Home / Твоя краса / Загар в солярії – як правильно загорати

Загар в солярії – як правильно загорати

Як нам іноді бракує того відчуття свята, молодості, краси і безтурботності, яке дарує літнє сонце! Взимку дні тягнуться так довго, а навесні і восени так гостро не вистачає ласкавих сонячних погладжувань, що скоріше хочеться опинитися під ніжними сонячними промінчиками. На наше щастя, на сьогоднішній день такий стан справ цілком можна виправити, і виправити його допоможе наявність найближчого солярію. Як правильно засмагати в солярії? Як отримати красивий, бронзовий загар в солярії, гідний середземноморських красунь-мулаток, не завдавши організму ніякої шкоди? І що взагалі являє собою це дивовижне чудо – солярій?

Загар в солярії. Види соляріїв

Загар в солярії - як правильно загорати

Всі солярії поділяються на дві групи:

горизонтальні;

вертикальні.

У горизонтальному солярії засмага приймається лежачи. Це досить комфортно, але існує ймовірність нерівномірного розподілу засмаги на шкірі, так як випромінювання в подібних соляріях буває одностороннім. Більшість в якості недоліку горизонтальних соляріїв наводять той факт, що тіло контактує з захисним склом. А це порушення правил гігієни. Також через щільне зіткнення з захисним склом на тілі залишаються білі смуги.

У горизонтальному солярії потужність ламп має меншу інтенсивність, що впливає на час сеансу. Він триває трохи довше, ніж сеанс у вертикальному солярії.

У вертикальному солярії засмага приймається в положенні стоячи. У ньому шкіра не контактує з захисним склом, можна триматися за спеціальні поручні, що забезпечує рівномірне покриття засмагою всього тіла. Засмага в вертикальному солярії максимально наближена до природної, а час сеансу менший ніж в горизонтальному.

Загар в солярії. Позитивні властивості солярію

Пристрій, що називається нами солярієм – загальна назва для всіх пристроїв, чиє основне завдання – забезпечити шкірі загар. По суті, це замінник сонячних променів, причому їх дія з успіхом замінюють спеціальні лампи. Саме ці «чарівні» лампи і виробляють такі бажані для нас ультрафіолетові промені, які надають шкірі загар. У сучасних пристроях лампи мають спеціальні фільтри, що захищають від гамма-випромінювання, саме тому отриманий загар в солярії, навіть більш безпечний, ніж сонячний!

А чи має солярій позитивні властивості? Звичайно, має, і багато!

Найголовніший плюс – гарна засмага в будь-який час року.

Сприятливий вплив на весь організм в цілому за допомогою впливу ультрафіолетових променів, що стимулюють вироблення вітаміну D. Цей вітамін в нашому організмі є «відповідальним» за процес засвоєння кальцію, а значить, і за всю подальшу роботу всього кісткового апарату. Беручи нетривалі процедури в солярії, ми тим самим забезпечуємо зниження ризику розвитку остеопорозу – хвороби, що виникає якраз через втрату кальцію.

Останні дослідження вчених з Японії доводять, що сеанси в солярії хоча б протягом двадцяти хвилин допоможуть усунути псоріаз, випадання волосся, вугровий висип, а також значно знизити ризик виникнення гіпертонічної хвороби.

У міжсезоння наш організм буває так ослаблений через знижений імунітет, що ризик захворіти численними простудними захворюваннями значно збільшується, і саме солярій може нам допомогти зі знищенням багатьох інфекцій, чутливих до ультрафіолетових променів.

Якщо на руках, ногах спостерігається «сіточка» капілярів, є розширені вени – солярій стане відмінним засобом оздоровлення.

Ультрафіолетові промені активізують вироблення в організмі гормону «щастя» – ендорфіну, цим пояснюється те, що після відвідування солярію буває такий гарний настрій!

Загар в солярії. Як правильно загорати в солярії

Отже, з користю солярію ми визначилися – вона очевидна. А чи існують які-небудь правила, за якими потрібно приймати сеанси в солярії? Якщо ви вирішили «порадувати» свою шкіру ультрафіолетом і привабливим відтінком засмаги, але сумніваєтеся, чи знаєте ви всі тонкощі проведення процедур в солярії, наші поради вам обов’язково допоможуть!

Перед відвідуванням солярію.

Головне, що потрібно зробити перед тим, як вперше відвідати солярій – проконсультуватися з вашим лікарем, особливо якщо ви в цей час приймаєте якісь лікарські препарати.

Бажано прийняти душ, щоб очистити шкіру від забруднень. Але повністю позбавляти шкіру жирового покриття, яке одночасно є і тонкою захисною оболонкою, не можна – тому митися потрібно за пару годин до того, як ви почнете сеанс.

Не використовуйте парфумерних засобів і косметики, це правило відноситься також до дезодорантів. Деякі з засобів можуть дати небажану пігментацію, а деякі під впливом ультрафіолету – надмірно нагрітися і взагалі повестися непередбачувано!

Неодмінно зніміть всі прикраси – ланцюжки, сережки, кільця, браслети.

Очі обов’язково потрібно захистити спеціальними окулярами, причому такими, щоб захистити від ультрафіолету тільки повіки, а інші ділянки шкіри залишити для вільної засмаги. Якщо носите контактні лінзи, обов’язково зніміть їх!

Волосся прикрийте бавовняною хусткою або косиночкою, від ультрафіолету вони можуть стати сухими, придбати тьмяність і ламкість.

Не засмагати в солярії, повністю роздягнувшись, найкраще надіти купальник, або, принаймні, прикрити груди спеціальними накладками – цією порадою слід обов’язково скористатися тим жінкам, яким вже більше тридцяти років.

Що потрібно пам’ятати під час сеансу в солярії.

Обов’язково отримаєте докладну інструкцію з фахівцем, який буде вас обслуговувати під час процедури в солярії. Краще, якщо це буде спеціалізований кабінет, в якому працюють справжні професіонали з медичною освітою. Такий фахівець допоможе вам правильно підібрати тип солярію в залежності від потужності ламп і необхідної вам сили впливу ультрафіолету на вашу шкіру.

Скільки часу допустимо проводити під спеціальними лампами? Кількість хвилин, проведених під чудодійними промінчиками, безпосередньо залежить від того, до якого типу належить ваша шкіра. Скориставшись спеціальними таблицями, за якими ви зможете визначити відповідний тип шкіри, ви також без праці встановите і безпечний час для вас під ультрафіолетом, випромінюваного лампами різної потужності.

Загар в солярії - як правильно загорати 1 Загар в солярії - як правильно загорати 2

Перший сеанс – скільки допустимо проводити часу в солярії? Існує правило, за яким перший раз під ультрафіолетовими промінчиками слід проводити не більше трьох хвилинок. Поступово збільшуючи кількість хвилинок, доводячи час засмаги до 10-20.

Спеціальні засоби для засмаги в солярії – використовувати або не використовувати?

Більшість виробників косметичних засобів випускають цілі лінії особливих препаратів для кращої засмаги в солярії. Використовувати їх чи ні, вирішувати, звичайно, тільки вам, однак варто відзначити, що розроблялися вони в допомогу тим, хто хоче придбати рівну, гарну засмагу! Ці засоби мають корінну відмінність від тих, які використовуються нами під час відпустки на морі. Якщо звичайні засоби покликані максимально захистити шкіру від ультрафіолетових променів, то засоби для солярію – забезпечити кращу пігментацію шкіри. Серед компонентів таких препаратів – потужні комплекси антиоксидантів і зволожувачі. Оскільки в солярії шкіра піддається ризику пересохнути, зволожуючі компоненти особливо важливі!

Застосовуйте спеціальні засоби, орієнтуючись на їх маркування – в залежності від стадії засмаги вони різняться від I – для початкової засмаги, до IV, яку використовують на вже засмаглій шкірі.

На перших сеансах застосовуйте засоби, що мають загальну назву «проявники» – вони сприяють активній пігментації шкіри за рахунок стимулювання вироблення меланіну. Під час наступних відвідувань можна порекомендувати так звані «активатори» – під їх впливом поліпшується кровообіг шкірного покриву, загар в солярії  набуває більш темний відтінок. Щоб довше зберегти отриманий колір шкіри, застосовуйте наостанок «закріплювачі», з їх допомогою ви зможете досягти шоколадного відтінку шкіри глибоких, насичених тонів.

Після солярію.

Після завершення сеансу в солярії слід прийняти душ, нанести на шкіру зволожуючий засіб, відпочити в спокійній обстановці. Добре випити трав’яний чай або сік, в якому багато вітамінчику С. Ваш організм витратив енергії більше, ніж завжди, так як ультрафіолетові промінці сприяють прискоренню обміну речовин. Обмежте фізичні навантаження, розслабтеся!

Загар в солярії. Кому солярій протипоказаний

Уважно ознайомтеся з тими протипоказаннями, які існують для відвідування солярію:

людям з дуже чутливою шкірою;

тим, у кого на шкірі є різні захворювання – висипання, подразнення. Будь-яка опуклість на шкірі або висип – привід для звернення до лікаря-дерматолога за консультацією та дозволом на сеанс в солярії. Те ж саме відноситься і до родимок, і до пігментних цяток;

мають в організмі схильність до онкологічних захворювань, наприклад, страждають на мастопатію або ендометріоз.

Тільки виконуючи всі правила, дотримуючись всіх порад, ви отримаєте максимальну користь від штучних сонячних променів, зможете зарядитися радістю, красою, а свою шкіру уберегти від зайвої втрати пружності після впливу ультрафіолету. Будьте здорові!


Check Also

Місячний календар краси на листопад 2020 року

Докладний місячний календар краси на листопад 2020  року на кожен день. Сприятливі і несприятливі дні. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.