Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Дієти проти сивини

Дієти проти сивини

Рання сивина дістається нам у спадок. Тут вже нічого не поробиш – гени. Залишається зафарбовувати сиві локони.
Але часто ми самі провокуємо виникнення сивого волосся. Сучасні люди в основному харчуються одноманітно. Внаслідок цього виникає дефіцит необхідних мікро-і макроелементів.

Дієти проти сивини

Класичний приклад – строгі вегетаріанці. У них причиною раннього посивіння може стати нестача в організмі амінокислоти тирозину. Вона міститься в продуктах тваринного походження – м’ясі, яйцях, птиці.
При цьому можна помітити цікаву закономірність. Якщо тваринні білки виключає зі свого меню жінка середнього або похилого віку, то на кольорі її волосся це не позначається. А ось у панночок до тридцяти сивина на тлі вегетаріанства – типове явище.
А якщо ви все ж схиляєтеся до вегетаріанства, то, принаймні, включайте в меню інші джерела тирозину. Це мигдаль, авокадо, банани, насіння гарбуза і кунжут.

Тонке волосся

Сивина також підстерігає тих, хто в гонитві за худорбою експериментує з низькокалорійними дієтами. Справа в тому, що різке обмеження їжі – завжди стрес для організму. А на тлі стресу посивіти дуже і дуже просто.
Шанувальники строгих дієт, як і вегетаріанці, найчастіше страждають від браку все того ж тирозину. До того ж в їх організмі спостерігається дефіцит міді. А саме вона «відповідає» за пігмент волосся.
Зрозуміло, посивіти після тижневої дієти – це з розряду фантастики. Але якщо ви часто себе обмежуєте або ж сидите на дієті, ризик зростає. Він збільшується, якщо ви захоплюєтеся голодуванням і робите це без контролю лікаря.
Але, на щастя, на відміну від «генетичного» посивіння, дефіцит білків і мікроелементів – річ виправна. Потрібно просто відновити нормальний, повноцінний раціон. Не потрібно робити його надкалорійним. Але в меню обов’язково повинні входити всі групи продуктів: злакові, овочі та фрукти, молочні та кисломолочні продукти, тваринний білок. На тлі такого харчування можна один-два рази на тиждень влаштовувати розвантажувальні дні. Завдяки цьому ви зможете підтримати себе у формі і скоротити кількість сивого волосся.

Мідна дієта

Щоб повернути волоссю природний колір, можна перейти на дієту, багату міддю і тваринними білками. Мідь міститься в шоколаді, какао, авокадо, печінці, морській капусті, горіхах і бобових. Але чемпіони з її вмісту – морепродукти: омари, креветки, краби. Тому при появі першої сивини включайте їх у свій раціон якомога частіше.
Розумніше «набирати» норму міді потроху, частинами. Краще з’їсти трохи м’яса на обід, а морепродукти залишити на вечір.
«Не дружить» мідь з алкоголем. При вживанні містять спирт напоїв вона не засвоюється. Тому гурманське поєднання морепродуктів з вином для профілактики ранньої сивини не підходить.
Вітамін С у високих дозах також не сприяє засвоєнню цього примхливого металу. Любіть апельсиновий сік? Тоді пийте його в перерві між прийомами їжі, а не запивайте ним їжу.
Перешкоджають засвоєнню міді цинк і залізо у високих дозах. Беручи ці мінерали, додавайте додаткові порції «мідних» продуктів в свій раціон.
Якщо ви будете дотримуватися правильної і збалансованої дієти, то ефект не змусить себе довго чекати. І ви збережете колір волосся на довгі роки.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *