Наближаються новорічні свята. Вони асоціюються з запахом мандарин, ароматом хвої, довгоочікуваними зустрічами з рідними, приємними подарунками і, звичайно ж, веселими розвагами в новорічну ніч. Новорічні свята за традицією прийнято зустрічати в родинному колі. Щоб зробити свято незабутнім, пропонуємо заготовити заздалегідь цікаві домашні розваги у новорічну ніч.
Домашні розваги у новорічну ніч для всієї родини
Щоб весело і незвично провести час в новорічну ніч, обов’язково підготуйте цікаві домашні розваги у новорічну ніч. Вони можуть бути як активними, так і інтелектуальними. Розваги створять веселу атмосферу, і вам не доведеться нудьгувати перед телевізором. Головне, щоб було весело і цікаво всім учасникам свята.
Прикрашання ялинки
Дана гра полягає в тому, щоб прикрасити ялиночку за допомогою вудки. При цьому гості повинні розділитися на дві команди, кожна з яких буде наряджати свою штучну ялинку. В якості прикраси для ялинки можуть використовуватися пластикові прикраси, цукерки, шишки та інші предмети, що б’ються. Кожна з команд повинна якомога швидше нарядити свою ялинку. Однак руками чіпати іграшки і ялинку не можна. Можна користуватися вудкою або іншим довгим предметом. Також можна додати ще один етап конкурсу, який полягає в тому, щоб іграшки з ялинки зняти. Команда, що перемогла потрібно обов’язково видати невеликі призи, особливо найменшим і активним її учасникам.
Новорічна заметіль
Для конкурсу відбирається чотири учасники. Суть гри полягає в тому, щоб здути сніжинку зі столу. Учасники сідають навпроти кожного боку стола. Кожному з них видається по паперовій сніжинці. Щоб конкурс вийшов ще і забавним, на голови конкурсантів можна надіти шапочки Діда Мороза. Сенс гри в тому, щоб здути сніжинку на протилежну сторону столу. Учаснику з найсильнішими легенями видається приз. Гру можна провести кілька разів з різними учасниками.
Вуличні ігри
Якщо в новорічну ніч випало багато снігу, то це чудовий привід провести домашні розваги у новорічну ніч на свіжому повітрі. Однією з таких ігор є виготовлення оригінальної снігової баби. При цьому всі учасники діляться на дві команди. Ліпити бабу можна і на швидкість. Попередньо слід заготовити прикраси для сніговика, наприклад, моркву, старі відра і шарфи, мітли та інші традиційні та оригінальні елементи.
Домашні розваги у новорічну ніч вдома
Якщо ви плануєте зустрічати Новий рік в тісному сімейному колі або в компанії друзів з дітьми, обов’язково підготуйте веселі ігри і конкурси, які допоможуть зробити свято незабутнім. Проводити такі конкурси можна навіть в невеликому приміщенні, головне, щоб заготовити необхідний реквізит і невеликі сувенірчики.
Новорічний концерт
Перед тим як почнеться свято, господар повинен роздати кожному з гостей завдання. Бажано, попередити всіх окремо, щоб для всіх завдання було сюрпризом. На листочку паперу потрібно написати завдання, а також точний час, коли воно має бути виконане. Наприклад, в 01.15 потрібно заспівати будь-яку новорічну пісню або в 00.05 голосом Діда Мороза запросити всіх присутніх вийти на свіже повітря. Такий конкурс приверне всіх гостей і членів сім’ї, до того ж зробить вечір насиченим і веселим.
Гра «У кого довший ланцюжок»
Розділити присутніх на 2 команди і запропонувати їм викласти ланцюжок з предметів власного одягу, але викладати можна тільки з тих речей, які гості знімають з себе. Виграє команда, що склала найдовший ланцюжок. Щоб не затягувати гру, введіть обмеження часу.
Гра «Випадковий подарунок»
Допоможе урізноманітнити церемонію вручення подаруночків. На шнурок або ниточку прив’язуються призи-сувеніри, загорнені в пакувальний папір. Всім граючим зав’язують очі і видаються ножиці, їх завдання, відрізати свій приз. Гра підходить для будь-якого віку. В якості подарунків використовуємо статуетки з символом року – півником, брелоки, цукерки, канцелярське приладдя.
Гра «Лабіринт»
Для цієї гри потрібно 6-8 кеглів (якщо кеглів немає, замініть пластиковими пляшечками). Реквізити ставлять на підлогу, відстань між ними має бути 45-55 см. Завдання учасників пройти через імпровізований лабіринт спиною, при цьому озиратися не можна. Переможе той, хто не зачепить і не зіб’є жодної кеглі. Гра відмінно підходить для дорослих і дітей різного віку. Примітно те, що малюкам грати в неї легше, в силу невисокого зросту і ваги. Можна розбити учасників на 2 команди, наприклад, дорослі і діточки, після чого запропонувати їм пройти лабіринт на час.
Гра «Принцеса на горошині»
Приймаються в гру гості будь-якого віку і статі. Ведучий ставить стільці або табуретки, кладе на них різні предмети (банан, яблучко, апельсин, пульт від телевізора і ін.). Завдання граючих з зав’язаними очима, визначити «п’ятою точкою» на якому предметі вони сидять. Руками чіпати стілець заборонено.
Конкурс «Зроби Діда Мороза»
До участі запрошуються дівчата, які вибирають собі в напарники хлопця. Завдання конкурсанток – зробити з напарника Діда Мороза, користуючись усіма доступними предметами і косметикою. Після необхідно представити і розрекламувати гостям свого Діда Мороза. Переможець визначається шляхом глядацького голосування або оплесками.
Конкурс «Список бажань»
Популярний серед дітей і батьків. В капелюх або новорічний ковпак складають предмети кожного учасника. Вибирається ведучий. У другий ковпак (якщо немає, використовуйте непрозорий пакет або мішок) складають папірці з жартівливими бажаннями. Наприклад, зобразити горилу, або з’їсти салат без допомоги рук. Завдання ведучого – вибрати особисту річ і дістати папірець із завданням. Власнику предмета треба виконати вказівку.
Знайди подарунок
Веселий, сімейний новорічний конкурс. Ведучий повідомляє, що Дід Мороз сховав по всьому будинку подарунки і їх потрібно знайти. А щоб подарунки було легше знайти, можна скористатися записками-підказками.
Всі записки, крім першої, потрібно заховати. На кожній записці пишеться місце, де шукати наступну. В останній вкажіть місце, де лежать подарунки. Першу записку віддайте, щоб вони могли почати пошук.
Не зівай
На столі або стільці розкладіть різні новорічні прикраси. Кількість аксесуарів повинна бути меншою на одного члена сім’ї.
Вмикається музика і всі йдуть по колу. Як тільки музика закінчиться, потрібно встигнути взяти і надіти на себе будь-який з лежачих на столі предметів. Гравець, якому нічого не дісталося, вибуває з гри. Потім одну річ прибирають і конкурс триває. А щоб ніхто не образився, запропонуйте тому, хто програв взяти що-небудь солодке з новорічного столу.
Шкідливий хвостик
Ведучий оголошує, що він велика гусениця і хоче показати всім присутнім, які рухи може робити. Для цього всі члени сім’ї шикуються паровозиком і дружно присідають навпочіпки.
Завдання учасників – виконувати всі команди ведучого. Складність полягає в злагодженості дій. Ведучий просить показати, як гусінь ходить, їсть, спить, танцює, робить зарядку. Однак, гусениці завжди заважає неслухняний хвостик. На роль хвостика підійде наймолодший у сім’ї. А може хвостиком захоче стати бабуся, хто знає!
Конкурс оголошень
Приготуйте картки і напишіть на них назви різних предметів. Наприклад: рукавиця, літак, сумка, гаманець, вікно.
Завдання для цього новорічного конкурсу – розібрати картки і скласти оголошення з декількох пропозицій так, щоб в ньому фігурувало слово, написане в картці. В результаті виходять смішні, а часом просто фантастичні оголошення.
Автор найнезвичайнішого оголошення стає переможцем в цей Новий рік.
Новорічні побажання
Вся сім’я сідає в коло. Бажано сісти «упереміш» – батьки і діти, бабусі, дідусі та онуки. Кожен учасник по черзі говорить, що він хоче побажати сидячому праворуч від нього родичу.
Цей конкурс на Новий рік – перевірка. Відразу буде зрозуміло, чи добре ви знаєте своїх найближчих людей. Наприклад, сестра після закінчення школи мріє стати перекладачем. Так побажайте їй успішних іспитів. Адже бажати потрібно те, чого найбільше хоче саме ця людина – побажання повинні бути конкретними.
Домашні розваги у новорічну ніч за столом
Для того щоб проводити цікаві конкурси, необов’язково багато вільного місця. Ви зможете провести веселі і забавні конкурси навіть за столом. У конкурсах можуть брати участь як дорослі, так і діти різного віку. Для проведення конкурсів слід приготувати різний інвентар, а також дрібні сувеніри, які будуть подарункам переможцям конкурсів.
Капелюх побажань
Чудовий конкурс, який ідеально підійде для великої родини різного віку. Для конкурсу слід приготувати велику шапку, наприклад, шапку Діда Мороза. У неї потрібно покласти імена всіх присутніх на святі. У ще одну шапку слід покласти побажання для гостей. Після чого ведучий дістає по одному папірцю з ім’ям гостя і з побажанням для нього. Такий конкурс можна провести, використовуючи тільки папірці з побажаннями. В такому випадку витягувати їх повинен гість самостійно.
Музична шапка
Даний конкурс ідеально підійде для великої родини, яка любить співати. Проводити його можна і за столом. На листочках пишуться слова, які мають відношення до Нового року, наприклад, сніг, заметіль, ялинка, Дід Мороз або зима. Якщо учасників конкурсу багато, деякі слова можна написати по кілька разів. Кожен учасник конкурсу по черзі дістає листочок зі словом і повинен заспівати пісню, в якій зустрічається це слово. Якщо він не може згадати пісню, то вибуває з конкурсу. Гра продовжується до тих пір, поки не залишиться один учасник.
Без чого не може бути Новий рік
Це один з чудових конкурсів, який відмінно підходить для всієї родини і при цьому можуть проводитися в маленькому приміщенні або навіть за столом. Задається питання: «Без чого не може бути Нового року?» Кожен присутній по колу називає незамінні атрибути свята: Дід Мороз, сніг, салат «Олів’є», подарунки, ялинка і т.д. Закінчується конкурс, коли в запасі у учасників не залишається варіантів відповіді. Як правило, перемагає в такому конкурсі дружба, але найактивнішому учаснику можна вручити невеличкий сувенір.
Бажаємо вам радісно і феєрично зустріти наступаючий рік і також його провести. Домашні розваги у новорічну ніч люблять дорослі і дітки різного віку. Це можливість заробити додаткові подарунки, проявити кмітливість, творчі здібності, показати дітям, як грати «в команді».