Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Чи варто використовувати господарське мило для волосся!

Чи варто використовувати господарське мило для волосся!

Господарське мило для волосся від туалетних засобів відрізняється своїм складом. При високому показнику pH він багатий жирними кислотами і лугами. Антибактеріальні властивості мила були відомі давно. В давнину люди прали ним білизну для малюків і мили голову.

З розвитком Індустрії краси нехитрий миючий засіб змінили шампуні і кондиціонери в привабливих флаконах. Однак не завжди вони дають блискучі результати, причому часом навіть погіршують стан волосся і шкіри голови.

Думка фахівців тут протилежно розділилося. Деякі трихологи вважають, що своїми піноутворювальними та миючими корисними якостями господарське мило для волосся зобов’язане насиченим жирним кислотам. Інша група лікарів переконана, що користування милом з метою догляду за волоссям здатне заподіювати тільки шкоду. Свою думку вони мотивують вмістом в бруску їдкого лугу, на частку якої припадає приблизно п’ята частина.

Неправильне застосування мила загрожує псуванням структури локонів внаслідок впливу лугу. При цьому фахівці відзначають, що головомийка з дотриманням всіх запобіжних заходів може виявитися корисною для шевелюри.

Щоб користь господарського мила для волосся була очевидною, необхідно мити їх мильним розчином, а не терти по шевелюрі бруском. Приготування засобу не важке – достатньо лише кинути шматок в теплу воду і дочекатися його розчинення. У «розбавленому» вигляді мило не зможе порушити структуру волосся.

Господарське мило для волосся: мити чи не мити?

господарське мило для волоссяВесь процес миття можна представити поетапно:

розчин наносять на пасма поступово і акуратно;

легкими рухами масажують оброблені волосся, не допускаючи розбризкування засобу на обличчя й очі;

ретельно змивають розчин теплою або прохолодною водою.

Змивати з голови розчин господарського мила гарячою водою не рекомендується, інакше локони потьмяніють. Звичайну теплу воду дозволяється замінювати підкисленим оцтом – нейтралізатором лугу.

Види господарського мила для волосся

Підрозділяючи господарське мило на три категорії фахівці пояснюють його складом, а точніше – часткою жирних кислот.

Склад мила

При цьому першорядне значення відводиться лужним кислотам, кількість яких зазвичай залишається незмінним. Це близько 0,18% з похибкою в 0,2%. Поєднання даних речовин сприяє підтримці рівня pH в межах 11-12.

Цифра 72 на бруску означає, що у складі господарського мила на частку жирних кислот припадає понад 70,5% речовин. Це значення ототожнюють з найбільш високим їх вмістом. У деяких шматках кислот міститься менше, але в будь-якому випадку вони відповідають стандарту і потрапляють в групу.

II група продукції розпізнається з позначення бруска цифрою 70. Зміст кислот може бути і меншим, але не нижче 69%.

Підходить для волосся і мило з позначкою 65%. Як у попередніх групах, в III групі допускається менший вміст жирних кислот (в межах 1%).

За своїм складом господарське мило для волося наближене до сортів стародавнього лужного мила. Наприклад, у Вавилоні його виробляли з тваринних жирів шляхом плавлення над багаттям. Розплавлений продукт народ згодом змішував з деревною золою – вона є природним джерелом лугу.

Сьогодні господарське мило для волосся виготовляють за допомогою охолодження рідкого калієвого мила – так званого мильного клею. Склад бруска, відтінок якого варіюється від світло-до темно-коричневого, практично чорного, може бути таким:

основна речовина – до 72%;
вільний луг – 0,1 – 0,2%;
карбонати натрію / калію – 1 – 2%;
нерозчинний залишок – до 1,5%.

Регулярним і правильним миттям голови розчином господарського мила можна домогтися позбавлення від лупи і зміцнення волосся.

Способи використання бруска господарського мила в цілях догляду за волоссям

Провести декапірування, або змивку чорної фарби з волосся можна наступним чином: шевелюру гарненько обробити мильним розчином і посидіти в такий “шапці» 7 хвилин. Далі волосся потрібно ретельно вимити і сполоснути ромашковим відваром. Проробити приблизно 5 процедур.

З метою прискорення росту волосся необхідно раз на місяць обробляти шкіру голови реп’яховою олією і через півгодини змивати його розчином світлого господарського мила. Для споліскування бажано використовувати підкислену воду. Так локони відновлять природний блиск і стануть пишними.

Бажаючим зміцнити волосся фахівці радять провести таку процедуру з використанням мила:

спочатку шевелюру очищають від стайлінгу і обробляють концентрованим мильним розчином;

далі волосся збирають у плівку, загортають рушником і засікають 15 хвилин;

після закінчення часу все змивають злегка підкисленим відваром череди.

Як використовувати господарське мило для волосся нормального типу? Після обробки розчином необхідно споліскувати пасма водою з соком лимона або лайма. Замінити цитруси можна яблучним оцтом, розбавивши його водою у співвідношенні 10 мл речовини до 2 л рідини. Після процедури волосся стане чистими і шовковистим.

Корисне господарське мило і для жирного волосся. Його компоненти знімають з волосяного покриву надлишковий ліпідний шар, ніж усувають жирний блиск. Також брусочок вирішує проблему лупи. Але зловживати процедурою не слід – трихологи пропонують чергувати її з миттям локонів низьколужними шампунями.

Сухе волосся мити господарським милом не можна. Воно негативно впливає на структуру пасом, висушує їх і псує вигляд зачіски, січеться кінцями.

При жирній себореї глибокого очищення волосся і шкіри домагаються миттям шампунем і милом без барвників та ароматизаторів. Маніпуляцію доповнюють ополіскуванням голови відваром череди або теплою кип’яченою водою. При щоденному митті позитивні результати з’являються через 2 тижні.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *