Home / Твоя краса / Обличчя / Гель для обличчя з мильних горіхів

Гель для обличчя з мильних горіхів

Мильні горіхи – чергова світова б’юті-забава. Ними миють тіло, обличчя, волосся, посуд, квартиру, перуть білизну і все інше, що прийде в голову нашої багатої на всілякі вигадки жіночої душі. Ми ж приготуємо гель для вмивання на основі мильних горіхів.

Мильні горіхи найчастіше зустрічаються двох видів: Sapindus mukorossi (мукороссі) і Sapindus trifoliatus (тріфоліатус). Перші найбільше підходять для побутових цілей, тобто для прання і миття посуду, другі призначені для косметичних цілей, так як набагато менше сушать шкіру і володіють набагато більш приємним ароматом. Мукороссі теж використовують для очищення шкіри тіла, але це досить агресивний спосіб, та й запах від них на тілі залишається не дуже приємний.

Для обличчя ж найкраще підійдуть мильні горіхи сорту тріфоліатус. У продажу можна зустріти як цілі мильні горіхи, так і порошок з них. Знавці мильної горіхового справи рекомендують купувати цілі мильні горіхи, а вже потім самостійно перемелювати їх в порошок блендером або в кавомолці. Це вбереже вас від покупки підробок з незрозумілими добавками і заощадить гроші.

Мильні горіхи, як і випливає з назви, миляться при зіткненні з водою, володіють очисними, антисептичними, антибактеріальними і протигрибковими властивостями, живлять, зволожують, пом’якшують і відбілюють шкіру. При цьому вони не ушкоджують захисний шар шкіри, чим зменшують її жировиділення і регулюють роботу сальних залоз. Тобто ми отримуємо черговий диво-засіб, який, судячи з відгуків, і насправді має досить цікаві властивості для догляду за шкірою.

Для гелю для вмивання з мильних горіхів знадобиться:

     2 чайні ложки порошку з мильних горіхів сорту тріфоліатус,
100-150 гр води, прокипяченної і охолодженої до температури 40-50 градусів,
ксантанова камедь або будь-який інший загущувач (бажано),
консервант (бажано).

В ідеалі вода повинна бути дистильованою, її можна купити на заправках або у відділах для автомобілістів в супермаркетах. Також можна використовувати настої / відвари трав, заварку чаю або, якщо ви вирішили зробити по-справжньому справжній гель для вмивання, гідролати.

Загущувач можна не використовувати, але тоді замість гелю для вмивання вийде лосьйон для вмивання або, якщо точніше, водяниста пінка. Часом замість загущувача радять використовувати желатин, будь-яке борошно або крохмаль, що теж досить цікавий вихід з положення.

Ксантанова камедь (вона ж харчова добавка Е415 або просто ксантан) іноді зустрічається в кулінарних відділах. Простіше ж всього її знайти в магазинах для кремоварів і миловарів, де, до речі, продаються і інші подібні їй загусники і гелеутворювачі, наприклад, жожоба аква сол і гуарова камедь.

Консервант в цьому гелі не обов’язковий, тільки якщо ви збираєтеся використовувати його за 2-3 дні і будете зберігати в ходильнику. В іншому випадку гель для вмивання буде необхідно законсервувати.

Найбільш доступний консервант – це екстракт кісточок грейпфрута, він же аптечний препарат «цітросепта». На 150-200 мл його знадобиться 40-50 крапель або ж на 10 мл – 2-4 краплі «Цітросепта» посилить антибактеріальні властивості нашого гелю, але не змінить його кислотність, що для очищувальних і доглядових якостей мильних горіхів досить важливо.

У будь-якому випадку наш гель для вмивання буде вкрай бажано зберігати в холодильнику, але вже 7-14 днів. Тому готуйте ваш гель в невеликій кількості і заздалегідь подбайте про пляшечку з щільною кришкою, в яку вам не доведеться лазити пальцями, щоб дістати гель. Пляшечку вимийте, висушіть і обробіть спиртом. Тут підійде аптечний саліциловий або мурашиний спирт.

Якщо ж ви задалися метою слідувати всім правилам домашнього кремоваренія, то обробіть спиртом всі інструменти і посуд, які ви збираєтеся використовувати, заховайте волосся піді шапочкою для душу, надіньте медичні або будь-які інші одноразові рукавички і їх теж обробіть спиртом прямо на руках.

Приготування гелю з мильних горіхів

Залийте порошок мильних горіхів водою і ретельно розмішайте, можна все збити міні-міксером або ручним капучинатором.

Перелийте кашку, що вийшла в підготовлену пляшечку, загустіть гель і законсервуйте. Зверніть увагу, що більшості загусників необхідно час для набухання, тому додайте їх потроху, збовтуйте пляшку і чекайте, поки вони разбухнуть.

Готовий гель для обличчя з мильних горіхів використовуйте як найзвичайніший гель для обличчя. Щоб він краще пінився, спочатку розтирайте його між сухих чистих долонь, а вже потім наносіть на обличчя. Крім очищувальних властивостей такий гель буде працювати і як скраб. Інтенсивність скрабу буде залежати від того, як ретельно ви подрібнили мильні горіхи.

Якщо ж ви вирішили обійтися без усіх цих складнощів, то просто використовуйте для вмивання залиті теплою водою подрібнені мильні горіхи. Це, звичайно, далеко не так цікаво, але теж корисно і ефективно.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *