Home / Дієти / Ефективні дієти після новорічних свят. Підбірка

Ефективні дієти після новорічних свят. Підбірка

Готуватися до новорічних свят багато хто починає за пару місяців: придумуються подарунки, шиються або купуються нові, сліпучі наряди. Але ось настають будні, і стає помітно, що зазвичай комфортні повсякденні речі стали замалі, навколо талії скупчився, мало не ціле рятувальне коло жирових відкладень. Ось тут і стають необхідними ефективні дієти, які після новорічних свят повернуть втрачену стрункість.

Ефективні дієти.  Розвантажуємо організм

Народ «косяками» тягнеться в фітнес-центри та інші заклади, в яких до свят можна підкоригувати фігуру, адже в новий рік хочеться вступити в максимально відшліфованому вигляді.

Ефективна дієта після свят може врятувати становище, але їх така кількість, що важко вибрати щось оптимальне і досить щадне для бюджету родини. Все-таки дієта досить дорогий захід.

Дієтологи рекомендують не «лякати» організм різким обмеженням свого раціону і тим більше голодом. Різко переставши отримувати звичну кількість калорій, він може почати запасатися ними, мало не з випитої води.

Важливо! Не йдіть на поводу у численної реклами, яка обіцяє полегшити вас мало не на 10-15 кг за тиждень! Хімічні засоби схуднення навряд чи принесуть користь організму, тим більше що більшість  з них проникають на ринок контрабандою.

Ефективні дієти після свят: види і особливості

Найчастіше після закінчення всіх урочистих заходів люди поправляються на 2-3, а то і на всі 5 кг. Зрозуміло, на фігурі це відбивається тільки негативно, але впадати у відчай не варто, адже зараз існує безліч дієт після свят, які допоможуть привести себе в порядок досить швидко.

Всього можна виділити три види дієт:

Повільні: вони не передбачають строгих обмежень, але з їх допомогою можна схуднути тільки на 5-7 кг за місяць;

Швидкі: тут доведеться перейти на низькокалорійне меню, і іноді їх принципом є вживання тільки одного продукту (монодієти);

Детокс: їх раціон є строгим, але на додачу до схудненню вони дозволяють і очистити організм від шлаків і токсинів, що накопичилися через велику кількість шкідливої їжі, яка часто присутня на столах.

 Інше питання в тому, як сісти на дієту після свят, адже багатьом людям доводиться прикладати до цього чимало зусиль, причому це не завжди закінчується успіхом. Вся справа в тому, що навіть за 2-3 дня людина звикає до насиченого харчування, до того ж розтягуються стінки шлунка, і вже звичною порцією салату або супу вгамувати голод буває практично неможливо. Щоб змусити себе скористатися дієтою, потрібен психологічний підхід:

Досить зрозуміти, що при неправильному харчуванні псується фігура, але і здоров’я, тому найкраще вчасно навчитися обмежувати себе від шкідливих продуктів;

Якщо є можливість, потрібно перестати купувати або готувати калорійну їжу, залишивши в холодильнику лише дієтичні продукти;

Не варто відразу ж після свят влаштовувати розвантажувальні дні на кефірі, гречці або іншому продукті: спочатку потрібно звикнути до низькокалорійної їжі за 3-4 дня, і тільки потім робити розвантаження, в іншому випадку можливі зриви;

 Важливе значення має і мотивація: можна розмістити всюди фотографії струнких дівчат і поставити собі за мету стати такою ж, або ж повести на холодильник з відповідними записками. Наприклад, в них можна написати «Будеш їсти після 6 – не зможеш пройти в дверний отвір», «Шкідливу їжу їдять тільки свині, а для струнких – овочі і фрукти» і т.д. Нехай і жорстко, зате ефективно;

Можна змотивувати себе покупкою одягу на розмір меншого – так з’явиться додатковий стимул скинути вагу.

Ефективні дієти після свят: варіанти меню

Не потрібно відразу ж сідати на сувору дієту – це збільшує ймовірність зриву;

Щоб не турбував голод, рекомендується щодня випивати по 1,5 л звичайної води, до того ж це дозволяє вивести з організму зайву рідину;

Категорично забороняється вживати жирну, солодку, копчену або мариновану їжу, а також борошняне;

У раціоні варто віддати перевагу овочам, ягодам, фруктам, бобовим, нежирним сортам риби і м’яса, зелені, зеленому чаю і знежиреним кисломолочним продуктам.

Розвантажувальна дієта

Що мається на увазі під розвантаженням:

Перегляньте свій раціон і запаси провіанту в холодильнику і на полицях кухонних шаф.

Зведіть до мінімуму кількість чаювань із солодощами, сирами і бутербродами.

Обмежте вживання алкогольних і газованих напоїв, кондитерських і хлібобулочних виробів.

Макарони, картоплю та інші продукти з високим вмістом крохмалю замініть кашами.

Якщо не вистачає сил або коштів на походи в спортзал, більше гуляйте, замініть, по можливості, пересування в транспорті на піші переходи, уникайте користування ліфтами.

У вихідні або інші вільні дні, постарайтеся більше часу проводити на повітрі. У гарну погоду прогуляйтеся на природі, пограйте з дітьми або своєю компанією в сніжки, пройдіться на лижах.

Візьміть за правило 2-3 рази в тиждень влаштовувати розвантажувальні дні, варіанти яких наведені нижче. За фактом розвантажувальний день – це фруктова чи заснована на якомусь певному іншому продукті дієта, відповідна вам за станом здоров’я.

Важливо! Вибираючи розвантажувальні дні для себе, не забувайте, що важливо пам’ятати про свої хронічні хвороби, особливо якщо вони і без того загострилися за свята. Обережно користуйтеся дієтою після новорічних свят, якщо у вас гастрит, виразкова хвороба або інші проблеми з шлунково-кишкового тракту, якщо ви вагітні або годуєте грудьми, або є алергія на будь-які продукти.

Яблучне розвантажування

Варіант 1. За день можна з’їсти 2 кг яблук через рівні проміжки часу, розділивши їх на 6 порцій. Після кожної порції фруктів бажано випивати по склянці якісної негазованої води без газу.

Варіант 2. 1 літр свіжого 1% кефіру + 1 кг яблук на день. Питний режим, як в 1 варіанті. При бажанні кілька порцій води можна замінити на зелений чай без цукру (не більше 3-х чашок в день).

Мандаринове

Мандарини + 2 літри води. Кількість фруктів, якщо немає протипоказань – не обмежується.

Ківі розвантаження

Із стиглих і м’яких плодів ківі робиться пюре. Вживається в необмеженій кількості, буквально «скільки влізе». Режим пиття – як в перерахованих вище варіантах

Калій розвантаження

0,5 кг якісної кураги залити на ніч окропом. Вранці злити і з’їсти приблизно рівними частинами за весь день. Випити 2 л. води.

Рівноцінну кількість калію можна отримати з 5 великих бананів.

Гарбузове розвантаження

5 порцій очищеного гарбуза по 200 г на прийом в запеченому вигляді або приготованого на пару, 50 г гарбузового насіння для перекусу (очищеного). Лужна негазована столова вода – 2 літри. П’ється між прийомами їжі.

Сирне розвантаження

0,4 кг сиру низької або 0% жирності розділити на 4 порції, з’їсти за день, запиваючи нежирним кефіром -1 л. в день. Для посилення ефекту до кожної порції сиру можна добавити 1-2 ч.л. висівок.

Злакова монодієта

Найбільш позитивні відгуки має злакова дієта після новорічних свят. Для такої дієти можна використовувати будь-які злаки з мінімальною технологічною обробкою. Їх відварюють, поділяють на 5-6 порцій, вживають через рівну кількість часу, не додаючи до злаків сіль і масло. Обов’язково дотримуватися питного режиму – не менш 2 л води без газу.

Рисова дієта

250 гр. коричневого рису на всю ніч потрібно залити водою. Вранці воду злити, залити окропом, відварити без солі. Для різноманітності в один із прийомів додайте кілька штук родзинок або подрібненої кураги.

До відома! Рис має унікальну здатність вбирати і виводити з харчового тракту всілякі токсини і шлаки.

Гречка+кефір

Цю дієту, з різним успіхом, напевно, приміряла на себе мало не кожна друга особа жіночої статі. Одні витримували хоча б кілька днів, інші сходили з дистанції буквально на другий-третій день, хоча, якщо проявити належну старанність і силу волі, можна домогтися істотних результатів.

1 склянку гречки промивають, заливають на ніч 2 склянками окропу, використовуючи термопосуд, або просто «закутавши» чимось теплим. Отриману кількість каші (води на ранок практично не залишиться) потрібно розтягнути на 5 разів. В якості пиття потрібно використовувати 0,5 л кефіру і 2 л води за день. Чому для очищення організму корисна гречка з кефіром вранці натщесерце.

Для злакової дієти можна використовувати також вівсянку, сочевицю і пшоно. Але такі ефективні дієти  після свят відгуки мають неоднозначні. Хтось вважає її дієвою і ефективною, інші ж вважають її складною і незбалансованою. Хоча, якщо розібратися, такі ж відгуки можна почитати стосовно будь-якої дієти, і навіть до збалансованого харчування у багатьох є претензії.

Можна, звичайно, махнути рукою, і дивлячись на злегка округлу після низки свят фігуру, вирішити, що «краса – це страшна сила і її нічим не зіпсувати». Але використовуючи прості правила, без особливих зусиль можна повернутися до колишніх габаритів.

Дієтологи радять:

Їжте небагато, але часто.

Не їжте перед сном. Якщо порожній шлунок занадто бунтує, заспокойте його порцією несолодкого, краще саморобного, йогурту або кефіру.

В якості перекусу, солодощі замініть горіхами і свіжими фруктами чи овочами.

Пийте багато води, гуляйте і рухайтеся. Регулярні виснажливі походи в спортзал можна замінити будь-якими зимовими розвагами, плаванням або навіть танцями

Влаштовуйте розвантажувальні і / або пісні дні.

Виключіть шкідливі продукти. Всі знають, що потрібно відмовитися від солодкого, жирного, мучного, солоного, гострого, копченого, смаженого і т.д.

Дуже важливо пам’ятати, що їсти можна все, але «на відро менше», тоді ефективні дієти після новорічних свят вам просто не знадобляться.

Дієта «10 продуктів»

У тезі, нічого важкого в такій дієті немає. Протягом тижня ваш раціон складається з десяти продуктів, причому вся ця «чудова десятка» повинна входити в щоденне меню! Щоб результат був помітним, не забувайте про фізичні навантаження. Норма – не менше 30 хвилин в день.

Для стрімкого схуднення ця дієта навряд чи підходить – за тиждень можна втратити до 1.5-2 кг, але і такий результат для багатьох теж виявиться вкрай відчутним.

Ефективні дієти. Значні правила

✓ Запам’ятовуйте продукти, які повинні входити в «струнку десятку»: куряча грудка, яйця, білокачанна або цвітна капуста, помідори, огірки, кабачки, баклажани, гриби, яблука, кефір. Комбінуйте їх, як вам подобається.

✓ Додатково в меню можна включити: ріпчасту цибулю (1 середня цибулина в день), мед (1 чайн. ложка в день), оливкова олія (1 стол. ложка в день), чорний або цільнозерновий хліб (1-2 шматки в день) , зелений чай, лимон і сік з нього, часник, петрушка, кріп, кінза, базилік і інші пряні трави.

✓ Загальне число вживаної їжі не повинно перевищувати 1.5 кг в день (кефір і зелений чай в цю норму не входять, їх можна пити безкінечно). На солодощі, борошняні вироби і алкоголь доведеться накласти табу.

Приблизне меню

Сніданок. Омлет або варене яйце, тост з цільнозернового хліба з запеченими помідорами і зеленню, зелений чай.

Обід. Курячий бульйон, куряча грудка з медом, пряними травами і соєвим соусом, запечена в фользі, цвітна капуста з сирним соусом або квашена капуста, 1 скибочка хліба з борошна грубого помолу, сік.

Вечеря. Овочеве рагу з кабачків, баклажанів і помідорів на оливковій олії, кефір.

Перекушування. Яблука, кефір.

DASH-дієта

Найменування дієти з англ. мови перекладається як «дієтологічний підхід до лікування гіпертонії». Спочатку метою дієтологів було складання цілющого плану харчування для людей з серцевими хворобами. Але незабаром лікарі помітили, що дієта допомагає скинути непотрібну вагу.

Головні правила

✓ Основна ідея – мінімум солі (максимум 1 чайн. ложкав день), максимум свіжих овочів і фруктів. Рибні консерви, ковбаси, напівфабрикати, фастфуд потрапляють під заборону. Страви рекомендується готувати на пару, відварювати або запікати. Режим харчування дробовий – 5-6 разів на день (3 основних прийоми їжі і 2-3 перекуси). Раціон розраховується в межах 1600-2200 ккал в день в залежності від ваги.

✓ План харчування включає 8 харчових груп. Цільнозернові (з борошна грубого помолу) продукти – до 8 порцій в день: розмір частки відповідає шматочку хліба, 30 г сухої крупи або половині склянки готової каші.

Овочі і фрукти – до 10 порцій в день: порція – це один фрукт або овоч, чашка (100-150 г) фруктового або овочевого салату, півтарілки вегетаріанського супу. Молочні продукти (знежирені або низької жирності) – 2-3 частки в день. Масло – 1 стол. ложка в день.

Детокс дієта після свят

Якщо потрібне очищення організму, найоптимальнішим варіантом є сироїдіння. Основні принципи:

Протягом мінімум двох тижнів потрібно харчуватися овочами та фруктами, які не пройшли термічну обробку;

Забороняється їсти рибу і м’ясо.

Ефективні дієти. Відгуки та результати тих, хто худнув

Скориставшись будь-якою з перерахованих вище дієт, можна домогтися тільки позитивних результатів, які виражаються в наступному:

Вага зменшується на 5-7 кг за місяць або на 2-3 кг за 3 дні. Чим суворіше меню – тим ефективніша методика;

Покращується обмін речовин;

Організм очищається від токсинів і шлаків.

 Аліна, 28 років: «Після Нового року, коли застілля з калорійною їжею закінчилося, я сіла на гречану дієту. Звичайно, її не можна дотримуватися більше трьох днів, але я продовжила весь термін до двох тижнів, інакше прибрати 7 кг не вдалося б. Постійно хотілося їсти, але що тільки не витримаєш заради красивої фігури».

Яна, 30 років: «Під час свят я поправилася лише на 2,5 кг, але і від них мені захотілося позбутися. Для цього я зробила 3 розвантажувальних дня на кефірі і поставлених цілей домоглася, нехай і довелося періодично стримувати напади голоду».

Валентина, 35 років: «Дуже не люблю сидіти на дієтах, але коли встала на ваги і виявила, що поправилася на 4 кг – зрозуміла, що без них не обійтися. Для цього я вибрала розвантаження на гречці, і вже через тиждень моя вага повернувся в колишню норму».


Check Also

Як схуднути до Нового року. Корисні поради дієтологів

До Нового року залишилося менше двох тижнів, а значить прийшов час терміново підготувати свою фігуру …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *