Home / Твоя краса / Обличчя / Феноловий пілінг: особливості процедури, переваги і недоліки

Феноловий пілінг: особливості процедури, переваги і недоліки

Якщо на шкірі помітні серйозні вікові зміни у вигляді пігментних плям і глибоких зморшок, пора зробити феноловий пілінг.

Вважається, що він є найкращим способом після пластичної операції надати шкірі привабливий зовнішній вигляд.

Але так як використовуваний у складі засобу фенол – карболова кислота, є отруйною і токсичною речовиною, рекомендується користуватися даною процедурою тільки для обробки невеликих ділянок шкіри, або при наявності складного косметичного дефекту.

Карболова кислота легко проникає всередину організму через шкіру і впливає на життєво важливі системи. Пройшовши довгий шлях, в печінці за допомогою ферментів вона розпадається на нешкідливі речовини і виводиться через нирки.

При проведенні пілінгу не рекомендується вживати деякі лікарські препарати, щоб не створювати ще більшого навантаження на печінку.

Склад і особливості фенолового пілінгу

До складу засобу для пілінгу крім фенолу входять інші компоненти – гліцерин і пропіленгліколь.

Для того щоб фенол краще проник в шкіру, до складу добавляють спеціальне масло. Обов’язковою складовою є дистильована вода.

Розрізняють декілька типів фенолового пілінгу.

Залежно від концентрації фенолу, він може бути поверхневим, серединним і глибоким.

Останній вимагає високої кваліфікації лікаря – косметолога, що володіє високим ступенем майстерності, і використовувати його потрібно тільки в крайньому випадку, коли всі інші способи не можуть привести до бажаного результату.

Перш ніж призначити пацієнтові глибокий феноловий пілінг, його піддають ретельному обстеженню.

Так як карболова кислота дуже токсична, в невмілих руках вона може представляти величезну шкоду для здоров’я.

Не допускається проведення процедури людям, що страждають хворобами нирок, серця, судин, печінки. Цей список можна доповнити.

Глибокий феноловий пілінг проводиться під наркозом у присутності лікаря – анестезіолога.

Обов’язковий контроль над серцевою діяльністю під час процедури.

Такий вид пілінгу зачіпає всі шари шкіри, аж до найглибшого і вимагає спеціальних відновлювальних процедур. Їх тривалість в деяких випадках може тривати до року. При цьому можливі ускладнення.

Кому показаний феноловий пілінг

Феноловий пілінг призначають у тих випадках, коли у пацієнтки спостерігається гіперпігментація, рясні вугрі, глибокі зморшки, рубці і шрами після прищів.

Часто його проводять тим, у кого є дефекти на обличчі після операцій і в’яла шкіра. Всі ці ознаки істотно погіршують якість життя жінки і вимагають усунення.

Так як феноловий пілінг небезпечний, його не проводять жінкам старше 60 років, хоча це і умовне протипоказання, і дівчатам до 18 років. Протипоказаний він вагітним і годуючим матерям.

Таку процедуру можна робити тим, у кого на обличчі є відкриті рани або опіки, тобто, порушена цілісність епідермісу. Хронічні захворювання нирок, печінки, серцево – судинної і нервової системи також є серйозними протипоказаннями.

Перед призначенням процедури лікар проведе обстеження організму і після цього прийме остаточне рішення про її доцільність.

Переваги і недоліки фенолового пілінгу

У порівнянні з іншими видами пілінгу феноловий має як переваги, так і недоліки.

Звичайно, ефект від його застосування більш виражений і зберігається протягом тривалого часу, так як склад впливає на глибокі шари шкірного покриву.

Провівши всього лише одну процедуру, результат зберігається до десяти років. Нанесення складу проходить під ретельним контролем фахівця. При цьому структура шкіри змінюється в кращу сторону, зникають навіть серйозні вікові зміни шкіри – глибокі зморшки і пігментні плями. У шкіри підвищується тонус, а, отже, її еластичність і пружність.

Шкіра набуває привабливий зовнішній вигляд і починає сяяти красою і здоров’ям.

Однак, незважаючи на безперечні переваги, феноловий пілінг володіє безліччю недоліків і найголовніший з них – величезна кількість протипоказань для проведення процедури.

Перед проведенням такого пілінгу потрібно ретельне обстеження. Сама процедура досить болюча і вимагає тривалого реабілітаційного періоду. Також не виключені ускладнення.

Виконання фенолового пілінгу – етапи процедури

Перед проведенням фенолового пілінгу потрібна спеціальна підготовка. Вона полягає в ретельному обстеженні організму і обробцішкіри спеціальними розчинами протягом півтора місяці. При цьому виключається застосування препаратів, які можуть призвести до нерівномірного проникнення засобу всередину. За три місяці до процедури не можна засмагати на сонці та в солярії.

Глибинний пілінг проводять тільки локально – там, де він необхідний. На інших ділянках роблять серединний або поверхневий феноловий пілінг.

Шкіру перед процедурою знежирюють. Далі виконують анестезію і наносять фенольний препарат. Карболову кислоту нейтралізують спеціальною маскою, після чого на шкіру наносять сонцезахисний крем.

Реабілітаційний період

Відразу після проведення процедури пацієнтки відчувають неприємне печіння і поколювання шкіри. Якщо при цьому виникає біль, призначаються знеболюючі ліки.

Шкіра після фенолового пілінгу має яскравочервоний колір. Її відновлення починається через пару тижнів.

У перший час неприпустиме попадання на шкіру води. Її рекомендується обробляти пантенолом або будь – яким іншим протиопіковим засобом за рекомендацією лікаря.

Рік не можна перебувати на сонці і загоряти в солярії. Виходити на вулицю можна тільки нанісши сонцезахисний крем з високим рівнем захисту.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *