінок фізиологічно знижений.
Раніше вважалося, що молочниця передається статевим шляхом, однак доказати це не вдалося.
На сьогодні основним джерелом хвороби вважається кишечник жінки, де невелика колонія грибка завжди мешкає в звичайних умовах. При вагітності захист вагітності ослабляється, особливо якщо майбутня мама була носієм грибка або молочниця у неї проявилася раніше.
Крім того, молочниця виникає в ослабленому організмі, після лікування антибіотиками або після застосування гормональних препаратів. Жінки частіше створюють умови для розвитку кандидозу, проводять пригнічення агресивними розчинами, незбалансоване харчування, нервування, зміна статевих партнерів або страждання від інфекцій, які протягом багатьох років не лікують.
Особливо часто молочниця дає про себе знати в третьому триместрі вагітності. Саме тому важливо виявити її і лікувати одразу, На ранньому терміні вагітності.
Як протікає вагітність з молочницею?
На фоні проведення вагітності кандидози виникають в три рази частіше, ніж у невагітних жінок, і це дуже сприяє зміненому гормональному фону, хворобі та переживанню. У багатьох жінок вагітність посилює носій кандидозу, і вони вперше на собі відчувають всі «прелесті» цієї хвороби.
Кандидоз небезпечний на будь-якому терміні вагітності – при ранніх термінах він може викликати відшарування плодового яйця через інфікування плода та спровокувати викидень. На більш пізніх за рахунок активної інфекції можуть сформуватися пороки та аномалії розвитку плоду.
На останніх тижнях вагітності може підвищуватися тонус uterus з-за постійного зуду і оживлення, а також із-за нервозності і переживань жінки. Це може привести до загрози відшаруванняплацентів або передчасних пологів.
Крім того, кандидоз, як будь-яка інфекційна хвороба, може загрожувати і плоду, особливо безпосередньо перед пологами і в процесі народження. Тоді із-за привідкритої шиї інфекція може проникати в область плодових оболонок, розплавляючи їх і приводячи до пораження плоду.
Під час пологів кандиди можуть потрапити до малюка в рот і ніс, він може їх вдихнути і проковтнути – може розвинутися грибкова пневмонія або враження кишечника, а у слабеньких малюків – і грибковий сепсис.
Наявність в пологових шляхах грибків небезпечно і для самої жінки: після пологів підвищується ризик інфікування статевих шляхів і uteri, що може привести до породненого ендометріту (вогнище uterus).
Тому, якщо вас турбує ють симптоми молочниці або ви бачите білі виділення – не намагайтеся лікувати самостійно, зверніться до лікаря. Під прояви молочниці іноді трапляються і інші хвороби, тільки лікар після огляду і за результатами аналізів поставить вам діагноз і призначить лікування, безпечне для вас і дитини.
При вагітності просто піти в аптеку і купити широко розрекламовані по телевізору засоби не можна – це небезпечно для здоров’я маляти. Не всі антигрибкові препарати безпечні для плоду, більшість з них здатні проникати через плаценту і викликати проблеми у дитини.
Якщо жінка не вагітна – системні препарати, звичайно, більш пріоритетні, адже вони повністю очищають організм від грибка в кишечнику і статевої сфери, і він повноцінно виліковується швидко і просто.
Але при вагітності токсичні протигрибкові препарати приймати небезпечно – вони так чи інакше впливають на плід і можуть викликати у нього негативні наслідки, особливао на ранніх термінах вагітності. Звичайно, це виникає не завжди, але при експериментальних дослідженнях на тваринах було доведено шкоду для малюків препарату орунгала (інтроконазола), метронідазола. Їх стараються не застосовувати зовсім.
При дослідженні флуконазола (дифлюкан або мікосист) не було виявлено шкоди та побічних ефектів, але дані його вивчені ще дуже мало, щоб зробити довгострокові висновки про безпеку застосування при вагітності. І все ж медики можуть призначити ці препарати у разі крайньої необхідності перед пологами, якщо місцеве лікування не дає результату.