Home / Дозвілля / Зробити своїми руками буфи – техніка виконання

Зробити своїми руками буфи – техніка виконання

Драпірування на тканині у вигляді красивих складок називається буфами. Буфи – це пишні, об’ємні складки на тканині, які закладаються певним способом. З їх допомогою полотно перетворюється в зовсім новий і оригінальний матеріал. Ними найчастіше прикрашають різні частини одягу, рукава, подоли або бічні сторони спідниць, сукні, а також текстильні вироби – подушки, покривала, штори і навіть меблі. Як зробити своїми руками  буфи піде мова в даній статті.

Зробити своїми руками – техніка виконання складок

Зробити своїми руками буфи - техніка виконання

Завдяки простій техніці зробити своїми руками  буфи, які виглядають на тканині оригінально і красиво. Рядки закріплюють тканину і виходять об’ємні складки. Виконується техніка за схемами. Спочатку здається, що вони складні, але насправді схеми прості і цілком підійдуть для початківців любителів рукоділля. Для виконання стібків і складочок фігурних буфів на вивороті тканини паралельними рядами ставляться крапки на відстані рівновіддаленій одна від одної.

Ряди з крапками повинні проходити паралельно уточній та основній нитці тканини, тоді готові зборки будуть рівними і красивими. Розмітка та збирання буфів робиться вручну, розмітку краще виконувати спеціальним маркером, яким можна малювати на тканині, щоб легко прибрати в кінці розмітку.

Витрата тканини залежить від малюнка, краще брати тканину за розміром в два рази більшої площі ділянки, на якій будуть розташовуватися готові складочки. Розмітка може бути з вивороту або лицьової частини матеріалу, це залежить від малюнка буфа.

З матеріалу підходить шовк, ворсовий, щільний габардин. Якщо робити її на лицьовій стороні, то потрібна акуратність. Шви в цьому випадку повинні бути ідеальними. У точках з’єднання можна пришити намистинки або бісер, якщо обробка буде гармоніювати з малюнком, тоді він вийде більш оригінальним.

Схеми можна розмічати не тільки точками, можна відзначати напрям лінії, щоб не заплутатися. Масштаб розмітки буде залежати від площі виробу, краще зробити макет. Наприклад, малюнок «Квіточки» виглядає так,як на фото представлена покрокова техніка.

Зробити своїми руками буфи, для початківців – покрокова інструкція

Для зборки потрібно використовувати міцну нитку, її колір повинен підходити під тон матеріалу. Голку треба проколювати і виймати таким чином, щоб точка залишалася посередині.

Далі, треба туго натягнути нитку, щоб складочки «стояли» і при цьому їх можна було зрушити до центру. Кожні два кінця нитки зав’язуються в міцний вузлик.

Потім робиться наступний прокол під відправною точкою. Ряди робляться зигзагоподібними. Нитка знову натягується, робляться вузли.

Далі, техніка виготовлення повторюється, ряди аналогічні першому. Рухатися треба вниз по ряду. Нитки повинні лягти зигзагом. Початок другого ряду, як показано на картинці, дії такі ж, як в першому ряду.

Ось що виходить на виворітній і лицьовій стороні в готовому вигляді.

Схеми збірок як зробити своїми руками буфи, різні варіанти

Хвиля (виворіт);

Квіткові (з лицьової);

Колос (виворіт);

Луска (виворіт);

Ланцюг (виворіт);

Кошик (виворіт);

Лист (виворіт);

Квіточки (виворіт);

Плетінка (виворіт).

Наприклад, зробити своїми руками  подушку з малюнком «Плетінка» можна в такий спосіб:

Точки розмічаються з вивороту, шви робляться теж з цього боку;

Кожен рядок виконується в напрямку зліва направо, закріплюється вузликами в кінці. Якщо тканина тонка, відстань між точками повинна бути 1,5 см, якщо щільна, то 2 см;

1-й ряд: з’єднуються точки 1 і 2 невеликою закріпкою (кілька стібків буде достатньо), далі, з’єднати 3 і 4 точки, при цьому 2 і 3 точки стягувати не треба;

2-й ряд: Зробити так, як показано на схемі, з’єднати точки, щоб вийшов шаховий хід щодо з’єднань точок у верхньому ряду.

Зробити своїми руками подушки-буфи – стильний і гарний декор інтер’єру

Декор інтер’єру грає важливу роль в оформленні приміщення, надає будь-якій кімнаті стилю, витонченості, краси, романтики, індивідуальності.

Зробити своїми руками  декоративні подушки – це справжнє мистецтво. Вони прикрашатимуть будь-який диван в залі, ліжко в спальні, крісло, стілець і таких виробів точно ніде більше не буде. Виглядають ефектно, стильно і красиво. Подушки-буфи можна зробити з будь-якої тканини і з різним малюнком, треба тільки запастися терпінням і необхідними інструментами (нитка, голка, ножиці).

Приклад подушки з малюнком «Шахматка». Схема проста, малюнок виходить оригінальним і красивим. Взяти щільну однотонну тканину, яка не мнеться, це може бути габардин для штор. Зробити квадрат з розмірами 52х52 см, додати на припуски по 1 см з усіх боків. З вивороту зробити розмітку ліній, 5 і 2,5 см, чергуючи їх. У результаті повинно вийти 7 квадратів по 5 см і 6 смужок по 2,5 см. Краї обробити зигзагоподібним рядком:

Взяти голку і почати з’єднувати кути квадратів. Витягуємо нитку, стягуємо її і закріплюємо вузликами, виходить форма чотирилисник;

Перейти до наступного квадрату, нитку не обривати. І таким чином зробити всі інші квадратики;

Скріпити по два листочка разом і зшити;

Вийде така форма з вивороту;

Далі треба зшити пелюстки з внутрішньої сторони матеріалу, потім, з зовнішньої;

З лицьової частини тканини квадрат буде виглядати так.

Таким же чином зшити всі квадрати, зволожити, проутюжити з вивороту, пришити задню половину подушечки замком або внахлест.

Зробити своїми руками буфи, які виглядають просто чудово. Вони зможуть прикрасити будь-який одяг, будь то сукня, спідниця або блузка.

Оригінальні подушки, штори, покривала будуть робити інтер’єр красивим і витонченим, надавати йому індивідуальності, затишку і тепла.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *