Home / Діти / Короста у дітей – симптоми та способи лікування

Короста у дітей – симптоми та способи лікування

Народні способи лікування

Коли поставлений діагноз, починається пошук найбільш ефективних методів усунення захворювання. Звичайно, в ідеалі хворої на коросту дитини помістити в ізолятор на час лікування і застосовувати всі препарати за призначенням лікаря.

Зазвичай лікар прописує сірчану мазь різної відсоткової концентрації в залежності від віку дитини (до двох місяців – 3-5%, від двох місяців до року – 5-6%, від одного року до п’яти років – 10%, з шести років вже можна використовувати 33% -ву мазь).

Короста у дітей – симптоми та способи лікування  народними методами, які  застосовуються як доповнення до основного медикаментозномуго  лікування. Застосовувати тільки народні рецепти заборонено, так як це може призвести до ускладнення.

У домашніх умовах лікування корости у дитини необхідно проводити під постійним невсипущим контролем дорослих. Потрібно стежити, щоб дитя не розчісувало  шкіру, допомагати знімати свербіж народними засобами, заспокоювати дитину, якій важко переносити хворобу. Стежити за перебігом одужання: чи є поліпшення або обраний метод неефективний, щоб вчасно підкоригувати процес лікування.

Пропоновані рецепти народної медицини носять рекомендаційний характер. Починаючи лікування народними засобами, батьки, перш за все, повинні пам’ятати, що життя дитини цілком залежить тільки від них. Якщо у дитини будь-коли спостерігалася алергічна реакція, дерматит або обстеження на можливі алергії не проводилося, краще утриматися від початку лікування до консультації з дитячим дерматологом. І ще раз зазначимо, що без діагнозу фахівця самолікуванням займатися заборонено!

Можна робити дитині:

Теплі ванночки для рук з хлібним кислим квасом. Ручки крихти опускати в розчин кілька разів за день.

Приготувати суміш і обробляти нею уражені зони: 1 частина скипидару і 2 частини оліфи. Наносити 2 рази в день до повного лікування.

При сильному свербінні обробити шкіру настоєм крушини (50 г трави настояти в 250 мл окропу, процідити і застосовувати).

Змішати одну чайну ложечку скипидару з двома столовими ложками рослинного масла, сумішшю мазати місця ураження на тілі малюка.

Мило господарське натерте (1 ст.л.) змішати зі смальцем – топленим салом (1 ст.л.), добавити в суміш по 2 ч.л. дьогтю і сірчаної мазі (33%). Обробляти шкірний покрив протягом тижня.

Можна використовувати і чистий, без домішок, дьоготь. Намазати тіло і залишити на кілька годин (дитині краще робити на ніч), потім змити теплою водичкою або настоєм кореня дикої троянди (алтей, просвирняк, аптечне – мукалтин, екстракт кореня алтея, паракодін) з розрахунку 1 ст. ложка на склянку води. Дьоготь добре знімає свербіж, тому підходить дітям.

В емальованому мисці в теплій воді розчинити господарське (краще дегтярне) мило і вимішувати до появи піни. Взяти м’яку губку і, вмочуючи в піну, натирати тіло дитини. Стежити, щоб піна рівномірно покривала шкіру. Витримати півгодини і змити залишки піни теплою водою. Після цього відразу ж намастити таку мазь: порошок карбонату калію (поташу вуглекислого) змішати з порошком сірки (1Х2) і добавити трохи свинячого жиру (смальцю), щоб вийшла густа однорідна маса. Залишити на кілька годин, потім змити теплою водою і одягнути чисту випрасувану білизну.

У народі коросту у дітей часто лікували соком різних свіжих ягід: брусниці, калини. Для обмивань застосовували відвари на основі листя волоського горіха або кореня лопуха.

Короста у дітей – симптоми та способи лікування – загальні рекомендації

Короста у дітей – симптоми та способи лікування  в домашніх умовах народними способами передбачають неухильне дотримання ряду рекомендацій. Інакше досягнутий результат може зійти нанівець і кліщ буде розмножуватися з новою силою.

Якщо дитина підхопила коросту, лікувати необхідно всіх членів сім’ї одночасно з лікуванням дитини.

Весь одяг і постіль хворого малюка і його рідних повинна пройти обробку кип’ятінням (виварюється 10-15 хвилин з содою або порошком).

Одяг, який не можна кип’ятити, а також верхній одяг обов’язково потрібно пропрасувати праскою на максимальній потужності з обох сторін.

Обов’язкове генеральне вологе прибирання в будинку. Для миття підлог рекомендується застосування дезінфікуючих засобів.

Поки дитина хворіє, всі контакти з ним і його родичами повинні бути мінімізовані.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *