Головна » Активний спосіб життя » Гімнастика » Ранкова гімнастика для дітей двох і трьох років

Ранкова гімнастика для дітей двох і трьох років

Гігієнічна ранкова гімнастика необхідна дітям, починаючи з дворічного віку. Найбільш ефективною вона представляється відразу після нічного сну дитини. Вправи бажано проводити протягом 4-6 хвилинок.

Застава раціонального розвитку малюка

Ранкова гімнастика для дітей двох і трьох років

Ранкова гімнастика забезпечує дитині раціональний рівень розвитку. Насамперед, це корисно для нормального функціонування опорно-рухового апарату тіла. Батькам слід уникати силових вправ, з якими дитина не може впоратися. Не рекомендується давати надмірне навантаження на м’язи плечового пояса, дихальну та серцево-судинну системи малюка.

Докладніше про те, що являє собою ранкова гімнастика для дітей двох і трьох років показано в відео.

Відео-навчання «Ранкова гімнастика для дітей двох і трьох років»

Необхідність ранкової зарядки викликана тим, що діти в ранньому віці ще не схильні до правильної координації рухів. Завдання батьків – навчити своїх дітей цьому і разом з тим укріпити і оздоровити дитячий організм. Крім того, ранкова гімнастика не має нічого спільного з фізичними навантаженнями. В даному випадку розвиваються тільки заплановані батьками групи м’язів. Комплекс вправ спрямований на регулювання фізичного навантаження. Якнайкраще підійдуть вправи з віршами. Можна також використовувати предмети.

Тим часом в першу чергу, слід звернутися до лікаря, щоб переконатися чи не викличе дана гімнастика порушення здоров’я дитини. Не рекомендується проводити зарядку з дітьми, у яких виявлені патології серця, дихальних шляхів і опорно-рухового апарату.

Бажано, звичайно, дотримуватися здорового режиму. У процесі виконання ряду вправ відбувається активізація всіх систем організму дитини. При цьому нормалізується водно-сольовий, енергетичний обмін, кров насичується киснем та іншими поживними речовинами. Це позитивно позначається на настрої дитини.

Крім того, в ході своєрідних тренувань малюк вчиться контролювати свій подих. Фахівці рекомендують проводити ранкову зарядку на свіжому повітрі.

Ранкова гімнастика: дотримання здорового темпу

З темпом вправ не варто поспішати. Він повинен поступово наростати і знижуватися. Не можна завершувати вправи раптово. Приміром, оптимальний варіант – розмірений крок на місці.

Ранкова гімнастика: комплекс вправ для дітей 2-3 років:

 ходьба по кімнаті з погойдуваннями рук уздовж тулуба;

 піднімати випрямлені руки вгору, в сторони і вниз;

 нахили вперед і назад;

 розвести руки в сторони і обхопити ними тулуб;

 біг по кімнаті дрібними кроками 10-15 секунд;

 повільна ходьба в поєднанні зі спокійними рухами рук до 2 хвилинок;

 присідання з нахилами голови вгору і вниз;

 нахили тулуба вправо і вліво і махи руками.

Ранкова гімнастика позитивним віком впливає на ріст, вагу дворічної дитини, а також на формування його постави. Важливо дотримуватися правильного алгоритму вправ. Не варто перевищувати допустимий ліміт часу. Від цього дитина швидко втомиться і ефекту, відповідно, не буде ніякого. Дітям у процесі гімнастики має бути цікаво і весело. Тому корисно урізноманітнити ранкову зарядку загадками та іншими заходами, що підвищують розумовий розвиток дитини.


Check Also

Сценарій свята на день народження першого дня

При підготовці першого Дня народження сина чи доньки батьки стільки уваги приділяють декору, нарядам, пригощанням, …

One comment

  1. Ранкову гімнастику в усіх вікових групах починають з ши кув 16 ання дітей в колону по одному. Під час шикування вихова тель оглядає одяг і взуття дітей, а в молодших групах допомагає малюкам стати один за одним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.