Home / Дозвілля / Сарафан зшити довгий правильно своїми руками

Сарафан зшити довгий правильно своїми руками

Довгі сарафани протягом довгого часу залишаються в тренді пляжної моди. Цей елемент гардероба, в поєднанні з босоніжками на плоскій підошві і пляжною сумкою, буде завжди доречний відпочинку вдень. Увечері, змінивши взуття та сумочку на тусовочний варіант, накинувши болеро, можна відправитися на пляжну вечірку. Сарафан зшити  довгий своїми руками дуже просто. Це не потребує багато часу. У нашій статті ми розповімо, як сарафан зшити  довгий без викрійки своїми руками.

Сарафан зшити  – матеріали

сарафан зшити довгий правильно своїми руками

Для того щоб зшити стильний довгий сарафан своїми руками спочатку необхідно підібрати гарну і якісну тканину. Вона повинна відповідати фасону. Найпідходящий варіант – це бавовняна тканина. Можна використовувати льон або сорочковий матеріал. Якщо фігура дозволяє, можна підібрати тканину х/б стрейч і зшити своїми руками більш облягаючий варіант довгого сарафана. Це підкреслить Вашу красу.

Так само, щоб зшити красивий довгий сарафан самим, нам буде потрібно:

Тканина (на Ваш вибір)

Нитки в тон тканини

Ножиці

Нитка-резинка або звичайна гумка

Булавки і голка

Нитку-гумку зручно використовувати для збирання тканини. Однак, це вимагає деякого досвіду. Найпростіший варіант – звичайна гумка або спеціальна лапка для збірки. І той і інший варіант доступний для новачків і не викличе труднощів.

Сарафан зшити – розкрій

Щоб розкроїти довгий сарафан, нам буде потрібна мірка найширшого місця нашої фігури. У когось це стегна, у когось груди або талія. Так само можна скористатися будь-яким не тягучим предметом гардероба, щоб відзначити потрібний розмір на тканині.

Складаємо тканину навпіл (у нас виходить ½ мірки) таким чином, щоб часткова нитка була по вертикалі. До знятої нами міркою додаємо приблизно від 10 до 20-25 см. Це залежить той того, наскільки вільний сарафан Ви хочете зшити, густа повинна бути складка чи ні і який щільності обрана Вами тканину.

Сарафан зшити довгий правильно своїми руками 1

Корисна порада! Чим щільніша у Вас тканина, тим менше необхідно закладати складок на довгому сарафані. Це пов’язано з тим, що тканина ляже більш грубо і густі складки будуть виглядати не акуратно. Зворотня закономірність діє щодо об’ємів фігури і закладених складок. Вони дозволяють коригувати фігуру. При зайвій худобі- надають об’єму, а при об’ємних пропорціях фігури – крадуть зайві сантиметри. Чим більші форми дівчини, тим менше повинно бути складок на довгому сарафані, і коли ми збираємося зшити його своїми руками, це можна легко підкоригувати.

І так ми отримали потрібний розмір. Його необхідно розділити навпіл і відкласти на розкладеній тканини. Так у нас вийшла основна деталь сарафана. Якщо є бажання, можна так само розкроїти лямки. Це вже суто індивідуальне рішення. У нашій статті ми пропонуємо сарафан зшити   довгий своїми руками без лямок.

Відміряємо потрібний розмір по всій довжині виробу. Відрізаємо тканину по розмітці, не забуваючи залишити 1-1,5 см на припуски.

Довжина для виробу відміряється так: довжина виробу (від верхньої частини грудей і не доходячи до підлоги 1 см) + 1,5 см (припуск знизу) + приблизно 10-15 см (припуски і додаткові надбавки у верхній частині).

Так само нам потрібна смуга шириною 1,5 см і довжиною як ширина основного виробу. Це кулиска для гумки під грудиною. Якщо Ви будете використовувати нитку-гумку, то цю деталь викроювати не треба.

Сарафан зшити – як зробити збірку на тканині

Щоб своїми руками якісно сарафан зшити  довгий, і він виглядав красиво, необхідно добре зібрати і обробити складки. Для цього є кілька способів. Про них ми зараз і розповімо.

Найпростіший варіант – це підігнути тканину, зшити кулиску і вставити гумку. Такий варіант підходить, якщо Ви хочете зшити довгий сарафан з тонкої тканини, тоді своїми руками, ви можете відразу підкоригувати ширину виробу. А також те, наскільки вільно воно буде сидіти. В процесі носіння Ви можете вносити коригування, за потребою. Якщо тканина щільна, то збірка повинна бути мінімальною.

Сарафан зшити довгий правильно своїми руками 2

Наступний спосіб також ґрунтується на роботі зі звичайною гумкою. В цьому випадку вона відразу пристрочує в натягнутому вигляді до тканини. Попередньо необхідно зробити розмітку, щоб всі шви були рівними. Тоді зшити довгий сарафан буде простіше, і Ви зможете пишатися, що він зроблений своїми руками. Цей спосіб показує, як просто зшити сарафан.

Сарафан зшити довгий правильно своїми руками 4

Ви розмічаєте розташування швів і робите звичайну пряму строчку або строчку зигзаг. Особливість цього способу полягає в тому, що не кожна машина дозволяє працювати з такою ниткою. Краще спочатку спробувати на невеличкому клаптику, а потім переходити на основний виріб. Нитку-гумку можна заправляти як в шпульку, так і як верхню нитку.

Є ще один спосіб зробити красиві складки. Він можливий за допомогою спеціальної лапки для швейної машинки. Вона призначена для створення складок. Сила збірки регулюється довжиною і шириною стібка. Також в процесі шиття можна трохи скорегувати параметри. А після закінчення є можливість ще трохи призібрати виріб. Якщо Ви будете шити звичайною ниткою, то в цьому випадку шви на вашому сарафані тягнутися практично не будуть. Якщо ж використовується нитка-гумка, то все буде тягнутися добре. Це необхідно враховувати, щоб сарафан зшити своїми руками, який підходить саме для Вас.

Сарафан зшити

Перш ніж зшити далі наш довгий сарафан, необхідно зробити розмітку для збірки. Вона буде йти в кілька рядів в області талії. Краще вибрати 2 або 3 спосіб для створення красивих складок. Також у верхній частині і під грудьми у нас буде розташовуватися гумка (спосіб збирання 1). Це допоможе нашому довгому сарафані без лямок краще триматися.

Відстань А – це висота від рівня пахової западини до основи грудей, до якої додано приблизно 5 см. Розмір необхідно знімати, так щоб сантиметр проходив через найвищу частину грудей. Також необхідно додати припуск в верхній частині 1-1,5 см, гребінець (відстань він верху виробу до гумки) – 1 см і кулиски для гумок приблизно по 1,5 см вгорі і внизу. Цей розмір залежить від ширини гумки.

Відстань Б – це висота від основи грудей до талії. Відстані між рядками рівні і можуть становити 4-6 см. Якщо у Вас пишні форми, то можна трохи завищити рівень талії, щоб візуально довгий сарафан, який Ви будете шити своїми руками, робив Вашу фігуру тоншою.

Після розмітки, найпростіший варіант – це спочатку прострочити всі кулиски для гумок і самі гумки. А тільки потім зістрочити бічний шов і вставити гумку в кулиски. Так Ви зможете зшити акуратний довгий сарафан своїми руками, і буде виглядати ніби він куплений в хорошому магазині. Фокус тільки в тому, щоб на краях тканини гумки були на однаковому рівні і після з’єднання були продовження один одного.

Якщо Ви все ж таки вирішите спочатку зшити боковину виробу, а потім зайнятися гумками, то будьте дуже обережні, тому що дуже складно контролювати рівність натягу тканини і стежити за рядком. Це пов’язано з тим, що сарафан зшити  довгий, тканини багато і вона зшита в кільце. Після першого шва вся ця маса збереться в складки, тому, чим далі, тим складніше контролювати рівність швів. Коли у Вас тканина розправлена, все на багато простіше.

Сарафан зшити довгий правильно своїми руками 5 Сарафан зшити довгий правильно своїми руками 6

Останнє, що нам належить зробити – це підігнути нижню частину сарафана. Підшивайте край на відстані приблизно сантиметра від підлоги, щоб поділ не волочився по землі і Ви не наступали на нього взуттям.

Виріб готовий! Зшити довгий сарафан своїми руками виявилося досить просто навіть для початківців рукодільниць.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *