Home / Твоя краса / Домашні засоби для засмаги. Підбірка дієвих засобів

Домашні засоби для засмаги. Підбірка дієвих засобів

Зараз найкращий час, щоб почати говорити про природний захист від сонця! Ми всі знаємо, що захист нашої шкіри – найбільшого органу тіла – від сонця дуже важлива. Про ефективні та дієві домашні засоби для засмаги поговоримо далі.

Домашні засоби для засмаги. Як захистити організм від сонця?

Домашні засоби для засмаги. Підбірка дієвих засобів

На жаль, більшість готових сонцезахисних кремів, які можна знайти на магазинних полицях, рясніють шкідливими хімічними речовинами. Такі засоби фактично піддають наш організм шкідливому впливу токсинів, від яких ми намагаємося захищатися.

Існують способи зробити свої власні природні сонцезахисні засоби в домашніх умовах. Це не тільки заощадить вам гроші, але і дозволить бути впевненими в тому, що ви аж ніяк не шкодите своєму здоров’ю.

Сто років тому людям набагато частіше доводилося працювати на відкритому повітрі. Однак сонцезахисні засоби аж ніяк не були популярні. І, як не дивно, рак шкіри, наприклад, був діагностований досить рідко. Звичайно, були такі випадки. Але цікаво те, що зі збільшенням обсягів продажів сонцезахисних засобів, частота виявлення раку шкіри також зросла.

Так що ж люди минулих років знали і робили такого, чого не робимо ми? Ну, вони:

були трохи скромнішими у виборі нарядів і носили багато захисного одягу, який приховував їх шкіру від сонячного впливу;

вони знали, що повинні знаходитися в тіні, якщо це можливо;

вони уникали впливу прямих променів сонця, що знаходиться в зеніті;

їх живлення було більш реальним і корисним.

Знаєте ви, що ми можемо значно покращити опір сонячним променям за допомогою змін в своєму раціоні?! Наша шкіра – наш найбільший орган! Це означає, що коли наша імунна система функціонує на низькому рівні через надмірне споживання шкідливих продуктів, ми послаблюємо нашу першу лінію оборони і піддаємо себе великому ризику.

Сезонні літні продукти, такі як малина і полуниця, чорниця і вишня (фрукти і ягоди всіх видів), горіхи і різні бобові – одні з найсильніших антиоксидантів на планеті – це те, що потрібно нашому організму для здоров’я шкіри і природного захисту від сонця.

Інгредієнти, які природним чином захищають від сонця

Існують натуральні продукти, здатні захистити нас від сонячного впливу. Деякі з них можна знайти у себе на кухні. Більшість є маслами, які мають властивості SPF, наприклад:

Масло насіння малини. Воно має найвищий з усіх натуральних продуктів індекс SPF – 30-50.

Масло ши. Чудова захисний засіб для шкіри з SPF приблизно 6-10.

Морквяне масло. Ефірна олія з індексом SPF близько 30.

Олія зародків пшениці. Крім того, що є суперживильним засобом для шкіри, також має природне SPF 20.

Масло жожоба, соняшникове або кунжутне масло. Наша шкіра з легкістю вбирає ці масла, які до того ж дарують їй природний  захист від сонця.

Міртове масло. Ефірне масло, що володіє прекрасними цілющими властивостями. Незамінне в догляді за шкірою. Володіє зразковим SPF 15.

Кокосове, конопляне масло, масло авокадо, соєве і арахісове масло. Всі володіють індексом SPF від 4 до 10.

ВАЖЛИВО! Уникайте цитрусових масел (апельсина, грейпфрута, лимона і т. д.). Вони роблять шкіру людини більш чутливою до сонця.

Крім того, шкіра у всіх людей різна. Деякі масла можуть провокувати алергічну реакцію. Тому, будь ласка, будьте обережні при використанні ефірних масел. Перш, ніж готувати сонцезахисні домашні засоби для засмаги, переконайтеся, що ваша шкіра адекватно реагує на всі інгредієнти.Проте, жоден з перерахованих продуктів сам по собі не забезпечить нам належний захист протягом всього сонячного дня.

Щоб приготувати власний сонцезахисний крем, потрібно додати натуральний мінерал оксиду цинку за рецептом. Це дасть нашому крему реальну можливість відображати сонячні промені з мінімальними негативними ефектами.

Домашні засоби для засмаги.  Як розрахувати  індекс SPF в домашньому сонцезахисному засобі

Який обсяг оксиду цинку необхідно використовувати, залежить від того, засіб з яким SPF ви хочете отримати.

Після того, як ви визначитеся з необхідним індексом SPF, потрібно буде трохи порахувати. Оксид цинку повинен становити певний відсоток від обсягу всіх інгредієнтів (до додавання оксиду цинку). Використовуйте наведені нижче значення для того, щоб отримати потрібний вас індекс SPF.

2-5 SPF: використовувати 5% оксиду цинку

6-11 SPF: використовувати 10% оксиду цинку

12-19 SPF: використовувати 15% оксиду цинку

> 20 SPF: використовувати 20% речовини

Домашні засоби для засмаги. Рецепт натурального сонцезахисного крему

Цей сонцезахисний крем безпечний, ефективний, простий у виготовленні і хороший як для вас, так і для навколишнього середовища.

Вам знадобляться:

пароварка (або споруджена з підручних засобів парова лазня),

кухонні терези,

захисна маска,

скляні баночки,

90 г кокосового масла (використовуйте органічне, нерафінованеа),

65 г рослинного масла (підійде будь-яке рідке рослинне масло, можна мигдальне),

28,5 г бджолиного воску,

27,5 г масла ши (використовуйте органічні, нерафіновані),

40 г оксиду цинку (не використовуйте нано-форми оксиду цинку),

1/2 г масла вітаміну Е.

Дуже важливо використовувати натуральні високоякісні інгредієнти!

Помістіть посуд для приготування крему в пароварку або на водяну баню.

По одному додайте всі інгредієнти, за винятком оксиду цинку. Його ми будемо використовувати в самому кінці.

Продовжуючи підігрівати наш майбутній крем, розмішайте його вінчиком до однорідної маси. Потім зніміть з вогню або дістаньте з пароварки. У другому випадку не забудьте видалити краплі конденсату з нижньої частини посуду.

Помістіть чашу з масою на кухонні терези.

Повільно додавайте оксид цинку до тих пір, поки його вага не стане дорівнювати 40 г. Дуже важливо додавати цю речовину повільно, так як у міру того, як цинк буде осідати на дно, вага загального продукту буде збільшуватися. Обов’язково надіньте маску, щоб не вдихати цю речовину!

Використовуйте вінчик, щоб ретельно розмішати всі інгредієнти.

Розподіліть крем, по скляних банках і дайте їм постояти кілька хвилин.

Тепер ви можете насолодитися результатом! Нарешті, ваш сонцезахисні домашні засоби для засмаги готові. І, ви дійсно знаєте, з чого зроблений крем.

Ми оцінюємо індекс SPF отриманого  засобу як 20 або трохи вище, так як він містить 20% оксиду цинку. Бджолиний віск допоможе даному крему залишатися на шкірі, навіть якщо на неї потрапить вода. Однак для максимального захисту необхідно наносити домашній сонцезахисний крем на шкіру щогодини.

Термін придатності цього натурального саморобного крему становить близько 6 місяців. Коли не використовуєте його, прибирайте в холодильник.

Масла, які в ньому містяться, є світлочутливими, тому не залишайте свій сонцезахисний крем під прямим сонячним світлом. Зберігайте крем в тарі, яка зможе запобігти його плавленню при високих температурах, коли ви візьмете його на пляж.

Домашні засоби для засмаги. Крем для засмаги на сонці своїми руками

Для гарної рівномірної засмаги не полінуйтеся змішати прості компоненти – адже він того вартий! Натуральний склад з ароматичних масел, чорного чаю, лимона та інших доступних за ціною інгредієнтів додасть вашій засмазі «Середземноморський» бронзовий відтінок.

Пам’ятайте, що захист від сонця потрібно застосовувати обов’язково! А ці креми наносяться на вже трохи засмаглу шкіру тіла, і для помірного сонячного «купання».

Лимон і оливкове масло

Чиста оливкова олія, змішана з лимонним соком і йодом, допоможе швидко і красиво засмагнути. Це рецепт з країн Середземномор’я, користуйтеся їм, якщо у вас вже є засмага.

Склад:

250 мл. (1 склянка) оливкової олії без домішок

10 крапель  аптечної настоянки  йоду –

Сік 1 лимона.

Змішайте все в мисці і перелийте в пляшку з темного скла з пробкою. Струшуйте перед нанесенням на шкіру.

Крем для засмаги з кунжутом

Кунжутне масло містить активну речовину, що допомагає засвоювати ультрафіолет, воно є чудовим УФ-фільтром, поглинаючи шкідливі промені. Завдяки цьому, його часто використовують в сонцезахисній косметології.

Склад:

Ефірні масла зазвичай продаються в невеликих розфасовках по 15, 30 або 60 мл. Як відомо, в 1 чайній ложці 5 мл. рідини.

30 мл. (6 чайних ложок) кунжутного масла

2 чайні ложки ланоліну

1 чайна ложка  бджолиного воску (подрібнити)

0,5 чайної ложки масла какао

40 мл. (8 чайних ложок) дистильованої води

Розплавте віск, масло какао і ланолін над парою до однорідної маси, додайте кунжутне масло і нагрійте до 60 градусів.

Нагрійте воду дистильовану воду до 60 градусів. Температура повинна бути однаковою при змішуванні. Збийте обидві рідини виделкою або міксером на низьких оборотах, поки суміш не охолоне.

Зберігайте домашні засоби для засмаги  в прохолодному місці в баночці з щільною кришкою.

Масло для засмаги з авокадо

Це настояне на квітках масло додасть шкірі теплий, бронзовий відтінок. Скористайтеся ним, щоб доповнити сонячну засмагу. Масло авокадо багата на вітамін Е і буде зволожувати шкіру, поки ви приймаєте сонячні ванни. Морквяне і коричне масла жовтуватого кольору і допоможуть вам швидше засмагнути, захищаючи таким чином шкіру.

Склад:

100 мл. (20 чайних ложок) масла авокадо

50 мл. (10 чайних ложок) морквяного масла

8 крапель масла кориці

1 чайна ложка  квіток лавіанди (свіжих)

1 чайна ложка квіток вересу (свіжих).

Подрібніть квіти лаванди і вересу в ступці і перекладіть в скляну баночку. Додайте масла. Закрийте банку і настоюйте добу в теплому місці. Потім зцідіть суміш через сито і перелийте масло в пляшку темного скла з пробкою.

Регенеруючий лосьйон після засмаги – старовинний рецепт!

Після засмаги шкірі необхідні живильні речовини і зволоження. Все це ви знайдете в лосьоні з зародками пшениці за старовинним рецептом. А лавандова олія в його складі допоможе охолодити і заспокоїти шкіру.

Склад:

 5 столових ложок трояндової олії

2 столові ложки масла какао

2 столові ложки ланоліну

1 чайна ложка масла зародків пшениці

1 чайна ложка гліцерину

– 4 столові ложки  чорного чаю (без домішок)

Розплавте масло какао і ланолін в мисці над парою, постійно помішуючи. Окремо підігрійте інші масла і змішайте з масою.

Дайте охолонути, потім додайте чай і гліцерин. Енергійно перемішайте і перелийте лосьйон в склянку. Закупорьте і зберігайте в прохолодному місці.

Який би відпочинок ви не вибрали, бережіть свою шкіру від інтенсивних сонячних променів. Блиснути засмагою, звичайно, дуже хочеться! Але за триденний уїк-енд або всього тиждень на морському курорті не ризикуйте з великою кількістю сонячних ванн.

Засмагайте поступово, потрохи, використовуйте домашні засоби для засмаги  з фактором SPF вище 20 (а для обличчя бажано 50 SPF). Якщо ваша відпустка вийде довшою – запасіться натуральними кремами для красивої бронзової рівномірної засмаги!

Домашні засоби для засмаги. Дитячий крем від сонця своїми руками

Цей крем містить чотири інгредієнти, які забезпечують чудовий захист від сонця. У дитячих засобах немає місця хімії, тому пропонуємо рецепит  виключно з натуральних і нетоксичних інгредієнтів. Така косметика підійде і вагітним, і годуючим, і людям з чутливою шкірою.

Базу цього крему становить масло, тому нам не потрібні консерванти. Природним захистом крему від окислення буде вітамін Е, яким багате масло насіння брокколі. Рослинні масла і оксид цинку володіють сонцезахисними властивостями . SPF готового крему буде приблизно дорівнює 30.

Рецепт сонцезахисного крему для дітей

Фаза А. 25 г оксиду цинку (дозування15%)

Фаза А. 25 г масла брокколі вірджин, Органік

або Масла жожоба Голден (дозування 15%)

Фаза В. 100 г масла ши (каріте) (дозування 59%)

Фаза В. 20 пшеничного емульсійного воску Ксільянс (дозування 11%)

Додаткові інструменти: жароміцний посуд, невелика миска, ложка для перемішування

Відміряйте фазу А в невелику чашку і розітріть ложкою до однорідного стану.

В результаті у Вас вийде масляна дисперсія пігменту – оксиду цинку.

Відміряйте фазу В в жароміцний посуд і розтопіть на водяній бані.

Додайте в фазу В поступово, ложка за ложкою, змішану фазу А. Активно перемішуйте.

Перекладіть готовий крем в баночку.

Такий сонцезахисний крем можна застосовувати дітям з 6-ти місячного віку.

Наносите крем на шкіру мінімум за 30 хвилин до виходу на сонце. Дочекайтеся повного вбирання крему перш, ніж одягнутися. Уникайте знаходження під прямими сонячними променями з 12.00 до 16.00. При необхідності (після купання, витирання рушником) наносите крем повторно.

Умови зберігання:

Зберігайте в прохолодному місці. Уникайте попадання вологи в крем. Використовуйте протягом 4-6 місяців.

Склад сонцезахисного дитячого крему:

Масло ши (каріте). Це масло прийшло до нас з Африки, де вже з народження ніжну дитячу шкіру змащують маслом ши для захисту від екстремальних погодних умов. Це дуже ніжне біле масло, що дає дивовижну кремову текстуру, чудово захищає від сонця і зневоднення шкіри.

Для дитячого крему краще використовувати рафіновану олію. Вона не буде так швидко псуватися на сонці, а також виключить ймовірність алергічної реакції (що трапляється з нерафінованою олією ши).

Пшеничний емульсійний віск Ксільянс. Ксільянс допомагає крему вбиратися, не залишаючи жирності і липкості. Це абсолютно натуральний “зелений” емульгатор, сертифікований Ecocert, а отже, безпечний для дітей (в т.ч. новонароджених), для вагітних, годуючих та людей з чутливою шкірою.

Масло брокколі органік. Сертифіковане екологічно чисте виробництво дозволяє отримати відмінне масло, безпечне для новонароджених і людей з чутливою шкірою. Це рідке масло робить крем ще ніжнішим.

Унікальний склад масла брокколі знижує жирність і липкість масла ши. Дарує відчуття “silicone-like”. Завдяки наявності в складі натуральних антиоксидантів масло брокколі виступає в ролі натурального консерванту нашого крему.

Оксид цинку. Мікронізований оксид цинку мінерального походження є активним інгредієнтом для захисту від УФ-випромінювання. Безпечний для дітей, тому що не містить наночастинок і не токсичний. Оксид цинку здатний повністю замінити хімічні сонцезахисні фільтри. Запобігає фотостарінню шкіри.


Check Also

Місячний календар краси на листопад 2020 року

Докладний місячний календар краси на листопад 2020  року на кожен день. Сприятливі і несприятливі дні. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *