Home / Твоя краса / Обличчя / Застуда на губах. Чим небезпечна для нашого організму і як її правильно лікувати?

Застуда на губах. Чим небезпечна для нашого організму і як її правильно лікувати?

Герпес або просто застуда на губах  – це не просто прищик, який завдає неприємностей своєму власникові. На жаль, такий прищик свідчить про те, що ваш організм схильний до вірусу герпесу і болячка на губі – це одне з його легких проявів. І перш ніж ми з вами почнемо розбиратися зі способами боротьби з цим вірусом, давайте дізнаємося, що може стати причиною його активізації в організмі.

У першу чергу варто відзначити той факт, що застуда на губах  супроводжує людину все життя. І почнемо ми з опису того, як він виглядає.

застуда на губахЗовні така хвороба проявляється у вигляді невеликих прищиків-бульбашок на слизовій оболонці. Але не варто думати, що такий прищик може з’явиться тільки на губах. Насправді, він може виникнути на будь-якій слизовій оболонці.

Що стосується способу передачі, то це можливо як за допомогою дотику слизових, так і повітряно-крапельним шляхом. А враховуючи той факт, що цей вірус вбудовується в наш організм на генному рівні, виходить, що кожна людина на планеті є його носієм. Тому, якщо у вас хоча б один раз з’явився герпес і ви від нього успішно позбулися, то не сподівайтеся, що він більше ніколи не повернеться. На жаль, при лікуванні вірус герпесу всього лише переходить з активної фази в пасивну.

А ось перехід з пасивної стадії в активну найчастіше відбувається під час простудних захворювань або грипу. Саме тому і називається – застуда на губах.

Застуда на губах: причини появи

Поява герпесу на губах може свідчити про зниження імунітету. Адже оскільки герпес ховається на генному рівні, то після ефективного лікування, він стає пасивним. А в той момент, коли наш організм стає слабкішим, він знову активізується. Ось і виходить, що кілька дрібних сверблячих пухирців на губі можуть стати «прекрасним» доповненням до застуди чи грипу.

Застуда на губах – може виявитися вірусним захворюванням і наслідком значного емоційного напруження. Бачите, стрес і тут заважає нам жити! Тому щоб постійно не мучитися від герпесу – намагайтеся ставитися до життя простіше. Адже так можна не тільки від прищиків на губах позбутися, але і значно зменшити навантаження на весь організм. Що стосується емоцій, які надають стимулюючу дію на цей вірус, то до них можна сміливо відносити страх, гнів або тривогу.

Ще однією причиною активізації герпесу є неправильне харчування. Сюди ж відносяться і постійні дієти, оскільки через це кількість необхідних для організму вітамінів і мікроелементів знижується до мінімуму. А це призводить до зниження імунітету.

Застуда на губах  може стати наслідком наявності шкідливих звичок. Щоб занадто часто не лікувати застуду на губах – варто переглянути своє позитивне ставлення до алкоголю і куріння.

Герпес – це вірус. А це означає, що він заразний. Тому намагайтеся не торкатися до місця ураження руками, адже так ви можете перенести його з одного місця на інше або взагалі заразити кого-небудь зі свого оточення.

Застуда на губах: ефективні засоби

Якщо ви вже лікуєте грип, то пити якісь таблетки проти вірусу герпесу вже не варто. Але от використовувати мазь від застуди на губах все ж варто.

Застуда на губах: для таких цілей вам відмінно підійдуть наступні засоби

«Феністил пенцівір». Ця мазь призначена саме для лікування герпесу. А завдяки її активній речовині, яка називається пенцикловір, відбувається блокування вірусу. Також цей засіб припиняє розмноження патогенних бактерій, а значить, ви поступово стаєте незаразною. Перевагою цього засобу є зменшення больових відчуттів і свербіння. Що стосується протипоказань, то в даному випадку вони практично відсутні;

«Зовіракс». Даний засіб можна знайти практично в будь-якій аптеці. Відпускається він без рецепта, але ця мазь від застуди на губах надає тільки місцеву дію. Тобто ви просто лікуєте симптом герпесу. З цієї причини досить часто лікарі рекомендують у поєднанні з «Зовіракс» приймати і противірусні препарати;

«Ацикловір». Відмінний засіб, який починає діяти відразу після нанесення на місце ураження. Мінусом в даному випадку є те, що наносити цей засіб на прищики потрібно щогодини. При цьому місце поразки потрібно трохи помасажувати. Самі розумієте, якщо ви на роботі, то виробляти такі маніпуляції кожну годину може бути проблематично;

Оксолінова мазь. Цю мазь від застуди найчастіше використовують в якості профілактики. Тому обов’язково купіть цей засіб і тримайе в домашній аптечці. Коштує він копійки, але якщо намажете губу на самому початку захворювання, то лікування однозначно зможете скоротити на кілька днів.

До речі, ви можете використовувати оксолінову мазь і при профілактиці застуди. Для цього вам потрібно змащувати нею ніс перед виходом на вулицю і тоді більшість бактерій і вірусів обійде вас стороною.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *