Home / Маски для волосся / Зволожуючі маски для волосся

Зволожуючі маски для волосся

Основою догляду за сухим волоссям є зволожуючі маски. З їх допомогою ваша зачіска стане предметом захоплення оточуючих.

У прагненні виглядати прекрасно жінки користуються величезним арсеналом засобів і пристосувань. Найбільше, мабуть, дістається волоссю: фени, плойки, бігуді, лаки для фіксації зачіски, хімічна завивка і фарбування … Все це неминуче веде до витончення волосся, до значного зниження в ньому природної вологи та поживних речовин. Результат – волосся пересушене, січеться, виглядають тьмяно і мляво. Є простий, але дієвий метод врятувати ситуацію – використання зволожуючих масок для волосся.

Зволожуючі маски потрібні сухому від природи волоссю, а також волоссю, пересушеному в результаті регулярного укладання або фарбування. Щодо доцільності використання зволожуючих масок для волосся існує кілька поширених помилок, які потребують спростування:
Якщо волосся мають блискучий шовковистий вигляд, вони не потребують додаткового зволоження.

Це твердження можна вважати справедливим лише частково. Зволожуючі маски для волосся потрібні будь-якому типу волосся в будь-якому стані. Питання стоїть лише в регулярності їх застосування. Якщо на голові замість шовковистої хвилі пересушена млява копиця, маски можна використовувати до трьох разів на тиждень.

У профілактичних же цілях цілком достатньо влаштовувати своїй шевелюрі «зволожуюче свято» 1 раз в 4-6 тижнів. Особливо актуальні зволожуючі маски в літній період, коли спеку з посиленим завзяттям забирає вологу з усього живого, у тому числі і з основної прикраси жінки – її зачіски.

Жирному волоссю зволожуюча маска протипоказана

Твердження невірно абсолютно. По-перше, зволожуючою маскою не можна нанести волоссю шкоди, звичайно, якщо маскою ви користуєтеся розумно, з рекомендованою регулярністю і дотриманням інструкції з нанесення і змиву. По-друге, зволожуючі маски для волосся використовуються по всій довжині волосся. Жирними ж, як правило, є прикореневі області. Нерідко зустрічається комбінований тип волосся – при жирних коренях кінці виявляються сухими. Просто при такому типі нанесення маски повинно починатися приблизно з середини довжини волосся по напрямку до кінців волосся.

Зволожуючі маски для волосся: професійна косметика або народні рецепти

Дати однозначну універсальну відповідь на це питання складно. Власне, така необхідність і не варто. Ви вправі самостійно вирішувати, що ближче вам, що більше відповідає вашим уявленням про користь і ефективність. Якщо вибір ліг на засоби з магазину, вибирайте марки з хорошою репутацією в перевірених салонах. Так ви зведете до мінімуму можливий ризик зіткнення з дешевою підробкою якісної косметики. Якщо вирішите використовувати зволожуючі маски для волосся по «бабусиних рецептів» вдумливо поставтеся до вибору інгредієнтів.

У кожного типу масок для зволоження є свої переваги. Магазинні економлять вам час на приготування складу, зате домашні маски не містять консервантів. Компонуючи інгредієнти для зволожуючої маски, розраховуйте їх кількість так, щоб виходила порція на одне застосування. Для кожної процедури слід виготовляти свіжу порцію. Домашні маски не розраховані на тривале зберігання.

Монокомпонентні маски

Найбільш поширеними зволожуючими масками, які можна приготувати в домашніх умовах, є маски на основі кисломолочних продуктів (наприклад, маска для волосся з кефіру, кисляку або сметани) і натуральних олій (касторової, оливкової та ін.) Вибраний продукт наноситься на волосся на відстані 5 см від коріння і акуратно втирається по всьому об’єму до кінців. Після цього оберніть волосся рушником і витримайте 20 хвилин.

Якщо ви використовуєте рицинову оливкову або іншу олію для зволоження і живлення волосся, то для посилення ефекту можете додатково прогріти волосся феном. Змиваються маски теплою водою. Після масляної маски можна використовувати м’який шампунь.

Порада: щоб олія легше змивалася з волосся, в неї додають свіжовичавлений лимонний сік в пропорції сік ½ лимона на 1 ст.л. олії.

Додаючи до монокомпонентних масок різні натуральні інгредієнти, ви можете посилювати ефективність процедури. Активно практикуються медові зволожуючі маски для волосся, яєчні, вітамінні. Існує безліч рецептів – можна вибрати один улюблений або проводити регулярні експерименти, варіюючи суміш домашньої зволожуючої маски.

Рецепти зволожуючих масок для волосся

Ви можете слідувати запропонованим рецептами або використовувати їх як основу для власних.

Рецепт 1. Маска «Багата»

Для маски вам буде потрібно: оливкова і рицинова олія (по 2 ст.л.), вітамін A (10 капсул), вітамін Е (1 капсула), яєчний жовток (1 шт), мед (2 ст.л.), сік половини лимона.

Інгредієнти ретельно перемішуються до стану однорідної кашки. Суміш витримати на волоссі 30 хвилин, потім ретельно промити волосся проточною водою з малою кількістю м’якого шампуню.

Рецепт 2. Маска «Яєчна»

Для маски потрібно 1 яйце.

Жовток відділяється від білка. Білок збивається в повітряну піну, в вийшлу піну акуратно вводиться жовток. Яєчна маска витримується на волоссі 20-30 хвилин, потім змивається теплою водою без шампуню.


Check Also

Перепелині яйця – користь, шкода, норма вживання

Перепелині яйця  вживали ще в Стародавньому Єгипті – згадки були знайдені археологами в папірусах єгиптян. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *