Home / Кулінаріні рецепти / Як приготувати калинове варення. Підбірка рецептів

Як приготувати калинове варення. Підбірка рецептів

Калина червона здавна славиться своїми унікальними цілющими властивостями. В її плодах міститься величезне «джерело» вітамінів і мінералів, які надають лікувальну дію на людський організм. Ягоди калини мають досить специфічний смак, злегка гіркуваті, тому замість того, щоб вживати їх у сирому вигляді, оптимальним варіантом стануть рецепти, як приготувати калинове варення  ароматне і корисне.

Як приготувати калинове варення. Чим корисно і від чого допомагає варення з калини

Як приготувати калинове варення. Підбірка рецептів

Час збору калинових кистей настає пізно восени після перших заморозків. А варення з цієї цілющої ягоди можна варити цілу зиму, як оригінальний десерт до чаю і ефективний спосіб підвищити імунітет в холодний зимовий період.

Калина багата на неймовірну кількість активних компонентів, які надають зміцнюючу, протизапальну, відхаркувальну, антибактеріальну дію.

Завдяки високому вмісту вітаміну С, продукт дозволяє зміцнити імунну систему, підвищити захисні функції організму. Його регулярне вживання істотно знижує відсоток захворюваності простудними вірусними або інфекційними захворюваннями в зимовий період.

Калинове варення володіє знеболюючими і протизапальними властивостями, які дозволяють впоратися з проблемами шлунково-кишкового тракту, в тому числі, виразкою, гастритом, печією. Помірне споживання продукту позитивно впливає на стан шкірних покривів, усуває висипання і прищі, позбавляє від гнійників і вугрів.

Компоненти продукту надають седативну дію, заспокоюють нервову систему, знімають стреси, позбавляють від депресії і безсоння. Дані ласощі можуть забезпечити прекрасну профілактику утворення жовчнокам’яної хвороби та розвитку анемії.

Яка може бути шкода

При досить значному списку корисних властивостей, солодощі з калини можуть принести шкоду.

Рекомендується відмовитися від вживання:

вагітним жінкам і годуючим матерям;

людям, що страждають хронічними захворюваннями печінки;

тим, хто страждає підвищеним згортанням крові і утворенням тромбів;

 діабетикам і людям, схильним до ожиріння.

 Важливо! Навіть якщо людина не має явних протипоказань до застосування калинового варення, перед тим, як внести його в свій раціон, слід обов’язково проконсультуватися з лікарем. Особливо при вживанні дітьми.

При правильному додаванні в раціон і грамотному вживанні, варення з калини не принесе ніякої шкоди, зможе проявити всі свої найцінніші властивості.

Як приготувати калинове варення – найкращі рецепти

Способів заготовок з калини придумано чимало. Пропонуємо вашій увазі цікавий рецепт як приготувати калинове варення  з волоськими горіхами, яке порадує вас взимку тонким приємним смаком. Легка кислинка ягід легко регулюється за допомогою цукру. Гіркуватий присмак ягід пропонується усунути шляхом упарювання калини в духовці.

Варення з калини з волоськими горіхами

Складові:

ягоди калини – 1 кг

цукор – 800 г (4 склянки)

вода – 1 склянка

волоські горіхи – 150-200 г (чиста вага ядер)

Ягоди свіжої калини відокремте від гілок, переберіть, складіть в друшляк і промийте холодною водою.

Перекладіть підготовлену калину у жароміцну форму, залийте склянкою води і поставте в духовку, попередньо нагріту до 180 градусів, на 2-2,5 години. Упарюєте ягоди до м’якості.

Тим часом ядра волоських горіхів опустіть в киплячу воду і варіть на помірному вогні 30-35 хвилин. Далі відкиньте на друшляк.

В окрему каструлю насипте цукор, добавте склянку води, перемішайте, поставте на вогонь і доведіть до кипіння.

Дістаньте пропарені ягоди з духовки, перекладіть в каструлю з цукровим сиропом, додайте волоські горіхи і поставте каструлю на помірний вогонь.

Варіть близько 30 хвилин при частому помішуванні. Далі зніміть каструлю з вогню і поставте охолоджуватися на час близько 6 годин. Знову поставте каструлю на вогонь і варіть до готовності, не забуваючи знімати утворену піну і помішувати.

Вимийте і стерилізуйте банки будь-яким зручним для вас способом. Кришки опустіть в киплячу воду і кип’ятіть 5 хвилин.

Готове варення розкладіть в сухі стерильні банки і щільно закупорте або закрутіть гвинтовими кришками. Після охолодження варення з калини з волоськими горіхами приберіть на постійне місце зберігання в темну комору.

Рецепт сирого варення

Найважливішою проблемою, з якою стикаються при приготуванні варення з калини, – це специфічний запах ягід, який, при традиційному варінні, не зникає. В арсеналі відомих кулінарів приховано кілька рецептів як приготувати калинове варення, яке порадує не тільки своїм чудовим смаком, але і приємним запахом.

 Інвентар і кухонна техніка:

У процесі приготування знадобиться кілька видів кухонного начиння:

сотейник або невелика каструля з товстим дном;

блендер;

сито;

скляна миска для змішування інгредієнтів;

скляні банки для зберігання ласощі.

Необхідні продукти:

Для приготування сирого ароматного і корисного варення необхідно взяти такі продукти:

сирі ягоди калини – 200 г;

цукор – 400 г;

свіжу м’яту, мелісу і чебрець – 1 великий пучок;

імбир – 1 ч. л.

Приготування варення відбувається в кілька кроків:

Перетріть ягоди калини через сито і змішайте з цукром в пропорції 1: 2.

Чи знаєте ви? Калина відрізняється дивовижним складом, завдяки якому варення, приготоване з ягід, стає повноцінним лікарським препаратом.

Зелень в пучку промийте, просушіть і подрібніть в блендері.

Подрібнену зелень перекладіть в сотейник, додайте 2 ст. л. цукру і трохи води, кип’ятіть 1 хвилину.

Відіжміть сік із зелені і змішайте його з калиновим пюре.

Важливо! Незалежно від способу як приготувати калинове варення, завжди додають цукру в два рази більше, ніж ягід.

В калинову суміш додайте 1 ч. л. порошку імбиру і ретельно перемішайте.

Якщо ласощі вийшли дуже рідкими, можна добавити трохи цукру. Отриману солодкість потрібно поставити в холодильник, щоб розчинився цукор, потім перекласти в чисту скляну тару. Сирий засіб зберігають під поліетиленовими кришками в холодильнику.

Рецепт вареного варення

Варення, приготоване традиційним шляхом варіння – має більш щільну і густу консистенцію, тонкий, вишуканий смак і може зберігатися протягом декількох місяців.

Щоб ласощі забродили новими, яскравими і незвичайними фарбами, в нього додають інші корисні і натуральні компоненти: виноград, гарбуз. Даний рецепт, як приготувати калинове варення, дуже простий у приготуванні і сподобається навіть тим, хто раніше вважав калину несмачною.

 Інвентар і кухонна техніка:

В ході приготування частування, на допомогу прийдуть такі кухонні девайси:

сотейник або каструля з товстим дном;

сито;

блендер;

скляна піала або миска;

банки для зберігання продукту.

Необхідні продукти:

Для другого рецепта потрібно взяти:

ягоди калини без кісток – 200 г;

 цукор – 450 г;

запечений гарбуз – 200 г;

свіжий виноград – 250 г;

кориця – ½ ч. л.

Промийте гарбуз, наріжте невеликими шматками і запечіть в духовці до готовності.

Ягоди калини без кісток перетріть через сито, змішайте з цукром, перелийте в сотейник і поставте на невеликий вогонь.

Готовий гарбуз подрібніть до стану пюре за допомогою блендера.

Поріжте виноград, добавте 1 ст. л. цукру, залийте 1 склянкою води і прокип’ятіть протягом 4 хвилин, щоб ягоди стали м’якими.

Гарбузове пюре додайте в калину, перемішайте до однорідної консистенції.

Додайте в варення виноград разом з сиропом, присипте ½ ч. л. кориці.

Проваріть суміш з калини, гарбуза і винограду протягом 20-30 хвилин, щоб її маса зменшилася вдвічі.

Отриману суміш перелийте в стерилізовані банки і закрийте кришками.

Чи знаєте ви? Гарбуз додасть ласощі більш ніжний, витончений смак, змінить його структуру на більш щільну.

Зберігається таке варення в сухому, темному місці.

Варення з бузини з калиною

Ароматне і автентичне варення виходить з двох видів ягід – бузини і калини. Але найважливіше: це варення здатне підтримати імунітет і допомогти в боротьбі з зимовими застудами!

Червоні плоди калини надають зимовому десерту легку кислинку і пікантний аромат. Таку солодкість можна використовувати в якості начинки для пісочного пирога або булочок, а також подавати з тонкими млинцями або печеними сирниками. У разі застуди, додайте кілька ложок варення з бузини з калиною до кожного свого чаювання.

Для виготовлення варення рекомендується використовувати тільки стиглі ягоди калини, зберегли свою форму (але м’які і соковиті). Зелені плоди зроблять варення гірким, майте це на увазі. Також слід знати: для виготовлення варення можна використовувати тільки ягоди чорної бузини, так як інші сорти містять в своєму складі отруйні речовини.

Складові:

цукор – 600 г

бузина – 500 г

калина – 200 г

Промиваємо грона бузини під проточною водою і викладаємо на лляну серветку, щоб видалити надлишкову вологу. Відокремлюємо плоди від гілок і викладаємо їх в миску або сотейник. Використовуємо для створення варення каструлю з товстим і важким дном.

Повторюємо весь процес з ягодами калини, добавляємо їх до загальної маси. Для варення можемо використовувати злегка підмерзлі ягоди.

Насипаємо рекомендовану норму цукрового піску.

Акуратно перемішуємо заготовку, щоб цукор покрив всі ягоди і маса злегка пустила сік. Для цього залишаємо її на 60-80 хвилин в теплому приміщенні.

Варення з бузини з калиною потрібно довести до кипіння і варити 30-35 хвилин на повільному вогні, помішуючи, поки ягоди не зменшаться в розмірі і маса не стане однорідною.

Розливаємо гаряче варення з калини і бузини по скляних ємностях, герметично закриваємо. Зберігаємо в приміщенні.

Варення з айви з калиною

За цим рецептом ви зможете приготувати варення з айви з калиною. Плоди айви дуже корисні при багатьох захворюваннях (органів дихання, шлунково-кишкового тракту, цукровому діабеті) завдяки своєму багатому хімічному складу: фруктози – 6,2%, глюкози – 3,3%, містять кислоти: лимонну, яблучну, винну, фумарову, вітаміни: В2, В1, С, різні мікроелементи.

Однак айва, незважаючи на всю свою корисність, має дуже терпкий смак і щільну м’якоть, тому з неї найкраще приготувати варення. Так як плоди айви малосочні, перед варінням варення потрібно заморозити їх в холодильнику на 1 добу, а потім зварити в цукровому сиропі, додавши для додання кольору трохи ягід калини. Варення вийде дуже ароматним, а частки айви цілими, трохи рожевого кольору.

Складові:

айва – 1 кг.

калина – 1 невелика жменя

цукор – 800 гр.

вода – 250 мл.

Миємо плоди айви, ріжемо уздовж на 2 частини і вирізаємо серединку з насінням. Ріжемо айву шматками. Кладемо в целофановий пакет і відправляємо в морозилку на 1 добу. Після недовгого заморожування айва стала не такою жорсткою і значно соковитішою.

В киплячу воду добавляємо цукор і варимо цукровий сироп, помішуючи по дну, щоб не пригорів, протягом 8 – 10 хвилин.

Опускаємо в киплячий сироп заморожені шматки айви, доводимо до кипіння (не забуваючи помішувати по дну), і варимо протягом 15 хвилин.

Добавляємо в кипляче варення невелику жменю вимитих ягід калини і варимо все разом ще 7 – 8 хвилин. Утворену при варінні пінку знімаємо.

Розкладаємо трохи остигле варення по скляних банках.

Зберігаємо варення в прохолодному темному місці.

Корисні поради як приготувати калинове варення

Калинове варення – просте в приготуванні, дуже смачні і корисні ласощі. Щоб воно зберегло в собі максимальну кількість цінних для людини речовин, слід дотримуватися деяких секретів при його варінні:

в якості сировини для майбутнього варення необхідно вибирати дозрілі ягоди, зібрані в кінці осені в екологічно чистих місцях. Саме пізньою осінню калина набирає свою силу, ягоди набувають насичений смак і мають невелику гіркоту. У тому випадку, якщо плоди збиралися раніше, то їх потрібно витримати в морозильній камері;

щоб було простіше видаляти кістки, ягоди попередньо рекомендується обдати окропом;

для отримання якісного, ароматного калинового частування. З ягід видалити плодоніжки, виключити зіпсовані або гнилі плоди;

Важливо! Зберегти максимум корисних вітамінів і мікроелементів в варення можна тільки при впливі мінімальних температур. перевірити готовність продукту можна, капнувши його невелику кількість на тарілку.

Якщо суміш не розтеклася – ласощі готові. Варення з калини, завдяки швидкому способу приготування і надзвичайною харчовою цінністю, стане улюбленим частуванням на столі кожної родини. Воно прекрасно поєднується з випічкою і млинцями, надає вишуканий кислуватий смак чаю, насичує його вітамінами.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *