Home / Кулінаріні рецепти / Як варити варення з полуниці. Підбірка рецептів

Як варити варення з полуниці. Підбірка рецептів

Яскраве й гарне, смачне і корисне, поживне і ароматне полуничне варення знайоме кожному з нас ще з дитинства. Рецепти приготування полуничного варення передаються з покоління в покоління, причому у кожної сім’ї вони унікальні. Тим же, хто ще не навчився закривати в банки рожево-червоний джем, пропонуємо кілька випробуваних рецептів, як варити варення.

Як варити варення з полуниці: технологія і тонкощі

Як варити варення з полуниці. Підбірка рецептів

Варення з полуниці – одне з найсмачніших ласощів, яке закривають на зиму. Цей десерт практично повністю зберігає всю користь свіжих ягід.

Розрізняють 4 типи такого роду заготовок, це класичне варення, варення-п’ятихвилинка, перетерта з цукром свіжа полуниця і конфітюр. Господині, озбройтесь нашими підказками і готуйте ароматне, красиве і смачне варення з перших літніх ягід.

Вибір ягід. Звичайно, зібрана з власної дачної ділянки або городу полуниця – це кращий інгредієнт для варення. Адже ви впевнені в її якості. Але якщо дачі немає, то краще купувати ягоди у перевірених постачальників на ринку.

Зазвичай, бабусі привозять зібрану зі свого городу натуральну полуницю, яка нічим не обробляється (хімікати нині теж дуже дорогі). Спробуйте полуницю перед покупкою і вибирайте чисті ягоди, а не в піску і землі.

До того ж на варення краще купувати ягоди середнього розміру, щоб не потрібно було їх різати. Цілі полуниці будуть добре виглядати в банці і ваше варення з полуниці буде дійсно смачним.

Підготовка ягід. Перед тим, як варити полуничне варення, ягоди потрібно правильним чином підготувати. Деякі господині наполягають на тому, що ягоди попередньо мити не потрібно, так як, по-перше, це додає води в варення, по-друге, у воді з-під крана міститься хлорка, запах якої вбирають ягоди. Однак, ми все-таки рекомендуємо помити ягоди, адже в них може міститися пісок або земля. Але мити ягоди потрібно теж правильно.

Існує кілька рецептів, як варити варення, кожен з яких заслуговує на увагу. Отже, етапи варіння такі:

Щоб приготувати смачне, нерідке варення з полуниці, залийте її в каструлі холодною водою, перемішайте, і вибирайте на друшляк, щоб ягоди стекли. Після цього обсушіть їх на тканинному рушнику. Тільки після цього ягоди можна очищати від плодоніжок.

В іншому випадку, якщо робити це до миття, ви втратите багато соку, і ягоди вберуть в себе багато води. Відривати плодоніжки можна вручну, прокручуючи їх проти годинникової стрілки, або скористатися спеціальними пристосуваннями, які  продаються в магазині.

Ягоди викладаються в посуд, засипаються цукром. Всього буде потрібно цукру в пропорції 1: 1. Пускати сік полуниця буде 2 години. Цукор треба додавати не завжди так, як вказано в рецепті. Кулінари рекомендують знайти свою власну пропорцію. Іноді необхідно кинути трохи більше цукру. Потрібно враховувати ступінь солодкості  ягоди.

Після цього можна каструлю з полуницею встановлювати на плиту, варити 1 годину.

В самому кінці додається лимонний сік, після чого знову полуниця проварюється 10-20 хвилин.

У підготовлені банки виливається рідина і закривається кришкою.

Ще один рецепт готування полуничного варення буде складатися з таких етапів:

Промиті ягоди потрібно в емальований посуд укласти шарами.

Якість полуничного варення залежить від ще одного дуже важливого інгредієнта – цукру. Залежно від типу варення використовують той чи інший пропорційний вміст цукру в цій страві.

Так, для класичного полуничного варення часто використовують 900 г цукру на 1 кг полуниці, для перетертих ягід 1: 1, для конфітюру на 1 кг полуниці йде 600 г цукру. Але окремо варто сказати про якість цукру.

Раніше наші бабусі вважали, що варення з полуниці потрібно готувати тільки з цукру-рафінаду. Можливо, це пов’язано було з тим, що такий цукор в ті часи перевершував за якістю цукор-пісок. Однак, в наші дні ситуація змінилася на користь останнього.

Коричневий цукор – це взагалі окрема тема, його краще не використовувати для приготування полуничного варення, так як його часто підробляють, просто додаючи барвник в звичайний цукор, та й коштує він набагато дорожче звичайного очищеного.

Каструля поміщається на 4-6 годин в прохолодне місце, щоб з’явився сік.

На великому вогні вариться отримана маса.

Щоб ягоди залишалися цілими, його варять в декілька етапів – від двох до чотирьох. На сильному вогні ягоди доводять до кипіння, проварюють хвилину і знімають з вогню, даючи можливість полуниці повністю охолонути.

Потім знову повторюють процедуру і так кілька разів. В цьому випадку полуниця е розварюється, залишаючись цілою. І ще однією важливою умовою, як варити варення  з полуниці є необхідність збирати пінку. Робиться це просто звичайною великою ложкою. Полуничне варення в цьому випадку вийде прозорим і однорідним.

Краще впоратися з піною допоможе додавання маленького шматочка вершкового масла в кінці варіння.

Маса вариться за один прийом.

Під час приготування потрібно також врахувати, що полуничне варення може сильно пригорати, тому кухар не повинен надовго відлучатися від плити. Ємність потрібно періодично помішувати.

Готовність варення визначають кількома способами. Цівка сиропу повинна стікати з ложки однорідно, в’язко і повільно. Якщо капнути трохи варення на охолоджене в морозилці фарфорове або керамічне блюдце, варення не повинно по ньому розтікатися. У цьому випадку ваше домашнє полуничне варення готове.

Фінальний етап – це розкласти варення по банкам. І тут потрібно враховувати кілька моментів. Рекомендується розфасовувати остигле варення, але не гаряче. В іншому випадку на кришках в банках може утворитися конденсат, який зіпсує варення, і банки можуть повзриватись.

Для цього дайте варенню охолонути, але при цьому накрийте його марлею, щоб нічого стороннього в нього не потрапило. Коли воно буде теплим, вже можна готувати банки. Їх важливо простерилізувати безпосередньо перед фасуванням, банки повинні бути теплими.

Тепер в них можна розливати полуничне варення і закривати щільно кришкою. Зберігати зварене варення з полуниці краще в прохолодному місці.

Про готовність можна судити і по пінці: якщо вона не розходиться до країв, а концентрується в середині, значить продукт готовий.

Правильно зварене варення не повинно мати запах горілого цукру.

Густота десерту залежить від часу приготування. Чим довше за часом варити варення з полуниці, тим більше густе воно вийде.

Варити полуницю перед закриттям в банки рекомендується від 1 до 6 годин. Кожен рецепт унікальний по-своєму, а значить, час готування може варіюватися в меншу або більшу сторону. В мультиварці воно буде готуватися 1 годину.

Якщо кришка на банці з варенням після його охолодження не опустилася вниз, не стала увігнутою, то таку банку краще зберігати в холодильнику і вжити її вміст в першу чергу.

Як варити варення – рецепти

Полуничне варення в мультиварці

В мультиварці полуничне варення можна приготувати, як у звичайній каструлі. Для цього під час варіння кришка повинна залишатися відкритою. Наш рецепт покаже вам, як зробити це ще простіше: засипавши всі продукти відразу і, закривши кришку, чекати звукового сигналу.

Для приготування беремо 1 кг полуниці і 1 кг цукру.

Ягоди потрібно помити. Це можна зробити у великій мисці, або опускаючи полуницю в друшляку в таз з водою.

Видаляємо хвостики. Великі ягоди краще розрізати навпіл.

Відправляємо 1 кг полуниці в чашу мультиварки і засипаємо 1 кг цукру. Залишаємо на 1-2 години, щоб ягоди пустили сік. Якщо чекати не хочеться, можна додати в каструлю 1 столову ложку води і відразу приступати до варіння.

Після закінчення циклу приготування, відкриваємо кришку і даємо готовому продукту охолонути 5-10 хвилин. Розливаємо варення по чистим банкам.

Корисні поради

Гарячі банки з загорненим полуничним варенням, для охолодження не перевертають і нічим не накривають.

Непастеризоване варення потрібно зберігати при температурі не вище 12°С, для пастеризованого це не так важливо. Але варто знати, що ніяке варення не можна тримати при температурі нижче 0 ° С.

Є ще рецепти, як варити варення  без цукру, але смак його буде істотно відрізнятися від класичного. По суті це вийде досить густа полуниця у власному соку.

Традиційний рецепт полуничного варення

Підготовка ягід, посуду для варіння і консервування традиційна: ягоди вимити, чашолистки обібрати, скляну тару і жорсткі кришки для консервування готової продукції стерилізувати.

Складові:

полуниця свіжа – 1 кілограм;

цукровий пісок – 1 кілограм;

оцет столовий – 1 столова ложка;

сіль кухонна – 1 щіпка.

Варення з полуниці готувати так:

У підходящий посуд викласти відразу всі інгредієнти для варення з полуниці і дочекатися природного соку. Поставити на вогонь і довести до бурхливого кипіння, постійно знімаючи виникаючу піну. Варити в один прийом до готовності.

Готове варення розкласти по стерилізованим банкам, не вище 1 сантиметра до краю, під стерилізовані кришки і стерилізувати в киплячій воді протягом 10 хвилин, після чого банки дістати спеціальним банкотримачем і закупорити якісним ключем.

Банки з полуничним варенням накрити рушником до охолодження без внутрішньої холодної краплі. Зберігати варення при кімнатних умовах, краще в сухому і прохолодному місці.

Класичний рецепт полуничного варення

Підготовка ягід, посуду для варіння і консервування традиційна: ягоди вимити, чашолистки обібрати, скляну тару і жорсткі кришки для консервування готової продукції стерилізувати.

Складові:

полуниця свіжа – 1 кілограм;

цукровий пісок – 1,5 кілограма;

вода для сиропу – 1 склянка.

Деякі господині вважають, що такий спосіб, як варити варення з полуниці «п’ятихвилинка» допомагає краще зберегти в ньому вітаміни, в чому немає достатньої впевненості, однак спробувати варто.

За класичним рецептом, як варити варення потрібно:

Помістити в підходящу ємність необхідну кількість цукру: на 1 кілограм – 1 склянку питної води – і варити сироп на середньому вогні до повного розчинення цукру.

У готовий киплячий сироп викладають ягоди, доводять до кипіння і варять протягом п’яти хвилин при акуратному помішуванні. Як тільки варення зварилася, накрити кришкою, зняти з вогню і вкрити каструлю рушником, щоб повільніше охолоджувалася.

Остигле варення залишається розкласти по стерилізованим банкам і накрити прогладженим гарячою праскою з обох сторін білим папером під мотузочку або тугу гумку. Зверху можна закупорити капроновою кришкою. Зберігати при кімнатних умовах в сухому і прохолодному місці.

Дієтичне полуничне варення

Якщо ви хочете приготувати дієтичне полуничне варення, а не джем, то потрібно дотримуватися двох простих правил. По-перше, не використовуйте зім’яті ягоди – тільки цілі. По-друге, не використовуйте багато цукру або використовуйте цукрозамінник.

Складові:

ягоди полуниці – 1 кг,

цукор – 200 гр.

Вимийте добре полуницю і відправте в таз для варення або каструлю. Засипте її цукром і залиште на півгодини.

Ємність з майбутнім варенням відправте на повільний вогонь і проваріть до появи пухирців. При цьому помішуйте варення дерев’яною ложкою. Як тільки почнуть утворюватися бульбашки, засічіть 5 хвилин і, не даючи варенню закипіти, почекайте деякий час (хвилин 7).

Розлийте гаряче варення в стерилізовані банки по саме горло і закатайте.

Зберігати таке дієтичне варення найкраще в холодильнику або в погребі. А якщо у вас є тільки комора, то від такого дієтичного (з невеликим вмістом цукру) варення варто відмовитися, так як є варіант, що воно заграє.

Полуничне варення з ревенем і малиною

Смачне,  оригінальне і дуже корисне варення дуже сподобається не тільки маленьким гурманам, а й їхнім батькам.

Складові:

ревінь (живці) – 350 гр,

полуниця – 450 гр,

малина – 200 гр,

цукор – 1,4 кг,

вода – 1 склянка

Живці ревеню очистити, нарізати шматками довільної форми, і на 2-3 хвилини опустити в киплячу воду. Потім швидко охолодити холодною водою і почекайте, поки вона повністю стече. Полуницю гарно промийте, переберіть, звільніть від плодоніжок.

З малини приберіть верхні листочки, помийте і потримайте в 1% сольовому розчині. Приберіть личинки, що спливли малинового жучка і ще добре промийте в холодній воді.

Ревінь, малину, полуницю помістіть в ємність для варіння варення. Звареним сиропом з води і цукру залийте суміш, залиште до охолодження. Потім рідину злийте, доведіть до кипіння і знову залийте ягоди водою. Ця маніпуляція проводиться три рази.

Всю суміш з сиропом, ягодами і ревенем варіть на повільному вогні сорок хвилин, періодично перемішуючи. Розлийте готове варення з полуниці, ревеню та малини прямо гарячим в оброблені паром банки. Для зберігання рекомендовано темне прохолодне місце.

Любителям смакоти сподобається. Малина і полуниця додадуть варенню соковитість і аромат, а від ревеню буде легка кислинка.

Варення з соку червоної смородини і суниці

Всі знають, як варити варення  полуничне з соком червоної смородини, так як рецепт можна назвати звичайним і популярним. Насправді, це не складно, в будь-якому випадку, спробувати варто, адже смак виходить дуже цікавим.

Складові:

червона смородина – 1 кг,

полуниця – 1 кг,

сік лимонний – 4 ст. ложки,

цукор – 800 гр.

Нагрійте духовку до 200 градусів. Очищену від гілок, вимиту смородину покладіть на деко рівним шаром і помістіть в духовку на чверть години. Вийміть і, акуратно розтираючи, пропустіть ягоду через сито.

Промийте полуницю в холодній воді і нехай трохи обсохне. Викладіть ягоди в миску, великі розріжте навпіл, збризніть соком лимона. У тазику для варення зваріть сироп: червону смородину, пропущену через м’ясорубку, і цукор. Далі в сироп покладіть ягоди суниці і варіть близько 35 хвилин.

Щоб напевно дізнатися, чи готове варення, потрібно покласти невелику частину на тарілку. У разі повної готовності, воно не буде розтікатися.

Прямо гарячим варення перекладіть в нагріті на пару, стерилізовані скляні банки і закатайте  машинкою.

Варення з полуниці і агрусу

Якщо вашій родині за смаком оригінальні поєднання, то вам корисно буде дізнатися, як варити варення  з полуниці і агрусу. Солодкий малиновий смак прекрасно поєднується з приємною кислинкою агрусу.

Складові:

агрус – 500 гр,

полуниця – 500 гр,

цукор – 750 гр,

вода – 60 мл

Стиглий агрус помийте. Всипте ягоди в ємність для варення і розімніть дерев’яною лопаткою. Налийте води і помістіть ємність на вогонь. Коли закипить, починайте знову розминати агрус.

Підготуйте полуницю: помийте, приберіть чашолистки і додайте в агрус. Кип’ятіть чверть години на маленькому вогні і поступово всипайте цукор. Постійно помішуйте. Варіть, поки не загусне.

Гарячим розлийте в стерилізовані банки. Після появи на поверхні варення скоринки банки герметично закрийте або закатайте металевими кришками. Варення виходить чудово смачним і ароматним.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *