Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Коли можна займатися коханням після пологів

Коли можна займатися коханням після пологів

З появою в сім’ї дитини змінюється не тільки жінка, але і її партнер або чоловік, адже тепер у них обох з’явилися нові ролі, функції та обов’язки. Про те коли можна займатися коханням після пологів  розберемось далі.

Коли можна займатися коханням після пологів. Труднощі сексу

«Коли можна займатися коханням після пологів» – питання, яке хвилює як новоспечених, так і майбутніх батьків! І адже це зовсім не дарма – з народженням дитини багато чого змінюється в подружньому житті і секс в тому числі, давайте спробуємо розібратися в цьому непростому питанні.

Після виписки з пологового будинку лікарі дають стандартні рекомендації: утримання протягом 6-8 тижнів. Це пояснюється тим, що після пологів матці потрібно звільнитися від залишків крові. Так, місце, до якого була прикріплена плацента, під час пологів перетворюється у відкриту рану. Утримання на цей час необхідне для скорочення матки, відновлення пошкоджених тканин. Тому поки не закінчаться кров’янисті виділення з піхви – це десь місяць або півтора, гінекологи рекомендують утримання від вагінальних контактів з наступних причин:

По-перше, можливе занесення інфекції в саму матку, шийку або піхву.

По-друге, після статевого акту можливе відновлення кровотечі через те, що тромби, що утворилися в пошкоджених під час пологів судин, можуть відірватися через удари пеніса під час статевого акту.

По-третє, якщо пологи були ускладнені епізіотомією (розривом промежини з подальшим накладенням швів), то період відновлення може збільшитися, навіть і до 2-3 місяців – поки повністю не заживуть всі шви.

Дуже багато жінок на початку відновлення статевих контактів після пологів відчувають болючість, коли цей дискомфорт може пройти, залежить від індивідуальних особливостей і спрогнозувати точний час не зможе жоден лікар. В області жіночих статевих органів дуже багато чутливих нервів, при розриві промежини вони ушкоджуються, і ці нервові закінчення можуть бути затиснуті в швах.

І тому що зіставлення цих первинних країв не може бути 100% точним, за рахунок того, що тканини дуже рухливі і м’які, конфігурація піхви може бути дещо змінена. Це і може спровокувати болі навіть в тих позах, які раніше були жінки дуже зручні.

 Спробуємо розібрати основні «труднощі сексу», з якими стикаються молоді батьки.

  1. Відсутність природного мастила – сухість піхви

 Ця найчастіше пов’язано з тим, що в організмі жінки після пологів знижується рівень естрогену (гормону задоволення). Подолати цю проблему нескладно, достатньо придбати в спеціалізованих магазинах гель-лубрикант. І якщо ви підтримуєте грудне вигодовування, то потрібно обов’язково уважно вивчати склад мазей, так як у багатьох з них містяться гормони, що строго протипоказані при грудному вигодовуванні.

  1. Послаблення чутливості

 «Все стало величезним, немає чутливості» – відзначають багато жінок і чоловіки після пологів. Це відбувається, перш за все, через те, що після проходження голови дитини по родових шляхах м’язи піхви стають мляві і розслаблені. Деякі жінки після пологів навіть впадають в депресію через те, що до пологів вони могли відчувати і оргазм, і збудження, а після пологів цього позбулися.

І, до речі, легенда про те, що саме після пологів жінка почала відчувати оргазм, не відповідає дійсності. Це, скоріше, тільки здається чисто психологічно, так як з фізіологічної точки зору через ослаблення стінок піхви відбувається і послаблоення чутливості, а значить, і зниження збудження.

Прискорити процес відновлення можна, виконуючи вправи Кегеля. Ці вправи поліпшують кровопостачання, підвищують сексуальний тонус і навіть можуть допомогти контролювати оргазм. Для того, щоб оволодіти навиком скорочення м’язи, що мають форму вісімки і охоплюють вхід в піхву і задній прохід, потрібно повільно втягувати в себе задній прохід, намагаючись, щоб при цьому скорочувався і м’яз, що оточує піхву. Цей рух нагадує момент, коли можна свідомо припинити сечовипускання.

Цю вправу можна робити в будь-якому положенні в будь-який момент, починаючи з 1 разу на секунду по 30 разів протягом кожної години. Є ще вправа для цього ж м’яза, коли протягом 5 секунд відбувається повільне втягування, а потім повільне розслаблення за ті ж 5 секунд. У цей час можна уявляти собі, що втягуєте в себе щось і відправляєте вгору по хребту. Ці вправи чудові тим, що дозволяють займатися тренуванням в будь-який час: на прогулянці, лежачи перед телевізором.

  1. Біль біля входу в піхві і в області промежини

 На початку відновлення статевих стосунків жінці потрібно намагатися максимально розслабитися і не перешкоджати проникненню. Найпідходящі для цього пози “лицем до лиця” і “жінка зверху”, в них ви можете самостійно контролювати рівень проникнення партнера, що допоможе уникнути болю.

Ще, на жаль, після накладення швів, конфігурація піхви може бути змінена, що і так, на тлі особливої чутливості слизових і шкірних покривів у промежині після пологів, тиск під час статевого акту майже завжди призводить до виникнення больових відчуттів. Допомогти розм’якшити такі шви можуть мазі для келоїдних швів, наприклад, “Солкосерил”, “Контратубекс” і ін.

Трапляються випадки, коли больові відчуття пов’язані зі значними порушеннями анатомії піхви, які відбулися після операції під час пологів і вирішується ця проблема тільки хірургічним втручанням.

  1. Психологічні проблеми, пов’язані з втомою, на післяпологову депресію на тлі зміненої фігури

Буває, що після 9 місяців виношування дитини жінка настільки зріднилася і звиклася з ним, що після пологів її думки не може займати нічого, крім неї.

До того ж це закладено природою, що самці не потрібне інше дитинча, поки цьому потрібна турбота і догляд, тому і сексуального потягу вона не відчуває. Тягар відповідальності і побоювань за дитину може повністю “накрити” жінку і навіть перерости в депресію, на тлі загальної незрозумілості і ізольованості. Якщо вам настільки важко залишити дитину одну, можна придбати радіоняню і під час сну дитини усамітнитися з чоловіком, але в той же час «бути напоготові».

Багато жінок можуть відчувати себе непривабливими через збільшеня грудей, погладщення талії і інших змін, які неминуче приходять після пологів.

Психологи радять все-таки надати право вибору вашому партнерові, і якщо він бажає вас, значить, всі ваші комплекси марні. Безумовно, це не означає, що потрібно розслабитися, розчинитися в дитині і нічого не робити. Ваша нинішня фігура всього лише тимчасове явище і все залежить тільки від вас: дотримуйтеся збалансованого і здорового харчування (що буде корисно не тільки вам, але і вашому малюкові, який знаходиться на грудному вигодовуванні), займайтеся гімнастикою, більше гуляйте.

Якщо все ж бажання пропало, то не варто відразу відмовляти чоловікові, спробуйте згадати найкращі моменти вашого сексуального життя. Спробуйте викроїти момент саме для вас двох, влаштуйте романтичний вечір (або ранок) з красивою нижньою білизною і всім тим, що до появи малюка хвилювало вас. Секс – це не послуга “для чоловіка”, що це радість і позитивні емоції для вас двох!

Коли можна займатися коханням після пологів. Після кесаревого розтину

На новий якісний рівень повинні вийти і взаємини між молодими батьками. Йдеться про всі аспекти подружніх відносин, в тому числі, і про сексуальну близькість.

Незважаючи на те, що очікування і народження малюка є найбільш значущою і важливою подією в житті будь-якої жінки, крім щастя і радості, воно пов’язане з величезними навантаженнями на жіночий організм: гормональні перебудови, зниження імунітету, збільшення ваги.

Добре, якщо вагітність і пологи проходять гладко, без будь-яких ускладнень або непередбачених ситуацій. Втім, навіть тоді жінка не застрахована від несподіваних змін в своєму психологічному стані (наприклад, післяпологова депресія), а якщо, в силу певних причин, дитина не змогла з’явитися на світ природним шляхом, і лікарі були змушені вдатися до операції кесаревого розтину, то період відновлення після пологів для жінки і її організму затягнеться на ще довший відрізок часу.

Коли все вже позаду

Отже, операція пройшла успішно, і через кілька днів вас з малюком виписують додому. Здається, що все вже позаду: і величезний живіт, з яким неможливо ходити і спати, і біль, і дискомфорт, і відчуття неповороткості …

Ви з чоловіком страшенно скучили одне за одним, проте відразу кинутися в обійми пристрасті не вийде, адже необхідно почекати ще трохи, щоб ваше тіло прийшло в свій нормальний здоровий стан, а організм відновився. Тоді мимоволі напрошується питання, коли можна займатися коханням після пологів , а саме після  кесаревого розтину?

Перш за все, жінці необхідно психологічно самій відчути, що вона вже готова до відновлення інтимної близькості зі своїм коханим, а також – постійно спостерігатися у свого гінеколога, який буде визначати, чи можна вам йти на поводу бажань чи ні (у міру відновлення вашого організму) .

У період вагітності часто змінюються не тільки смакові пристрасті жінки: багато хто відзначає, що виношуючи дитину, вони стають більш чуттєвими і темпераментними в сексуальних відносинах, а інші, навпаки – майже всю вагітність не підпускають до себе партнера або мучаться від дискомфорту і болю.

Також і після пологів: виходячи з індивідуальної сексуальної активності жінки, можна припустити, яким буде секс після пологів.

Скільки можна займатися сексом і чому потрібно чекати?

У тих породіль, хто переніс кесарево, є шви – на животі (зовнішній) і на матці (внутрішній). Безсумнівно, вони обов’язково повинні затягнутися і перестати хворіти, так як спочатку будь-яка фізична напруга здатна спровокувати розходження швів.

Також, на стінці матки в будь-якому випадку залишилася рана від плодового міхура малюка, який відокремлювався при його появі на світ.

Відкрита рана, як і свіжі шви – це зайвий привід для будь-яких інфекцій та інших ускладнень, оскільки ще протягом 4-6 тижнів у жінки йдуть лохії (післяпологова кровотеча).

Не забувайте і про те, що матка повинна скоротитися і повернутися в свої колишні розміри, а її слизова – повністю відновитися, тому варто почекати, як мінімум, до зупинки виділень і кровотеч. Коли ж все-таки можна займатися сексом після кесарева?

У будь-якому випадку, вам необхідно регулярно обстежуватися у свого лікаря, адже тільки він зможе дати об’єктивну оцінку вашого стану: комусь дозволяють відновлювати інтимне життя через 6-8 тижнів після операції, а іншим доводиться чекати і більше 2-3 місяців – все дуже індивідуально.

Для того, щоб остаточно переконатися в повному відновленні організму, вам доведеться також додатково здати аналізи і пройти контрольну УЗД-діагностику, яка покаже, наскільки затягнувся шов на матці і в якому стані сам орган.

А якщо спробувати зайти з іншого боку?

Вагітність і післяпологовий період – не дуже сприятливий час для кардинальних експериментів в інтимному житті: крім загрози або медичних протипоказань, у жінки ще можуть бути психологічні причини небажання вступати в сексуальний контакт навіть зі своїм коханим чоловіком.

Лікарі пояснюють такі зміни допологової і післяпологової депресії, різкими стрибками гормонального фону, а також – підсвідомими страхами і невпевненістю у власній привабливості.

Жінка, що перенесла операцію, може комплексувати через шрами, які ще не загоїлися, через набрану за час вагітності вагу, через тисячі інших дрібниць, при цьому, її чоловік може не звертати на це уваги.Ось чому лікарі наполегливо нагадують про те, що молодій мамі дуже потрібна підтримка її близьких і рідних – не тільки у вигляді фізичної допомоги, а й психологічна і емоційна підтримка.

Деякі чоловіки наполягають на альтернативних видах сексу, в силу того, що традиційним займатися не можна. Однак варто звернути увагу на те, що анальний секс не є таким вже безпечним, адже внутрішні органи жінки розташовані одне до одного дуже близько.

Матка знаходиться зовсім поруч з прямою кишкою, тому все одно вийде, що фрикції статевого члена будуть механічно подразнювати матку, що може привести до порушення або розбіжності шва, виникнення кровотеч.

Безпека анального сексу виражається тільки в тому, що він застрахує вас від небажаної вагітності, проте в цілому лікарі відзначають масу протипоказань такого виду любовних утіх, стверджуючи, що він може нести серйозну небезпеку для вашого здоров’я:

провокувати появу або загострення геморою (для періоду вагітності і після нього це питання стоїть особливо гостро, так як більшість жінок страждають від геморою при виношуванні дитини);

запалення і інфікування заднього проходу;

занесення статевих інфекцій з усіма витікаючими з цього наслідками;

лубриканти, необхідні для анального сексу, можуть послужити причиною сильних алергічних реакцій.

До того ж, цей вид сексу слід віднести все ж до більш екстремальним, ніж традиційним, адже навіть при нормальних умовах, щоб жінка отримала задоволення, а не біль (багатьом жінкам протягом перших місяців боляче займатися сексом після операції) або дискомфорт, необхідно ретельно підготуватися і діяти дуже акуратно і ніжно.

Тому в післяопераційний період краще не ризикувати і дотримати статевий спокій протягом визначеного часу (як і у випадку зі звичайним вагінальним сексом).

Не втрачаємо пильність: як убезпечити себе після кесаревого розтину

Часто жінці може заважати і страх знову завагітніти. Такі випадки непоодинокі (дітей-погодків навколо предостатньо).

Разом з тим, далеко не всі готові до того, щоб ще раз незабаром пережити всі «принади» вагітності і пологів, адже все це ще так свіжо в пам’яті.

Медики категорично не рекомендують жінці вагітніти повторно після операції кесаревого розтину, як мінімум, протягом 12-24 місяців, а в ідеалі – і довше.

Цей час необхідний вашому організму, щоб прийти в себе і відновитися, а нова вагітність тільки підірве ваше здоров’я, до того ж, такі випадки нерідко закінчуються викиднями, ускладненнями або іншими неприємними наслідками. Тому краще себе максимально убезпечити.

Багато жінок по-старому намагаються покладатися на лактацію, вважаючи, що годівля грудьми стане їм надійним захистом.

Дійсно, пролактин – гормон, який виробляється, коли ви постійно годуєте малюка, здатний перешкоджати зачаттю, але якщо його рівень знижується навіть на невелику кількість (можливо, у вас стало менше молока, або ви почали догодовувати дитину), то він більше не буде перешкодою для зачаття. Так що довіряти цьому методу не варто.

Точно також не слід покладатися на перерваний статевий акт, як на вірний засіб, адже лікарі вже неодноразово доводили, що цей народний метод може підвести вас в самий невідповідний момент. Сюди ж відноситься обчислення овуляції за календарем.

Найбільш оптимальним способом уберегтися від небажаної вагітності є звичайні презервативи.

Мінусом надійної бар’єрної контрацепції можна назвати те, що вона часто викликає дискомфорт і біль, з якою доведеться боротися.

Ваш лікар може допомогти вам підібрати протизаплідні гормональні контрацептиви. Правда, вони не дуже добре поєднуються з грудним вигодовуванням. До того ж, слід бути дуже уважною при їх прийомі, щоб нічого не переплутати і не збити весь графік.

Якщо говорити про хімічні  контрацептиви, то їх незручність полягає в тому, що протизаплідні мазі або свічки потрібно застосовувати безпосередньо перед статевим актом. Статистика відзначає невисокий відсоток їх ефективності. Якщо ви помиєтеся з милом після статевого акту, то їх дія просто нівелюється.

Тим, хто позитивно ставиться до спіралей і внутрішньоматкових систем, доведеться почекати близько півроку, щоб гінеколог міг їх вам поставити, оскільки до цієї процедури мають загоїтись й затягтися всі ваші внутрішні шви.

Їхня перевага полягає у високій ефективності, до того ж, вже ні жінці, ні чоловікові не потрібно ні про що турбуватися. Однак є і підводні камені, про які вам повинен розповісти ваш лікар, наприклад, нерідко спіраль може послужити причиною позаматкової вагітності, також у деяких жінок після встановлення системи збивається менструальний цикл.

Якщо перед операцією була обговорена процедура резекції (перев’язки маткових труб), то її роблять під час кесаревого розтину, і тоді вже жінка вагітніти більше не буде. Лікарі можуть наполягати на перев’язці після трьох кесаревих, однак рішення все одно будете приймати ви.

Після появи дитини життя не закінчується, а тільки починається. Звичайно, воно буде новим, буде іншим, відбудуться якісь зміни і в ваших відносинах з чоловіком.

Отже, час визначення початку сексуального життя залишається за жінкою і кожна має право сама для себе визначити це термін, але дуже хочеться, щоб милі дружини, незважаючи на всі труднощі перших днів, тижнів і місяців, проведених з новонародженим малюком не зациклювалися тільки на дитині і пам’ятали, що тільки взаємне кохання, підтримка, зацікавлення одне  одним  і взаємоповага допоможуть повернути вам радість сексу, незалежно, через який час після пологів ви його відновлюєте.


Check Also

Місячний календар зачаття на березень 2021 року

Зачаття і народження дитини – велике щастя для сім’ї. Якщо ви вирішили стати батьками в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *