Home / Здоров'я / Густі місячні – причини виникнення, ефективне лікування

Густі місячні – причини виникнення, ефективне лікування

Густі місячні  проявляються виділеннями у вигляді густої крові темного кольору, а також незвичайних згустків крові. Ці згустки є шматками тканини ендометрія, слизового шару, який був, відкинутий від порожнини матки. Густі місячні  мають підвищену щільність  та тягучість, а так само наявністю згустків різного характеру.

Чому саме густі місячні

Густі місячні – причини виникнення, ефективне лікування

 

Саме згустки великого розміру можуть бути причиною больового синдрому. Для того щоб їх виштовхнути матка повинна зробити більшу кількість скорочень з більшою силою, що не може пройти для жінки не помітно.

Для кожної жінки репродуктивного віку щомісячний наступ критичних днів – це нормальне явище. Їх прихід – це фізіологічна норма, яка свідчить про те, що не відбулося зачаття, але репродуктивна функція активна.

Якщо місячних немає, то відвідування гінеколога є обов’язковим, адже це може бути ознакою не тільки настання вагітності, але і розвитку можливих захворювань. Також насторожити жінку може зміна тривалості менструального циклу або характеру виділень.

Нормальний менструальний цикл повинен відповідати наступним критеріям:

для кожної жінки тривалість є гостро індивідуальною, середній показник 28-31 день, в рідкісних випадках може доходити до 45;

менструальний цикл ділиться на 2 фази, в першій формується жовте тіло в яєчниках, а друга фаза називається фолікулярною, і протікає вона в порожнині матки. Якщо запліднення не настало, то починаються місячні;

в нормі місячні наступають регулярно, не затримуючись і не приходячи завчасно;

нормальна тривалість регуляції 3-7 днів;

колір виділень відрізняється від капілярних, він повинен бути трохи темнішим;

виділення не повинні відразу згортатися;

середня втрата крові за весь період регуляції не повинна перевищувати 0,15 л;

жінка може відчувати тягнучі слабкі болі, які не потребують медикаментозного лікування;

в нормі відсутність критичних днів може свідчити тільки про настання вагітності.

Але навіть в тих випадках, коли дотримуються всі умови нормального перебігу місячних, можуть піти виділення темного кольору з більш щільною консистенцією, ніж зазвичай. Причини такого явища можуть бути як фізіологічними, так і патологічними. Слід відрізняти одні від інших, щоб знати, чи є необхідність звертатися негайно до лікаря.

Наявність густих місячних говорить про існуючі відхилення і порушення роботи жіночого організму. Відразу сказати чому, складно. Причин багато.

Розглянемо всі можливі фактори, що викликають густі місячні.

Як наслідок, густі місячні  можуть бути після аборту, викидня, непростих пологів ще тривалий період, після різних втручань в порожнину матки т.д.

По характеру менструального циклу можна оцінювати стан здоров’я будь-якої жінки дітородного віку. Якщо місячні густі, то за певних умов такі виділення можуть вважатися варіантом норми:

прийом медичних препаратів може вплинути на процеси згортання крові в організмі, в цьому випадку цілком нормально, якщо менструального виділення стають густими;

штучне переривання вагітності на будь-якому терміні – це стрес для жінки, як і будь-які оперативні втручання. Різкі зміни гормонального фону, викликані позбавленням від плоду, стають причиною змін характеру місячних, які прийдуть після операції. Менструальна кров матиме червоний або коричневий колір;

при позаматковій вагітності цілком можливе настання місячних, але при цьому відзначаються порушення менструального циклу і характер самих виділень. Вони можуть бути чорні, місячні темного кольору вимагають термінового звернення до лікаря;

гормональні протизаплідні пригнічують діяльність яєчників, що змінює кількість вироблюваних гормонів. Протягом трьох перших місяців прийому жіночий організм звикає до змін, через що можуть виділятися темні місячні;

нестача вітамінів і виснаження організму, викликане неправильно складеним раціоном, суворими дієтами і вживанням шкідливих продуктів, можуть стати причиною появи густих виділень темного кольору;

деякий час після видалення внутрішньоматкової спіралі можуть спостерігатися порушення менструального циклу. Може статися затримка або, навпаки, вони приходять завчасно. Спостерігається підвищення щільності виділень і їх потемніння. Такі симптоми відмови від внутрішньоматкової спіралі можуть тривати 3 цикли підряд, за цей час організм адаптується до змін;

цілком нормально, коли на початку критичних днів виділення мають більш щільну структуру, ніж в момент їх завершення. Також фізіологічною нормою є наявність менструальних виділень більшої щільності у жінок за 45 років, адже вже після 30 років вони потроху згущуються, просто деякі представниці прекрасної статі не звертають на такі фізіологічні моменти належної уваги.

Якщо густі місячні  йдуть за відсутності будь-якої з цих причин, слід звернутися за допомогою до фахівця для визначення патології, що викликала подібні зміни.

Патологічні причини

Щоб точно визначити причину, по якій кров під час місячних густіє, слід враховувати й інші можливі прояви хвороби, такі як погіршення загального самопочуття, наявність болю та інших тривожних сигналів. Отже, густа кров при місячних може ставати при таких недугах:

найбільш часта причина аномальних місячних – запальні процеси в матці. Вони можуть спровокувати потемніння менструальних виділень, до яких може домішуватися гній. Також може підвищуватися температура, виникає безпричинна слабкість, нездужання і больові відчуття в нижній частині живота. На початковому етапі симптоматика проявляється слабо, але зміни виділень відбуваються з перших же днів захворювання;

гормональний дисбаланс може з’явитися при певних обставинах.

Це можуть бути оперативні втручання на органах репродуктивної системи або внутрішні патології, а також прийом гормональних медикаментів і установка внутрішньоматкової спіралі. Гормональний фон різко змінюється при захворюваннях щитовидки, наднирників і яєчників. З якої б причини не відбувся гормональний збій, він може викликати зміну консистенції місячних;

злоякісні новоутворення в статевих органах жінки по початку не викликають ніякої патологічної симптоматики, але при різкому збільшенні розмірів пухлини може також різко змінитися і характер виділень;

хвороби внутрішніх органів, які розташовані близько біля репродуктивних органів, викликають проблеми з менструацією, больові відчуття внизу живота або в області пупка.

Якщо є проблеми з роботою кишечника, то симптоматику можна переплутати з хворобами статевої системи, а дисбактеріоз в кишечнику може завершитися кандидозом піхви, при якому між менструаціями виділяються білі. Приклад з кишечником не єдиний, є багато інших хвороб, при яких виділяється густа кров під час критичних днів;

поліпоз ендометрія – це досить серйозна проблема для жіночого організму, при якій кровотеча під час місячних дуже посилиться, при цьому кров буде йти густою і темною. Крім значної крововтрати виникають запаморочення, сильні болі внизу живота і в області попереку, а також з’являється загальна слабкість і швидка стомлюваність. Такі симптоми тривають в кожному циклі.

Будь-яке з перерахованих вище захворювань є приводом для звернення до фахівця.

На густоту місячних сильно впливає авітаміноз, яким страждає майже кожна жінка.

Густі місячні не лікують

Більшість захворювань жіночої репродуктивної системи при своєчасному зверненні піддаються лікуванню. Але через те, що багато хто з них на початкових стадіях протікають безсимптомно дуже важливо, щоб жінка не ігнорувала профілактичні гінекологічні огляди, особливо якщо виникають густі виділення або інша аномальна симптоматика. Щоб уникнути хірургічного лікування, потрібно слідувати таким рекомендаціям:

регулярно відвідувати гінеколога, не рідше 1-2 разів на рік і в разі виявлення неприємної симптоматики;

оберігатися під час статевих контактів з новими партнерами, звичайно ж, краще мати постійного партнера;

проходити гінекологічний огляд і діагностику потрібно в спеціалізованому медичному закладі.

Є безліч причин, що викликають зміну консистенції менструальних виділень, без допомоги фахівця виявити і усунути їх не є можливим.

Густі місячні  не лікують. Це наслідок. Це вторинна ознака, будь – якого порушення в організмі жінки. Проблему можна вирішити в разі усунення причини, яка впливає на консистенцію місячних.

Густі місячні  це не діагноз, це сигнал, що після того, як закінчаться місячні, потрібно піти до лікаря. Можливо, разом з густотою місячних спостерігаються і перехресні симптоми, нерегулярність місячних, больовий синдром, зміна кольору, порушення тривалості місячних.

Необхідно пам’ятати, що порушення місячних в будь-якому прояві свідчить про 100% порушення роботи організму жінки. Тільки в якій мірі і якого органу або систем органів самостійно встановити не вдасться. Здавши мазки, зробивши УЗД малого таза, аналіз крові і при необхідності ряд додаткових аналізів лікар зможе встановити справжню причину. Можливо, це просто авітаміноз.

Білі густі місячні

Овуляція – це природний процес в жіночому організмі, який супроводжується виходом з піхви слизу. Для жінок важливо спостерігати за характером виділень секрету протягом усього циклу, щоб визначити найбільш сприятливий час для зачаття або вчасно розпізнати симптоми хвороби, що починається.

Примітно, що в акушерстві першим днем вагітності прийнято вважати останній день місячних. Звичайно, це позначення лише приблизне. Адже більш точну дату запліднення визначити досить складно.

Зачаття може наступити навіть через добу після статевого акту – саме стільки живуть сперматозоїди в організмі жінки. Перші тижні вагітності можуть характеризуватися білими виділеннями, що цілком нормально і допустимо.

Однак не все так райдужно і просто в цьому питанні. Крім зачаття, причиною навіть нешкідливих на перший погляд виділень може стати цілий ряд патологій і захворювань жінки. Якщо слиз, що виходить не доставляє жінці дискомфорту і не відрізняється характерним неприємним запахом і густотою, приводів для паніки і хвилювань немає.

Багато видів секрету визнані нормою і не є вісниками недуги. Але візит до лікаря все одно не буде зайвим, коли ви помітили рясні білі виділення після овуляції.

Характер виділень

Білі кремоподібні виділення після овуляціі можуть бути різного кольору, запаху і консистенції. Ця фаза менструального циклу може характеризуватися навіть самими непередбачуваними і несподівано слизовими показниками. Нормальними після овуляції визнаються:

Білі прозорі виділення, яким властиві інколи жовтуваті, рожеві або кремового відтінку, прожилки крові.

Виділення, поступово перетворюються в густі, жовтуватого відтінку без запаху. Вони не викликають подразнення слизової оболонки і шкіри.

Кожна стадія менструального циклу може супроводжуватися різними виділеннями. В основному на їх характер впливають гормони, визначаючи колір, структуру, тип виходить секрету.

При першій фазі циклу мазня практично непомітна. Якщо ж рясні виділення в цей період спостерігаються, то потрібно звернутися до лікаря.

Перед виходом яйцеклітини, коли настає овуляція, секрет набуває вигляду слизу. Його кількість збільшується в міру наближення овуляціі. Далі він стає схожим по консистенції на білок яйця. Це відбувається при розриві фолікула.

Після овуляції нормальним явищем вважаються білі, схожі на крем виділення. Процес виходу яйцеклітини, відповідно, відбувся, і може відбутися зачаття. Починає активно вироблятися прогестерон. Саме він впливає на те, що секрет набуває густоту. Така консистенція слизу зберігається до кінця менструального циклу, а напередодні місячних вона може бути більш водянистою.

Такі білі кремоподібні виділення спостерігаються і в перші тижні вакгітності.Коли ж припиняються місячні, то вони набувають вигляду слизу. Він достатньо в’язкий і закупорює шийку матки. У крові збільшується рівень гормону естрогену.

Причини

Білі густі виділення  після овуляції, або, як їх ще називають, цервікальний слиз, прийнято вважати ознакою вагітності. Вони виконують функцію бар’єру на шляху потрапляння в організм жінки мікробів і бактерій. З їх допомогою зародок знаходиться в безпеці і може нормально розвиватися.

Якщо після овуляції білий густий секрет доставляє жінці дискомфорт, потрібно звернутися до лікаря. Сигналом для візиту до гінеколога можуть стати такі симптоми як печіння, свербіж, подразнення слизової оболонки, неприємний запах і болі.

Тільки консультація у фахівця допоможе уникнути ускладнень. Білі ж відділення, які не супроводжуються цими симптомами, вважаються нормальним явищем. Їх наявність вказує на правильну роботу репродуктивної системи.

Перед овуляцією, тобто відразу після місячних, секрет спостерігається в незначній кількості або повністю відсутній. У цій фазі слиз має липку, тягучу і густу консистенцію через підвищений вміст прогестерону. Після овуляції білі виділення мають трохи інший характер.

В середині менструального циклу секрет з піхви більш помітний. Нормою вважаються білі виділення при овуляції в добовій дозі 5-10 мл (водянисті, нещільні).

Білі виділення після овуляції поступово повинні ставати безбарвними і не мізерними за обсягом. Рясний слиз стає передвісником настання місячних.

Всім відомо, що перед настанням місячних в організмі загострюються інфекційні захворювання. Це призводить до того, що приблизно за тиждень або навіть раніше до місячних різі, біль і свербіж у піхві, а також різні виділення з матки посилюються.

Думка гінекологів

Секреція в організмі жінки – це природний фізіологічний процес. Під час овуляції білі виділення вважаються нормою. Залежно від фази циклу може змінюватися їх об’єм і консистенція.

Виділення білого слизу свідчить також:

Про статеве дозрівання підлітка і швидку появу у дівчинки місячних. Субстанція в цьому випадку однорідна, без домішок і грудок.

Про репродуктивному періоді. Білі виділення при статевому контакті виконують функцію мастила, оберігаючи слизову від пошкоджень і подразнень.

Про гормональних порушеннях перед настанням менопаузи.

Про клімаксі. В цьому періоді білий секрет може стати передвісником гінекологічних захворювань.

Особливу увагу потрібно звертати на об’єм секрету після овуляції. Навіть незначна його кількість може говорити про порушення в жіночому організмі.

Причинами мізерних білих виділень можуть стати:

Гормональний збій, коли рівень гормонів занадто високий або, навпаки, недостатній.

Запалення органів малого таза.

Лікування препаратами (особливо антибіотиками).

Порушення в роботі ендокринної системи.

Порушення мікрофлори піхви.

Інфекції і бактерії.

Надмірне спринцювання.

Паління і вживання алкоголю.

Відсутність секрету білого кольору визнається лише в період менопаузи нормальним станом. Через зниження репродуктивної функції статеві залози малоактивні.

Причинами рясних виділень білого кольору після овуляції медики вважають:

Стан збудження.

Зміну статевого партнера.

Прийом контрацептивів.

Прийом гормональних препаратів.

Статеве дозрівання.

Якщо ж до білих виділень домішується специфічний запах, і їх об’єм після овуляції не знижується, слід пройти огляд у гінеколога. Можливо, у жінки починається ерозія шийки матки, аднексит або дисбактеріоз.

Лікарі радять спостерігати також густоту секрету. Тривалі (близько тижня) рідкі водянисті білі вказують на запальний процес, рак шийки матки або наявність інфекції статевих шляхів.

Якщо білі виділення течуть подібно воді, терміново звертайтеся до лікаря. Також відвідайте гінеколога, якщо слиз придбав рожевий, зелений, сірий відтінок.

Густа мазня після овуляції вказує на вагітність, підвищений рівень прогестерону, зниження в піхві кількості лактобактерій, роздратування. Така ж консистенція може бути викликана зміною клімату, медикаментами, засобами для інтимної гігієни.

Не варто забувати і про таке захворювання як молочниця. При ньому секрет набуває сирнистий або кремоподібний характер. Це захворювання відрізняється також сверблячкою, печінням і густотою виділень.

Симптомами молочниці вважаються важкість внизу живота, дискомфорт при сечовипусканні, біль під час статевого акту. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря. Відкладати лікування тут недоцільно.

Причиною густих білих виділень часто стають кандидози. В цьому випадку слиз має специфічний запах і супроводжується болем, свербінням або печінням.

Слизові білі – причина патогенної мікрофлори. Швидше за все, у жінки грибкове захворювання. Якщо його не лікувати, виділення можуть перетворитися в пінисті і змінити колір на жовтий або зелений. Не тягніть з візитом до лікаря!

Після овуляції  рідина, що виділяється може мати різні запахи. Від їх характеристик також залежить правильно поставлений діагноз. Виділення можуть пахнути несвіжою рибою, сечею, цибулею, ацетоном, залізом. Клінічні аналізи по виділеному секрету зможуть прояснити картину і виявити їхню патологічну причину.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *