Home / Твоя краса / Нігті / Кутикула – догляд в домашніх умовах

Кутикула – догляд в домашніх умовах

Дуже важливо доглядати за кутикулою, але дуже часто ми про це забуваємо! Жоден гарний манікюр не буде виглядати доглянуто і чудово, якщо за кутикулою не стежити. Кутикула – це захисний шар для кореневого основи нігтя. Вона виконує захист від усіляких бактерій і інфекцій. Якщо не видаляти кутикулу, то нігті набувають не естетичний вигляд, з’являються задирки, шкіра грубіє, а також нігті перестають нормально рости. Багато років всі засоби по боротьбі з кутикулою зводилися до її обрізання. Але сучасні фахівці пропонують ряд інших заходів по боротьбі з нею.

Кутикула – щоб доглядати за кутикулою, потрібно знати основні правила

Кутикула – догляд в домашніх умовах

Давайте перерахуємо їх:

коли Ви користуєтеся кремом для рук або нігтів, не забувайте масажувати і кутикулу. При такій нескладній процедурі кутикула  не буде розм’якшуватися і створювати для вас ніяких турбот при манікюрі.

коли ви самі (вдома) робите манікюр, користуйтеся засобами для догляду за кутикулою. Це можуть бути як магазинні, так і народні засоби.

коли ви будите приступати до обробки кутикули, обов’язково нанесіть спеціальний засіб на ніготь і помасажуйте його. Також дуже добре зробити ванночку для нігтиків.

розмяклу кутикулу відсувайте спеціальною паличкою, тільки дуже акуратно, щоб не пошкодити її.

Якщо ви постійно будете проводити такі сеанси, то кутикула буде в доглянутому вигляді і ви будете спокійні за красу своїх нігтів. Але гігієнічного манікюру мало для того щоб Ваші нігті були в хорошому стані. Дуже часто кутикула може запалюватися через не дуже хорошу якість лаку, кремів.

Щоб не було ніяких запалень і огрубіння шкіри, можна скористатися нескладними народними засобами:

Кутикула – масаж

Масаж кутикули дуже корисно проводити час від часу, тим самим Ви попередете розшарування нігтів. У перебіг 5-7 хвилин помасажуйте м’якою щіточкою з оливковою олією область кутикули. Якщо шкіра кутикули загрубіла, то тоді до оливкової олії додайте кілька крапельок лимонного соку.

По завершенню масажу, змастіть шкіру рук живильним кремом. Бажано на 15-20 хв. утеплити руки.

Якщо у вас вже ламаються, шаруються нігті Вам, пропонується провести курс 2-х тижневого масажу, і Ви неодмінно відчуєте результат !!!

 Для догляду за кутикулою рекомендовано використовувати грейпфрутову шкірку.

Щодня на ніч втирайте білу м’якоть шкірки грейпфрута в зони кутикули, і Ваші нігтики будуть ідеальні! Акуратно і плавно втирайте, щоб не пошкодити кутикулу.

Ефірна олія лаванди рекомендована для лікування кутикули.

Приготування: ефірну олію лаванди змішайте з підігрітою абрикосовою або з паростків пшениці олією.

Нанести по 1 краплі готової олії на кутикулу і втирати 3 хвилинки.

 Також ви можете самі приготувати домашній крем, який живить, зволожує кутикулу.

Склад: 30 квіток календули змішати з вазеліном 10 г. Цю суміш розігріти на водяній бані. Помішуємо нашу масу, коли вазелін розчинитися зняти з вогню і дати настоятися 12 годин. Готовий крем можна втирати в кутикулу. Він зберігається довгий час при кімнатній температурі.

 Кутикула. Абрикосова олія з ланоліновою маззю

4 ложки ланоліну + 1 ложка абрикосової олії, все перемішуємо і поміщаємо на водяну баню. Чекаємо повного розчинення ланоліну. Коли він розчиниться, мазь готова. Розміщуємо її в баночку і закриваємо кришкою.

 Кутикула – гелі

У багатьох гелях використовується підвищений вміст олії і різноманітних екстрактів. Якщо Ви вибираєте гель, то вибирайте такий до складу якого входять натуральні речовини.

 Кутикула -капілярний олівець

Він розчиняє роговий шар кутикули. У його склад входять натуральні речовини, користується цей олівець високою популярністю.

 Кутикула – пілінг

Використовується як відлущувальний і живильний засіб для шкіри рук. Пілінг дає нігтям більше можливості дихати.

Кутикула – ванночки з рідким милом

Наносимо на кутикулу кілька крапель абрикосової олії, в тепленьку водичку добавляємо рідке мило, потім опускаємо туди наші руки на 15-20 хв. Після цих ванночок дуже легко відсувати або зрізати кутикулу.

 Що не рекомендується робити під час догляду за кутикулою:

заборонено обрізати кутикулу за допомогою манікюрних ножиць. Так як Ви можете завдати їй великої шкоди і численні порізи.

запущену кутикулу рекомендується полікувати олією апельсинового або чайного дерева. А коли все пройде, тоді ви зможете зробити бажані процедури.

якщо під час догляду, Ви пошкодили кутикулу, скористайтеся пластиром, щоб в рану не потрапив бруд.

якщо у вас на роботі або на навчанні відшарувалася або потріскалася кутикула, не відгризайте її, найкраще у Вашій ситуації заклеїти пластиром, а прийшовши додому обробити антисептиком і обрізати спеціальними щипцями.

 Доглядати за кутикулою можна і в салонах краси, фахівці салонів із задоволенням підберуть Вам відповідний вид догляду. В даний час в салонах з’явилася безліч усіляких новинок, наприклад сонячний манікюр, який корисний для кутикули особливим чином. Цей манікюр робиться за допомогою препарату на основі солей і олій Мертвого моря. Ви його також можете зробити і вдома. Така процедура дуже корисна для нігтів, вона живить, зволожує і вирівнює шкіру рук.

Також в салонах використовується SPA-манікюр. Цей метод манікюру живить шкіру рук вітамінами Е, керамідами і багатьма іншими корисними речовинами, перш за все він живить і захищає шкіру рук.

 Пам’ятайте, доглянута кутикула – це запорука гарного манікюру!

Доглядайте за кутикулою і тоді Ваші нігті і руки – будуть здоровими, а манікюр красивим !!!

Кутикула. Видалення кутикули: 5 кращих способів

У сучасному ритмі життя далеко не у кожної жінки є кілька годин для відвідування манікюрного салону. До того ж, професійний манікюр коштує недешево, а якщо врахувати, що кутикула наростає досить швидко, ідеальним рішенням може стати самостійне її видалення. У всіх людей форма і товщина кутикули неоднакова, а значить, потрібно спробувати кілька способів її видалення і вибрати відповідний.

Кутикула. Спосіб перший: відлущування

Це найлегший і швидкий спосіб для очищення нігтиків. Він підходить для м’якої і тонкої кутикули, а також зручний для новачків. При проведенні процедури вам знадобиться:

сік половини лимона;

морська сіль дрібного помелу;

ефірна олія лаванди;

дерев’яна паличка або металева лопатка;

олія солодкого мигдалю.

Суть методу полягає в механічному відлущуванні огрубілої кутикули соляним скрабом і її подальшим зволоженням натуральною олією. Для початку зніміть з нігтів старе покриття. Пилочкою надайте нігтиками бажану форму. Наповніть ванну для рук гарячою водичкою, додайте лимонний сік, ефірну олію лаванди і трохи морської солі. Опустіть руки в ванночку і відмочуйте 15 хв.

Потім візьміть ще трохи морської солі і інтенсивно втирайте її в кутикулу і нігті протягом 5 хв. Шкіра повинна злегка почервоніти. Знову опустіть руки в ванночку і відмочувати їх ще 10 хв. Далі промийте руки чистою водичкою, промокніть рушничком і за допомогою дерев’яної палички або металевої лопатки акуратно відсуньте кутикулу вниз.

Нігтики, очищені від кутикули.

Існує багато способів боротьби з кутикулою. Залишається вибрати відповідний!

Важливо: не тисніть на ніготь, інакше існує ризик пошкодження нігтьового ложа і подальшої деформації нігтьової пластини. Добре розпарена кутикула дуже податлива, тому в зайвому тиску немає необхідності. Останній етап – зволоження навколонігтьового простору. З цим завданням найкраще справляються натуральні олії. Нанесіть на кутикулу невелику кількість олії мигдалю і ретельно втирайте її в шкіру.

Кутикула. Спосіб другий: спилювання кутикули

Ще один швидкий і досить ефективний спосіб боротьби з кутикулою. Процес грунтується на використанні європемзи; вона має високий ступінь абразивності і зручної форми, що допомагає спилювати шкіру в важкодоступних місцях – наприклад, під нігтем і на бічних валиках. Для проведення процедури вам знадобиться:

європемза;

палички з апельсинового дерева;

зволожуючий крем.

Перед процедурою руки не розпарюються у ванні. Шкіра повинна бути абсолютно сухою, щоб ви могли бачити всі задирки і зайву шкіру. Для цієї мети можна попередньо вимити ручки з милом і витерти рушничком насухо. Тримаючи європемзу паралельно пальцями, швидкими рухами спиляєте всі видимі недоліки кутикули. Сильно натискати на пемзу не потрібно, щоб не пошкодити шкіру.

Особливо уважно спилювати кутикулу біля основи нігтика, адже один неточний рух – і ніготь може бути травмований. Також ретельно обробіть бічну частину нігтів і валики шкіри. Потім промийте руки теплою водичкою і акуратно відсуньте кутикулу до основи нігтя. В кінці процедури нанесіть на руки зволожуючий крем, ретельно втираючи його в кутикулу.

Кутикула. Спосіб третій: фруктові кислоти

За допомогою кислотного пілінгу можна повністю видалити кутикулу, не пошкоджуючи нігтьову пластину. Цей спосіб вимагає деяких знань, тому навряд чи підходить новачкам. Але ефект від застосування фруктових кислот воістину приголомшливий. Для процедури вам буде потрібно:

рідке мило для рук з нейтральним Ph-балансом;

гель з концентрацією фруктових кислот не менше 15%;

палички з апельсинового дерева;

олія виноградних кісточок.

Наповніть ванну для рук теплою водичкою. Додайте трохи рідкого мила. Відмочувати руки протягом 20 хв. Цю опцію можна пропустити, але незалежно від способу кутикула набагато легше видаляється в розпареному стані. Обсушити руки рушничком і за допомогою палички акуратно відсуньте кутикулу назад, намагаючись очистити ніготь від нарослої шкірки. Потім нанесіть на кутикулу густим шаром гель з фруктовими кислотами.

Залиште для впливу на 10 хв. Після вказаного часу заточеною стороною палички починайте зачищати кутикулу від задирок. Рухи повинні бути дугоподібними – від одного краю нігтьового ложа до іншого. Коли всі пальці будуть оброблені, ретельно змийте гель за допомогою рідкого мила і жорсткої щітки для рук. Завершальний етап – живлення кутикули олією виноградної кісточки.

Кутикула. Спосіб четвертий: розчинення лугом

Порівняно недавно на косметичному ринку з’явилися спеціальні лужні гелі для розчинення кутикули, які стали основою для європейського необрізної манікюру. Безсумнівною перевагою лужних гелів перед кислотними є швидкість їх впливу: менше двох хвилинок.

Використання лужних засобів для видалення кутикули вимагає обережності і роботи строго по таймеру, інакше існує ризик пересушування кутикули і її пошкодження. Важливо: завжди наносите лужні гелі строго на пофарбовані лаком нігті, інакше нігтьова пластина пересушиться і буде сильно лущитися. Для проведення процедури вам знадобиться:

Лужний гель для розчинення кутикули;

дерев’яні палички або металева лопатка;

м’яке мило для рук;

живильний крем.

Гелі для видалення кутикули на лужній основі самі по собі дуже ефективні, тому попереднє відмочування в ванні не потрібно. Потрібно лише густо нанести на кутикулу гель і залишити його на 1-2 хв. Потім дерев’яною паличкою або лопаткою зішкребти залишки кутикули, ретельно очищаючи область під шкірою. Розчинена кутикула легко видаляється.

Потім необхідно ретельно почистити руки щіткою з м’яким милом, інакше залишки гелю можуть роз’їдати нігті і шкіру. Останній етап – зволоження рук. Втирайте живильний крем в кутикулу і нігті. Наступну процедуру лужного розчинення кутикули рекомендується проводити не раніше, ніж через 5 днів – щоб уникнути пересушування шкіри. Найкраще чергувати кислотне і лужне видалення кутикули.

Кутикула. Спосіб п’ятий: обрізання кутикули

Класичний спосіб позбавлення від задирок і нарослої шкіри. Видалення проводиться за допомогою манікюрного інструменту – кусачок і ножниць. Це травмонебезпечний спосіб боротьби з кутикулою, тому він не рекомендується новачкам. Неправильно обрізана кутикула  може кровоточити, видозмінюватися і провокувати серйозну деформацію нігтів. Для обрізання кутикули вам знадобиться:

морська сіль;

ефірна олія апельсина;

антисептичний засіб без спирту (наприклад, хлоргексидин);

манікюрний інструмент: кусачки для шкіри, ножиці, металева лопатка;

олія каріте.

Обов’язковою умовою для обрізного манікюру є тривале відмочування рук, так як суху кутикулу неможливо якісно зрізати. Для початку знезаразьте манікюрні інструменти. З метою гігієни це потрібно робити кожного разу перед обрізанням кутикули. Спиртовмісні антисептики швидко затуплюють інструмент, тому краще використовувати засоби без спирту.

У ванні з гарячою водичкою розчиніть морську сіль і ефірну олію апельсина. Опустіть в водичку руки і відмочувати їх протягом півгодини. Потім на кожній руці по черзі виконайте обрізання кутикули наступним чином: відсуньте металевоюлопаткою шкіру у напрямку до основи нігтя і за допомогою кусачок або ножниць зріжте всі задирки і зайву шкіру.

Не варто забувати також про бічні валики і області під нігтями. Зрізати необхідно тонкий верхній шар кутикули, щоб не травмувати шкіру. Якщо ж ви порізалися, найкращим помічником стане перекис водню. В оброблені нігтики втирайте олію каріте. Як бачите, в залежності від ваших умінь можна підібрати найбільш ефективний спосіб, завдяки якому ваша кутикула завжди буде в ідеальному стані.


Check Also

Манікюр на День Валентина 2021 року. Поради спеціалістів

Популярність і актуальність свята всіх закоханих або Дня святого Валентина, який відзначається у всьому світі …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *