Home / Дозвілля / Ворожіння на Покрову Пресвятої Богородиці. Дієва підбірка

Ворожіння на Покрову Пресвятої Богородиці. Дієва підбірка

14 жовтня – це не просто звичайний осінній день, це день свята Покрови Пресвятої Богородиці. Наші предки точно знали, що при правильному «підході» цей день може позбавити від всіх бід і печалей, ну і звичайно допомогти дівчатам у пристрої особистого життя. Про дієві методи ворожіння на Покрову Пресвятої Богородиці  поговоримо далі.

Ворожіння на Покрову Пресвятої Богородиці

Ворожіння на Покрову Пресвятої Богородиці. Дієва підбірка

Свято, яке у наших предків асоціювався з кордоном між теплою осінню і осінню холодною. І якщо до 14 жовтня «золота осінь» ще може пройтися по наших вулицях, то після цієї дати по вулицях можуть «пройтися» лише тільки крижані дощі, вітри та холодні хуртовини. Наші бабусі і прабабусі ставилися до свята Покрови Пресвятої Богородиці дуже трепетно і з повагою.

Це одне із шанованих свят у християн. В цей день у всіх церквах проводять молебні на честь Божої Матері.

Як залучити щастя

Для того щоб залучити щастя в будинок, на свято Покрови Пресвятої Богородиці пекли млинці. Господиня будинку обходила всі кути з тарілкою, на якій високою стопкою були викладені млинці, читала про себе молитву або примовляла «скільки млинців, стільки і щастя в дім».

Обов’язковою умовою зустрічі Покрова Пресвятої Богородиці було частування власноруч випеченим короваєм всіх сусідів і родичів. Залишки короваю ніколи не викидали, а дбайливо збирали їх зі столу і зберігали до наступного року, як оберіг.

Потім читали молитву Богородиці, і лише потім ставили на стіл з медом.

У цей день пекли коровай з трьох видів борошна – домашній (щоб будинок був повною чашею), сусідський (щоб не сваритися) і куплений в жіночий день (середа, п’ятниця або субота) – щоб жінка була завжди здорова.

Перемішували борошно і робили круглий хліб, яким пригощали родичів, а залишок засушували, щоб з’їсти під час посту перед Великоднем, кожен день з’їдали по маленькому шматку, розтягнувши на весь час.

Жінка в цей день брала ікону Богородиці і вставала на лаву, до неї підходили всі члени сім’ї, і вона їх накривала білим полотном, а потім іконою тричі хрестила. Вона робила такі ж дії, як і Матір Божа багато століть назад. Обов’язково потрібно було читати молитву до Богородиці.

Дівчатам і жінкам, які до сих пір (або вже) були незаміжні, належало 14 жовтня провести своєрідний ритуал на залучення чоловіка. «Покрова, покрий, покрий мою голову хоч хусточкою, хоч ганчіркою, аби не залишилася я в дівках» – таку змову необхідно вимовити вголос, покриваючи ікону Божої Матері власноруч вишитою хусткою, рушником.

Так як Покрова – час весіль, то і більшість ритуалів на залучення щастя перегукувалися з обрядами на залучення нареченого, молодого, красивого, багатого, та з хорошим характером. Для цього перед іконою Божої Матері ставили тарілку з млинцями, глечик з молоком, над тарілкою з маслом, примовляючи, «хорошій господині – хорошого чоловіка».

Ворожіння на Покрову Пресвятої Богородиці  радить, що рано вранці 14 жовтня дівчатам і жінкам, які бажають зустріти своє кохання, було необхідно йти до церкви і поставити свічку перед іконою Діви Марії. Зазвичай її мрія скоро перетворюється в реальність.

Якщо дівчина приходила до церкви першою з усіх жінок, то її бажання обов’язково збувалося.

До Нового року ще далеко, і якщо дуже хочеться поворожити, та так, щоб ворожіння було вірним,

відмінно підійде свято Покрова Пресвятої Богородиці.

Важливо, яке полум’я у свічки: якщо рівне – дівчину чекає тихе сімейне життя, яскраве, переморгуватися – насичене, з потріскуванням – буйне.

Ворожіння на Покрову

У ніч на 14 жовтня кожна дівчина, яка мріє протягом року вийти заміж, повинна була перед самим сном проговорити: «Крій землю сніжком, а мене – женишком». А потім лягти спати, не вимовляючи більше, ні слова вголос. Якщо уві сні був чоловік, то весіллю бути протягом року. Якщо чоловік не приснився, доведеться ще трохи почекати.

На Покрову незаміжні дівчата ворожили на свого майбутнього чоловіка. Для цього вони обмивалися в трьох водах – проточною, можна непочатою, з додаванням святої води і відстояною три дні.

Ворожіння на варениках в двох варіантах

Напередодні 14 жовтня необхідно було з’їсти п’ять (саме п’ять) штук солоних вареників і вимовити «Суджений-ряджений, принеси мені води напитися». Хто присниться, той і наречений. Якщо з варениками у вас «засідка», то і пельмені цілком підійдуть.

Потрібно було приготувати ввечері 13 жовтня п’ять вареників з різноманітною начинкою, а 14 жовтня зварити і з’їсти їх. Якщо перший попадеться з капустою – буде наречений сумний, якщо з перцем – злий, якщо з сиром – веселий, якщо з картоплею – багатий, якщо з печінкою – важкий характер.

Ворожіння на зернах

Можна було поворожити і на зернах. Дівчина набирала води в 9 колодязях і варила в ній зерна пшениці в кількості 100 штук. Потім увечері 13 жовтня розкидала їх недалеко від будинку. Опівночі виходила до того місця і, не дивлячись, брала жменю землі, а потім дивилася, що попадеться:

зерно – чоловік молодий і при грошах;

тріска, гілка – старший за віком і працьовитий,

папір – при посаді;

одна земля – селянин;

камінь – важка людина.

Ворожіння на нитках

Ворожіння на Покрову Пресвятої Богородиці  на нитках дійшло до нас в двох варіантах. Перший-це, коли кілька подруг збиралися разом, відрізали собі нитки однакової довжини і підпалювали їх. У кого із дівчат нитка догорала швидше, та раніше всіх виходить заміж. Якщо нитка не згоріла і наполовину, а згасла, протягом року весілля не буде.

Для другого варіанту ворожіння на нитках не потрібні подруги, нам знадобляться кілька ниток однакової довжини, але різного кольору. Кожна нитка позначає певного чоловіка, біла-незнайомець, чорна-самотність. Підпалюються всі нитки одночасно, та, яка згорить швидше за все (найбільше) і є істина.

Ворожіння Четвертня

Найулюбленіше ворожіння, неодноразово перевірене на правдивість полягає в тому, що в невелику коробку, каструлю, шапку викладають різні предмети. Дівчина, що ворожить відвертається від ємності з предметами і навмання дістає першу-ліпшу дрібничку. По тому, який предмет попався, і судили про майбутнє.

Вибрали вугілля (обгорілий сірник) – очікує бідне, важке життя, цукор – життя буде багате і веселе, цибулина – багато сліз пролити доведеться, чарка – чоловік буде п’яницею, срібний перстень – тихее, спокійне сімейне життя, золотий перстень – жених буде дуже багатий і впливовий.

Ворожіння на Покрову Пресвятої Богородиці. Погодні прикмети

На цей день припадає не тільки велике церковне свято, а й народне, тому що Покрова знаменна різними прикметами – наприклад, вважається, що можна дізнатися, якою буде зима:

пішов сніг 14 жовтня – рання зима;

дощ і грім – безсніжна;

листя на клені і березі не опало – суворі морози;

суха погода – зима без снігу;

іній – січень буде сніжний;

північний вітер – до холодної зими,

південний – до теплої,

журавлі полетіли на південь – до холоду, якщо ж ні – тепло ще збережеться.

Ворожіння на Покрову Пресвятої Богородиці. Традиції

Веселитися на Покрову – до зустрічі хорошого жениха. Високі замети – в наступному році багато весіль. Вітер сильний – багато наречених в наступному році.

Якщо на голову наречених в цей день впаде перший сніг, то вони будуть багатими, на плечі – на щастя.

Якщо жінка, виходячи з дому, побачить весільний кортеж, – її дочка протягом року заміж вийде.

Дівчина, яка почула дзвін весільних дзвіночків (в сучасній інтерпретації – гудки весільних машин), повинна сказати у відкрите вікно: “І мені таке щастя. І мені таку благодать. І мені таку радість”!

Щоб жити в достатку круглий рік – хранительки домашнього вогнища в цей день розводили вогонь в печі з гілок плодових дерев. Таким чином, ще і урожай багатий залучали. Звичайно, в сучасному світі знайти грубку важко, але можна взяти кілька гілок яблуні або вишні і розпалити їх в тарілці, димом обкурити все житло.

Якщо в будинку був чоловік, що  занедужав, то жінка найстаршого віку йшла до церкви, тримаючи в руках маленьку іконку, вона стояла службу, а потім вдома прикладала цю ікону до болючого місця людини. Він скоро видужував.

Ворожіння на Покрову Пресвятої Богородиці. Молитви і змови

Молитви і змови, які мають силу і магією, стосуються не тільки шлюбу. Просити і молитися можна про все, що турбує прохача. Головна вимога – добрі думки. Якщо людина хоче покарати, помститися, зробити зло, вона  буде сама приймати все, що задумувала весь наступний рік. Нижче наведені різні молитви на Покрову Пресвятої Богородиці.

Найсильніша молитва Божої Матері читається так:

О, Пресвята Діва Марія, прийми молитву цю від мене, негідної слуги Твоєї, і принесеш її до Престолу Бога Сина Свого, щоб милостивий він був до прохання нашого. Вдаюся до Тебе, як до Заступниці нашої: почуй нас, молюся тобі, покрий нас покровом Твоїм, і випроси у Бога Сина Твого нам всіх благ: подружжю любові та злагоди, дітям слухняності, скривдженим – терпіння, скорботним – добросердя, всім же нам духу розуму і благочестя, дух милосердя і лагідності, дух чистоти і правди.

Збережи мене від гордості і самолюбства, дай же мені охоту до праці і благослови труди мої. Як закон Господа Бога нашого велить людям в чесному подружжі жити, то приведи мене, Матір Божа, до нього, не для догоди бажанню моєму, а для виконання призначення Отця нашого Святого, бо Він сам сказав: недобре чоловікові бути одному і створивши йому дружину в помічницю, благословив їх рости, розмножуватися і населяти землю.

Пресвята Богородиця, почуй смиренну молитву з глибини серця дівочого мого: дай мені чоловіка чесного і побожного, щоб ми в любові з ним і в згоді прославляли Тебе і милосердного Бога: Отця і Сина і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Існує багато випадків, коли Богоматір допомагала в хвилини небезпеки, зцілювала, сприяла у вирішенні фінансових і житлових питань.

Правила читання молитов Богородиці передбачають виконання певного ритуалу:

Читати молитву на здоров’я, благополуччя і на удачу можна не по пам’яті, а з листочка. Вимовляти слова необхідно повільно і вдумливо.

Зробити це потрібно перед іконою із запаленою свічкою.

На час читання молитви краще усамітнитися в окремій кімнаті. Ніхто не повинен відволікати молитися.

Існує дуже сильний змова на залучення грошей і удачі в справах.

Для її виконання потрібно:

Заздалегідь приготувати красиву монетку. Вона може бути новою, ювілейною або подарованою кимось на пам’ять.

До свята Покрови бажано носити її в гаманці з рештою грошей.

14 жовтня цю монетку потрібно дістати і покласти зверху гаманця, після чого прочитати змову.

Текст змови в оригіналі:

Встану рано і піду, благословляючись, дійду до церкви Божої, увійду, перехрестившись, Господу Богу помолюся і всім ангелам Його і Архангелам. О, Святі Небесні Начала, ублагайте Панове нашого Ісуса Христа, щоб сподобав нас започаткувати добру!

Молюся великому Архангелу Михаїлу: Святий Михайла, коли на те воля Божа буде, зроби так, щоб текло золото в мої засіки, текло, не минало, накопичувало, що не вичерпувалося. Недоговорами і переговорами будьте всі мої слова сповна, і не нападайте мої слова ні на землю, ні на море, ні на темні ліси, ні на буйні вітри.

А нападаючи мої слова на золотого чоловіка, на золотий меч, на золоте дерево. Як не може жити риба без води і дитя без матері, так і золото з того дерева не може бути без моїх засіків. Всім моїм словам в море ключ, в роті замок – замикаю, замикаю на повіки століттям. Амінь.

Потім:

Читаємо Пісню Діві Марії.

Після цього монетку кладуть назад в гаманець.

З цього моменту гроші повинні всюди супроводжувати того, хто читав змову.

Богородице Діво, радуйcя, Благодатна Маріє, Господь з Тобою: благословенна Ти між жонами, і благословенний Плід утроби твоєї, яко Спаса народила еси душі наших.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *