Home / Здоров'я / Горб на шиї – «нешкідливий» естетичний дефект, чи реальна внутрішня проблема?

Горб на шиї – «нешкідливий» естетичний дефект, чи реальна внутрішня проблема?

Горб на шиї, або бизоній горб – вкрай неприємний і неестетичний зовнішній дефект, який формується на тлі зміщення або випинання відділів шийних хребців. Рідше це може бути пов’язано з аномальним розростанням жирової клітковини в даних частинах кісткової тканини (фіброліпому).

Горб на шиї: де шукати корінь проблеми?

Від тих чи інших проблем з хребтом, на жаль, зараз страждають навіть молоді люди. Причому їх кількість зростає в геометричній прогресії щорічно. Виною тому некоректний спосіб життя і деякі інші ендогенні фактори.

Горб на шиїІмовірність зіткнутися з шийним горбом різко зростає у жінок, які переступили рубіж сорокарічного віку. Виникнення даного дефекту на тілі не тільки породжує серйозні психологічні комплекси, але і часто сигналізує про глибші проблеми зі здоров’ям. Наприклад, до поширених причин, коли формується горб на шиї відносяться остеохондроз хребта або аномально посилена робота кори надниркових залоз.

Як усунути горб на шиї? Насправді, це питання має стати для вас другорядним. У першу чергу, важливо звернутися до лікаря і встановити точну причину розвитку дефекту. Купіруючи симптоми, ми не позбавляємося від основної патології, а її прогресування часом веде до найстрашніших і фатальних наслідків. Тому допомога кваліфікованого медика у цьому питанні є першою необхідністю.

Якщо ви вже побували у фахівця і він призначив вам адекватне лікування, далі ви дізнаєтесь, як можна усунути горб на шиї самостійно. Або, принаймні, прискорити процес його ліквідації.

Чому виникає горб на шиї?

Шийний остеохондроз, або, як називають дану хворобу обивателі, «відкладення солей» – явище нерідке.

І нешкідливим його назвати не можна. Це не та патологія, яка має властивість самостійно ліквідуватися без адекватного лікування. І чим більше вона запущена, тим менше у пацієнтки шансів на сприятливий терапевтичний результат.

Якщо ви підозрюєте у себе дане захворювання опорно-рухового апарату, зверніться за допомогою до фахівця – тільки він зможе оцінити масштаби проблеми, зіставити їх з індивідуальними особливостями організму, детально вивчити ваш анамнез, і прийти до правильного рішення щодо підбору лікувальної тактики.

Якщо ж ви будете ігнорувати симптоми захворювання і не звернетеся до лікаря своєчасно, наступні терапевтичні «маневри» можуть виявитися вже безсилими, а сам остеохондроз спричинить певні наслідки. Тому розцінюйте всі вправи та інші народні засоби лікування шийного горба лише як допоміжні варіанти. Не нехтуйте адекватної медичної допомоги!

А тепер давайте розберемося, чому зростає непривабливий горб на шиї, і що могло спровокувати розвиток даної проблеми конкретно у вас?

Найбільш часто даному захворюванню піддаються жінки, які ведуть малоактивний спосіб життя. Якщо ви працюєте на «сидячій» посаді, і у вас вже зараз виникають болі в різних частинах спини, саме час задуматися про стан здоров’я свого опорно-рухового апарату. Чому? Тому що з плином часу все буде лише посилюватися, адже ні для кого не секрет, що ми не молодіємо з роками. У вашому випадку не зайвими будуть сеанси масажу.

Якщо горба як такого ще немає, але болі і дискомфортні відчуття вже виникають, слід звернутися до грамотного мануальника і уточнити свої симптоми. Вам також варто переглянути свій спосіб життя в цілому: знайдіть час для виконання банальних вправ (особливо суглобової гімнастики) самостійно, частіше прогулюйтеся пішки, при можливості вирушайте на активний відпочинок.

Вам варто постійно обтяжувати себе фізичними навантаженнями.

Люди, схильні до остеохондрозу, повинні перебувати у відмінній формі і не допускати стрибків ваги. Особливо обережно слід підходити до свого харчування – кожен зайвий кілограм може зіграти з вами злий жарт.

Ще один аспект, який може вплинути на процес зростання горба – некоректне положення під час сну. Подумайте, чи не занадто високу подушку ви використовуєте, коли спите?

А може, ви і зовсім підкладаєте руку під голову? Виховайте в собі звичку засинати на спині. І якщо маєте можливість, придбайте спеціальні ортопедичні подушки, які чітко повторюють положення хребців.

Ви також повинні відвідати кваліфікованого лікаря-ендокринолога і здати гормональну панель. Цілком можливо, що робота ваших наднирників є незадовільною.

Горб на шиї: що може допомогти провести ефективну профілактику остеохондрозу?

Якщо ви маєте звичку сутулитися, вам в терміновому порядку потрібно позбавитися від неї. Щоб уникнути численних проблем зі здоров’ям хребта, необхідно постійно стежити за прямим становищем своєї спини. Сутулість – це не тільки негарно, але й небезпечно для здоров’я!

Горб на шиї: що робити для профілактики горба?

   Рухливість при будь-якому зручному випадку (виконання примітивної зарядки в офісі, піші прогулянки, біг підтюпцем вечорами, уникнення ліфтів і громадського транспорту);

   Виховання в собі звички тримати спину прямо і не сутулитися;

   Сон на матраці помірної жорсткості і використання спеціальних ортопедичних подушок;

   Регулювання висоти подушки (вона не повинна перевищувати 10 см);

   Відвідування басейну;

   Масажі у хорошого мануальщика;

   Заняття йогою або пластичною гімнастикою (пілатес/каланетика).

Слід підкреслити, що займатися гімнастикою зовсім необов’язково у фітнес-клубах. Досить простудіювати інтернет і знайти хороші відеоуроки з інструктором. Але спочатку краще все ж відвідати тренера, щоб він дав вам конкретні рекомендації і виправив помилки у виконанні тієї чи іншої вправи. Список вправ для того, щоб прибрати вже існуючий горб на шиї, повинен дати вам інструктор з лікувальної фізкультури. Більш продуктивним рішенням стане постійне відвідування цих занять.

Що робити, якщо стрімко зростає горб на шиї? Терміново звертатися до лікаря!

Горб на шиї: всі способи і нюанси лікування

Не варто вважати, що остеохондроз – проблема нешкідлива і чисто візуальна. У запущених формах, дана патологія може призвести до серйозних ускладнень, зокрема, до обмеження в рухах.

У деяких пацієнтів із запущеними формами шийного остеохондрозу відзначається порушення рухливості пальців рук і оніміння верхніх кінцівок.

Крім того, істотно порушується мозковий кровообіг, що в кінцевому підсумку може призвести до інсультів.

Перші ознаки порушення артеріалньного кровопостачання мозку – перманентні головні болі вранці (переважно пульсуючого типу), порушення зору, нудота.

Якщо упустити і цей момент, все може обернутися для вас кисневим голодуванням мозку, яке призводить до ВСД (вегетосудинної дистонії) і гіпертонії. Крім того, сам остеохондроз набуває хронічної форми, і куди важче піддається лікуванню.

Коли всі симптоми вказують на прогресуюче «відкладення солей», робити що-небудь самостійно вже пізно.

Горб на шиї: сучасна медицина пропонує кілька способів усунення

   Фізіотерапія (ультразвукове лікування, іонофорез, акупунктура або голковколювання, термічні і водні процедури) – застосовується тільки при легких формах захворювання, і, як правило, комбінується з медикаментозним лікуванням;

   Замісна гормональна терапія – використовується для тих, чий горб пов’язаний з ендокринними порушеннями. Особливо часто застосовується до пацієнток в періоді постменопаузи;

   Ліпосакція – відкачування зайвого жиру практикується в тому випадку, якщо утворений горб на шиї не пов’язаний з остеохондрозом, а саме новоутворення є ліпомою (жировиком);

   Лікувальна гімнастика – як правило, призначається у поєднанні з ін’єкційним лікуванням, актуальна для легких і середніх форм хвороби;

   Хірургічне втручання – застосовується в окремих, виняткових випадках. Традиційно ними є випадки виявлення міжхребцевої грижі.

До якого фахівця йти, якщо горб на шиї? Вам може допомогти вертебролог, невропатолог, остеопат і ендокринолог. Але перш за все, варто звернутися до дільничного терапевта.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *