Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Безаміачна фарба для волосся: особливості фарбування вдома

Безаміачна фарба для волосся: особливості фарбування вдома

Безаміачна фарба (ammonia free) відноситься до розряду окислюючих барвників тривалої дії. Вважається, що вона не така шкідлива для волосся, як звичайна фарба, тому її популярність зростає з кожним роком. Серед професіоналів побутують полярні думки щодо переваг чи недоліків використання безаміачної фарби для волосся. Спробуємо розібратися, наскільки виправдані деякі з них і чи так вже відрізняється безаміачна фарба від свого аміачного аналога.

Принцип дії безаміачної фарби для волосся

Багато безаміачних фарб замість аміаку містять його синтетичну органічну похідну – етаноламін. По суті, це той же аміак, але позбавлений його головного недоліку – різкого запаху. Справа в тому, що молекули аміаку набагато менші молекул етаноламіну, тому підвищується ступінь їх летючості. У цьому і криється причина активного виділення аміачних парів, здатних дратувати дихальні шляхи і слизову оболонку очей.

В цілому ж хімічна реакція, яка відбувається внаслідок окислення аміаку, нічим не відрізняється від хімічних процесів, які відбуваються в безаміачному складі. І ступінь пошкодження волосся буде залежати виключно від рН барвника.

Безаміачна фарба для волосся: переваги та недоліки

Найбільший плюс безаміачної фарби – гіпоалергенність. Відсутність неприємного запаху і сильного печіння робить її ідеальним варіантом для алергіків і жінок з високою чутливістю шкіри голови. Крім того, багато відомих брендів, позиціонуючи свою продукцію як нешкідливу, додають до складу безаміачних барвників вітамінні комплекси і натуральні рослинні екстракти, які відновлюють волосся зсередини і надають їм здоровий вигляд.

Серед головних недоліків таких барвників – більш бідна порівняно з аміачними аналогами палітра. Незважаючи на постійну роботу над новими відтінками, колірний ряд аміачної фарби того ж бренду все одно залишається більш великим.

До того ж далеко не всі безаміачні фарби для волосся  справляються з камуфлюванням сивини. І це їх величезний мінус, оскільки більше половини жінок звертаються до перукаря-колориста тільки після появи першого сивого волосся. Погане зафарбовування пов’язано з особливостями впливу безаміачних барвників, які не проникають углиб кортекса, а обволікає натуральний пігмент волосся. Тому, колір після беаміачного фарбування швидко вимивається. Не підійде фарба ammonia free і пекучим брюнеткам, що мріють стати платиновими блондинками, так діапазон її освітлення всього 2-3 тони.

Особливості фарбування безаміачною фарбою вдома

Послідовність роботи з безаміачною фарбою для волосся  трохи відрізняється від процедури фарбування звичайним барвником. Якщо у випадку з аміачними фарбами попереднє миття голови необов’язково, то беаміачна фарба на брудному волоссі працювати не буде. Тому його краще наносити на свіже сухе або вимите вологе локони.

Безаміачна фарба для волосся особливості фарбування вдома 1

Етапи фарбування:

Перед фарбуванням слід вимити голову звичайним або глибокоочищуючим шампунем. Потім нанести захисний засіб (сироватку, бальзам) на локони по всій довжині. Краще використовувати всі засоби з однієї серії і одного виробника.

Потім необхідно змішати барвник і окислювач згідно інструкції виробника. Обов’язково робіть це в рукавичках.

Безаміачна фарба для волосся особливості фарбування вдома 2

Безаміачна фарба для волосся особливості фарбування вдома 3

Нанесіть фарбу звичним способом на вологе або сухе волосся.

Безаміачна фарба для волосся особливості фарбування вдома 4

Безаміачна фарба для волосся особливості фарбування вдома5

Час витримки забарвлюючого складу зазвичай зазначено на упаковці і рідко перевищує 40-45 хвилин.

Безаміачна фарба для волосся особливості фарбування вдома 5

За допомогою теплої води (не більше 37ºС) і шампуню з кислим рН видаліть фарбувальний склад, після чого нанесіть бальзам для фарбованого волосся.

Обов’язково використовуйте шампунь з низьким рН, так як він зупиняє уповільнені окислювальні процеси всередині волосся, що дозволить уникнути порушення їх структури надалі.

Висушіть волосся феном, зробіть укладку і насолоджуйтеся красивим і здоровим волоссям!


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *