Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Чим лікувати нежить при вагітності?

Чим лікувати нежить при вагітності?

 Вагітність – не хвороба, це твердження всім відомо. Але в цьому прекрасному для кожної жінки і відповідальному стані вони особливо схильні до захворювань. Через гормональні перебудови імунітет істотно знижується, А органи при цьому працюють з посиленим навантаженням. Об’єм крові, що циркулює по організму, зростає, у зв’язку з чим слизові оболонки – нехай і непомітно для очей – набухають.

Нежить при вагітності

Чим лікувати нежить при вагітності

 Набряк слизових носових проходів призводить до того, що слизові виділення перестають відходити в повному об’ємі, застоюється. Постійно набрякла слизова – це фізіологічний нежить. Крім того, припадаюча ззовні хвороботворна флора отримує живильне середовище для свого розвитку, і починається вже бактеріальний або вірусний риніт.

 Найбільш часто розвивається нежить при вагітності алергічного характеру – реакція організму на всі подразники посилюється. Закладеність носа і постійні скупчення слизу отруюють існування – ні виспатися в зручній позі, ні погуляти в своє задоволення. Нежить бажано лікувати.

 Жінки вважають, що якщо вони закапають дитячий «Снуп» при вагітності чи інші краплі для малюків, шкоди ніякої не буде.

 Препарат «Снуп»

 Чи можна застосовувати Снуп при вагітності? Якщо відкрити інструкцію до препарату, то в ньому докладно описано з чого він складається, як діє, протипоказання. Препарат – безбарвна прозора рідина – випускається у формі крапель і спрею, що дуже зручно.

 Він складається з таких компонентів:

    гідрохлориду – основної діючої речовини;

   калію дігідрофосфату;

   морської води.

 Дія: місцеве, судинозвужувальне, з альфа-адреноміметичною активністю. Організм реагує через кілька хвилин, судини звужуються, набряк носових проходів спадає. Є напис на упаковці, що всмоктування в плазму крові мінімальне.

 На перший погляд здається, що спрей «Снуп» при вагітності – це ідеальний варіант. Але коли читаєш далі і доходиш до побічних ефектів, починаєш замислюватися.

 Побічна дія:

    органи дихання – роздратування при частому застосуванні і сухість, печіння, як алергічної реакції – загальний набряк слизової носа;

   ЦНС може відреагувати – безсонням і головним болем, порушенням гостроти зору;

   з боку серцево-судинної системи в деяких випадках виявляються тахікардія і артеріальна гіпертензія.

 В окремих випадках виникає блювота.

 Дочитавши інструкцію із застосування «Снупа», можна бачити, що при вагітності його застосовувати протипоказано.

 Так чому лікарі часто призначають «Снуп» при вагітності? Вони не знають про його небезпеку для плоду?

Терапія нежиті при вагітності

 Лікувати нежить майбутній мамі дуже важко – практично у всіх судинозвужувальних крапель до застосування в стані вагітності є обмеження. Оскільки вони звужують судини, значить, і доставка кисню до плаценти буде утруднена – нехай це зменшення буде в мікродозах, але при тривалому застосуванні з’явиться ймовірність гіпоксії плоду.

 Так який же вихід із цього становища? Щоб наслідки застосування Снупа при вагітності не позначилися в подальшому на стан немовляти, використовувати препарат можна тільки після консультації з лікарем.

 Лікар оцінює ризики: що шкідливіше плоду, постійний нежить і киснева недостатність, яка при цьому з’являється, а також невроз майбутньої матусі – при постійній закладеності носа неможливо нормально виспатися, вести активний спосіб життя, або тимчасові мікрообмеження в надходженні поживних речовин до плаценти, які трапляються у поодиноких випадках?

 Якщо вагітність протікає нормально, то краплі Снупа при нежиті бактеріальної або вірусної етіології допоможуть значно полегшити стан.

 Застосовувати їх слід протягом короткого терміну, аналізуючи те, що відбувається в організмі. Оптимальний варіант – перед нічним сном протягом 6-7 днів. Якщо відчуваються неприємні відчуття, аналогічні побічним діям, від застосування препарату слід відмовитися.

 Як лікувати нежить при вагітності іншими методами?

    Необхідно забезпечити вологість повітря, комфортну для дихання, на рівні 56-70%. У зимовий час опалювальні прилади доведеться прикрити вологими рушниками, в жаркий період поставити на підвіконня відкриті ємності з водою. До речі, вміння створювати комфортні умови для дихання стане в нагоді після пологів. У немовлят дуже вузькі носові ходи і при цьому під час адаптації до умов існування в «величезному світі» починається фізіологічний нежить. Пересушеним повітрям грудничкам дихати важко, у них закладає ніс;

   Закладеність носа знімається при вагітності промиванням безпечними засобами, наприклад назальними спреями «Аквалор» і «Аквамаріс». Можна промити ніс фізіологічним розчином, приготованим самостійно – 1 чайна ложка морської або простої солі на склянку теплої води;

   При лікуванні нежиті простудного генезу ніс можна прогрівати вареними яйцями, сіллю або піском, насипаним в мішечок;

   В якості антибактеріального засобу, що володіє властивістю зменшувати набряк слизової, можна використовувати морквяний або буряковий соки, змішуючи їх з кип’яченим рослинним маслом.

 До рефлексотерапії і інгаляцій слід підходити з обережністю. Під час вагітності реакції на них можуть відрізнятися від тих, які викликають ці процедури в звичайному стані. Не можна вагітним і багато засобів з арсеналу народної медицини. Безпечні варіанти цих засобів – настої подорожника, мати-й-мачухи, листя суниці.

 Столову ложку рослинної сировини настоюють, як чай, в 250 мл окропу, і п’ють 2 рази на день.

 Без консультації лікаря народні засоби не застосовують.

 Який б не доводилося застосовувати препарат, завжди необхідно починати з оцінки ризику для розвитку немовляти і стану вагітності. Інструкція вказує тільки загальні реакції, яких може і не виникнути, але є ризик індивідуальної реакції на ліки.

 Як тільки відмічено, що в організмі щось відбувається незвичайне – наприклад, починає постійно тягнути в сон, або, навпаки, виникає збудження – необхідно відразу ж ставити до відома лікаря.

 У цьому випадку призначені препарати замінюють на засоби аналогічної дії, але мають у своєму складі інші складові.

 Чи раціонально купувати дитячий препарат для лікування нежитю при вагітності? У дитячих засобах інші дози речовини. Більшість препаратів розраховуються по вазі, тому лікувальної дії на дорослий організм дитячі дози не зроблять. А ось побічні дії, якщо вони виникнуть, у разі дитячі ліки від впливу дорослого, не відрізняються.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *