Home / Здоров'я / Асани йоги для зміцнення імунітету

Асани йоги для зміцнення імунітету

Осінь – час не тільки багряного листя, плодів і фруктів нового врожаю, а й грипу та застуд. Щоб їх уникнути, не обов’язково приймати імуномодулятори. Достатньо регулярно виконувати асани йоги для зміцнення імунітету.

Значною мірою за імунітет відповідає наша лімфатична система. В селезінці, яка є її частиною, в деякій мірі синтезуються імуноглобуліни і антитіла. В лімфатичних вузлах знищуються небезпечні бактерії. Лімфа, як і кров, приносить клітинам поживні речовини і відводить «відпрацьовані відходи», токсини. Але рухається вона, на відміну від крові, не за рахунок серцевих скорочень, а багато в чому за рахунок роботи м’язів. Тому для зміцнення імунітету в період сезонних застуд так важливий рух – заняття будь-якими видами фітнесу, і зокрема йогою.

З асан йоги для зміцнення імунітету особливо хороші ті, в яких голова виявляється нижче рівня серця. В них лімфа спочатку приливає до органів дихання, а після, на виході з асани, під дією сили тяжіння направляється до лімфовузлів, де і очищається.

Комплекс асан йоги для зміцнення імунітету, який стане для вас відмінним засобом профілактики осіннього грипу та застуд.

Комплекс асан йоги для зміцнення імунітету

Виконуйте асани, плавно перетікаючи з однієї в іншу.

Тадасаї

Встаньте рівно, стопи на ширині плечей, руки вздовж корпусу, таз підкручений, дивіться вперед.

Асани йоги для зміцнення імунітету 1

Урдхва врікшасана

Підніміть руки вгору і трохи прогніться в спині.

Асани йоги для зміцнення імунітету 2

Уттанасана

Опустіть корпус вниз, згинаючись в тазостегнових суглобах, руками торкніться підлоги, поставивши долоні з двох сторін від стоп.

Асани йоги для зміцнення імунітету 3

Чатуранга дандасана (варіація)

Зробіть крок назад і перейдіть в положення планки з упором на долоні і пальці стоп.

Асани йоги для зміцнення імунітету 4

Урдхва мукха шванасана

З положення планки, намагаючись не торкатися колінами підлоги і залишаючи долоні строго під плечима, прогніться в попереку і закиньте голову назад.

Асани йоги для зміцнення імунітету 11

Адхо мукха шванасана

Підніміть таз і з попередньої асани перейдіть в позу собаки лицем вниз: спина, голова, руки складають одну лінію.

Асани йоги для зміцнення імунітету 6

Уштрасана

Вийдіть з Адхо мукха шванасани, встаньте на коліна, поставивши їх на ширині таза, і прогніться назад, долоні поставте на п’яти, голову закиньте назад, стежте, щоб стегна були перпендикулярні підлозі.

Асани йоги для зміцнення імунітету 7

Пашчімоттанасана

Вийдіть з попередньої асани, сядьте на килимок і нахиліться корпусом до ніг.

Асани йоги для зміцнення імунітету 8

Депада підам

Ляжте на спину. Зігніть коліна, поставте стопи на відстані 10 см одна від одної іі як можна ближче до сідниць. Руки покладіть вздовж корпусу. Підніміть таз вгору, спираючись на стопи, верхню частину спини і шию.

Асани йоги для зміцнення імунітету 9

Сарвангасана

Ляжте на спину. Підніміть коліна до грудей і перекатом, без допомоги рук, переведіть стопи за голову. Перенесіть руки за спину, упріться в підлогу ліктями і, допомагаючи собі долонями, надайте тулубу вертикальне положення і витягніть ноги вгору.

Асани йоги для зміцнення імунітету 10

Цей комплекс асан йоги для зміцнення імунітету можна виконувати щодня в якості ранкової зарядки або додати 2-3 рази на тиждень до своєї звичної практики. Як би ви не поступили, вони захистять вас від осінніх застуд.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *