Home / Твоя краса / Аромотерапія

Аромотерапія

 “Гіппократ врятував Афіни від епідемії чуми, порадивши городянам палити деревину ароматних сортів і вдихати цей запах. Сьогодні лікування пахощами і ефірними оліями – одна з найпопулярніших послуг спа-індустрії”.

Це найдавніший напрямок медицини виник в X столітті до н. е.. Сам термін «ароматерапія» з’явився тільки в 20-х роках минулого століття завдяки французькому хіміку і парфюмеру Рене-Морісу Гаттфоссом. Одного разу під час досліду він, отримавши сильний опік, засунув руку в банку з чистою лавандовою олією. Рана швидко зажила, на шкірі не залишилося шрамів, а, головне, був відвернений запальний процес. Надихнувшись цим випадковим відкриттям, Гаттфоссом присвятив себе вивченню властивостей ефірних олій і виявив масу цікавого.

Аромотерапія

Наприклад, він зауважив, що ефірні олії володіють приголомшливою здатністю швидко проникати через шкіру в кров. Саме на цьому згодом стали базуватися такі процедури як аромамасажі, аромаванни і аромакомпресси. Пацієнтам, які сумніваються в терапевтичній ефективності способу, іноді пропонують провести експеримент: натерти долькою часнику підошви ніг і переконатися, що через кілька хвилин смак часнику буде відчутний в роті.

Крім того, в аромотерапії широко застосовується метод інгаляції – вдихання аромату. Деякі ефірні олії можна приймати всередину, змішавши їх з медом або варенням, а потім додавши в чай.

Ефірні олії не можна вживати в нерозведеному вигляді – легко отримати опік. Зазвичай їх змішують з так званими базисними або транспортними оліями – це олії авокадо, жожоба, виноградних кісточок, кунжутне, мигдальне та інші. Іноді в якості бази використовують мед, олію, вершки, сметану або готовий крем.

Есенції різних рослин по-різному впливають на організм: олія кедру підвищує пружність шкіри, олія лимона робить її гіперчутливою до сонця, екстракт герані збільшує вироблення естрогену. Комбінуючи олії, грамотний ароматерапевт може створити унікальну суміш, яка буде дієвою для конкретного пацієнта. Самостійних дослідів краще уникати: розплачуватися за некомпетентність доведеться опіками, запамороченнями і мігренню. А ось під керівництвом лікаря використовувати елементи ароматерапії можна навіть під час вагітності.

Крім того, ефірні олії активно застосовують в косметології. Фахівці вважають, що якщо додати пару крапель олії навіть у звичайний крем категорії массмаркет, його корисні властивості значно зростуть.

Дія аромапрепаратів особливо ефективно в трихології, отоларингології, для психофізичної реабілітації, в тому числі для лікування наркоманії.

Однак у ароматерапії існує ряд протипоказань. Так, алергики і астматики повинні повністю відмовитися від експериментів з ефірними оліями – різкі запахи можуть спровокувати напад і набряк гортані.

Ароматерапія є обов’язковою частиною всіх східних практик, в яких активно використовуються пахощі, курильні палички, порошки і олії. Крім того, в японській культурі є витончена практика кодо – мистецтво підбирати аромат, що передає настрій віршованого фрагмента або картини. Особливою майстерністю вважається знайти аромат, властивий твоїй власній душі. Це, очевидно, і є головний принцип ароматерапії взагалі.


Check Also

Місячний календар краси на листопад 2020 року

Докладний місячний календар краси на листопад 2020  року на кожен день. Сприятливі і несприятливі дні. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *