Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Лікувальні властивості алоє

Лікувальні властивості алоє

   Алоє застосовувалося в медицині і косметології ще в глибоку давнину, близько трьох тисяч років тому. Греки і європейці високо цінували його властивості і купували сухий сік алоє за дуже високу ціну. На своїй батьківщині, у Південній та Східній Африці, алоє – не маленька кімнатна рослина, а потужне дерево.

Існує близько двісті видів цієї рослини. Деякі з них досягають до 20 метрів заввишки і мають товстий , червонуватого кольору стовбур і гілки, на кінчиках яких розташовані соковиті листя до 60 сантиметрів у довжину. Що дивно, мешканець спекотної Африки, міцно влаштувавшись на чужій землі, не втратив своїх корисних властивостей. У часи походів Олександра Македонського греки дізналися, що на острові Сокотра виростає цілюща алоє і тубільці варять з нього чарівний сік. І саме через це дерево Олександр Македонський завоював острів. Дослідження показали, що в алоє містяться смоли, трохи ефірної олії, велика кількість ферментів і вітамінів, а також гіркий алоїн.

Лікувальні властивості алоє. Сік алоє

Для отримання соку алоє листя його бажано піддати процесу біостимуляції за способом академіка В.П. Філатова.
Він полягає у тому, що відокремлені від рослини листя поміщають у вкрай несприятливі умови: у темряву і низьку температуру.
У таких умовах у відрізаних від рослини листках починають затухати всі життєві процеси . І ось саме тоді клітини рослини « акумулюють  усі свої сили», для того, щоб вижити і не загинути. У них утворюються так звані « біогенні стимулятори », збуджуючі згасаючу життєдіяльність клітин.
А біостимулятори із соку потрапляючи в організм або на шкіру, стають стимуляторами для хворих клітин, активно посилюють обмін речовин, підвищують опір до негативних чинників, сприяють швидкому загоєнню та одужанню.

Необхідно зрізати нижні та середні листки, тому що саме вони містять   велику кількість різноманітних корисних речовин. Для цього їх відривають від стебла,   підрізавши при цьому трохи збоку біля основи, від чого листок дуже легко відходить від стебла та   не витікає даремно сік. Відокремлені листочки промивають кип’яченою водою, після чого  дають їм трохи обсохнути  та кладуть на тарілку так щоб наступний прикривав попередній, потім поміщають    на дванадцять днів у темне та прохолодне місце.
Після дванадцяти днів листя перебирають та видаляють  частини що почорніли, потім дрібно нарізають і віджимають сік (можна через марлю). Сік можна використовувати для підживлення коренів волосся щодня , а також можна додавати до масок з іншими інгридієнтами та компонентами.

Лікувальні властивості алоє. Корисно знати

Щоб сік алоє зберігався якомога довше , треба до восьми частин соку додати дві частини спирту (горілки).
Таке застосування біосоку сприяє посиленому росту волосся і оздоровленню шкіри голови.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *