Home / Твоя краса / Обличчя / Демодекоз – види, діагностика та профілактика виникнення

Демодекоз – види, діагностика та профілактика виникнення

Демодекоз  – це ураження шкіри обличчя і повік, яке супроводжується паразитуванням мікроскопічного кліща, що викликає запалення і утворення прищиків.

Демодекоз – види

Демодекоз – види, діагностика та профілактика виникнення

Цей паразит живе в шкірі, волосяних фолікулах і живиться секретом сальних залоз. Так як він є умовно-патогенним організмом, то проявляє свою активність лише при істотному зниженні захисних сил організму або при супутніх соматичних захворюваннях. Паразитує Demodex folliculorum на шкірі чола, щік, підборіддя, в волосяних фолікулах повік.

Загострення захворювання проявляється в осінньо-зимовий період і має хронічний тип течії.

Жінки більше схильні до ризику розвитку демодекозу, ніж чоловіки. І пов’язано це з коливаннями гормонального фону через вагітність або під час перебудови в пубертатному (підлітковому) періоді.

Демодекоз – причини

Спровокувати демодекоз може безліч патологічних станів організму:

збій роботи ендокринної системи (гормональні порушення при вагітності, підліткові гормональні «сплески»);

зниження захисних властивостей організму;

порушення обміну речовин;

психо-емоційні навантаження;

вживання провокуючих продуктів харчування (алкоголь, кава, гостра і жирна їжа, копченості, солодощі);

порушення в роботі ШКТ (запалення підшлункової залози або жовчного міхура, порушення нормальної мікрофлори кишечника, гастрит);

часте використання солярію.

Демодекоз – симптоми

З’являтися ознаки демодекозу можуть на шкірі шиї, вій, на лобі, на щоках і підборідді. Клінічна картина захворювання схожа на вугровий висип, що може невірно трактуватися при самостійному вирішенні лікування, і ще більш посилювати прояви демодекозу.

На початкових етапах розвитку демодекозу з’являється запалення, лущення, розширення пір і підвищена жирність шкіри. Зовні шкіра виглядає з наявністю висипу і вугрів.

Якщо демодекоз  не лікувати і намагатися видавлювати із застосуванням сили ці вугри та прищі, то в подальшому, під шкірою утворюється щільна сполучна тканина у вигляді кульок. Шкіра обличчя або місця ураження покривається достатком дрібних вузлів і прищиків, які розкриваються і виглядають запаленими.

При ураженні шкіри вік буде спостерігатися їх запалення (блефарит), а в подальшому з’являється випадання вій і наявність виділень з очей, свербіж і постійне відчуття стороннього предмета в очах.

Демодекоз – діагностика

При появі ознак демодекозу необхідно звернутися до дерматолога, який призначить проведення зіскрібка з поверхні ураженої шкіри для обстеження секрету сальних залоз під мікроскопом, де легко можна знайти паразит Demodex folliculorum.

Демодекоз – лікування

Лікуванням цього не тільки косметичного захворювання займається лікар-дерматолог, і тільки він може оцінити ступінь ураженості і призначити відповідну комплексну терапію. Лікувати самостійно демодекоз – це призведе тільки до погіршення перебігу захворювання.

Лікувати демодекоз  необхідно з загальних правил раціонального харчування, з виключенням смаженого, солоного, копченого, гострого, солодкого. Також проводити санацію хронічних вогнищ запалення в ШКТ, нормалізація мікрофлори кишечника, стабілізація рівноваги гормонального фону, також необхідно стимулювати захисні властивості організму. Для безпосереднього знищення Demodex folliculorum призначають на ніч наносити мазі і креми, а всередину приймати таблетки. Терапія тривала і повинна чітко дотримуватися день у день, не пропускаючи жодного курсу і методу лікування.

При запущених запальних процесах можливий розвиток рубцевих змін, розширення пір, що створює важко і довго виправні косметичні дефекти.

Демодекоз – профілактика

Профілактика щодо попередження даного захворювання полягає в наступному:

дотримання правил особистої гігієни;

не зловживати кавою, алкоголем, гострою їжею;

використовувати тільки особисту косметику і не давати користуватися нею стороннім особам;

не відвідувати солярій і уникати зайвої інсоляції;

прасувати постільну білизну після прання;

стежити за шкірою обличчя;

на видавлювати прищі і вугрі;

по можливості уникати негативних емоцій і стресів.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.