Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Лікування врослого нігтя і чому він з’являється?

Лікування врослого нігтя і чому він з’являється?

Лікування врослого нігтя, який є не просто косметичним дефектом, що доставляє значний дискомфорт, а захворюванням, що одержало назву оніхокріптоз? Нігтьова пластина вростає в бічну частину нігтьового валика і гострим краєм травмує шкіру, провокуючи гнійно-запальний процес.

Не можна залишати стан без уваги, так як гнійний осередок на пальці ноги – відкриті ворота для інфекції, яка впроваджується в організм і поширюється по кровотоку. Крім того, оніхокріптоз доставляє значний дискомфорт. Спочатку з’являються проблеми з вибором взуття, а потім – сильний біль під час ходьби.

Хвороба вимагає обов’язкового усунення. Як проводити лікування врослого нігтя на нозі, до якого лікаря звертатися з подібною проблемою? Чи можна проводити лікування врослого нігтя самостійно в домашніх умовах піде мова далі.

Лікування врослого нігтя: причини дефекту нігтьової пластини

Лікування врослого нігтя і чому він з'являєтьсяНайчастіше нігті вростають в нігтьовий валик на великих пальцях нижніх кінцівок з однієї або – рідше – з двох сторін. Фактори, що провокують деформацію нігтьової пластинки, можуть бути наступні.

Тісне незручне взуття з матеріалів низької якості, яке тисне на пальці, викликає потертості і деформує стопу. Викликати оніхокріптоз може і дороге дуже якісне взуття, якщо воно не відповідає розміру. Травми стопи або ноги, через які змінилася хода. Пошкодження самої нігтьової пластини, при яких порушувалася цілісність нігтьового матриксу. Поява бородавок під нігтями або в безпосередній близькості від них.

Неправильна стрижка нігтів, неакуратно виконаний педикюр або порушення гігієнічних вимог при догляді за стопами призводить до деформації нігтьової пластини на великому пальці.

На ногах дуже часто виникає захворювання – оніхомікоз, або грибкове ураження. Ця хвороба дуже заразна, передається від людини до людини, і при контакті з поверхнею, по якій вже ходив хворий. Позбутися від грибка досить важко, спори можуть розноситися по кровотоку і викликати ураження різних органічних систем. Поширення грибкової флори по організму відбувається у людей зі зниженим імунним статусом, а ось деформація нігтьової пластини – прямий наслідок захворювання.

Ніготь потовщується, розм’якшується, розшаровується, а потім вростає в нігтьової валик.

Врослий ніготь може передаватися у спадок. Якщо батьки побачили у дитини подібну будову нігтьової пластини, вони повинні заздалегідь подбати про те, щоб коли малюк почав ходити, його не турбували болі в пальці. Лікування може не знадобитися, якщо з раннього віку правильно стригти нігті і особливу увагу приділяти гігієні ніг. Все це легко робиться в домашніх умовах.

Домашнє лікування врослого нігтя

Проводити лікування врослого нігтя на великому пальці ноги самостійно можна тільки тоді, коли переконалися, що оніхомікоз відсутній. Якщо грибкова флора активна, спочатку потрібно позбавитися від неї.

Для цього слід звернутися до дерматолога, щоб він призначив необхідні засоби. Захворювання викликається декількома видами мікроорганізмів, і одним засобом від різних типів патогенної флори позбутися неможливо. У деяких випадках крім препаратів місцевої дії можуть знадобитися ліки, які доведеться приймати перорально.

Коли не спостерігається симптомів оніхомікозу, і немає ознак панариция – гнійно-запального осередкового процесу можна проводити лікування врослого нігтя  на великому пальці ноги можна домашніми методами.

Палець розпарюють в розчині марганцівки, потім обертають розім’ятим листям свіжого подорожника. Зверху накладають поліетиленову плівку і надягають носок.

Пов’язку змінюють ввечері і вранці. Спосіб літній, в інші пори року свіжий подорожник добути проблематично. Метод підходить, якщо немає запального процесу. Нігтьову пластину розм’якшують, розпарюючи палець – для цього можна використовувати содові ванночки, настої ромашки, календули, дубової кори, шавлії або звіробою.

У воду для підвищення її антисептичних властивостей можна капнути ефірну олію ромашки або якого-небудь цитруса – 3 крапельки на 250 мл.

Як тільки нігтьова пластина розм’якшується, її акуратно обрізають, видаляючи врослу частину, а потім роблять перев’язку. У цей час потрібно носити таке взуття, щоб виключити на ногу усілякий тиск.

Як тільки ніготь відросте до нормальних розмірів, лікування припиняється, але пластину ще деякий час змащують олією, надягаючи зверху напальчник, і підкладаючи під можливе місце вростання марлеву серветку, складену в декілька разів. Захворювання може рецидивувати, тому ніготь слід надалі спрямовувати. Коротко обрізати його не можна.

Лікування врослого нігтя користуючись таким методом:

роблять кашку з листка алое, трохи розбавляючи її водичкою;

кашку накладають на марлю, і компрес прикладають до пальця під шар плівки – краще це зробити перед сном;

з ранку деформована частина нігтьової пластини легко відокремиться.

Якщо вже з’явився панарицій, то видаляти нігтьову пластину до усунення гнійно-запального процесу можна. Щоб гній легко відходив, потрібно забезпечити його природний вихід. Ніяких самостійних проколів і оперативних втручань!

Це тільки створить сприятливі умови для поширення гнійного процесу на всю стопу. До пальця слід прикласти компрес з маззю Вишневського або іхтіоловою маззю. Якщо є прихильником домашніх методів, то можна скласти засіб для витяжки гнійного відокремлення самостійно.

В однакових пропорціях змішуються часникове, цибульне і алойное пюре, вершкове масло і мед. Все виварюється, і тільки потім намащується на палець як компрес. Можна прикласти медовий коржик, тільки під неї роблять прокладку із стерильної марлевої серветки, щоб не розширити область інфекції.

Врослу частину нігтя видаляють після виходу гнійного відокремлюваного. Але все ж при гострому запальному процесі або при виникненні оніхокріптозу у дитини видалення врослого нігтя краще довірити лікарю.

Лікування врослого нігтя хірургічним втручанням

Проводити лікування врослого нігтя в даний час можна різними методами. Видалення нігтьової пластини може проводитися в амбулаторних умовах при використанні місцевого знеболювання. Реабілітація триває 2-3 місяці, поки ніготь повністю не відросте. Метод перевірений на багатьох поколіннях, але не виключає розвитку рецидиву хвороби.

Лазерне видалення врослого нігтя – процедура безболісна, і гарантує – захворювання не повториться. Виконується із застосуванням місцевої анестезії, тканини випарюються без пошкодження нігтьового матриксу, завдяки припіканню повністю купірується активність грибкової флори. Період відновлення 7 – 10 днів. Єдиний мінус процедури – її вартість.

Існують і інші методи лікування врослого нігтя

Радіохвильовий. Знеболювання місцеве, потім ніготь підрізається звичайним скальпелем і його паросткова зона обробляється радіохвилями;

Корекція акриловим гелем – виконується в косметичних салонах;

Лікування фенолом – ніготь знищується поступово, нанесенням активного реагенту.

Реабілітаційний період – до 14 днів, але ходити не кульгаючи можна вже на другу добу. Вільне взуття потрібно підібрати заздалегідь, до проведення процедури.

Лікування врослого нігтя: профілактика рецидиву захворювання

Щоб оніхокріптоз не нагадав про себе знову, досить дотримуватися простих правил:

необхідно вибирати зручне взуття і стежити за їх чистотою;

дотримувати гігієнічні заходи: відвідуючи басейн, сауни, лазні, не забувати про гумове взуття і не ходити босоніж;

при виконанні педикюру правильно обробляти нігті, при виборі майстра звертати увагу на його охайність.

Якщо виникли знайомі симптоми – край нігтя почав натирати нігтьовий валик – необхідно застосувати домашні способи: розпарити ніготь і зістригти проблемну область.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *