Home / Дозвілля / Привітання з Василем та способи ворожіння. Підбірка

Привітання з Василем та способи ворожіння. Підбірка

14 січня – за народним календарем у словян це День Василія. Це перший день нового року за юліанським календарем, початок Страшних вечорів. Саме в цей день ходили посівати по домівках. Про привітання з Василем  піде мова далі.

Привітання з Василем. Історія і традиції святкування Старого Нового року

Щороку після веселого Нового року всі зустрічають Старий Новий рік, тобто Новий рік за старим стилем. Відбувається це в ніч з 13 на 14 січня. Святкування Старого Нового року вперше з’явилося після введення нового літочислення в 1918 році.

Давним-давно, до 1918 року, це було 1 січня і Новий рік, а також цей день мав назву День Святого Василія, а вечір 31 грудня, який зараз доводитися на 13 січня, був вечером Василія. Зараз же в цей день святкується свято Маланки.

Традиційно в старовину в новорічну ніч відзначали багатий Василів вечір. Щедро і багато накривали стіл, тому як Василій Великий вважався покровителем свинарів. Тому на столі завжди було безліч страв зі свинини. День Василія  ділив Святки на дві половини, «святими» були вечори 7-14 січня, «страшними» – 14-19.

Народився Василь Великий в м Кесарія в Каппадокійської провінції Римської імперії в сім’ї освічених і багатих людей. Отримав гарну домашню освіту, а потім вивчав різні науки в Афінах, Єгипті, Месопотамії, Палестині і Сирії. Подорожуючи по світу, він зустрічався з багатьма знаменитими християнами-подвижниками.

 Остаточно вирішивши присвятити себе християнському служінню, Василь прийняв хрещення від патріарха Єрусалимського Максима ІІІ в річці Йордан. Під час обряду сталося диво: з ясного неба в річку вдарила блискавка, з якої вилетів голуб і почав плескатися у воді, а потім зник в небесах.

Після обрання архієпископом Кесарійським, Василь в пам’ять про Боже благословення помістив золотого голуба над святим престолом у церкві. За легендою, коли Святий Василій служив літургію, цей голуб тричі розмахував крилами.

 Василь зробив багато праведних справ, за які ще за життя був названий Великим. Він є автором ряду богословських праць, в тому числі зводу правил чернечого гуртожитку, де вперше відзначається висока місіонерська місія богопосвячених осіб за межами обителей.

За життя Василь Великий зробив з Божого благословення безліч чудес для затвердження людей у вірі в Христа. Він став великим учителем Церкви.

Існує також безліч народних прикмет на 14 січня:

 • Якщо небо ясне і зоряне – буде багатий урожай ягід;
 • Не можна вимовляти число «тринадцять» – це поганий знак;
 • Винести сміття в ніч з 13-го на 14-е січня – винести з дому щастя і благополуччя;
 • Тиха ясна ніч на старий Новий рік – до удачі і щастя в новому році;
 • Якщо новорічна ніч буде морозною і кожне дерево покриється інеєм – майбутній рік обіцяє бути багатим на зернові культури;
 • Випав сніг в ніч на старий Новий рік – до щасливої події в новому році;
 • Холодно, але без опадів – до нестачі грибів;
 • Хуртовина на старий Новий рік – до великого врожаю горіхів;
 • Зоряна ніч – до ягідного врожаю;
 • Якщо зірки будуть світити незвично яскраво – майбутній рік обіцяє взимку бути морозним, а влітку дуже жарким;
 • Вітер, що дме з півдня, – рік буде спекотним;
 • Із заходу – майбутній рік буде багатий рибою і молоком;
 • Зі сходу – до великої кількості фруктів.

Садівникам на Святого Василія рекомендується струснути плодові дерева, так як Василій Великий вважається зберігачем садів від різного роду шкідників. Вранці можна пройти по саду з давньою змовою:

Як обтрушую я (своє ім’я) білий пухнастий сніг, так обтрусить хробака-гада всякого по весні Святий Василій!

Свято Святого Василя Великого доводиться на восьмий день різдвяних свят, в самий розпал святочних ворожінь.

Є навіть народна приказка на цю тему:

“Загадає дівчина червона під Василя – все збудеться, а що збудеться – не промайне!”

За народним повір’ям або як показано у фільмі “Ніч перед Різдвом”, на вечір-Василія відьми крадуть місяць з небес, але все одно не можуть зупинити поступово наростаючий день,  вкорочують довгу зимову ніч.

14 січня рано-вранці в старовину варили Василеву кашу і стежили за тим, як вона готується. Господиня топила піч, ставила на стіл крупу і воду. В цей час вся сім’я сиділа за столом ні до чого не торкаючись. Тому кашу ставили в піч і чекали, коли вона дозріє.

Якщо каша полізе з каструлі – біда буде всьому будинку. Поганою прикметою вважалося, якщо трісне горщик або каструля, в якій готується каша.

Якщо каша вдалася – її повністю з’їдали. Якщо ж збулася котрась із поганих прикмет – кашу викидали разом з горщиком або каструлею (бажано в ополонку, якщо така була поблизу).

Зараз на день Василія варять багату кутю і накривають багатий стіл, тому як вечеря на свят-вечір називається пісною або бідною, в зв’язку з ще не закінченим постом. І святкують в повній мірі наступаючий Новий рік і всі святки.

На день Василія діти, молоді хлопці та дівчата ходили по домівках, випрошуючи пироги зі свининою, а також все інше, чим пригостять привітні господарі. Все випрошене збиралося в козуб і з’їдали після вдалого походу.

Вони розкидали в кімнатах овес, що означало хороший урожай, співаючи засевальние пісні і закликаючи урожай, достаток і щастя в дім до господарів. За це їх пригощали солодощами і спеціально спеченими фігурками тварин, неодмінно наливаючи медовуху і пропонуючи на закуску м’ясну смакоту.

У наші ж дні молоді хлопці та дівчата з ранку посівають на Старий Новий рік, бажаючи господарям багатого врожаю і хорошого життя, а господарі дають їм взамін за це частування. Посівають як правило пшеницею, рідше рисом або пшоном.

Дівчата ж 13 січня на Маланку ходять ряджені по домівках і співають Щедрі пісні, в яких бажають господарям будинку щедрого врожаю, за що щедрі господарі дають їм щедру данину.

День Василія – це свято на честь святого Василя Кесарійського. Святого на Русі дуже любили, а свято ставили в один ряд з Різдвом і Хрещенням. Хоча, за повір’ями, після 14 січня на землю приходять цілі полчища нечисті, сама дата відзначалася шумно і весело.

На стіл обов’язково ставилося засмажене цілком порося, покуштувати якого збиралася вся родина. Під час цієї багатої трапези кожен звертався до святого Василія з проханням про родючість землі і плодючість  домашніх тварин.

Не обходився день Василія і без дівочих ворожінь на судженого. А той, хто хотів забезпечити собі безбідне життя, повинен був весь день тримати в будинку певний запас готівки, але нікому не давати в борг, щоб з грошима не передати своє благополуччя.

Ворожіння на горосі. Потрібно взяти жменю гороху або квасолі і висипати в миску, а потім перекладати по одній горошині в інший посуд, примовляючи: «Вийду заміж (одна горошина) – не вийду заміж (друга горошина)». На якій горошині перша миска спорожніє, так тому і бути.

Ворожіння на ім’я судженого. Опівночі на старий Новий рік потрібно вийти на перехрестя і запитати ім’я у першого чоловіка, якого зустрінете. Можливо, таке ж ім’я буде і у майбутнього чоловіка.

Ворожіння на чашці з водою. На день  Василія (Старий новий рік)  потрібно покласти кільце в чашку з водою і виставити на мороз. Якщо вода замерзне гладко, в цьому році заміжжя не світить, а якщо будуть горбки, це потенційні женихи.

З обручкою на бажання. Для цього ворожіння необхідна гладка і рівна обручка без будь-яких прикрас і каменів. Також для ворожіння знадобиться вода, свічка і склянка з рівним днищем. Кільце необхідно покласти в склянку, наповнену водою.

Потім потрібно запалити свічку і поставити її біля склянки з лівого боку. Далі рівно о 12:00 ночі необхідно пильно вдивитися в кільце, при цьому подумати про своє бажання. При тривалому розгляданні кільця вода в склянці помутніє і почнуть з’являтися різні образи.

Ці обриси дадуть відповідь на питання про здійснення задуманого. Головне в цьому ворожінні – це не тільки виконання всіх вимог обряду, але також і наявність фантазії і гарної уяви.

Також існує ще один варіант ворожіння з кільцем. Для цього дівчина повинна кинути кільце на підлогу, і якщо воно покотиться в бік дверей, то їй належить швидке заміжжя. Якщо ж таким чином вирішив поворожити чоловік, і кільце у нього також вказало на двері, то це означає, що йому належить відправитися в тривале відрядження або піти з дому.

На майбутнє за допомогою вареників. Оскільки однією з традиційних страв, що готуються на старий Новий рік, були вареники, то вони також стали об’єктами для ворожіння. Традиційно господині на Русі готували вареники з картоплею, але в деякі з них клали начинку у вигляді сюрпризу.

Суть ворожіння полягає в тому, щоб кожну людину, пригостити вареником та дізнатися, що його чекає в майбутньому році. При ворожінні пробують перший-ліпший вареник.

Передбачення по вареників:

 • квасоля – до доходу;
 • хліб – той, що ворожить в наступному році не буде обділений ні в їжі, ні в одязі;
 • кільце – до швидкого весіллі;
 • гудзик – в наступному році буде балувати себе обновками;
 • зелень петрушки або кропу – до хорошого здоров’я;
 • чорні нитки – в наступному році відпустка не віщує тривалих подорожей;
 • білі нитки – обіцяють проведення відпустки за кордоном;
 • монетка – до багатства і достатку;
 • лавровий лист – віщує удачу і успіх (як в кар’єрі, так і в усіх інших справах).

Привітання з Василем. Смс- привітання

В день Василія від душі бажаю благодаті в будинку і достатку, миру в родині і любові, щедрих посівань і смачних пирогів, достатку на столі і доброти в душі, незгасаючої надії і безсумнівного щастя, хороших людей на шляху і світлої удачі.

***

Прийміть привітання з Василем.  Від душі бажаю славної радості і щирого кохання, життя без метушні і печалі, нестримного успіху і везіння, світлого щастя і доброго натхнення. Нехай будинок заповнить благо і веселощі, нехай все погане з двору понесе хуртовиною.

***

В день Василія від щирого серця бажаю щедрих подарунків і веселих привітань, смачного столу і добрих гостей, радісних миттєвостей і щасливих звершень, достатку в домі і благополуччя, великого кохання та удачі.

***

Ось і настав день Василія! Готуйте колядки в риму, сумки розміром з мішок і вперед по дворах з піснями і жартами! Бажаю всім хороших гостинців, чудового настрою, сміху, радості, посмішок і барвистих подій! Нехай казково яскраві враження наситяться прекрасними історіями весь наступний рік! Всім добра!

***

День Василія сьогодні на дворі,

Ворожити, не соромтеся.

Дізнатися допоможе він вам про долю.

Зі страхами своїми розпрощайтеся.

Нехай вам добро і щастя наворожить

День Василія, чарівний і морозний.

Нехай забере він гіркоту всіх образ,

Нехай світять дороговказні вам зірки.

***

В день Василія ви не ловіть гав,

А про погоду примічали.

Якщо небо зорями сяє,

Знати, урожай рік обіцяє.

І про долю свою ворожіть,

Чого хочете  дізнайтеся.

Нехай напророчать вам ворожіння

Про виконання всіх бажань.

***

Накривайте щедрий стіл,

День Василія до нас прийшов.

Будемо дружно відзначати,

А потім почнемо ворожити.

Напророкував собі дружно

Все чого нам в житті потрібно.

Нехай збуваються ворожіння,

Виконуються бажання.

***

День Василія сьогодні настав

І святки навпіл він розділив.

Святі вечори залишилися в минулому,

Ворожіння про світле і хороше.

Щоб збувалося все, що наворожили,

Щоб добро і щастя очікували,

Накрийте щедрий стіл, гостей кличте

І буде вам все те, що захочете.

***

У день Василя Святого

Привітання отримуй!

Розставляй на стіл тарілки

Так гостей клич на чай!

Перед чаєм – так по стопці,

Для друзів ти не шкодуй,

Нехай добро прийде і радість,

Життя хай буде веселішим!

***

Ось прийшов Святий Василій,

Нам морозцем підніс,

Люди грубки затопили,

Бережи, любий, ніс!

Шубку, валянки і шапку,

Рукавички одягай,

Серце ж добрими побажаннями

Ти відкритим залишай!

***

Кожне зимове свято,

Повне чудес і чарівництва,

Відзначили Новий рік,

День Василія зустрічати пора.

Бажаємо вам удачі, щастя їм кохання,

Нехай в дійсність перетворяться солодкі сни,

Щоб стороною йшли біди і печалі,

Щоб друзі вас частіше відвідували.

***

На день Василія,

Ніч чарівна, не проста,

Приходить казка в кожен будинок,

І всі бажання виконує.

Дівчата, ворожіть на здоров’я,

Будьте оточені турботою і любов’ю,

Ми вам бажаємо в новому році,

Щоб хуртовини замели всі біди.

***

Свято на порозі, відкрий ширше двері,

В чудеса обов’язково повір,

День Василія свято давнє і велике,

Багато чудес і радості він несе з собою.

У будинку передноворічна метушня,

Побільше вам усмішок, сміху і добра,

Будьте щасливі у всьому, завжди,

Шлях нехай висвітлює яскрава зірка.

  ***

Прийміть щирі привітання з Василем,

Удача хай переслідує, як тінь,

Всіх благ бажаємо вам, витримки, терпіння.

Нехай білосніжна зима,

Обсипле вас добром,

Ряджені, весела юрба,

Нехай неодмінно відвідає ваш будинок.

***

День Василя – прекрасне свято,

Хочемо вам побажати щастя і кохання,

Заметіль нехай замітає всі негоди,

Будьте завжди під крильцем у долі.

Удачі нехай буде багато-багато,

Жити радісно і довго,

Бажаємо грошей вам не злічити,

Ніколи не сумувати.

***

День Василія сьогодні будемо відзначати,

Хочемо всім радості і щастя побажати,

Будьте впевнені в собі завжди,

Благополуччя вам у всьому, добра.

Достатку вам бажаємо, гри, везіння,

Нехай відмінним буде настрій,

В гармонії з любов’ю живіть,

Одне одного поважайте і цінуйте.

  ***

Сніжинки завели свій веселий хоровод,

День Василія – це Старий Новий рік,

Привітання прийміть від щирого серця,

Нехай світло зелене на вашому горить шляху.

Нехай везіння завжди,

Вас не покидають,

Всіх благ вам, радості, добра,

Щастя хай вас оточує.

  ***

На день Василія сніг йде,

Зима заводить святковий хоровод,

Передноворічна метушня,

Всіх влаштовує сповна.

Нехай щастить вам цілий рік,

Щастя хай до вас в будинок прийде,

Бажаємо вам миру, благополуччя,

Нехай буде багато щасливих випадків.

***

Ти Василь у нас боєць,

І в роботі молодець!

Люблять всі тебе дівчата,

Липнуть всі, немов та м’ята,

Ти в нас гордий, не здаєшся,

На любов не піддаєшся!

Хай завжди тобі везе,

І в житті буде усе!

***

Нехай у день твого святого,

Ангел сил додасть до всього,

Щоб життя не було сірим,

Хай додасть наснаги й віри,

Перемог на кожнім кроці,

Досягати без вагання,

З днем ангела Василя,

Прийми привітання!

***

З Василем Щедрим хочу я привітати,

І день цей дуже, звичайно, прославити.

Бажаю рясних столів я, багатих,

Гостей, щоб зустрічали радо, завзято.

Зваріть ви каші, пиріг спечіть,

Слова розучіть, по хатах ви разом йдіть.

В одяг красивий ви нарядіться,

Щоб рік був багатим, потім переконайтеся.

Щасливим хай буде день Василія,

Від нас приймайте скоріше привітання.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *