Home / Дозвілля / День Покрову Пресвятої Богородиці – прикмети

День Покрову Пресвятої Богородиці – прикмети

14 жовтня – День Покрову Пресвятої Богородиці. Віруючі згадують диво – явлення Божої Матері, яке відносять до X століття. У переказі йдеться про те, як Богородиця розкинула своє покривало над людьми, що молилися в константинопольському храмі. Вороги, які погрожували місту, незабаром відступили.

День Покрову Пресвятої Богородиці – 14 жовтня

День Покрову Пресвятої Богородиці - прикмети

У народі 14 жовтня отримало назву Покров день. Зазвичай в цей час випадав сніг.

У цей день Матір Божа займається засівбою полів, а сам Покров збирає з’явилися плоди. Вважається днем врожаю.

Потрібно підготувати свій будинок до зимівлі: упорядковується призьба, підсипається земля. Дах ховається соломою, стіни зміцнюють деревом. Це допомагало довше зберегти тепло і затишок в домі, незважаючи на суворі зими.

Худобу годували особливим зерном, щоб влаштувати їй свято. Предки завершували роботи в полях і городах, закінчували збирати плоди. Також могли сходити в ліс за останніми рижиками і груздями. Повертають всі борги. Дівчата виконували благання, щоб знайти свого судженого. Ставили свічку перед іконою Богородиці. Сам день слід провести за гулянням і веселощами.

Прикмети та повір’я на День Покрову Пресвятої Богородиці 14 жовтня

Зима прийде мінлива, якщо в цей день змінний вітер.

Якщо на Покрову вітер задуває з півночі або сходу – зима буде холодною, із заходу – сніжною.

Якщо небо затягнуте хмарами, або хмари розсіюються і з’являється сонце і поривчастий вітер – то і зима гряде вітряна і мінлива.

Якщо на Покрову вітер буде північно-західний або східний – зима буде похмура. Якщо південний, то м’яка.

Якщо на Покрову зранку задме східний вітер – зима настане морозна і малосніжна. А якщо вітер буде західний, снігу випаде велика кількість.

Вітер з півдня – до хорошої і м’якої зими, з півночі – до морозної. Зі сходу – до студеної і майже без снігу. Із заходу – до зими зі снігом. Поривчастий вітер і хмари – зима прийде мінлива і вітряна.

З якого боку подує вітер на Покрову – звідти і холод підступить.

Якщо листя з дуба або берези опадають рівно – рік виявиться легким, немає – зима важка.

Якщо на Покрову всюди лежить сніг, то і в Дмитрієвський день (8 листопада) теж випаде.

Якщо журавлі полетіли до Покрови – зима прийде рано і буде холодною.

Немає снігу на Покрову, не буде і на Різдво.

Якщо в це число сніг не вкриє землю, це не відбудеться ні в листопаді, ні в грудні.

Який Покров, така видасться зима.

Сніг не піде на Покрову, значить, його не буде ще два тижні.

На Покрову ллє дощ – чекай врожайний рік у бджіл.

Якщо з Покрова до 1 листопада кроти виточують свої нори – зима прийде холодна і білосніжна.

Якщо снігу не буде до Покрови, то ведмідь довше не відправиться в сплячку.

Якщо сніг ляже до Покрови, то до Логіна-мисливця ведмеді впадуть в зимову сплячку.

Якщо вишні не скинули з себе листя до цього дня – зима прийде м’яка.

Якщо на Покрову затопити піч дровами з яблуні, то будинок збереже тепло на всю зиму.

Зима настане м’яка і тепла, якщо білка повністю полиняла.

Якщо сніг вже випав і лежить до цього дня, значить, буде багатий урожай.

Раз сніг ще не випав до сьогоднішнього дня, швидше за все, і взимку його буде мало.

На Покрову півдня – осінь, а інша половина для зими!

У цей день часто можна помітити першу порошу.

Якщо на Покрову вже лежить сніг – буде щастя молодим.

Народні прикмети на 14 жовтня: ворожіння на любов

Дівчата чекали цей період з особливим трепетом – 14 жовтня вони молилися про заміжжя. Намагалися якомога раніше прийти до церкви і поставити свічку Богородиці. Адже було прийнято вважати: та, хто швидше це зробить, швидше вийде заміж.

В давнину існували й інші традиції, які, як вірили предки, могли наблизити сімейне щастя. Перш за все, день намагалися проводити в веселощах, вважаючи це знаком удачі в майбутньому. Було прийнято красиво вбиратися. Деякі іноді надягали хустки – раніше вони були ознакою тих, хто вже створив сім’ю.

У давнину були популярні ворожіння, хоча церква ці дії не схвалює. Наприклад, дівчата кидали чобіт через ворота – вважали, що носок вкаже напрямок, звідки буде наречений. Деякі виходили на вулицю з ложкою киселю і питали ім’я чоловіка, який зустрінеться першим. Вважали, що так зватимуть нареченого.

Період з 14 жовтня вважали сприятливим часом для весіль. Вірили в те, що в нових сім’ях оселиться благополуччя і щастя, крім того, шлюби виявляться міцнішими.

Печі в будинках в цей день намагалися топити гілками яблуні – традицію вважали знаком тепла в будинку майбутньою зимою. З давніх-давен це дерево називають символом родючості, молодості і достатку.

Згідно з народними повір’ями, 14 жовтня краще відкласти важку роботу. Крім того, не варто сваритися і з’ясовувати відносини. Слід зберігати гармонію і спокій, а краще – веселитися і проводити час в компанії друзів і родичів.

День Покрову Пресвятої Богородиці.  Весілля на Покров Пресвятої Богородиці

Осінь – прекрасна пора для укладення шлюбу. Але жовтень для весілля – особливий місяць, адже саме 14 жовтня православні всього світу відзначають Покров Богородиці. Це православне свято прийшло до нас із давнини. І цей день, вважається особливим для тих, хто вирішив пов’язати себе узами шлюбу.

Як все починалося. Свято Покрова відносить нас до подій далекого 910-го року. Тоді в Влахернському храмі Константинополя відбулося явлення Божої Матері. Вважається, що вона пройшла по повітрю. Богоматір була оточена ангелами і сяяла небесним світлом. Вона помолилася за християн а потім, знявши з голови омофор, накрила ним людей, захистивши їх від ворога.

Омофор – це головний убір. З давніх часів, в православ’ї, День Покрову Пресвятої Богородиці вважається дуже вдалим днем для весілля. Церква благословляє такі шлюби, і ставиться до них схвально.

Народні прикмети і язичництво

Дивно, але за дивним збігом, і до християнства, 14-те жовтня було популярним днем для укладення союзу молодих сердець. У дохристиянської Русі, саме цей день був переломним між літом і зимою. 14-го жовтня починалося “бабине літо”. У цей день дівчата пекли хліб, і могли загадати собі коханого на майбутнє. Вважалося, що якщо дівчина буде пекти хліб, і думати про судженого, то обов’язково отримає його в дружини. Також вважалося, що необхідно подарувати хліб, спечений на покрову, коханому, і тоді точно вдасться вийти заміж за того, кого любиш.

В цьому випадку, навіть був нехитрий ритуал: дівчата додавали до тіста шматок нитки зі своєї хустки, і ретельно вимішували, щоб молода людина напевно проковтнула її. Сьогодні, традиція пекти хліб вдома пішла, а з нею пішли і обряди язичництва. Практично ніхто їх не дотримується, і вони майже забуті. Набагато сильніше пройшли через історію народні прикмети.

Народні прикмети для весілля в Покрова. Народні прикмети вважають Покрову найвдалішим днем для весілля. Жовтень сам по собі є сприятливим місяцем для одруження. Вважається, що шлюб, укладений в цьому місяці обіцяє бути міцним і тривалим. Покрова ж – символічне свято. У народі є повір’я, що Богородиця завжди протегує тим, хто вирішив пов’язати свої долі в цей день. Таким чином молоді, які одружилися в день Покрови, будуть завжди під покровом Божої матері.

Також вважається, що такий шлюб буде щасливим. Вищі сили будуть оберігати молодих від лихого ока, сварок, скандалів, і потреби. І навіть якщо на молоду сім’ю будуть надсилатися випробування понад, то їх вдасться легко подолати.

Не варто засмучуватися, якщо на Покрову йде дощ. Це також хороший знак. У народі говорили, що це вищі сили благословляють новий союз.

Якщо на Покрову тепло – значить шлюб буде стабільним і безтурботним. Якщо раптом вдарили морози, – шлюб буде з випробуваннями, але молоді впевнено зможуть їх пройти, якщо будуть щирі в своїй любові.

Головне народне повір’я на весілля в покриву – не довіряти надмірно забобонам. Покрова це світле і тепле свято. Не слід в цей день дуже звертати увагу на зовнішні чинники і зосередиться на своїй другій половинці. Це важливий день, і якщо ви дійсно вірите в диво, здійснене в Константинополі, то будьте впевнені, Богородиця захистить вас, і ваш шлюб в будь-якому випадку.

День Покрову Пресвятої Богородиці. Молитва

Молитва в День Покрову Пресвятої Богородиці  вимовляється зазвичай на святе свято Покрова, яке відзначається православною церквою щороку 14 жовтня. За час його існування, воно обросло народними прикметами, прийнято вважати, що на нього дівчатам необхідно молитися про вдале заміжжя, яке неодмінно після такої молитви відбудеться. Але, звичайно, не варто забувати, що головною метою будь-якої молитви є прохання про порятунок своєї душі Господом.

Незважаючи на те що святкування є запозиченим, оскільки спочатку це відбувалося в Візантії.

В яких випадках допоможе молитва

Віруючі часто звертаються з молитвами до Божої Матері, просячи її про заступництво, милості і клопотання перед Господом. Особливо важливо робити це на Покрову, що сам по собі є днем захисту людей Богоматір’ю. Ікона, присвячена цьому святу, здатна допомогти людині, що щиро просить і відповісти на її гарячі молитви. Молитва на Покров Пресвятої Богородиці здатна відповісти на такі прохання:

врятувати від небезпеки;

зцілити хворого;

послати щадну зиму і не дати загинути озимим;

захистити від лих (стихійних і громадських);

дати дах над головою тому, хто його не має;

допомогти з матеріальним станом і дати хліб насущний;

допомогти дівчатам знайти свого чоловіка;

поліпшити взаємини в сім’ї.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *