Home / Кулінаріні рецепти / Як робити барбарисове варення. Підбірка смачних рецептів

Як робити барбарисове варення. Підбірка смачних рецептів

Барбарис або “карамелеве дерево” – це смачна і корисна ягода, яку на сьогоднішній день можна зустріти на багатьох дачних ділянках. Всього налічується понад п’ятсот видів даного чагарнику. Хочете побалувати своїх рідних і близьких незвичайним і оригінальним десертом? Приготуйте їм варення з барбарису. Про те як робити барбарисове варення  піде мова далі.

Як робити барбарисове варення. Де використовується барбарис

Як робити барбарисове варення. Підбірка смачних рецептів

Найбільш часто ягоди “карамельного дерева” застосовують в медицині, так як вони володіють відмінними жарознижувальними, болезаспокійливими, потогінними і кровоспинними властивостями. Листя барбарису визнані відмінним жовчогінним засобом.

Також лікарі давно помітили його схожість з ягодами Годжі. При попаданні в організм він виводить зайвий жир з судин печінки, саме тому барбарис є ефективним засобом для схуднення.

Барбарис знімає нудоту і блювоту, тому його рекомендують вживати в невеликих кількостях вагітним жінкам.

Як робити барбарисове варення. Корисні властивості

Джем з плодів цієї рослини відрізняється багатим смаком і ароматом, а також цілющими властивостями.

Барбарисове варення використовують як додатковий засіб при лікуванні різноманітних захворювань:

Воно допомагає впоратися з застудою, завдяки протизапальним та жарознижувальнм властивостям.

Його варто вживати під час кашлю, високої температури і запальних процесах.

Варення з цих ягід має заспокійливий і антибактеріальний ефект.

Якщо постійно приймати страви, до складу яких входить барбарис, спостерігається покращення процесу згортання крові і нормалізація жовчної секреції.

До складу даних ягід входить особливий компонент – берберин, його застосовують для того, щоб нормалізувати артеріальний тиск, а також для виробництва жовчогінних засобів.

Як робити барбарисове варення. Харчова цінність

У барбарисі використовуються не тільки ягоди, а й листя, коріння і навіть кора цієї дивної рослини. З кори роблять жовту фарбу натурального походження, а листя можна вживати в їжу – вони містять корисні яблучні і лимонні кислоти, вітаміни С і Е. Корінь рятує від частих кровотеч, а ягоди сприяють виведенню жовчі і підтримують здоров’я печінки.

Барбарис по праву займає важливе місце серед дієтичних продуктів завдяки мінімальній калорійності.

У 100 г продукту міститься всього 29,5 Ккал. У той же час желе з ягід містить вже 218 Ккал, так що його складно назвати дієтичним.

Вміст поживних речовин на 100 г свіжого продукту:

Білків – 1 г

Жирів – 0 г

Вуглеводів – 9,5 г

Золи –  0,7 г

Води – 85 г

Як робити барбарисове варення. Як зберігати барбарис

Існує кілька способів зберігати ягоди барбарису, і найпоширеніший з них – це зберігання у висушеному вигляді. Саме такі ягоди можна купити в магазині в будь-який час року, адже сушений барбарис у відповідних умовах зберігається до 2 років.

Якщо ж ви самі збираєте ягоди, з них можна зробити джем, змішавши їх з цукром в пропорції 1: 1. Оригінальний рецепт зберігання передбачає засолювання ягід – для цього на кожен літр води потрібно додати 200 г солі і зберігати отримане соління в холодильнику або погребі.

Як робити барбарисове варення на будь-який смак

Рецепти настільки прості, що з ними зможе впоратися навіть починаюча господиня.

Основними інгредієнтами як робити барбарисове варення  на зиму виступають цукор, вода і, звичайно ж, ягоди барбарису. Вибирайте виключно стиглі плоди, зіпсовані або недостиглі краще відразу видалити, так як вони не тільки зіпсують смак вишуканої страви, але і не принесуть ніякої користі.

Краще зупинити свій вибір на барбарисі, який потрібнотзбирати на початку вересня, в цей період плоди максимально дозрівають і збагачуються вітамінами і корисними речовинами.

В якості додаткових компонентів можуть виступати яблука або ванілін, які підкреслять і урізноманітнюють присмак даної ласощі.

Варення з барбарису – відмінний десерт і одночасно лікарський засіб. Компоненти, що входять до складу корисних ягід, практично в повному обсязі зберігаються в заготовленому з них джемі. Заготівля на зиму даного продукту не вимагає особливих зусиль. Розглянемо найпопулярніші способи як робити барбарисове варення.

Густий джем

Ягоди, використання яких передбачають рецепти густого варення, збираються досить пізно. Збір ведеться в кінці вересня. Особливо важливо не пропустити момент, коли плоди вже достигли, але ще не стали м’якими.

Рецепт передбачає використання:

2 кг стиглих ягід;

800 г води;

3,5 кг цукрового піску.

Важливо! Джем можна приготувати як з цілісних плодів, так і з барбарису без кісток. Насіння не зіпсують смак ласощі, але любителям однорідного варення слід від них позбутися.

Схема варіння проста:

Барбарис добре промити, при необхідності витягти кістки.

Цукор розділити на три частини: 2 кг для сиропу, 1 кг – для пересипання, а 500 г необхідно буде додати при безпосередньому варінні.

Засипати в тару, і пересипати цукровим піском. У такому вигляді барбарис повинен стояти близько доби, поки не пустить сік.

Злити  рідину, що з’явилася.

Приготувати цукровий сироп: у гарячу воду засипати виділену частину цукрового піску і проварити до повного розчинення кристалів.

Додати в отриману рідину барбарис і дати настоятися близько 4 годин.

Варити джем, поки він не придбає необхідну густоту.

Додати останню частину цукру і проварити ще 10 хвилин.

Варення на зиму з барбарису необхідно розлити по приготовленій заздалегідь тарі, закрити металевими кришками і накинути на нього ковдру. Корисні властивості даного десерту дуже різноманітні: джем знімає симптоми застуди, покращує травлення і має протизапальну дію.

Желе з барбарису

При приготуванні желе з даної ягоди не потрібно додавати спеціальних загусників, таких як желатин. У барбарисі міститься велика кількість натурального пектину, який і сприяє отриманню желеподібної маси при дотриманні деяких правил виготовлення смачної ласощі.

Використовуються в процесі варіння наступні інгредієнти:

1 кг цукру;

1 кг плодів.

Складнощів з отриманням даного продукту зазвичай не виникає, готувати його досить просто:

Після промивання ягоди відварюються до м’якості.

Барбарис перетирається до стану каші, при цьому витягуються кістки.

Отримана маса засипається цукром і ставиться на піч. У процесі приготування необхідно постійно помішувати суміш цукру і барбарису.

Варення-желе доводиться до кипіння, з варива знімається пінка.

Відставити ємність з джемом варто, як тільки він загусне.

У гарячому стані  масу розкладають по пів-літровим банкам, закупорюють і в такому вигляді ставлять в гарячу воду. Необхідно пастеризувати варення близько 10 хвилин.

Класичний рецепт

Найпопулярніший рецепт як робити барбарисове варення має на увазі використання тільки трьох інгредієнтів:

2 кг барбарису;

2 кг цукру-піску;

0,5 л води.

Покроковий процес приготування виглядає наступним чином:

Ягоди ретельно перебираються, миються і відкидаються для просушки на друшляк або сито.

Поки з барбарису стікає зайва рідина, воду доводять до кипіння і засипають в неї цукор-пісок. В результаті повинен вийти досить густий сироп.

У киплячу рідину засипається барбарис, маса доводиться до кипіння.

Слід залишити варення настоювати. Найкраще приготувати джем пізно ввечері, щоб за ніч він встиг настоятися. Зранку варення проварюється ще раз, відключати плиту потрібно в той момент, коли суміш досягне бажаної консистенції.

Після закатування кришок варення зазвичай стерилізується. Для цього воно прямо в банках опускається в наповнений водою таз і вариться на повільному вогні. Заготовлене подібним чином на зиму варення зберігається дуже довго, особливо якщо поставити його в прохолодне затемнене місце.

Варення без варіння

Рецепти без варіння користуються особливою популярністю: приготувати даний десерт дуже просто, а відсутність теплової обробки гарантує збереження корисних речовин в повному обсязі. У зимовий період організм людини, що регулярно вживає джем з барбарису, отримає всі необхідні для нього вітаміни і мікроелементи. Смак ароматного і солодкого десерту особливо сподобається дітям: маленькі ласуни будуть в захваті від запропонованогої ласощі.

Всі рецепти приготування починаються з підбору інгредієнтів:

1 кг ягід барбарису;

3 кг цукру.

Весь процес як робити барбарисове варення  виглядає наступним чином: Один кілограм ягід подрібнити. Найпростіше зробити це за допомогою м’ясорубки або блендера. До отриманої маси додається цукровий пісок, гарненько перемішується.

Суміш розподіляється по заздалегідь заготовленим скляним ємностям і закривається кришками.

Зберігатися продукт повинен в холодильнику. Це дозволить насолодитися смачним десертом в будь-який момент: досить відкрити дверцята і дістати жадану банку.

Рецепт з ваніллю

При приготуванні варення з барбарису можна використовувати різні добавки. Урізноманітнити смак допоможуть, наприклад, яблука або лимон. А для отримання апетитного запаху господині радять додавати в джем ваніль, що надає аромату ласощі неповторні солодкуваті нотки.

Варення з барбарису з додаванням ванілі відрізняється чудовим ароматом і смаком. Щоб його приготувати, вам буде достатньо:

1 склянки ягід;

150 грам води;

1,5 склянки цукру;

5 грам ваніліну.

Ви можете пропорційно збільшити всі зазначені компоненти.

Цукор і воду змішати в каструлі і поставити на вогонь, поки не вийде густий сироп. У нього необхідно додати барбарис, і зняти ємність з плити, залишивши на добу. По закінченні цього часу поставити варення на повільний вогонь, почекати поки закипить, проварити протягом 30 хвилин і зняти з конфорки.

Остудити майже готовий десерт і знову прокип’ятити 30 хвилин, добавити ванілін і потримати ще 2 – 3 хвилини на плиті. Приготоване варення розлити по стерильним банкам і закатати кришками.

Виглядає наживо варення дуже смачно. Але при вживанні варто дотримуватися запобіжних заходів: барбарис, як і будь-який продукт, має протипоказання. До них в першу чергу відносяться цироз печінки, гастрит, камені в жовчному міхурі, а також вагітність.

Варення з барбарису з яблуками

Добавити родзинку до незвичайного смаку терпких ягід покликані яблука. Вони також доповнять такі ласощі корисними вітамінами. Краще віддати перевагу кисло-солодким плодам, які більшою мірою підкреслять вишуканість даного десерту.

Для такого варення вам буде потрібно:

0,5 кілограм яблук;

0,5 кілограм барбарису;

350 грам цукру;

1 – 1,5 склянки води.

Фрукти добре помити, ягоди почистити від кісток, яблука нарізати тоненькими шматками, насіння обов’язково видалити з них. Всі інгредієнти поміщаємо в каструлю, яку необхідно поставити на невеликий вогонь.

Проварювати потрібно до тих пір, поки крапля варення, викладена на тарілку не буде утримувати свою форму. Готовий десерт розкласти по стерильним банкам, загорнути в ковдру і залишити до повного охолодження.

Конфітюр

Можна здивувати своїх близьких домашнім смачним і корисним конфітюром, для його приготування використовуйте:

250 грам ягід;

350 грам цукру;

2 яблука.

Барбарис необхідно перетворити в пюре, для цього можете скористатися м’ясорубкою або блендером. З отриманої «каші» слід видавити сік. Макух вам не буде потрібний. Не поспішайте його викидати, він стане відмінним додаток до домашніх компотів.

Яблука потрібно очистити від шкірки і дрібно покришити. Перекласти барбарисовий сік, нарізані яблука і цукор в каструлю і поставити її на невеликий вогонь. Варити слід протягом години, поки не вийде густий конфітюр. Готові солодощі перекласти в стерильну банку, і після охолодження поставити в прохолодне місце.

Спробуйте і ви приготувати смачне і корисне варення з барбарису. Застосовуючи різноманітні способи і рецепти, як робити барбарисове варення, пам’ятайте, чим менше часу ягоди піддаються термічній обробці, тим більше корисних властивостей і вітамінів зберігається в такому десерті.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *