Home / Здоров'я / Beauty-терапія рятує від весняної простуди!

Beauty-терапія рятує від весняної простуди!

Весна несе з собою не тільки радість від довгоочікуваного сонечка, а й капризи погоди, через які майже кожна дівчина хоч один раз за ссезон застудиться. Під час хвороби дзеркало не радує: бліде обличчя, тьмяне, позбавлене блиску волосся. «Ось видужаю, і краса повернеться», – доводиться себе втішати. Тим часом і під час хвороби можна і потрібно доглядати за своєю зовнішністю: косметологи вважають, що деякі маніпуляції під час хвороби в значній мірі сприяють комфортному самопочуттю і стимулюють одужання.

Beauty-терапія рятує від весняної простуди!

Креми.

При температурі тіла понад 37 градусів організм людини починає втрачати воду. Ця властивість на шкірі проявляється сухістю і лущенням. Особливо нелегко доводиться в цьому випадку жінкам, у яких шкіра сама по собі суха.

Щоб полегшити протікання цього неприємного процесу, потрібно користуватися зволожуючими засобами. Наносьте вранці на шкіру зволожуючий крем, на губи – живильний, а на повіки – гель. Пам’ятайте, що область навколо очей повинна залишатися чистою всю ніч – наносите на очищену шкіру повік крем не пізніше, ніж за годину до сну.

Маска з жирного крему: на 1 ч. ложку жирного живильного крему добавте 1 ч. ложку соку лимона (апельсина, грейпфрута, журавлини, горобини). Маску наносять на обличчя товстим шаром на 7-10 хвилин і знімають серветкою.

Для поліпшення кольору обличчя: змішати сік моркви з йогуртом (кефіром, кислим молоком), намащувати на шкіру обличчя і шиї ватяним диском, змоченим в настої ромашки (м’яти, липи, материнки). Залишити на 10-15 хвилин і змити холодною водою.

Отримати подвійний ефект (для краси і для боротьби із застудою) можна, розпарити обличчя. Заодно подихайте корисним парою.

Закип’ятіть два літри води, додайте по 2 краплі ефірних олій: лимон і бергамот, або мелісу і грейпфрут. Паритися слід не більше 5-8 хвилин під рушником над мисочкою.

Тільки обов’язково проведіть тест на алергію на ці ефірні олії і пам’ятайте, що робити цю процедуру можна не частіше одного разу на тиждень.

Водні процедури.

Душ слід приймати не рідше двох разів на день, адже організм зневоднений. Збризкуйте, як ви це зазвичай робите, мінеральною водою обличчя і тіло для зволоження. Для надмірно сухої шкіри тіла крім зволоження можна робити пілінг.

Приготувати його можна з домашньої сировини: змішайте питну соду з вершками і доведіть масу до консистенції сметани. Втирайте суміш у шкіру залиште на 15 хвилин і потім  змийте теплою водою.

Для вмивання вживайте очисні емульсії, можна додати у воду невелику кількість піни для ванн. Особливо ретельно треба мити пітніючі зони тіла і ті місця, де шкіра щільно стикається зі шкірою. Після водної процедури шкіру слід добре висушити.

У дні хвороби вона дуже чутлива, тому обережно використовуйте способи по її розтиранню для стимуляції припливу крові. Щоб підтримати пружність тіла, проводите її подальшу обробку спеціальними засобами для тіла. Пітніючі місця припудріть.

Під час ранкового туалету приділіть увагу носу, який дуже страждає через застуду, виглядає червоним і опухлим. Використовуючи піпетку, промийте його сольовим розчином – 1 ч. ложка солі на склянку води.

При почервонінні 2-3 рази на тиждень на ніс кладіть компрес поперемінно з гарячого й холодного відвару ромашки.

Очі.

На високу температуру тіла очі реагують по-своєму: запалюються, а ніжна шкіра повік припухає, відчувається відчуття печіння.

Щоб зняти роздратування, прикладайте до очей холодні компреси з відварів ромашки або шавлії. Цей же настій у вигляді примочок допомагає зберегти блиск очей, знімає відчуття різі та почервоніння повік.

Спробуйте і такий засіб: 3 ст. ложки рожевої води (настій пелюсток троянди) змішайте з чашкою холодного молока і 1 ч. ложкою яєчного жовтка. Цією масою просочіть серветку і покладіть на очі на 15 хвилин.

При набряклих повіках і сухій шкірі навколо очей робіть олійні компреси. На закриті очі покладіть ватку або марлю, просочені рослинною олією, через 15 хвилин промийте очі.

Макіяж.

Якщо ви лікуєтеся вдома, про косметику на час хвороби забудьте. Але що робити, якщо невідкладні справи все ж змушують вийти на вулицю? По-перше, готуючись з’явитися «на людях», не користуйтеся парфумами і тональним кремом.

По-друге, зведіть до мінімуму користування пудрою, наносьте тіні натуральних відтінків, а туш – водостійку, якщо сльозяться очі. Не використовуйте червону і фіолетову помаду – ці кольори підкреслюють нездоровий вигляд.

Якщо ж ви застуджені, лежите з високою температурою, не вживайте декоративної косметики зовсім.

Тіні, туш, помада та інші засоби вас не прикрасять, а навпаки, додадуть безглуздий вигляд, а лікаря, який стежить за вашим станом під час хвороби, буде досить важко за шаром косметики розгледіти зміни вашого самопочуття.

Губи.

Щоб губи не дуже страждали в дні хвороби, робіть пілінг: на кілька хвилин нанесіть відлущуючий крем, помасажуйте і видаліть його разом з омертвілими клітинами м’якою зубною щіткою.

Потім змастіть губи гігієнічною помадою або жирним кремом, що містить вітамін А, або маззю на основі квітів календули.

Щодня робіть масаж губ м’якою зубною щіткою протягом хвилини – це збереже їх пружність і зніме ороговілі клітини. Регулярно змащуйте губи медом, оливковою олією, лимонним, морквяним або огірковим соком.

Волосся.

Під час хвороби треба ретельно доглядати за волоссям, багаторазово протягом дня масажувати їх щіткою, розчісувати – це поліпшить кровообіг шкіри голови.

При дбайливому догляді локони отримають більше живлення, яке вони особливо потребують. При тривалій застуді вимите волосся треба добре прополоскати, бажано трав’яним настоєм.

Після просушування рушником або феном – ретельно розчесати. Сушити волосся можна і так: голову обернути зігрітими махровими рушниками і частозмінювати до тих пір, поки вони не стануть повністю сухими. Ні в якому разі не мийте волосся на ніч.

Імунітет.

Щоб зміцнити імунітет і підтримати захисні сили організму під час хвороби, лікарі радять починати день з кефіру або йогурту і щодня з’їдати по яблуку.

Поліпшити загальний стан організму допоможе тонізуючий чай. Для його приготування змішайте порівну плоди шипшини, калини, траву меліси і шавлії.

Трав’яну суміш залийте окропом, дайте настоятися в термосі 2 години, процідіть і додайте в настій 1-2 краплі обліпихової олії, мед за смаком. Пийте чай два рази на день.

На столі під час хвороби мають бути страви, приготовані зі свіжого м’яса і риби, молоко, фрукти, овочі, зелень, горіхи, зелений чай. Дієтологи вважають їх хорошими природними імуномодуляторами.

Весняний авітаміноз робить нас апатичними і млявими, впливає на розумову діяльність. Порушується концентрація уваги, ми стаємо розсіяними і незібраними.

Меню для мозку дуже просте: почніть сніданок з вареного яйця. У ньому міститься холін, що підвищує рівень «хорошого» холестерину і поліпшує пам’ять. Замість кави випийте склянку буряково-морквяного соку в співвідношенні 1:4, і ваша пам’ять не буде давати збоїв.

Тонізуючий засіб: змішати 1 ч. ложку лимонного соку, 1 ст. ложку рослинної олії і 1 ч. ложку меду. Суміш випивати вранці натщесерце.

Дихальна гімнастика.

Під час хвороби намагайтеся не піддаватися почуттю жалості до себе і по мірі сил займайтеся гімнастикою.

Фахівці надають велике значення, наприклад, дихальній гімнастиці, завдяки якій збільшується насичення крові киснем, а в результаті і всіх органів, відбувається загальне очищення організму і помітно поліпшується стан шкіри. Ви не тільки лікуєтеся, а й дбаєте про красу!

Стимулююче дихання: повний вдих, затримка дихання і розтягнутий видих через рот. Випускати повітря як можна повільніше і все до кінця, зі свистячим звуком, як при вимові звуку «с». Мова при цьому створює опір виходить повітря. Повторіть три рази.

Виконувати дихальну гімнастику краще вранці перед фізичними вправами, які доступні вам у вашому положенні, і обов’язково на голодний шлунок. Кімната повинна бути добре провітрена.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *