Home / Здоров'я / Барбарис для схуднення

Барбарис для схуднення

Не секрет, що в більшості саме жінки стурбовані своєю вагою, а точніше – її надлишком. Навіть, коли форми набувають бажані обриси, то страхи все одно залишаються, тому найчастіше ніхто не відступає в боротьбі за красу і молодість свого тіла. Кожна використовує все нову і більш потужну зброю проти позбавлення ваги: у вигляді різних дієт, фізичних вправ, кремів, настоянок і т.д. Ось чому багато вже у всю використовують барбарис для схуднення, адже він є одним з найпопулярніших засобів, яке рекомендують, хвалять і цінують.

Постараємося розібратися наскільки він ефективний і чи варто на нього витрачати свій дорогоцінний час. Це рослина походить від сімейства барбарисових, сьогодні відомо понад 500 видів даної культури. Але, найчастіше в лікувальних, косметичних та інших цілях використовують тільки барбарис звичайний – «Berberis vulgaris L». Напевно ви хоч раз бачили цей колючий листопадний чагарник. У нього довгасті оберненояйцевидні листя з колючими «віями» по краях. Стебла, пазухи листя обростають великими колючками і квітками світло-жовтуваті з вираженим сильним запахом, а ягідки великі темно-червоного кольору.

На смак плоди кислувато-солодкі, як всіма улюблені барбарисові карамельки, тому цю рослину називають по-різному: кислянка, берберіс, кислим терном, карамельним деревом або північними лимонами. Ці невеликі чагарники влаштувалися на північній частині півкулі, найкраще вони приживаються в гірських районах. Тим не менше, їх нерідко можна зустріти практично на всіх континентах, окрім Австралії та Антарктиди. Крім свого прекрасного виду «карамелеве дерево» славиться цілющими властивостями. Цими знаннями володіли в стародавній Індії, тому ягоди активно використовували в побуті і в медичних цілях, найчастіше для очищення крові. В Римі та Стародавній Греції було прийнято висаджувати барбарис в своїх садах, так як в той час вірили, що ця рослина здатна приносити удачу, щастя і процвітання. А ось, в тибетських монастирях його здавна використовували для продовження молодості.

Як використовувати барбарис для схуднення?

Як було згадано раніше, в них геть відсутні жири, тому даний продукт низькокалорійний – на 100 г доводиться всього лише 29,6 ккал. Ось чому барбарис так часто включають в низькокалорійні дієти. Але, просто зварити з нього відвар мало, потрібно знати, як це правильно зробити, щоб схуднути. Отже, для початку потрібно очистити організм від шлаків.

Відвар з барбарису – очищення від шлаків. Насправді це справжня «вкусняшка», так що закочуємо рукави і будемо поєднувати корисне з смачним. Спочатку ягоди (100г) потрібно залити окропом (2 склянки) і прокип’ятити (20 хв.), Настояти в закупореній ємності (не менше 4-х годин), після цього потроху долити питної води (0,5 л). Цей відвар потрібно пропити за три дні до «грандіозної дати схуднення», а точніше – прийому настойки. Вживати його потрібно після їжі – 4 рази на день (по ¼ склянки).

Настоянка з барбарису – процес схуднення. Отже, організм очистили, пора приступати безпосередньо до справи і скинути хоч пару кіло. Судячи з численних відгуків і рекомендаціям з’ясувалося, що на сьогоднішній день настоянка не знає собі рівних, а за складом цих червоних ягідок можна судити, що вони цілком можуть володіти такою чудотворною здатністю, так що приступимо готувати барбарис для схуднення.

Якщо ви досі не обзавелися настільки цінною настоянкою в аптеці, то її можна приготувати самостійно. Для цього молоде листя (20 г) слід залити спиртом 70% (120 г) і заховати в темне містечко (на два тижні). Як показує практика, за цей час рідина набуває насичений кислуватий смак і темно-жовтий відтінок. Настоянку слід відфільтрувати і приймати після їжі (по 30 крапель). При цьому варто пам’ятати, що цим дорогоцінним даром природи не варто зловживати, так як максимальний курс становить не більше трьох тижнів. Зберігати її краще в скляній тарі і затемненому місці, так що тримайте її подалі від сонячних променів. Під час прийому даного засобу не нехтуйте загальноприйнятими правилами і не поєднуйте його з проносними препаратами або ж аспірином.

Поради та рекомендації бажаючим схуднути за барбарисом

Не варто вживати ягоди барбарису для перекусу, якщо до наступної трапези далеко. Краще випийте води і почекайте 20 хвилин, як відомо організм «плутає» голод зі спрагою. Справа в тому, поживні речовини, що містяться в цих ягодах являють собою лише легкозасвоювані вуглеводи, які блискавично спалюються організмом. Навіть, якщо ви з’їли цілий стакан барбарису, то через пів години ви знову будете неминуче голодні.

Не варто використовувати барбарис як приправу, адже він стимулює апетит, а у висушеному вигляді діє набагато активніше, тому напевно ви не зможете відмовити собі в добавці.

Яка різниця між барбарисом і ягодами годжі? Деякі люди, дезінформовані різноманіттям реклами, вважають, що це подібні рослини і спираються на вагомий факт – годжі часто називають «китайським барбарисом». Тому вони злегка розчаровані і задаються питанням: «Чому ягоди, які можна придбати в наших аптеках привозять з чужих земель і при цьому користуються такою популярністю?» Але, насправді вони далеко не родичі. Так, плоди цих рослин зовні дуже схожі і за смаком мають щось спільне. Але, якщо задати дане питання закоренілому «ботаніку», то він неодмінно і вельми емоційно заперечить: «Так, це взагалі різні рослини!

Звичайний барбарис відноситься до сімейства барбарисових, а ягоди годжі – пасльоновим. Навіть їх хімічний склад значно відрізняється один від одного. Насправді, як би парадоксально не було, але по спорідненості годжі ближче до томатів з якими вони зовсім не мають схожості, ніж з барбарисками. Так уже влаштована природа». Висловившись цей єхидний «ботан» поправить окуляри і гордо висуне підборіддя вгору, мовляв, «недосвідчений Фома» і він в якійсь мірі прав, ми повинні знати, що їмо. Корисні властивості барбарису.

З давніх часів стебла, коріння і кору використовували для приготування настоянки, яку застосовували, щоб зняти запальні процеси, зупинити кровотечу або вилікувати застуду. При ревматизмі, захворюваннях нирок, печінки або сечового міхура свіжі плоди барбарису вживали в їжу. Навіть зрілі плоди і вся рослина містять алкалоїд берберин, звичайно, його не так багато, як в недозрілих плодах, але навіть в невеликих дозах ця речовина володіє жовчогінним засобом.

Не так давно вчені виявили, що саме дана речовина здатна позбавити людину від тютюнової чи алкогольної залежності. Сік з ягід барбарису цінний ще тим, що має протимікробні і жарознижуючі властивості, який до всього іншого очищає організм від різних токсинів і суттєво уповільнює процеси старіння. По ряду причин соки, відвари і настоянки з барбарису варто пити не тільки для схуднення, а щоб продовжити свою молодість і здоров’я!


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *