Головна » Твоя краса » Обличчя » Демодекоз – види, діагностика та профілактика виникнення

Демодекоз – види, діагностика та профілактика виникнення

Демодекоз  – це ураження шкіри обличчя і повік, яке супроводжується паразитуванням мікроскопічного кліща, що викликає запалення і утворення прищиків.

Демодекоз – види

Демодекоз – види, діагностика та профілактика виникнення

Цей паразит живе в шкірі, волосяних фолікулах і живиться секретом сальних залоз. Так як він є умовно-патогенним організмом, то проявляє свою активність лише при істотному зниженні захисних сил організму або при супутніх соматичних захворюваннях. Паразитує Demodex folliculorum на шкірі чола, щік, підборіддя, в волосяних фолікулах повік.

Загострення захворювання проявляється в осінньо-зимовий період і має хронічний тип течії.

Жінки більше схильні до ризику розвитку демодекозу, ніж чоловіки. І пов’язано це з коливаннями гормонального фону через вагітність або під час перебудови в пубертатному (підлітковому) періоді.

Демодекоз – причини

Спровокувати демодекоз може безліч патологічних станів організму:

збій роботи ендокринної системи (гормональні порушення при вагітності, підліткові гормональні «сплески»);

зниження захисних властивостей організму;

порушення обміну речовин;

психо-емоційні навантаження;

вживання провокуючих продуктів харчування (алкоголь, кава, гостра і жирна їжа, копченості, солодощі);

порушення в роботі ШКТ (запалення підшлункової залози або жовчного міхура, порушення нормальної мікрофлори кишечника, гастрит);

часте використання солярію.

Демодекоз – симптоми

З’являтися ознаки демодекозу можуть на шкірі шиї, вій, на лобі, на щоках і підборідді. Клінічна картина захворювання схожа на вугровий висип, що може невірно трактуватися при самостійному вирішенні лікування, і ще більш посилювати прояви демодекозу.

На початкових етапах розвитку демодекозу з’являється запалення, лущення, розширення пір і підвищена жирність шкіри. Зовні шкіра виглядає з наявністю висипу і вугрів.

Якщо демодекоз  не лікувати і намагатися видавлювати із застосуванням сили ці вугри та прищі, то в подальшому, під шкірою утворюється щільна сполучна тканина у вигляді кульок. Шкіра обличчя або місця ураження покривається достатком дрібних вузлів і прищиків, які розкриваються і виглядають запаленими.

При ураженні шкіри вік буде спостерігатися їх запалення (блефарит), а в подальшому з’являється випадання вій і наявність виділень з очей, свербіж і постійне відчуття стороннього предмета в очах.

Демодекоз – діагностика

При появі ознак демодекозу необхідно звернутися до дерматолога, який призначить проведення зіскрібка з поверхні ураженої шкіри для обстеження секрету сальних залоз під мікроскопом, де легко можна знайти паразит Demodex folliculorum.

Демодекоз – лікування

Лікуванням цього не тільки косметичного захворювання займається лікар-дерматолог, і тільки він може оцінити ступінь ураженості і призначити відповідну комплексну терапію. Лікувати самостійно демодекоз – це призведе тільки до погіршення перебігу захворювання.

Лікувати демодекоз  необхідно з загальних правил раціонального харчування, з виключенням смаженого, солоного, копченого, гострого, солодкого. Також проводити санацію хронічних вогнищ запалення в ШКТ, нормалізація мікрофлори кишечника, стабілізація рівноваги гормонального фону, також необхідно стимулювати захисні властивості організму. Для безпосереднього знищення Demodex folliculorum призначають на ніч наносити мазі і креми, а всередину приймати таблетки. Терапія тривала і повинна чітко дотримуватися день у день, не пропускаючи жодного курсу і методу лікування.

При запущених запальних процесах можливий розвиток рубцевих змін, розширення пір, що створює важко і довго виправні косметичні дефекти.

Демодекоз – профілактика

Профілактика щодо попередження даного захворювання полягає в наступному:

дотримання правил особистої гігієни;

не зловживати кавою, алкоголем, гострою їжею;

використовувати тільки особисту косметику і не давати користуватися нею стороннім особам;

не відвідувати солярій і уникати зайвої інсоляції;

прасувати постільну білизну після прання;

стежити за шкірою обличчя;

на видавлювати прищі і вугрі;

по можливості уникати негативних емоцій і стресів.

Check Also

Місячний календар краси на березень 2018 року

Місячний календар краси на березень 2018 року

Нарешті настала весна, за якою ми всі скучили. Зима вже порядком набридла, хочеться нарешті зняти …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *