Home / Твоя краса / Тіло / Колорування волосся – основні техніки

Колорування волосся – основні техніки

Якщо ви не бажаєте радикально поміняти свою зачіску і її основний натуральний колір, то вам напевно припаде до смаку трендова сьогодні техніка колорування волосся. Цей метод фарбування настільки різноманітний, що підходить абсолютно всім представницям прекрасної статі.

Види колорування волосся

Колорування волосся – основні техніки

Сама по собі така техніка фарбування має на увазі часткове фарбування пасом волосся відразу декількома кольорами. Пасма можуть бути виділені по всьому об’єму або в певних зонах. Відтінки колорування  можуть бути подібними з основним кольором або різко контрастні і навіть кольорові.

Додавання кількох пасом іншого кольору допоможе вам освіжити набридлу зачіску, омолодити образ і приховати сивину, а також додати бажаний об’єм волоссю. Модне колорування дозволить бути в тренді з віяннями останніх тенденцій, а також підійде для експериментів із зовнішнім виглядом. Сьогодні стилісти пропонують дівчатам безліч різноманітних видів часткового фарбування для підкреслення індивідуальності кожної модниці.

Однотонний природний колір волосся був в моді минулих сезонів. Сьогодні цей тренд заміщається частковим фарбуванням волосся в інші кольори. Досвідчений перукар може підібрати палітру природних переходів або ультра яскраві відтінки, так як саме ця техніка передбачає використання відразу декількох тонів.

На відміну від мелірування, нові методи колорування передбачають фарбування пасом, розділених на зони, відразу в кілька кольорів або відтінків, а не в один відмінний від основи колір. Фарбування такого типу може бути розподілено по всьому об’єму волосся або виділено на деяких зонах. Перш за все, техніка багатоколірного фарбування ділиться на кілька основних видів по довжині волосся.

Колорування на коротке волосся

Незважаючи на менший, ніж у довгих зачісок, об’єм волосся, для коротких зачісок буде доречним відразу кілька технік кольорового фарбування:

Авангардне колорування. Ефектне фарбування деяких пасом в яскраві, різні з основним, кольори.

Зональне колорування. Фарбування певної частини волосся. Наприклад, чолки або пасмо біля скронь.

Багатобарвне колорування. Фарбування тонких пасом всього об’єму в різні кольори, відмінні від основного.

Поперечне колорування. Колорування  пасом по суворо визначеній лінії горизонтально в два контрастні кольори без плавного переходу кордонів.

Трафаретне. Фарбування пасом з візерунком або принтом на волоссі.

Часткове поздовжнє колорування або мелірування в декілька кольорів. Фарбування або освітлення тонкими і товстими пасмами частини об’єму волосся по довжині в відмінний від основи колір.

Колорування на довге волосся

Крім всіх перерахованих вище технік для короткого волосся, кольорове фарбування для довгих може бути таких типів:

Балаяж. Фарбування пасом з внутрішньої сторони зачіски від коренів, залишаючи верхні пасма в основному кольорі.

Спалахове. Фарбування вибіркових широких пасом не по всьому об’єму з ефектом плавного переходу.

Брондування. Фарбування кількох пасом різної ширини всього об’єму в темніші або світлі кольори.

Мажімеш. Фарбування пасом з ефектом слабкого, майже непомітного освітлення.

Мікроколорування або американське. Фарбування тонких пасом по всьому об’єму в колір, відмінний від основного тільки на один тон.

Омбре або каліфорнійське. Фарбування всіх пасом в відмінний від основи колір з ефектом плавного переходу або «вигорання» від коренів до кінчиків.

Сомбра. Передбачає фарбування деяких пасом в природні кольори не повністю по всій довжині від коренів, а на деякій відстані від них з плавним переходом на кордоні кольорів.

Шамбре. Фарбування тонких пасом всього об‘єму в більш яскраві кольори з переходом від одного кольору до іншого.

Колорування за кольором волосся

Якщо однотонний природний колір здається тьмяним, а змінювати його повністю ви не наважуєтеся, то вам точно слід пожвавити зачіску відповідно до модних віянь сезону і основним кольором вашого волосся.

Світле колорування волосся

Для створення цікавих відблисків світлої зачіски, найкраще використовувати пастельне фарбування пасом. Використовуваних відтінків може бути близько десяти, але всі вони повинні контрастувати між собою лише на один тон. Тонкі пасма повинні бути пофарбовані в ряд по кілька відтінків поспіль для гармонійного практично непомітного переходу.

Колорування на світле волосся також може бути виконано з використанням яскравих насичених або блідих відтінків, що помітно відрізняються від основи. Рожеві, блакитні або бузкові пасма можуть бути приглушених кольорів або глибоких. Також для освітленого волосся можна застосовувати колорування  вогняними, темними або чорними пасмами.

Русе колорування волосся

Популярний сьогодні вид фарбування омбре і його різні модифікації залишаються в тренді і ідеально підходять для поновлення русявого кольору. Ефекти плавного переходу натуральних відтінків або з контрастними межами можна створити за допомогою освітлення або фарбування пасом в більш темні кольори. Також русявим дівчатам можна дозволить собі поекспериментувати з кольоровими барвистими переходами.

Колорування на русяве волосся в стилі балаяж допоможе привнести нові свіжі або загадкові нотки зачісці. Таке внутрішнє освітлення волосся дозволить омолодити обличчя, а темне забарвлення пасом зсередини додасть інтриги образу. Якщо ви яскрава і досить смілива на експерименти натура, то таке часткове фарбування можна зробити і більш яскравих вогненних кольорів.

Руде колорування волосся

Рудий колір волосся сам по собі досить яскравий, але додати родзинки зачісці можна частковим фарбуванням пасом. За допомогою перехідних, не яскраво-контрастуючих кольорів або кінчиків. Для яскравих рудоволосих особистостей кольорове забарвлення можна виконати і поєднуючи кілька яскравих кольорів.

Для рудого волосся також відмінно підійде колорування  чолки. Його можна виконувати контрастним освітленням або темними пасмами з переходом від основного кольору. Якщо довжина чолки дозволяє, то її можна виділити висвітленням з відступом від коренів, і закінчити ефектне колорування зеленим, синім або фіолетовим кольором.

Темне колорування волосся

Якщо ви не зважилися на кардинальне освітлення натурального каштанового кольору, то освіжити зачіску допоможе фарбування пасом в стилі брондування, коли освітлюється тільки частина волосся в перехідний природний колір. Також можна використовувати фарбування пасом тільки на кінчиках в кілька схожих за відтінками кольорів. Техніка перехідного омбре буде доречна в вогненних відтінках або перехідному освітленні волосся до кінчиків.

Поперечне колорування з рівним кордоном буде актуальне для довгого темного волосся. Фарбування чолки дозволить освіжити зачіску, а виділення широких пасом додасть об’єм темному волоссю. Довге волосся можна фарбувати горизонтальними кольоровими смужками у вигляді веселки, як з плавними переходами, так і з чіткими кордонами.

Чорне колорування волосся

Щоб освіжити і надати об’єму чорного волосся слід застосовувати колорування багатоколірного типу. Техніка передбачає часте фарбування тонких пасом різними кольорами і їх відтінками, за насиченістю близькими. Наприклад, за основу береться темно-шоколадний колір пасом, а переходи між ними виконуються тонкими ледь помітними пасмами глибоких синіх, фіолетових, зелених і червоних відтінків.

Кольорове яскраве колорування  також вигідно підкреслить чорне волосся. Яскраві і ультра насичені кольори можуть використовуватися як з переходом тонів за кольором веселки, так і чіткими пасмами. Також для чорного волосся стане актуальним в цьому сезоні фарбування пасом на чолці, зонами і поперечно, з частковим колоруванням яскравими відтінками.

Колорування волосся вдома

Звичайно, складні техніки колорування з використанням малопомітних переходів або декількох колірних гам краще довірити перукарю. Ціна колорирования в салоні буде залежати від складності техніки і довжини вашого волосся. Однак можна зробити колорування нескладного типу самостійно або попросивши про допомогу подругу.

Вибираємо фарбу для колорування волосся

Так як модним колоруванням буде виконуватися акцент в зачісці, то слід підібрати відповідний тон фарби. Слід виходити від вашого кольоротипу, тобто визначити тон шкіри обличчя і волосся. Холодні кольори погано поєднуються з теплими відтінками, тому слід підбирати фарбу в тон.

Для смаглявої шкіри і темного волосся підійдуть вогненні кольори, а для світлої шкіри краще вибирати приглушені кольори з попелястим відтінками. Каштанове і руде волосся будуть поєднуватися з теплими тонами фарб, а попелясто-русяве, чорне або дуже прояснене слід коморувати фарбами холодних тонів. Також не варто забувати про те, що часткове фарбування пасом має гармонійно поєднуватися і з кольором ваших очей.

Як робити колорування волосся вдома?

Для виконання будь-якої техніки часткового фарбування з переходом кольорів нам знадобиться:

фарбуючий засіб;

накидка на плечі (рушник або щільний поліетилен);

рукавички;

пластикові шпильки для волосся у вигляді затискачів;

пластиковий гребінь з частими зубчиками;

спеціальна кисть для фарбування волосся;

скляна або пластикова форма для фарби;

фольга.

Колорування. І Метод – техніка «омбре»

Вид кольорового фарбування кінчиків з плавним переходом підійде для волосся будь-якої довжини і кольорової гами. Таке омбре колорування виконується за наступним алгоритмом:

Детально вивчіть інструкцію із застосування до придбаної фарби: як змішувати, наносити і скільки часу тримати.

Визначте рівень, на якому буде завдано колір.

Розмішайте фарбу по інструкції до однорідної консистенції і кольору.

Розчешіть і поділіть волосся на три рівні частини: бічні і потиличну.

Наносите фарбуючий засіб на одному рівні, починаючи з пасом бічних зон.

Завертайте пасма в фольгу після ретельного фарбування.

Ми залишаємо фарбу на половину того часу, який зазначено в інструкції.

Як і в перший раз, фарбуємо пасма залишками фарби трохи вище рівня першого фарбування.

Загортаємо пофарбовані частини прядок в фольгу на іншу частину часу.

Акуратно знявши фольгу, ретельно змиваємо фарбу з волосся.

Для стійкості кольору і догляду за волоссям використовуйте бальзам для фарбованого волосся.

Після миття голови на кінчики забарвлених пасм рекомендується нанести живильну олію для зміцнення.

Сушимо волосся феном і укладаємо оновлену зачіску.

Колорування. ІІ Метод – техніка «балаяж»

Ще один вид кольорового часткового фарбування «балаяж» можна застосовувати як на темному волоссі за допомогою освітлення пасм, так і на світлих пасмах, фарбуючи їх в темний колір або тонуючи в яскраві тони:

Детально вивчіть інструкцію із застосування до придбаної фарби: як змішувати, наносити і скільки часу тримати.

Визначте внутрішній об’єм волосся, на якому буде завдано інший колір.

Розмішайте фарбу по інструкції до однорідної консистенції і кольору.

Розчешіть і поділіть волосся на дві частини (зазвичай пасма відокремлюються на рівні скронь над кінчиками вух): верхній шар і нижній.

Верхній шар надійно закріпіть затискачами, щоб волосся не змішалися з пофарбованими.

Нижню частину волосся розділіть на три рівні частини: бічні і потиличну.

Починаючи з пасом бічних зон, наносите фарбуючий засіб на пасма, фарбуючи їх від коренів до кінчиків.

Завертайте пасма в фольгу після ретельного фарбування.

Ми залишаємо фарбу на весь час, який зазначено в інструкції.

Акуратно знявши фольгу, ретельно змиваємо фарбу з волосся.

Для стійкості кольору і догляду за волоссям використовуйте бальзам для фарбованого волосся.

Після миття голови на кінчики забарвлених пасм рекомендується нанести живильну олію для зміцнення.

Сушимо волосся феном і укладаємо оновлену зачіску.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *