Home / Твоя краса / Тіло / Болі в грудях: чому болять груди?

Болі в грудях: чому болять груди?

Недивлячись на всі застереження медиків, більшість жінок намагається не надавати особливого значення неприємному відчуттю і болю, що локалізується в молочних залозах. При цьому багато хто забуває про те, що такі симптоми далеко не завжди нешкідливі, так як можуть виявитися свідченням розвиваючого захворювання молочних залоз, званого маститом. Крім того, в деяких випадках болі і відчуття дискомфорту в грудях можуть говорити про ризик розвитку онкології. Безсумнівно, пильність і уважність до власного здоров’я необхідні. Але впадати в паніку теж не варто. Далі розберемось, що таке болі в грудях: чому болять груди?

Болі в грудях: чому болять груди? Причини

Сьогодні багато хто скаржиться на болі в грудях: чому болять груди? Частотність, характер і інтенсивність такої ознаки, названою лікарями торакалгії, можуть бути різноманітними, але слід пам’ятати, що такий біль може говорити про різні захворювання, від зовсім нешкідливих до досить серйозних. Тому першим і єдиним правильним рішенням буде звернення до лікаря для загального обстеження і виявлення причин нездужання.

Що здатне викликати торакалгію?

Проблеми в хребті, захворювання бронхо-легеневої системи, неполадки в серцево-судинній системі, розлад нервової системи, шлунка, деякі захворювання внутрішніх органів, – всі ці захворювання можуть супроводжуватися болем в районі грудей. Лікар може діагностувати захворювання згідно вираженості, локалізації, способу прояві і проявляючих ознак.

Торакалгія може говорити про:

  • ішемічну хворобу серця або стенокардюї. Дане захворювання супроводжується досить сильними здавлюючими болями в грудній клітці зліва, при цьому пацієнту не вистачає повітря. Такий стан зазвичай виникає після фізичного навантаження на серце через брак кисню;
  • інфаркт міокарда. Досить гостра загрудинний біль, триває іноді кілька годин, часто паралізує в руку;
  • аневризма аорти. Погіршується кровотік через випинання, розширення стінок аорти і викликає больовий синдром в грудях, купірувати який складно. В такому стані з’являється задишка, можливий навіть кашель;
  • артеріальна гіпертонія, також викликає біль зліва, в районі серця;
  • невроз або кардіоневроз. Через надмірну емоційність, нездорову їжу, зловживання кавою, тютюнопалінням, алкоголем, неправильного способу життя, хворі скаржаться на біль у грудях, труднощі при диханні;
  • болі грудей при ВСД. Порушення гомеостазу викликають збої в роботі вегетативної нервової системи, вони викликають болі в грудях, голові, шлунку, серце, перепади артеріального тиску, різні розлади шлунково-кишкового тракту, панічні атаки;
  • дискінезія жовчовивідних шляхів. Болі, що виникають в протоках і жовчному міхурі, можуть стати причиною виникнення болю на лівій стороні в області грудей. При цьому відчуття подібні до приступу стенокардії і вимагають обстежень при постановці діагнозу;
  • плеврит. Роздратовані нервові закінчення плеври викликають біль, що підсилюється при чханні, сміху, кашлі, при вдиху;
  • пневмонія. Ступінь тяжкості цієї недуги диктує характер торакалгії, він може бути різним: від найрізкішого до ниючого;
  • бронхіт. Осередком бактеріальної інфекції є бронхи, тому і виникає і біль. Інша ознака такого захворювання – кашель, спочатку сухий, потім вологий;
  • болі в грудях – остеохондроз грудного відділу. Симптоми нагадують стенокардію. Хребетні диски, втратили амортизуючі якості, защемляють нерв, і від цього з’являється біль;
  • пухлини в легенях. Крім болю ця хвороба викликає підвищення температури і відхаркування кров’ю;
  • грижа Шморля. Затиснуті нервові закінчення викликають тягнучі болі в грудях і спині, м’язову втому.
  • кіфоз. Неприємне відчуття зосереджене в м’язах грудей, при натисканні на які біль наростає;
  • травма хребта або ж грудної клітини.

Болі в грудях: чому болять груди?

Якщо жінка останнім часом все частіше стикається з болями в грудях під час сну, при певних рухах або, наприклад, під час носіння свого звичайного бюстгальтера, вона часто починає замислюватися, раптом ці болі пов’язані з онкологією.

Однак в дійсності найчастіше ці симптоми бувають викликані на мастопатію, одне з найпопулярніших захворювань серед жінок. За статистикою воно може зустрічатися у 80 відсотків жіночого населення.

Що таке мастопатія насправді? Медики вважають її доброякісним захворюванням молочних залоз, для якого характерно розростання тканин. Найчастіше цей процес розвивається на тлі змін в гормональній системі.

Дифузна мастопатія

Больовий синдром або відчуття дискомфорту до початку менструації (або під час місячних) – ознаки дифузійної мастопатії, яка вважається нормальним станом і не становить загрозу для здоров’я. Але в деяких випадках жінки можуть звертати увагу на появу невеликих ущільнень у грудях.

Зазвичай всі ці ознаки проходять самостійним шляхом, коли місячні закінчуються, тому необхідності в обов’язковому лікуванні може так і не виникнути.

Однак фахівці настійно просять своїх пацієнток серйозніше ставитися до дифузійної мастопатії, тому що, як і будь-яке інше захворювання, вона може в деяких випадках перейти в більш небезпечну стадію мастопатії з ускладненнями і наслідками.

Вузлувата мастопатія

Важливо звернутися до лікаря при прояві підозрілих симптомів. Якщо ж пацієнтка вирішила закрити на прояви даного захворювання очі, вважаючи його нешкідливим, виникає ризик розвитку вузлуватої мастопатії, що супроводжується появою великих щільних вузлів в молочних залозах. Коли зрозуміти, що з’явився ризик ускладнень?

Експерти вважають, що симптоми мастопатії складної форми можуть бути наступними:

виникнення болю під час дотику до молочної залози;

інтенсивний біль, що віддає в область плеча;

можливість рідких виділень з соска.

Ще одна характерна особливість даної форми захворювання полягає в тому, що симптоми не проходять після місячних.

Як виявити мастопатію?

Діагностика мастопатії повинна бути проведена досвідченим кваліфікованим лікарем, який спеціалізується в області мамології та може розпізнати відмінності між різними захворюваннями молочної залози. Однак важливо проводити профілактичну діагностику і самостійно.

Необхідно спостерігати за станом власних молочних залоз регулярно, обмацувати груди, вивчати їх форму, оцінювати, чи з’явилися якісь зміни або ущільнення.

Медики настійно просять усіх жінок, які досягли віку 35 років, частіше звертатися до лікаря і проходити профілактичну мамографію через кожні два роки. Після 50 років це важливо робити частіше – 1 раз в рік.

Що стосується самостійного огляду, то в даному випадку необхідно проводити його якомога частіше. У кращому випадку, жінка повинна оглядати груди щодня (наприклад, перед сном).

Ефективним буде огляд, якщо вивчати стан грудей кожен місяць в один і той же день менструального циклу. Наприклад, огляд найкраще проводити на п’ятий-шостий день від перших днів місячних, так як в цей період часу тканини грудей перебувають в стані «спокою».

Якщо ви не знаєте, як саме слід оглядати груди, уточніть це питання у лікаря. Гінеколог і мамолог завжди з готовністю розкажуть про правила огляду.

Мастопатія і рак грудей: які ризики існують?

Багатьох жінок турбує одна й та сама думка: «Раптом мастопатія впливає на розвиток онкологічного захворювання?».

В даний час це питання має безліч суперечливих гіпотез. Деякі фахівці дійсно бачать певний зв’язок, яка пов’язує мастопатію і рак. Це пояснюється, перш за все, тим, що зміни, що відбуваються з молочними залозами при даних захворюваннях, мають деяку схожість.

Крім того, більшість розглянутих тут причин мастопатії відносяться також і до ракового захворювання.

Проте, лікарі заспокоюють, що ризик розвитку онкології мінімальний. Адже, як відомо, після діагностованої  мастопатії жінки частіше проходять обстеження у фахівців і постійно перебувають у нього на обліку. Це дає можливість постійно спостерігати за станом молочних залоз, контролювати перебіг захворювання, а також при необхідності вчасно запобігти розвитку раку.

Болі в грудях: чому болять груди? При вагітності

З найраннішніх строків вагітності жіночі груди досить сильно змінюються, що в свою чергу є надійною ознакою настання вагітності, відомим багатьом вже жінкам, що народжували. При цьому сильно збільшується рівень жіночих статевих гормонів, що спільно з впливом хоріонічного гонадотропіну викликає поступове збільшення грудей і її тяжкості.

У деяких випадках вени на грудях стають більш помітними.

Іноді жінки помічають, що соски стали більш темного відтінку і набрякли, а з них з’являється молозиво. У цих випадках не потрібно хвилюватися: посилення чутливості і помірні болі в грудях – це абсолютно нормально, адже всі ці внутрішні зміни відбуваються для підготовки грудей до годування малюка. А так же, тільки під час вагітності можуть дорозвинутись молочні часточки, якщо раніше їх розмір був недостатнім. Після проходження цього періоду трансформації для жінки в рази зменшується ризик онкології молочної залози.

Неможна визначити якогось канонічного зразка, за яким проявляється розвиток грудей в період вагітності: у кожної жінки цей процес суто індивідуальний. Потемніння, пощипування, різке підвищення чутливості, печіння, болі в грудях – все це можливо, аж до передмісячних відчуттів, і проявляється вибірково, по черзі, всі разом або ж зовсім не проявляється, що теж трапляється.

Найчастіше ці неприємності можна помітити десь на десятому або одинадцятому тижні.

Як зменшити болі в грудях при вагітності?

Болі в грудях: чому болять груди?  – при вагітності і перше, про що варто подумати – чи правильну білизну ви носите? Існує ряд незручностей, які завдають неправильно підібрані бюстгальтери для ніжних, чутливих грудей майбутньої мами. Це можуть бути кісточки, які тиснуть на груди або труть її.

Синтетичні тканини можуть викликати роздратування. Підбір бюстгальтера без швів і декоративних елементів допоможе виключити зайве тертя. А спеціальна білизна для вагітних і годуючих найкраще підходить для підтримки грудей, поліпшення кровотоку, що перешкоджає утворенню застоїв в ній. Трапляється, що груди збільшуються в розмірі, і тоді негайно варто купити побільшу білизну.

 В тому випадку, якщо ви помітили посилення чутливості сосків, то рекомендується спати в бюстгальтері і вночі.

Для жінок, у яких в період вагітності виділяється молозиво, існують вбираючі подушечки, підкладають в бюстгальтер. Їх можна придбати в аптеці.

Мило та інші миючі засоби для зони грудей краще не використовувати через можливість пересушити ними шкіру. Буде досить промити груди теплою водою звичної кімнатної температури, але робити це потрібно щодня.

Після настання другого триместру ви можете приступити до загартовування грудей, яке сприяє профілактиці лактаційного маститу. Робити це можна, влаштовуючи для себе повітряні ванни, а так само обтираючи груди м’якою тканиною теплою і прохолодною водою по черзі.

Для поліпшення відтоку лімфи, належного підтримання молочних залоз і профілактики болю в грудях важливо робити нескладні вправи для зміцнення м’язів і зв’язок грудей.

Болі в грудях: чому болять груди? Після їжі

Болі в грудях: чому болять груди?  Болі в грудній клітці можуть супроводжуватися печінням, відчуттями задухи або тиску в області шиї, важкістю в шлунку. Такі симптоми іноді свідчать про серцеві недуги. Однак найчастіше біль обумовлений хворобами шлунково-кишкового тракту. Точні дані про причини болю може показати тільки ретельне обстеження. Далеко не всі обізнані, що печія буває ознакою серцевого нападу.

Розглянемо основні захворювання шлунка і стану, які супроводжуються болем у грудях після прийому їжі.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба

Якщо шлункова кислота потрапляє назад в стравохід, це викликає печію. Виникають дискомфортні відчуття в області трохи нижче грудини. З’являються такі проблеми, як відрижка, здуття живота, метеоризм. Печія – поширений симптом гастроезафагенальлної  рефлексної хвороби (ГЕРХ). Захворювання є одним з основних чинників, що провокують біль в грудях після прийому їжі.

Печіння в горлі, кислий або гіркий присмак у роті також є симптомами ГЕРХ. Коли у людини спостерігається рефлюкс, тобто зворотне пересування вмісту шлунка наверх, в стравохід, шлункова кислота досягає задньої частини горла і викликає неприємний присмак у роті. Нудота після їжі часто виникає з тієї ж причини.

 Виразкова хвороба

Виразка шлунка може бути ще одним серйозним провокатором болю в грудях після їжі. Виразка – це відкрита рана, яка з’являється в слизовій оболонці шлунка через бактеріальні інфекції. Їжа, яку ви вживаєте, погіршує стан і викликає болі в грудях: чому болять груди?  Правильний курс лікування повинен призначатися виключно фахівцем.

Розлад шлунку

Іноді людина може відчувати труднощі при ковтанні їжі. Це відбувається, коли їжа не проходить через стравохід в шлунок. Зазвичай проблема викликана нетравленням шлунка. Такий стан також є причиною болю в грудях.

Переїдання

Переїдання часто призводить до розладу травлення, яке, в свою чергу, провокує біль у грудях. Переїдання викликає підвищене газоутворення і втому після прийому їжі. Найчастіше втома після їжі є реакцією на певні продукти харчування, такі, як солодощі, хлібобулочні вироби та ін.

Гастрит

Запалення слизової оболонки шлунка також призводить до болю в грудній клітці. Гастрит часто виникає внаслідок нерегулярного харчування, систематичного переїдання і споживання фастфуду. Основні провокатори недугу – жирна їжа, чай, кава, алкоголь і стрес. Запаморочення після їжі також з’являється через гастрит.

Рекомендації з лікування

Виключіть з раціону шоколад, гостру і жирну їжу, каву та алкогольні напої.

Цитрусові фрукти і соки, томатні продукти  дратують стравохід, тому їх необхідно строго уникати.

Дуже важливо налагодити правильний режим харчування: їжте регулярно 3-4 рази на день, але невеликими порціями.

Обов’язково випивайте 7-8 склянок води щодня.

Вечеря не пізніше ніж за 2 години до сну запобіжить нічним болям в грудях.

Невелика прогулянка після їжі дуже корисна для правильного травлення.

Дотримання здорової дієти, регулярні прийоми їжі допоможуть на час позбутися від болю в грудях після їжі. Щоб встановити точну причину обов’язково зверніться до фахівця. Ігнорування може привести до серйозних проблем зі здоров’ям. Бережіть себе!

        


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *