Home / Діти / Короста у дітей – симптоми та способи лікування

Короста у дітей – симптоми та способи лікування

Короста – заразне захворювання, викликається шкірним паразитом коростяним кліщем. Його можна побачити на шкірі – це білувата плямочка, що не більша за макове зернятко. Інфікування людини відбувається при контакті з хворим: при рукостисканні, через предмети побуту, одяг. Уже через кілька днів в складках між пальців, на бічній стороні пальців, на передній боковій поверхні тулуба з’являються висипання у вигляді дрібних бульбашок. Спробуємо розібратись, що таке короста у дітей – симптоми та способи лікування.

Короста у дітей – симптоми та способи лікування – особливості

На спалаху захворюваності впливає сезонність. Найчастіше це відбувається восени – взимку. Пояснити це можна тим, що збудник корости в холодну пору активний і збільшується його плодючість. У цю пору паразит краще виживає. У холод люди менше потіють. А з потом виділяється протимікробний пептид, на який кліщ реагує. Там, де немає вираженої сезонності, захворювання зустрічається протягом усього року.

Кліш не стійкий у зовнішньому середовищі. У сухому і гарячому повітрі кліщ гине за 1 годину, в кімнатних умовах комаха гине протягом 5 діб.

Збудник хвороби поширений в приміщеннях, де не дотримуються оздоровчих заходів, в колективах, де  варто  тільки одному учасникові не дотримуватися норм особистої гігієни. Від паразита не просто позбутися, тому батьки обов’язково повинні знати, як попередити зараження, вміти помітити і розпізнати хворобу, щоб застосовувати правильні способи для лікування корости.

Кліщ робить укуси в місцях, де шкіра найтонша і ніжна. У дітей може вражати голову і обличчя.

Причини виникнення захворювання

Коростяне свербіння може з’явиться у дитини при тісному контакті з хворими батьками або іншими родичами.

Пік активності у кліщів випадає на нічний час.

Бувають випадки, коли дитина може підхопити недугу при спілкуванні з хворими кімнатними і бродячими тваринами.

Епідемія цього захворювання може виникати в дитячих садах, де не дотримується санітарний порядок, особиста гігієна.

Кліщ потрапляє через верхній шар шкіри малюка. Самка проробляє ходи і відразу відкладає яйця в роговому шарі епідермісу. Через невеликий проміжок часу в них з’являються личинки, які перетворюються на дорослу особину. Вони живуть 1,5-2 місяці. Це говорить про прогресивний розвиток недуги. Заразний паразит на будь-якій стадії розвитку.

Що ж сприяє прояву захворювання у малюків

ранки, тріщинки шкірного покриву;

хвороби крові та судин;

ослаблений імунітет;

неправильне харчування;

інфекції.

Форми корости

Різниться декілька форм захворювання, що залежить від того, як проявляється короста у дітей:

типова – парні висипання на шкірі, наявність ходів кліщів, сильне свербіння;

дискретна – активне розмноження паразитів тут не відбувається, запалення і свербежу не буває, має місце невелиий висип; короста без ходів – з’являється висип нестандартної локалізації, ходи відсутні, що буває при зараженні личинками, ще не здатними відкладати яйця, але вже через пару тижнів розвивається типова форма хвороби;

вузликова – дерматологічна алергічна реакція на продукти життєдіяльності паразитів і пошкодження епідермісу, що виникає зазвичай після лікування від корости, що має вигляд дрібних сверблячих прищиків, які виступають над поверхнею шкіри; норвезька – виглядає, як сухі висипання, покриті білувато-сірими лусочками;

псевдокороста – переноситися тваринами, проявляється великими червоними плямами і набряками, прищами з скоринками на поверхні.

Які відзначаються симптоми

Короста у дітей і дорослих відрізняється клінічними проявами. Так як шкіра дитини ніжна, м’яка, паразит легко розповзається по всьому тілу крихти. На руках між пальчиками, на ніжках виникають горбисті утворення, з’являється роздратування. Горбок – це пересування комахи, прохід подібний тунелю, який прогризає самка.

Там вона відкладає яйця, де через півтори – два тижні дозрівають личинки. Це прихований період, коли хвороба поширюється по всьому тілу малюка. Далі самка прогризає вихід, куди виходить личинка, що викликає сильне свербіння. Дитина не може його терпіти і розчісує ці зони постійно. Так хвороба переноситься на здорові ділянки шкіри.

Інші ознаки корости у дітей:

ослаблений стан;

малюк погано спить;

вередує, дратівливий;

деякі крихти відмовляються від грудей;

можливе підвищення температури.

Комаха виділяє отруйні речовини і екскременти, на які у малюка виникає алергія у вигляді плям. Якщо приєднується вторинна інфекція, на місці ходів розвиваються гнійники, великі бульбашки з рідиною або мокрі ранки.

Якщо батьки виявили прояви корости у дитини треба терміново звернутися до лікаря-дерматолога. Він призначить необхідне лікування, заходи профілактики для інших членів сім’ї.

Як проявляється короста у дітей – симптоми та способи лікування? Вже через кілька годин виявляються перші ознаки корости. Разом з висипом на шкірі крихти виникають:

розчухи;

папули;

ходи кліща;

гнійники;

почервоніння.

Всі шкірні симптоми корости у дітей ділять на первинні – з’являються під впливом паразита і вторинні – виникають при приєднанні інфекції або переході хвороби в хронічну стадію.

Клініка корости у новонароджених мають відмітні ознаки:

висипання виглядають у вигляді папул і пухирців;

зовнішні прояви недуги дуже швидко поширюються по всьому тілу;

у новонародженого уражається велика площа шкірних покривів, локалізація в нетипових місцях для цієї хвороби;

першими виявляються ниткоподібні папулки;

уражаються підошви, стопи карапуза, долоньки;

сильне свербіння;

у новонародженого при відсутності лікування виникають системні ускладнення.

Погіршується стан дитини при щоденному купанні. Під впливом води ходи паразита руйнуються і відбувається його поширення по всьому тілу.

У запущених випадках нігтьові пластини стають товщими і відрізняються крихкістю структури, можуть розтріскуватися, виявляються почорнілі зони.

Короста у дітей – симптоми та способи лікування – діагностування

Діагноз корости у дітей ставлять на основі зовнішнього огляду шкірних покривів. Клінічні прояви, які підтверджують наявність корости:

коростяні ходи;

свербіж, висип;

кров’янисті кірочки на руках, животі та інших частинах тіла.

Якщо діагностика утруднюється, проводять витяг комахи, зрізуючи тонкий верхній шар епідермісу і роблять мікроскопічне обстеження.

У немовлят проводять лужне препарування або наносять йод на передбачуваний коростяний хід.

Аналіз крові показує зміни у формулі крові.

Способи лікування

Лікувати дитину можна вдома, але тоді потрібно подбати про те, щоб уникнути повторного зараження. Використовують препарати, які спрямовані на знищення паразита. Це засоби від корости для зовнішнього застосування.

Лікування корости у дітей починають з усунення в першу чергу причини, яка викликає недугу: спілкування з інфікованим.

Медикаментозний спосіб

Чим лікувати коросту у дітей призначає тільки дитячий терапевт. застосовуються:

спрегаль;

перметрин;

бензилбензоат.

Ці препарати надають згубний вплив на дорослу особину, яйця і личинки.

Дітям більш старшого віку (після 3 років) часто призначають емульсію бензилбензоату. Ліки без запаху, легко наноситься на шкіру і вбирається. Діти його добре переносять. Обробку проводять в перший і четвертий день після гігієнічної ванни. У перший і шостий дні міняють постільну і натільну білизну і купають дитину.

Спрегаль – засіб розпилюють на шкіру, контролюючи, щоб він не потрапив на слизові оболонки.

Перметрин призначається з 2 місяців. Ліки мажуть перші три дні, попередньо розмішуючи його з водою. На четвертий день дитину добре купають, міняють білизну і одяг.

Всі препарати наносять ввечері, перед сном малюка, так як в цей час кліщовий паразит особливо активний. Мажуть все тіло дитини, потім надягають сорочку, у якому закриті ручки. Це попередить потрапляння мазі в очі і рот.

Обов’язково купати перед початком лікування, що забезпечити контакт медикаменту з паразитом.

При алергічних проявах призначають антигістамінні препарати, місцево використовують мазі з кортикостероїдами. Для більш швидкого лікування крихти найкраще застосовувати мазі, в складі яких дьоготь, іхтіол або нафталін, зволожуючий дитячий крем.

Якщо форма хвороби запущена, встановлюється карантин, а дитину лікують в стаціонарі.

Сірчану мазь від корости у дітей застосовувати заборонено!

Якщо лікування проводять правильно, вже через тиждень дитина буде краще себе почувати, а через два тижні пропадають всі ознаки хвороби.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *